Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

aksoko28 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 349

Nem igazodom el ezen az oldalon. Azt írja, hogy az önrész mértéke plusz egy tank benzin ára a fedezet. De melyik önrészé? A lopás vagy törésre vonatkozó? Nem derül ki továbbá az sem, a biztosítás milyen mértékben csökkenti a kauciót. Tudsz ebben segíteni?

Előzmény: dundalk (347)
aksoko28 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 348

Köszönöm!

Előzmény: dundalk (347)
dundalk Creative Commons License 2019.09.01 0 0 347

A bérleti díjban van biztosítás, szerintem olvasd el EZT a témában, hogy egyértelmű legyen.

Előzmény: aksoko28 (345)
dundalk Creative Commons License 2019.09.01 0 0 346

Ha közvetítő oldalon foglalsz akkor jó, ha a kölcsönző saját weboldalán, akkor ott többnyire a foglaláshoz és az átvételhez használt kártyának meg kell egyezni.

Előzmény: Ultras_1899 (344)
aksoko28 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 345

Üdvözletem!

Tapasztaltabbaktól szeretnék érdeklődni, hogy melyik oldalon érdemes autóbérlést intézni, ha Olaszországba utazunk (Bergamo). Szükséges-e a kaució vagy biztosítás van beépítve a bérleti díjba? Ha igen, milyen összegű?

 

Köszönettel:


Gábor

Ultras_1899 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 344

Autót szeretnék Mallorcán foglalni és az merült fel bennem, hogy az működik-e, hogy a foglaláskor a Revolut kártyámmal kifizetem az autót, mivel itt a legjobb a váltási arány, majd amikor az átvételkor zárolni akarják a biztosítást, ahhoz meg használom a Wizzair hitelkártyát?

dundalk Creative Commons License 2019.08.23 0 0 343

szerintem nem, mert ekkor nem lenne kivéve.

Előzmény: BorsónéVica (342)
BorsónéVica Creative Commons License 2019.08.19 0 0 342

Köszi, a "kivéve felsoroltakra" lehet a helyszínen biztit kötni szted, már ahol nincs benn?

Előzmény: dundalk (341)
dundalk Creative Commons License 2019.08.19 0 0 341

A Full insurance nem jelenti azt, hogy mindent fedez. ez pont azt jelenti amit írtak, hogy kivéve a felsoroltak.

Előzmény: BorsónéVica (340)
BorsónéVica Creative Commons License 2019.08.18 0 0 340

Sziasztok, Valaki tudna ebben segiteni?Nincs tapasztalatom autóbérlésben, egyszer béreltem Andaluziában.

Most Podgorica reptéren vennék fel 4 napra, levélben kértem tájékoztatást a SirPrice cégtől, de nem igazán tudom azt a részét értelmezni, hogy a full biztositásban nincs benne szerintük az üveg,tükör,kerék.

Bemásolnám ide a válaszukat:

 

We would like to inform you that the rental price, for this period, at Podgorica Airport, is 35.00 euro for car category like Fiat Panda, Citigo or similar. 
Please, note that we are not able to confirm you the brand of the car, as it depends on their availability and we will offer you a car under the same characteristics.

Moreover, we would like to inform you that, in our offer, is included the Collision Damage Waiver insurance. Our representative will block, through your credit card, the amount of 550.00 euro, as deposit. This amount is completely refundable, since no damages have been occurred until your drop off time.
There is another option of insurance, the Full Damage Waiver, with an additional daily charge of 8.00 euro (VAT included), so as to reduce the deposit amount to zero. 

However, you should provide a credit card on your name for both insurances. Unfortunately, we would like to inform you that we cannot accept a debit card or cash, for the deposit amount.
 Please note that in both cases the insurance does not cover damages at the following parts:
•    underneath the car;
•    glasses and mirrors;
•    tires.

 

Kindly take into account that our Podorica airport office is open from 08:00 to 20:30; anyhow, it offers a 24/7 service with a 25.00 euro extra fee (VAT included) per service (e.g. in your case for the drop off).

The said extra fee is to be paid locally, upon arrival.

noresz87 Creative Commons License 2019.08.14 -2 0 339

Sziasztok! 

Mallorca-n tudok segíteni autóbérlésben. 2 hete jöttem haza a szigetről, ahol le is teszteltem és nagyon jól működik. 4800km volt az autóban, amit kaptunk, még 700-at beletettünk. 9 napra 180 € alatt foglaltuk, főszezon közepén. Amit kaptok:

✅+ 2 óra ingyen, ha pl.:11:00-kor veszed fel, 13:00-kor adhatod le

✅Korlátlan km

✅Ingyenes reptéri transzfer

✅Tele-tele tank

✅Full biztosítás

❌Nincs egyéb költség

❌Nincs letét

❌Nincs benzin kaució

Fizetés debit/credit kártyával (Visa/MasterCard)

📩Részletekért keressetek nyugodtan: nora.traveller14@gmail.com

 

Tropea Creative Commons License 2019.07.23 0 0 338

Most melyiket választanád Bariban?

