Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
tyler-durden Creative Commons License 2 napja 0 0 638821

meg volt egy év, amikor mindkét rajt tömegbalesettel zárult és mindkét rajtnál Wurz kiütötte Alesit, az elsőn Alesi autójának tetejére parkolt.

Előzmény: Szigi101 (638820)
Szigi101 Creative Commons License 2 napja 0 0 638820

97 és 99 között zseniális versenyek voltak újra, 97-ben Panis hatalmas balesetével, Coulthard irtózatos pechjével, később meg a rajtbalesetekkel meg a Bajnokok falával.

1990-ben nagyon sajnáltam Bergert, élete versenyét futotta, nem is értem, hogy egy rajtnál történő bemozdulás miatt mi a lószarért adtak 1 perc (!!!) büntetést. Végül negyedik lett.

Ugyanebben az évben Alesi és Nannini ugyanott csúszott ki és a két autó egymásra torlódott.

1989-ben meg Warwick is vezetett Senna előtt egy őrült versenyen :)

Berger aztán 1992-ben lett némiképp kárpótolva, mert mindenki kiesett előle, és az egyetlen mögötte jövő, rá veszélyes pilóta - aki ezen a napon meglepetésre Brundle volt - szintén kiesett.

Előzmény: 1Forma (638814)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2 napja 0 0 638819

Azt mondják, hogy csak egy motort lehet homologizálni, vagyis elvileg igen. Aztán, hogy a programozásban hogyan folynak a dolgok, azt én nem tudom. Feltételezem ahhoz is a motorgyártó szakemberei kellenek, de ha ez így van, akkor itt lehet különbséget produkálni.

Előzmény: pajaci (638818)
pajaci Creative Commons License 2 napja 0 0 638818

A kapott motor csontra ugyanaz, mint amit a gyári csapat használ?

Előzmény: Csűrdöngölde (638817)
Csűrdöngölde Creative Commons License 2 napja 0 0 638817

A motor nyilván fontos elem, de azért az azonos motorokat használó csapatok között is óriási különbségek vannak ám. Jó, ez pont a Renaultra nem igaz most, de a gyári Mercedes nem csak a Lotus-Mercedestől van fényévekre, és a gyári Ferrari is határozottan jobbnak tűnik a Saubereknél, még ha most a pontszámok nem is ezt mutatják.

Előzmény: Helter Skelter (638809)
Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 0 638816

Kicsit csalódtam JoóGabiban, nem lovagolta meg igazán az elnehezülő kormány témát.

Előzmény: brewer (638811)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 638815

találkozom a nagy Fernando Alonsóval, hát ezt el sem hiszem, a feleségem meg fog őrülni, az összes futamát megnézi a TV-ben. ...de valami még zavar engem, csak egy formaság a jelentésemhez, hogy mondta, beült a kocsiba, megnyomta azt az izét és utána már csak a gokartokra emlékezett?

Előzmény: Inner Circle (638812)
1Forma Creative Commons License 3 napja 0 0 638814

Valami lehet a montreali kameraállásokban is, mert sokkal jobban látni a sebességet. Ebből a szempontból a legrosszabb szerintem Interlagos, a kocsik a kamerától távol vannak, sok a szemből filmezett hosszú egyenes.

Sok emlékezetes futam volt Montrealban. Eszembe jutott az 1983-as, amikor rajt előtt áramszünet lett, nem működött semmilyen elektromos berendezés a boxokban, nem volt időmérő rendszer, még a zöld lámpa sem. Egy órával el kellett halasztani a futamot, mire visszajött az áram. 1989-ben az esőben kaotikus rajt (Mansell és Nannini a boxból még a mezőny előtt elrajtoltak), Senna utolsó előtti körös kiesésével Boutsen első győzelmét aratta. 1990-ben Berger fantasztikus versenyzése volt az emlékezetes, de a korai rajt miatt kapott egy 1 perces büntetést, amit nem kellett letölteni, hanem hozzáadták az idejéhez. Innentől követhetetlenné vált a futam, az élen Berger ment mint az őrült, a tabellán meg valahol hátul kullogott. Az utolsó körre autózott ki 1 perces előnyt Prosthoz képest, így a két Ferrari közé ékelődött, noha a pályán azok egymás mögött, másfél másodperc különbséggel futottak be. Emiatt az eset miatt vezették be a letöltendő időbüntetéseket, túl sokan reklamáltak a követhetetlen futam miatt. 1991-re mindenki emlékszik, amikor Mansell hatalmas előnynél az utolsó körben a hajtűben fullasztotta le a Williams-t és így született meg Piquet utolsó győzelme. 1992-ben ez volt az egyetlen futam, amikor nem Williams rajtolt a pole-ból (persze Senna). 1995-ben Alesi egyetlen győzelmét aratta itt, emlékszem mennyire szorítottam neki, hogy végre összejöjjön a dolog. 1997-ből még emlékszem Villeneuve kiesésére, majd eléggé összeolvadnak a versenyek, egészen Kubica 2007-es balesetéig, majd 2008-as győzelméig. A legjobb persze 2011 volt, Button hatalmas győzelme az utolsó helyről a F1 történetének eddigi (és alighanem örökös) leghosszabb versenyén.

