Keresés

Részletes keresés

Adi001 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4682

Köszönöm gyors válaszotok!!!

 

Így már világosabb a dolog :)

 

Gondolom hogy nem igazán sűrű eset (ha előfordult egyáltalán) nagy összegű jogosulatlan terhelés az otp -nél mert akkor már léptek volna a web számla ügyben.

DE gondolok itt olyanokra hogy pl. nem tudom előre mennyi a külföldi bankköltség. Ha pont kiszámolom akkor lehet hogy magasabb s azért utasítja vissza az otp mert nincs fedezet holott annyit rászánnák még. Igaz ez ellensúlyozható hogy na még annyi rászánok s annyival többet rakok rá. A khb nál van egy bizonyos időlimit ami alatt reagálni kell s ha nem reagálsz csak akkor kerül visszautasításra. A pontos időt nem tudom de biztos nem (remélem mivel még eztán megyek be bővebb infóért) 1 óra a max. Igaz itt meg a chip kártyarendszerhez vagy kötve a tranzakcióknál. Olvastam valahol (lehet ogy itt :)) hogy valamely banknál ugy oldották meg hogy van x db. alszámla melyek közül minden egyes tranzakciókhoz véletlenül generál a rendszer s ezt meg lehet adni nyugodtan (egyszerre több tranzakció mehet elkülönített alszámlákon). Ez lenne az igazi megoldás .......

bugmaker Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4681
Adi: nekem OTP web számlám van és valóban nem volt probléma az elmúlt évek alatt. Csak akkor és csak annyi pénz van a számlámon, amennyi terhelést várok. Persze, valaki nem engedélyezett megterhelheti ha esetleg ellopja az adatokat, de erre nagyon-nagyon kicsi az esély.

Egyébként nem igazán értem, hogy miért kényelmes az ha mindig magad döntesz a terhelésről. Mi van, ha éppen alszol, nem vagy telefonközelben stb. mikor terhelnének? Akkor visszautasítja a bank a tranzakciót?!

A Search oldalon van szűrési lehetőség a listázás helye szerint. Egyébként meg van ebay.at.
t.lantos Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4680

Igen, azt kuld. Nekem a helyi (viszonlyag nagyobbacska) k&h fiokban valuta veteli arfolyamon szoktak bevaltani azonnal.

Arra viszon figyeln kell, hogy hiaba van a csekkre irva, hogy 3 ev az ervenyessege, mert a bank is arra hivatkozik, amit en is tanultam anno kulkerbol, hogy kulonbozo foldreszek kozott a csekk ervenyessege 90 nap.

Szoval nem szabad rajta sokat tokolni (en a multkor be is szivtam a hulye dollar gyengulese miatt)

Lett belole egy kis arfolyamveszteseg.

Előzmény: zagrab78 (4674)
rstudi Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4679
Szia!

Nem a licitlépcsőt kell mindig rádobni az összegre, hanem annyit, amennyi jól esik. Ha akarod, rakhatsz rá magasabb árat is.
Van lent egy maximum bid lehetőség is. Ez úgy működik, hogy én beállítom, hogy pl max 102.27 eurót szánok a dologra. Ha a licit csak 20-nál tart, és 0.50 a minimum licitlépcső, akkor engem tesz meg győztesnek, 20,5 euróval. Ha valaki rádob 25 eurót, akkor megint én leszek a győztes 25,5 euróval. Ha valaki beállítja a max licitjét 105 euróra, akkor ő lesz a győztes 102.77 euróval. Ezzel csak a licitálás utolsó két percében érdemes foglalkozni, addig csak feleslegesen felvered az árat.

Az aproneten hirdeti valaki, hogy külföldi megrendeléseket, ebay vásárlásokat hazahoz.
Előzmény: Adi001 (4678)
Adi001 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4678

Hi!

Előre szólok a beírásaimért ne bántsatok : kezdő vagyok :)

Van egy két dolog ami nem vili.

- Olvastam a licitelésekről de vam kerek a dolog ill az általam történő felfogás utánnni logikátok. Megy a licit egymásra licitáltok egy bizonyos minimum lépésközönként s a legmagasabb összeget licitáló viszi el az árut a 2. legmagasabb licitáló által licitált ár plusz a lépésköz összegéért (ha jól értelmeztem). Nem olvastam maximum licit lépésközről. Ha meg nincs akkor meg miért nem licitáltok az épp megfelelő árra teszem 1 millát. :) tudom hogy ez elvont példa de talán igy értitek mit nem értek hiszen igy ki az aki elvinné 1 milla plusz lépésköz összgért s a tied 2. legmagasabb licit plusz ......