Előzmény: violavirag (337)
violavirag Creative Commons License 2019.06.27 0 0 337

Goldcarral kapcsolatos tapasztalatomat szeretném megosztani, hátha valakinek segíteni fog. Rutinos bérlők vagyunk, 1 évben legalább 10-15 alakalommal bérelnünk autót.Több alkalommal béreltünk már Olaszországban, de eddig kizárólag az északi részeken. Most a csizma sarkát szerettük volna felfedezni, és a Rentalcars-on kersztül Bari repülőtéren történő átvétellel  béreltünk autót, mint kiderült a Goldcar kölcsönző cégtől. 10 napra  280 Eur nem volt sok, és az eredeti szerződésben nem kötöttünk biztosítást, mivel több helyen olvastuk, hogy előfordult, hogy kétszer számították fel a gynútlan utazóknak. Az autó átvételekor szembesültünk azzal, hogy a plussz biztosítás 264 Eur lenne a 10 napra.Ezt messze a legdrágább biztosítás volt, amit eddig még autóra kötöttünk. A másik opció (amit mi választottunk)  1100 Eur depozit zárolása, amit kölcsönző a végén természetesen felold a végén.Eltelt 1 hét, és még nem történt meg, de gondolom ezzel nem lesz gond. De akiknek nem volt 330000 Ft a hitelkártyáján, arra jól rásózták a méregdrága biztosítást, mert nem volt opció. A másik, hogy az autót egy koromsötét mélygarázsban adták át, tele karcolásokkal, ami a hibajegyzéken nem volt feltüntetve. Úgyhogy reklamáltunk, rengeteg fényképet készítettünk napfénynél, és még aznap írtunk a Rentacars-nak is, hogy le legyünk védve. Úgyhogy nagy óvatossára és körültekintésre intek mindenkit a Goldcar kölcsönzővel!!!!!

tozeishitsu5 Creative Commons License 2019.06.21 0 0 336

Szia, Mi ugyan külföldön béreltünk, de ezen az oldalon, már többször is: economybookings.com

zehitobinshi6 Creative Commons License 2019.06.20 0 1 335

Szia, Mi ugyan külföldön béreltünk, de ezen az oldalon, már többször is: economybookings.com Szicíliában pl. nagyságrendekkel olcsóbban kaptuk meg ugyanazt az autót, mintha csak besétálunk a kölcsönzőbe.Vicces is volt, mert besétáltunk adott kölcsönzőbe, 3 napra 245 EUR árat mondtak. Erre bementünk egy szállodába, vettünk egy óra internetet, fent ajánlott oldalon foglaltunk egy autót, recepcióssal kinyomtattattuk a vouchert, majd mentünk átvenni az autót: kiderült, hogy ugyanoda, ahol az előbb a 245 EUR-t mondták. Vittük a vouchert 150 EUR-ról, és annyiért is kaptuk ugyanazt az autót. 

vadvirág77 Creative Commons License 2019.06.13 0 0 334
Rentalcars.com soha! Lehúzás! Mindenképp helyi kis autókölcsönzőt! Olcsóbb és egyszerűbb.
Zegzug Creative Commons License 2019.05.22 0 0 333
dundalk Creative Commons License 2019.04.25 0 0 332

csak a letétnek.

Előzmény: attila718 (330)
dundalk Creative Commons License 2019.04.25 0 0 331

Bármelyik reptéri.

Előzmény: Hargitainé K.Zsuzsanna (329)
attila718 Creative Commons License 2019.04.25 0 0 330

Sziasztok!A rentalcars.com oldalról szeretnék bérelni.Számomra nem teljesen egyértelmü ,hogy a kártyán csak a zárolandó letétnek kell ott lenni vagy a feltételek között emlitett lopás és törés kárra emlitett önrésszel is?Tehát pl.800 eurot zárolnak mint letét, és még a kártyán lenni kell 1000-1000 euronak a lopás és törés kárra?Köszönöm.

Hargitainé K.Zsuzsanna Creative Commons License 2019.04.14 0 0 329

Sziasztok kedves Fórumozók!

 

Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy 2019.07.20-2019.08.03-ig utaznánk Görögországba 8 fővel.9 személyes kisbuszt szeretnénk bérelni,de nem igazán találtunk eddig megfelelőt.Tudtok esetleg ajánlani nekünk megbízható,de nem túl drága kölcsönzőt,ahol nyugodt szívvel kölcsönözhetnénk?4 gyermek és 4 felnőtt utazna együtt.Nagyon köszönöm a segítségeteket! 

bgy1 Creative Commons License 2019.04.11 0 0 328

Ha valaki azon gondolkozik, hogy Franciaországban autót béreljen, annak a HERTZ AUTÓKÖLCSÖNZŐT NEM AJÁNLOM !!! Ilyen gátlástalan erőszakos autókölcsönzővel még nem találkoztam.