Most így visszagondolva egész sokan szerezték itt az első győzelmüket, Gilles Villeneuve, Boutsen, Alesi, Hamilton és Kubica. Nem rossz névsor.

Előzmény: _fortune nip (638804)
1Forma Creative Commons License 3 napja 0 0 638813

Igen, de csak úgy, hogy 1995-ben történt a Ferrarival :-)

Előzmény: Inner Circle (638812)
Inner Circle Creative Commons License 3 napja 0 0 638812

Mégis emlékszik?

Előzmény: brewer (638811)
brewer Creative Commons License 3 napja 0 0 638811

Nocsak, nocsak.

http://sportgeza.hu/forma1/2015/03/23/alonso_elnehezult_a_kormany_a_baleset_elott/

"Bár semmi különös nem volt az autó telemetriai adataiban, illetve semmi abnormálisat nem mutattak ki a rekonstruált laboratóriumi tesztek, Fernando felidézte, hogy elnehezült a kormány a baleset előtt" (...) "A McLaren azt is közölte hétfőn, hogy a továbbiakban egy plusz szenzort is az autóba épít, ami még több adatot képes megőrizni a hasonló eseteknél."

Az eredeti Meki nyilatkozat:

http://www.mclaren.com/formula1/inside-the-mtc/fernando-alonso-to-return-to-the-cockpit-in-malaysia/

nohab Creative Commons License 3 napja 0 0 638810

Ez így van, a dominanciát nem lehet kizárni, de engem speciel nem zavar, ha a 3-4-5-6-7-8 helyen (vagy akár még hátrébb) látom az öldöklő test test elleni csatát és nem az 1-2-n.

Előzmény: Helter Skelter (638809)
Helter Skelter Creative Commons License 3 napja 0 0 638809

Jó hát azért mi (én is nyilván :) könnyen osztjuk az észt innen a rettenetes nagy tapasztalatunkkal! :)

Lehet azt mondani hogy legyen mech. tapadásból több meg stb. de ez miért garantálná azt hogy egy csapat nem nyújthat olyan tökéleteset mint tavaly a Mercedes, vagy mint 1988-ban a McLaren, vagy 1992-ben a Williams vagy 2002-ben a Ferrari? Ezeket a dominanciákat nem lehet kiszorítani a sportból.

Márpedig ha ilyen domina van akkor senki nem figyeli a P3+-ért zajló test-test elleni csatákat. Ezeknek a csatáknak P1-ért kell menniük.

Én inkább abban látom a problémát, hogy mindig egy részegység kap hihetetlen nagy hangsúlyt.

Volt hogy a mergások bármit tehettek nem tudtak előre lépni a gumik miatt. Most állítólag a motorokon van a hangsúlyt legalábbis a RBR ezt szeretné kommunikálni...

Előzmény: nohab (638807)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 638808

ennek a konkrét problémának speciel nagyon egyszerű a megoldása.

Előzmény: nohab (638807)
nohab Creative Commons License 3 napja 0 0 638807

Amikor túl sok volt az előzés – köszönhetően az új szabályoknak –, akkor meg az volt a gond.

