Keresés

Részletes keresés

füegy Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2341

", de vannak ásványok, amik lehúzzák az embert, félelmet keltenek, rossz közérzetet...."

 

Azokkal mit érdemes csinálni ?

Előzmény: Paleokrites (2331)
füegy Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2340

" Annyit tudok mondani, hogy az, ami úgy érzem a legjobb hatású, és visszahoz önmagamhoz, az az, amit az indiai asztrológus ajánlott nekem."

 

Az jó !!! Nekem is ajánlottak köveket a csillagjegyem alapján, de azok nem jöttek be .

Azt mondják, nézd meg, fogd a kezedbe és amelyikkel harmonizálsz, úgyis megérzed.

Van egy karláncom, elég régen elég borsos áron vették, mostanában a kezembe akadt, és bizony nem jó érzés öntött el, ahogy felvettem.

Lehet, csak megtisztítani kellene, napon, sóban, folyó víz alatt, van egy pár módszer rá, aztán meglátom.

Előzmény: tigristomi (2334)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2339

Nap, igen, köszönöm.

Előzmény: Paleokrites (2338)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2338

azért a megtisztítás kevés, az ásványok lemerülnek, energiára van szükségük...., a nap ad energiát, feltölti..., mert te se akarod, hogy úgymond döglöttek legyenek..., mert a tisztaság még nem jelent energiát...

 

az az ásvány, ami nem ad, rossz előérzetet ad, félelmet kelt, mély nyomot hagy minél előbb szabadulj meg tőle..., ahogyan azok sem sokat jelentenek, ha szépek, jól csillognak, ha nem ad, nem azonosul veled, ha nem fogad be, ha nem érzel pozitívumot, minden gondolttól mentesen kapni kellene!

Előzmény: tigristomi (2337)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2337

Igen. Én folyó vízben mantrákkal szoktam megtisztítani őket, de kinek mi jön be.

Előzmény: Paleokrites (2331)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2336

Az éjszakai edzés biztos nem jó a testnek, pláne rendszeresen.

 

 Lehet, hogyha keresnél egy ayurvéda orvost, akkor ő tudna segíteni visszaállítani ezt a folyamatot, ha ez zavar téged.

 

Én amikor először kimentem egy külföldi TM központban hosszabb időre, ott jöttem rá, hogy éveken (kb. 5 év) keresztül fáradt voltam. Az ember bele tud esni egy olyan állapotba, amit egy idő után már természetesnek érez, pedig lehet változtatni rajta.

 

 Az gyakori volt abban a központban egyébként, hogy akik csak a 20 perces meditációt csináltak, azok is heteken keresztül a 20 perc meditáció után néhány órára bealudtak utána, ott a székben ahol meditáció közben ültek. Idő kell a szervezetnek, amíg kijön egy hosszan megszokott állapotból.

Előzmény: Paleokrites (2332)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2335

Helló!

 Az asztrológia elmélet nem?
Nem nézegetek általános asztrológiai útmutatásokat.
Számomra ez az asztrológiai konzultáció olyan volt, mint pl. egy pulzus diagnosztika.
Elmondta az asztrológus a testtípusom, sok mindent, amit amúgy is tudok magamról, de ezt a testtípust összhangba tudja
hozni a különböző időkben az aktuális bolygó állásokkal. Ez a varázslás része, ami érdekes.
Számomra ami gyakorlati hozadéka volt ennek, hogy kaptam ajánlásokat, hogy pl. milyen ételek, vagy pl. kövek jók nekem.
 Egy megértést is adott ez számomra, hogy a világban sok minden összefügg egymással, és mivel ez rólam szólt, ez egy mélyebb benyomást adott számomra.
 
Kívülről lehet, hogy elméletnek tűnik az asztrológia, pláne, ha az ember nem tudja esetleg, mikről van szó egy ilyen személyes elemzésen.
Én egy diagnosztikának éreztem, amit úgy gondolom nem kell túl parázni, túl lihegni, de vannak benne olyan megerősítések és ajánlások számomra,
amit én építőnek tartok.

 Néhány évtizede volt kettő ilyen személyes jhotish elemzésem, ez volt a harmadik, én hasznosnak itéltem.
Nekem ez továbra sem tűnik elméletnek, ugyanúgy, ahogy egy EEG vizsgálat sem az.
 Az nem mindegy, hogy kihez megy az ember, milyen asztrológushoz, a szórás elég nagy lehet, hogy ki mit tud kezdeni az asztrológiai tanulmányaival,
 és az mivel vegyíti utána a mondandóját, amit abból kiolvas.

 Számomra az elmélet az, amikor valaki agyba főbe olvassa vagy hallgatja az ezoterikus írásokat, előadásokat, és ebből egy világot felépít a fejében, összefüggésekkel,
miközben nem gyakorol semmi olyat, ami az olvasottakhoz kapcsolódik, vagy gyakorol esetleg vmit, de az más szint, mint amikről olvas.
Pl. egy fehér öves kezdő judos a fekete öves judo technikákról olvas állandóan, közben még esni se tud rendesen és az erőnléte is a nullához közelít.
 