Nem akarnak, csak franciául kommunikálni, olyan biztosítást vertek rám amit nem is akartam, olyan megjegyzéssel, hogy ez csak deposit. Az autó leadásánál hiába követeltem vissza a letéti összeget, nem adták. Többe került ez a díj mint a kölcsönzési. Haza érve hiába fordultam a magyarországi Hertz-hez (itt nagyon készségesek voltak), Ők sem tudtak intézkedni a francia partnerrel szemben. Az Európai Fogyasztóvédelemhez is fordultam, őket is elutasította a Hertz.

Már csak az maradt, hogy minden fórumon mindenkit lebeszélek a Hertznél való kölcsönzésről.

nemetrsz Creative Commons License 2019.03.23 0 0 327

ez év , juli 12-14 bérelnék, max. 2 napra, amerikai cabriót, vagy ford mustang cabriót, jogis: hivatásos, 40 éves, kaució van. max 60.-e.- ft fizetek érte

tengerszem12 Creative Commons License 2019.03.11 0 0 326

Sziasztok!

Szerintetek a magyar foglalás, brókernél kötött biztosítással  (AXA -gumi és szélvédő+RAP is van benne)  + a helyben kötött biztosítás (CPP) már túlzás és őrültség?

Cél a deposit összeg minimalizálása debit kártyával és a vitás helyzetek, levelezgetések elkerülése.

A foglaláskor megkötött szerződés nagyobb védelmet ad, viszont magas a letét. A CPP (olasz) szerződésben kevesebb a lefedés, viszont minimalizálni tudja a deposit összegét.

Tshu-hash Creative Commons License 2019.03.07 0 0 325

Sziasztok!

 

Velence/Trevison melyik cegeket ajanljatok? Fokent Nemetorszagban, Usaban es Magyarorszagon szoktam autot berelni, az olaszokhoz egyszer volt szerencsem Milanoban, de mar nem tudom kitol vittem a kocsit. Alamo merult fel egyik opciokent, jo aron van, a deposit sem horror, es az ertekelesuk is 7,6-on all a rentalcarson.

Zegzug Creative Commons License 2019.02.19 0 0 324

Megtettem! Írtam neki amiben javasoltam, hogy foglalkozzon tovább a témával, tartsa napirenden, mert a média erejével így el lehetne tántorítani e nagy cégeket is az aljas lehúzási próbálkozásaiktól. Kíváncsi leszek lesz -e folytatása, elvégre már a tavasz küszöbén vagyunk, pláne beindul a nagy utazási szezon és akkor igazán aktuális lesz a probléma.

Előzmény: dundalk (323)
dundalk Creative Commons License 2019.02.19 0 0 323

Írd meg a sztoridat te is a cikk szerzőjének!

Előzmény: Zegzug (322)
Zegzug Creative Commons License 2019.02.19 0 0 322

Mostani cikk az Index-ről. Ugyanezzel a módszerrel húztak le a rohadékok tavaly Nizzában az autóbérléssel, ahogy most ezt a Sziget Fesztivál társalapítóját és ezt ő most helyesen újságírókkal megjelentette.

 

https://index.hu/gazdasag/2019/02/19/ovatosan_a_hitelkartyas_autokolcsonzessel/

Előzmény: Zegzug (247)
dundalk Creative Commons License 2019.02.07 0 0 321

így: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150457400&t=9021369

 

A válaszom második fele egy alternatíva, ha mégis igényelsz egy hitelkártyát, akkor tudsz egy reptéri kölcsönzőtől bérelni 50 euróért 180 helyett, igaz a nulla letét helyett lenne EUR500, de rögtön megspórolsz kb. 40.000 forintot a bérleti díjon, ami azért a hitelkártya éves költségét jó pár évre fedezi. és akkor nem egy 15 éves autóval, hanem egy szinte új autóval közlekedsz.

 

Ha ez nem opció, akkor válassz egy csomagot a 3 közül az általad talált kölcsönzőnél.

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=150358524&t=1001762  <-- Itt linkeltem autóbérlés segítőket.

Előzmény: Krámlik Attila (320)
Krámlik Attila Creative Commons License 2019.02.07 0 0 320

Ha jól értelek, akkor azért fizetek az egyes opcióknál naponta többet, hogyha baj lenne az autóval, akkor csökkenjen az akkor fizetendő részem. De letét nélkül minden opciónál. Viszont ha ez így igaz, akkor a következő mondatod nem értem: "Hitelkártyával kb. 50 euró, nulla önrészes biztosítással meg 500 eurós letéttel egy új vagy szinte új autó". Akkor hogy érted az 50 eurós hitelkártyás és 500 euros letétet?

Előzmény: dundalk (319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!