Valahol azért meg kell találni az optimumot, mert amikor egy-egy elbaszszabott  DRS-zónában olyan előzések vannak, mint amikor a buszöbölben álló 7-est kerülöm a Rákóczi úton, akkor annak azért kicsi a sportértéke. candle-nek igaza van és wégé ötletei is pont ugyanebbe az irányba mutatnak, a test-test elleni küzdelem lehetőségét kell valahogy megteremteni (több mechanikai tapadás, kevesebb aero).

Előzmény: Helter Skelter (638740)
Szigi101 Creative Commons License 3 napja 0 0 638806

Nagyon találó!

Előzmény: _fortune nip (638804)
Szigi101 Creative Commons License 3 napja 0 0 638805

Oké, az volt a leggyengébb láncszem a felsorolásban :)

Csak előtte megszoktam, hogy Montreal ALAP, hogy király versenyt hoz, aztán ahhoz képest elég halovány volt a 93-as :)

Előzmény: 1Forma (638802)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 638804

én nem tudok elképzelni nézhetetlen montreali nagydíjat, ott mintha eleve idegesebben is versenyezne mindenki.

Előzmény: 1Forma (638802)
1Forma Creative Commons License 3 napja 0 0 638803

emiatt az akkori kor sztárjai is hősiesebbnek tűnnek. Nem volt ők sem mások, csak más szemüveggel nézzük őket ma.

A másik a generációs különbség, amikor elkezdtem nézni, akkor a szüleimmel egyidősek versenyeztek, most már viszont csak nálam fiatalabbak vannak a mezőnyben. Kevésben látom azt a karaktert, akiért rajongani lehetne, igazából Jacques Villeneuve volt az utolsó, akinek szívből tudtam szurkolni.

Előzmény: wégé (638781)
1Forma Creative Commons License 3 napja 0 0 638802

1993 Montreal

Nahát, nekem pont az egyik kedvencem ahogy a futam elején Senna jön felfelé és előzget, különösen a csata Alesivel. A sebesség iszonyatosan átjön, a kocsik pattognak az egyenetlen aszfalton centikre a falaktól, imádom azt a felvételt. Na jó, a végére leült a futam, azt elismerem.

Előzmény: Szigi101 (638774)
Inner Circle Creative Commons License 3 napja 0 0 638801

Bottas indul Malajziában (jelen állás szerint). Paszkál búslakodhat.

Inner Circle Creative Commons License 3 napja 0 0 638800

Az első free után így száll majd ki a kocsiból:

Előzmény: icipicicsipa (638796)
shadowbull Creative Commons License 3 napja 0 0 638799

persze, a felhasznalt anyagok, es a gyartasi technologiak is rengeteget fejlodtek. Pl. egy mai elso szarnyat meg 20 eve sem tudtak volna sem megtervezni, sem legyartani., nemhogy korabban.

Előzmény: Cold Heart (638797)
_fortune nip Creative Commons License 3 napja 0 0 638798

jó film, nekem ez jutott most eszembe

http://en.wikipedia.org/wiki/Je_Souhaite

Előzmény: Cold Heart (638794)
Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 0 638797

alapelméletek már régebben is :)

azért továbbra is a gyártható elemekben is érzek fejlődést.

Előzmény: shadowbull (638736)
icipicicsipa Creative Commons License 3 napja 0 0 638796

Vasárnap indul Alonso állítólag a futamon.

Már tudom mit fog mondani a verseny után:

"Én nem emlékszem, hogy ilyen sz@r volt ez az autó..."

Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 0 638795

kedvencem az a típus (a topic napos oldalán tartózkodik), aki a többlet információ miatt azt hiszi, ma sokkal követhetetlenebb, mi-miért történik, bezzeg régen.

Előzmény: wégé (638781)
Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 0 638794

na, index faszán ügyes volt, akkor csak a link

http://www.imdb.com/title/tt0756683/

Előzmény: Cold Heart (638793)
Cold Heart Creative Commons License 3 napja 0 0 638793

és milyen mázli, hogy legrosszabb esetben is csak 70-80-90 évre kell visszanéznünk, gondolj bele, vkik hogy pórul járnak

Előzmény: Inner Circle (638790)
RyanHunterRay Creative Commons License 3 napja 0 0 638792

wikiről hoztad? Juj mit kapsz ezért, fhuha. :DDD

Előzmény: _fortune nip (638787)