Üdv.
T.

Előzmény: Tiszta tudat (2333)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2334

Szia!

 A kérdés jogos és érthető.
Bocs, direkt nem írtam melyik kövekről van szó, mert különbözőek vagyunk, mindenki találja meg, neki mire van szüksége és mi a jó neki.
Nehéz eldönteni, mi az amire vágyunk és szeretnénk, és mi az amire szükségünk van.

 Annyit tudok mondani, hogy az, ami úgyérzem a legjobb hatású, és visszahoz önmagamhoz, az az, amit az indiai asztrológus ajánlott nekem.
Magamtól valószínű nem találtam volna meg ezt a követ. A TM-et már rég nem csinálom, de ez a kő ajánlás úgyérzem bejött.

 Annyi tippet viszont adok, hogy most a gyöngyöket szálra fűzve vettem meg és magamnak kötöm meg a karkötőt. Így a hossza is jó,
és csináltam olyan karkötőt is, ahol kombináltam a gyöngyöket, árban is jobb. Gumi damilból laposat használtam, amit duplán be tudtam fűzni.

Előzmény: füegy (2330)
Tiszta tudat Creative Commons License 2022.05.19 0 0 2333

Az asztrológia elmélet nem? 

Előzmény: tigristomi (2324)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.18 0 0 2332

ha jól emlékszem, mindig gondolkodó típus voltam, de a sok edzés, időnként 2 is, a rendszeres késő esti, vagy éjszakaival. Talán ez borította fel, úgy 24 éves korra saccolom...

Előzmény: tigristomi (2328)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.18 0 0 2331

ásványok tényleg hatással vannak, de vigyázni kell melyiket érinti, fogja meg az ember, amelyik ad, az jó, de vannak ásványok, amik lehúzzák az embert, félelmet keltenek, rossz közérzetet....

 

az ásványokat tisztítani is kell, meg feltölteni a napon....

Előzmény: tigristomi (2329)
füegy Creative Commons License 2022.05.18 0 0 2330

A belső energia aktivizálást melyik karkötőnél érezted ?🙂

Előzmény: tigristomi (2329)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.18 0 0 2329

Kicsit az ásványok felé fordult a figyelmem, pontosan a karkötők fele, érdekes a hatásuk. Nem tudom, ki mennyire érzi, most többet is kipróbáltam, különböző hatásaik vannak,van ami aktívabbá, éberebbé tesz, van ami a belső energiákat aktivizálja, van olyan, ami önmagammal hoz összhangba.

 Érdekes.

tigristomi Creative Commons License 2022.05.18 0 0 2328

Köszönöm a választ.

 

 Tudsz másról is, aki így van az alvással?

Ez gyerekkorod óta így van nálad?

Előzmény: Paleokrites (2327)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.12 0 0 2327

nem, este lefekszek, képzelőerő, majd időnként kimegyek a mellékhelységbe, mert a vese működik, igaz olyan munkahelyen dolgozom, ahol éjszakai műszakok vannak..., ám otthon sem megy az alvás, amit alvásnak mondunk, lehet, mint említettem, kikapcsolódom 1-5-10-20 percre, ami akár óráknak tűnnek, ezek főleg nappali, éjszakai pedig 1-1 óra után, akár 2-vagy 3 órai, de ebben egyikk oldalról a másikra fordulok...

 

volt idő még eleinte, hogy teljesen kimerültem már abba a gondolatban, hogy reggel mennem kell dolgozni és nem alszom ki magam, majd egyre inkább alkalmaztam a relaxációs módszert, innentől kezdve sokkal nyugodtabban viselem és kipihentebbnek érzem magam kevesebb, több fázisú " alvásnak "

Előzmény: tigristomi (2326)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.12 0 0 2326

Ez érdekes, akkor hétköznapi értelemben vett alvás nálad nincs?

Az, hogy este lefekszel, tudat kiesés, hogy mi történik, és reggel felkelsz?

Előzmény: Paleokrites (2325)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.11 0 0 2325

manapság mindenre rányomnak valami bélyeget, ha az ember nem ideális orvosilag lefektetett " egészség " kritériumoknak nem felel meg....

 

Időnként egymásnak ellentétes kutatások látnak napvilágot és az ember csak néz ki a fejéből és  már nem is csodálkozik...

 

alvászavar, felborult biológiai órája az embernek, melatonin hiány, egyéb kórisme...

 

ami lényeges, 40 éve relaxálok, vagyis mondjam képzeletemet használom, rágondolok valami szép dologra és ezt a filmet elindítom, ahogyan alakul a történet, vagy váltok másikra, mikor hogyan menet közben is, így 1, órányit kikapcsolom magam, majd lehet két-három órányit is...

 

alvásnak mondom ilyenkor, a történetszövevényében..., amikor eltelik jó pár perc, óra, órák, de ez ritka, hogy 3-4 órák egyhuzamban, de hogy 5-7-netán nyolc óra alvás lenne? Az nincs...

 

így időnként nappal is relaxálok, főleg ha van hely és idő, amikor fáradt vagyok, mert fizikálisan is elfáradok alvás híján,. meg szellemileg is fárasztó időnként, de enélkül már nem menne, megszoktam....