- van e valakinek az otp -nél web számlája? Nem tudom de én elég gyanakodva használnám ha tényleg csupán ugy működik ahogy leírják. Ugye ezt számlaszámot megadjuk néhol a neten hogy fizetni tudjunk. (na ekkor had ne soroljam kinek van lehetősége tudumást szerezni erről) Az ok ha nincs összeg rajta akkor visszautasítja a terhelési kérelmet az otp (monja nagy mellénnyel). DE mivan ha épp másnak szeretnék fizetni (teszem azt sűrűn) s van rajta összeg s akkor terhel be épp valaki jogosulatlanul?

Szóval a KHB egy "kissé" biztonságosabb mivel minden egyes terhelésről magam dönthetek hogy engedélyezem e. Ha nem jól tudom vagy tapasztalatotok van kérlek írjatok.

- van e valami olyan szűrési lehetőség a weblapon hogy pl én csak az ausztriai értékesítők ajánlataiból szeretnék böngészni?

-tudtok e olyan személyekről akik esetleg "hivatásosan/hobbikén /mellékkeresetként" az ilyen vásárlások áruinak behozatalával foglalkozik németből ellenszolgátatás felyében?

 

Köszi előre is a válaszotok!

 

matchbox Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4677

Pedig nekem lenne még amit utalni kéne:-)))

Előzmény: vomit (4675)
edk440 Creative Commons License 2005.01.04 0 0 4676
A Bidpay Money Ordert küld. Ennek beváltása költségmentes kellene, hogy legyen (mert a küldő már kifizette a költséget), de a magyar bankokat ismerve előtte rá kell kérdezni...
Előzmény: zagrab78 (4674)
vomit Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4675
koszi mindenkinek hogy ajanl, de lassan mar a tulzott erdeklodes a gond. :-o
ui. az elso 5-6 ember folyamatosan visszater, es fogyasztja a forrasokat, uj kuncsaftot mar nem tudok ellatni :-(

volna arra lehetoseg, hogy elmeletileg korlatlan legyen a keret, de ahhoz a kulfoldre utalas plusz paypalra toltes koltsegeivel meg kellene toldani az atvaltasi arfolyamot, es ezzel is szeretetbol volna az akcio, vagyis semelyik segitom se fogna rajta semmit :-o.

ehhez kepest elegge furcsa erdeklodo leveleket kapok, van aki meg az ebay mukodeset sem erti (nem az a cucc ara, ami eppen latszik, hanem amivel elviszik, pl.), sot nyelvi lektoralast ker...
Előzmény: matchbox (4671)
zagrab78 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4674
üdv. nekem a paypal fizetésel nincsen gondom. elég nagy keretem is van, de kapni nem tudok pénzt. ez igy elég érdekes, mert ahogy olvasom mindenkinek más-más tapasztalata van. a BIDPAY csekket küld, ugye? ezt hol lehet beváltani? könnű beváltani? milyen költségel jár egy bidpay-s check? üdv:z
Előzmény: bugmaker (4673)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4673
zagrab78: ha regisztrálod magad paypalon és nem adsz meg bankkártyát akkor tudsz fogadni a számládon pénzt, de azt nem tudod felvenni. Legfeljebb fizetni fogsz tudni max $700-ig. Viszont kockáztatod, hogy a paypal bármikor zárolja a számládat. Bidpay-jel pénzesutalványt tudsz küldeni, illetve mások tudnak Neked küldeni.
Előzmény: zagrab78 (4670)
ZE Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4672
Az eBay és környéhe GYIK nulladik válasza: PayPal-t egyelőre magyar címmel, és/vagy magyar kibocsátású bankkártyával felejtsd el. Nincs. Nem létezik, meghótt, elvitte a cica, leégett, összedőlt, aztán süllyedt el! (Opsz, ez már Gyalog-galopp...)
Előzmény: zagrab78 (4670)
matchbox Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4671
vomit nekem teljesen korrektül segített. Nyugodt szivvel ajánlom.
Előzmény: papetti (4666)
zagrab78 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4670
üdv. azt kérdezném, hogy van e lehetőség bármilyen módon paypal-on keresztül pénzt kapni (eladni)? a bidpay-ről mit tudtok? onnan fel lehet venni pénzt? üdv:z
rstudi Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4669
Paypalhoz kell egy Card not present tranzakcióra alkalmas bankkártya, az adott országokból. Tehát legkésőbb ott el fog akadni a regisztrációd, amikor a kártyaszámot kéri/ellenőrzi.
Előzmény: papetti (4668)
papetti Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4668
Meg egy gyors kerdes en nem zaklatlak titeket.