 

 

Előzmény: tigristomi (2322)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.11 0 0 2324

...nincs nagyon időm elméletekkel foglalkozni."

 

Ez azért ellentmond az asztrológiával!

 

Nem látom az ellentmondást.

Előzmény: Tiszta tudat (2311)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.11 0 0 2323

Helló!

 

 A TM egy mantra meditáció. A TM szervezeten belül többféle tevékenység is folyik, amiket pénzért igénybe lehet venni.

Van lehetőség ayurvéda konzultációra, india asztrológia konzultációra, van ahol figyelembe veszik a Sthapatya védát is (ez a feng shui india változata).

Vannak haladó TM mantrák is, illetve van egy hosszabb meditációs program, a TM-Siddhi program.

 Akinek nagyon sok pénze van, annak lehetősége van, hogy különféle TM projecteket (pl. világbéke meditálás) támogasson, vagy támogasson olyan embereket, akik egész nap meditálnak.

Előzmény: Kung_Lao (2320)
tigristomi Creative Commons License 2022.05.11 0 0 2322

ugye azt akartad kérdezni, ember vagyok?

nem, nem ezt kérdeztem, mert a kettő az teljesen különböző kérdés.

Ha számodra a kettő ugyanaz, akkor itt meg is áll kettőnk között a beszélgetés.

 

 

amit relaxálással töltöttem eleddig folyamatosan, mert ébren alszom...

Ez nem szokványos, ez többet érdemel egy fél mondatnál.

Ez pontosan mit jelent? Alvás zavarod van, sokszor felébredsz,

vagy észleled azt, hogy alszol, - néha, vagy többször?

Előzmény: Paleokrites (2306)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.11 0 0 2321

Jó rég volt és rosszkor rossz időben egy hitető csarnok, nem egy filozófusok csarnoka....   :)))

Előzmény: Kung_Lao (2316)
Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.10 -1 0 2320

Csak 1 kérdés:

Az ayurveda az TM-nek minősül?

Perselus Pit0n Creative Commons License 2022.05.10 0 0 2319

blagi ne minuszoljlyá már tudod hogy fáj? Vérzik tőle az orom is, ja nem ez sima takony.

Képes vagy minden topicba vadászni rám? És ha jön egy aszteroida és pont alszunk?

Előzmény: Kung_Lao (2318)
Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.10 -1 0 2318

és továbbra is tartom véleményem, hogy a Transzcendentális meditáció hülyeség

 

Hiszen ha valami túlmutat az anyagi világon, akkor miért mérhető az anyagi világban?

Ha valami megfoghatatlan, akkor miért fogják meg?

 

A muki határtalan tudatosságról beszél, de a tudat sztem határos. Emlékek behatárolják.

 

Itt wan egy video róla, de szerintem valami nem oké vele, az egész TM-el nem oké

 

https://www.youtube.com/watch?v=n-8IfCGVsjo

Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.10 -1 0 2317

Ja és ha esetleg lelassultál volna múlt századi önmagadhoz képest akkor Spender vagyok még mindig.

Előzmény: Kung_Lao (2316)
Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.10 -2 0 2316

De nem elefánt volt az apja. ?????????

Szerintem ez az egész egy gigantikus nagy f@szság. Anyuka b@szott valakivel és elfelejtette a nevét a mukinak és kitalált egy mesét.

A gondom az, hogy nem emléxem, hogy a múlt században mikről vitatkoztunk csevegtünk. Fel tudom idézni elteritovel első találkozásom a Hit Csarnokban (2001) és a bárgyú tekintetét és egy csomó mindent, de pl azt nem, hogy mit dumáltam vele. Ugyanígy nem tudnám felidézni, hogy veled ha volt vitám akkor miről. A régi arcokkal való vitáim törölve

Előzmény: Paleokrites (2314)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.10 0 0 2315

nem, nem, én nem a TUDAT vagyok, annak ellenére sem, hogy van tudatom, énem és egyéb filozófiai megkülönböztető jelző...

 

Én, mint említettem, így egészben vagyok ember...

Előzmény: Tiszta tudat (2310)
Paleokrites Creative Commons License 2022.05.10 0 0 2314

érdekes, a legenda szerint Buddha mégiscsak megszületett Sziddhárta hercigként... :)

Előzmény: Perselus Pit0n (2312)
Kung_Lao Creative Commons License 2022.05.10 -1 0 2313

Bocs elb@sztam, de szerintem Paleo neked kell legyen akkora IQ-d hogy felismerj.

Előzmény: Perselus Pit0n (2312)
Perselus Pit0n Creative Commons License 2022.05.10 -1 0 2312

Sehonnan, akér egy parazita is lehetek vagy egy eltévedt influenzavírus.

 

Ja, apropó az elefántok közül a fehér tűnik ki, aki nemző aktust is végez emberi asszonyoknak.... 

 

Ez nekem beteges, ez tuti? Bár lehet nem értem, hiszen a nők nem tudnak elefántot szülni.

Előzmény: Paleokrites (2309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!