Mi tortenik, ha a paypallal pl kivalasztom ausztraliat, mint orszagot es egy allamot es ugy csinalom vegig, menni fog? Sikerult igy mar valakinek? Van ennek erteleme?

Koszi: Peter
papetti Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4667
Ah most mar latom, tehat vomit tud segiteni.

Akkor tudnal nekem irni egy mailt a p5i@freemail.hu cimre, hogy a reszleteket megbeszeljuk? Surgos lenne, tehat kerlek mihamarabb!

Koszi:
Peter
papetti Creative Commons License 2005.01.03 0 0 4666
Sziasztok!

Tanacsot szeretnek kerni toletek ebay ugyben.

Egyreszt a paypal-os atutalasban segito nemet srac mail cimet szeretnem megtudni. Ha jol emlekszem vomit a nick-je. Akkor ugye mindenki azt irja, hogy lehetek olyan meggondolatlan, hogy vele inteztetem?

Masreszt sikeresen megnyertem egy licitet, ami egy hangszorora ment. Ezzel kapcsolatban azt szeretnem megtudni, hogy mikor kell AFA-t, vamot fizetnem es milyen trukkok vannak, hogy ne kelljen. A cucc 144 dollarba kerul... (Texasbol jonne)

Aztan neztem ezt a szallitast, amit itt ajanottatok, az usps-es oldalon szamitgattam az arakat. Az economy mennyire megbizhato? Azzal kb. 60 USD, repulovel 150. Megeri az olcsobbat valasztani, vagy az nem "biztonsagos"?

Sajnos eleg surgos, mivel ugye 5 napon belul fizetnem kell... Elnezest, ha esetleg olyan dolgot kerdezek, ami mar felmerult es a valasz is megerkezett, az ido nagyon gyorsan fogy, emiatt nincs idom a forumot bujni, talan igy gyorsabb.

Elore is mindent koszi:
Peter
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4665
Mindenkinek okulásképpen, jó mazsolázást kivánok (azt hiszem erre mondják, hogy no coment)

---------------------------

Hallo,

Ich melde weil es war nicht möglich beim ihren Autkion Gebot anzugeben. Ich hatte vielmal probiert, aber "Gebot Angeben" Funktion ging einfach überhaupt nicht. Ich bin Sammler, so kann ehrlich sagen Normalweise diese Kategorie XXX gehen am Ebay irgendwo 100-200 EUR. Vor Weinachter Preis war en bißchen hocher, wie immer. Ihre XXX wurde nur für 86 EUR verkauft, was ist ein bisschen zu klein. Mein Höchstgebot war 164. (?)

.....

Danke schön für ihre Kontakt und wünsche viel Glück beim Ebay Kundendienst :-))
Ich hoffe Sie werden keine lächerliche Antwort bekommen werden, wie ich :-))
- "Our best guess is that it is due to general network congestion at eBay ".
- "Please note that we are not blaming eBay. Sometimes things like this happen and that is just part of using the Internet"
:-))

....................

Vielen Dank für Ihre Mail.

Ich war selbst erschrocken das nicht mehr auf das ZZZ geboten wurde.
Ich habe von anderen Bietern dieser Auktion ähnliche Nachricht bekommen das kein bieten möglich war.

Ich habe mit dem Höchstbietenden Kontakt aufgenommen und Ihm erklärt das ich Diese Auktion für nicht gültig erkläre, da selbst ich zu Auktionsende nicht einmal
den Aktuellen Stand in "Mein eBay" verfolgen konnte.

Bislang hat sich der "eigentliche" Gewinner noch nicht bei mir gemeldet, was ich sehr bedaure.
Desweiteren werde ich natürlich eBay informieren, aber aus Erfahrung weiß ich das da nicht viel Hilfe zu erwarten ist, Probleme werden in der Regel totgeschwiegen.

---------------------------

Hallo XYZ,

Sorry for the English, but my German is not so good, but probably this information will be useful for you as a fair ebayer.

I talked to some technical experts and they say, there is a special case when an auction is attacked.
It means the following: after placing the bid they start a program using powerful internet servers. Program downloads the page several times per each seconds, therefore it will freeze item, and no bid can be placed. (because the item is already viewed by many-many quasy users)

I do not say this happened to you, but this risk can't be complertelly ignored.
tbesze Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4664

Helló!

 

Szeretnék vásárolni az ebay-ről, az internetvilaga.hu-n keresztül. Kérlek benneteket, írjatok ezzel a lehetőséggel kapcsolatosan véleményeket!

 

Előre is köszönöm.

TGabesz Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4663
Köszi, akkor én is úgy hagyom.
t.lantos Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4662

A biztonsag kedveert en nem hasznaltam ekezeteket.

 

Előzmény: TGabesz (4661)
TGabesz Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4661
Üdv! Csak egy kérdés: Regisztrációnál ékezettel v. anélkül érdemes megadni az adatainkat? Köszönöm.

ZE Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4660
Nem, mert az eBay kártyaszámlás terheléssel szedi be az eladások után neki járó összeget, csoportos beszedést, amihez számlaszám hasnzálható, nem használ (nem tudom, nemzetközi forgalomban lehetne-e egyáltalán).

A lépéseket pedig nálunk jobban leírja az eBay-es FAQ, illetve regisztrációs oldal. Ha azt megérted, pontosan tudod, hogy miről van szó, akkor legyél csak eladó szerintem...
Előzmény: bukofog (4659)
bukofog Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4659

hello

 

lehet hogy tök hülye vagyok , de nekem nem sikerült

a német e-bay oldalon probálgattam regisztrálni magam mint eladó ( vevőként rendben vagyok) de nem sikerült.

légyszíves irjátok már meg lépésről lépésre mit kell tennem és hol?

ja és dombor nyomott kártya (mellesleg van) helyett nem lehet banki átutalás adatokkal?

 

köszi

sztyopka_remixx Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4658

hét ez jó hír.

 

én eddig a hvb-böl utaltam, bevállalva a kinti költséget is. most legutóbb vettem

 

59 euróért egy objaktívet, amit 25 euróért ideküldetek. átutaltam a stexet az ürgének a bankon keresztül, ahol az utalás költsége 1,5 ezrelék, de minimum 10 euró. (tudtam meg most)

 

azaz : 94 euróért megvettem az obit.

 

 

az az érzésem, hogy megszívattam magam :(

Előzmény: fargo (4654)
ZE Creative Commons License 2005.01.02 0 0 4657
Természetesen kell hozzá egy dombornyomott, (Card Not Present tranzakcióra alkalmas) bankkártya, amin talán egy egységet (USD, EUR, GBP, Fabatka) foglalásba raknak a regisztrációkor (a foglalást nem követi tényleges terhelés, csak -egyszerűen szólva- ezzel ellenőrzik, hogy van-e fedezet a kártya mögött)

Ezt a Seller Account kreálásakor meg kell adni.

Előzmény: t.lantos (4656)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.01 0 0 4656

Miert ne lenne? Kell regisztralnod egy seller accountot, es maris kezdheted az eladast.

 

Előzmény: bukofog (4655)
bukofog Creative Commons License 2005.01.01 0 0 4655

hello

 

sokat vásároltam már az e-bay. de-n most  már szeretnék eladni is ! Van erre lehetőség mert nekem ezen idáig nem sikerült

fargo Creative Commons License 2005.01.01 0 0 4654
Az éremnek két oldala van: az eladó a TELJES vételárat szeetné megkapni, nem az 5 euróval csökkentettet. szerintem a vevônek kell tudomásul vennie, hogy vannak bizonyos járulékos költségek, amelyek ôt terhelik...

A Budapest Bank esetében kinyomoztam: ha megadod a partner IBAN számát és a BIC/SWIFT kódot is, akkor kinti bankköltséget nem számítanak fel. M?ködik! Mondjuk az elsô 1-2 devizautalásnál simán lehúzták rólam is az 5 eurót, de most már nem...
Előzmény: bukofog (4653)
bukofog Creative Commons License 2005.01.01 0 0 4653

hello 

 

olvastam     edk440   hozzászolását az 5 euros többlet költségről

 

nekem  is többen jelezték ezt vissza németországból volt aki félválrol vette és elküldte az50 euros cuccot de volt olyan eladó is aki az 550 !! euros cuccot addig nem küldte míg nem utaltam + 5 eurot

 

szerintem ebben nekünk vevőknek keményebbnek kellene lennünk tudniillik egy utalás nekünk 2000 ft kb 8,50 euro amit kifizetünk a saját bankunknak  + természetesen  az összeg akkor had ne mi fizessük ki a kinti ember kinti bankköltségét

mi erről a véleményetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!