Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

TOPKA Creative Commons License 2004.02.13 0 0 23
Papíralapú vagy elektronikus formátumban kellene a kézikönyv?
Előzmény: csite (22)
csite Creative Commons License 2004.02.13 0 0 22
az én modellemhez nincs valakinek kölcsönbe egy magyar, vagy angol leírása? sajna a franszija nyelv nem megy :(
Tsupi Creative Commons License 2004.02.12 0 0 21
Na emberek. Itt vagyok én is.

Január 15-től egy Scenic II. elégedett tulajdonosa.
A gép: Authentique Plus 1,6 - meglökve 1-2 hacacáréval: kitörésgátló, digit klíma, szabadkezes kártya, sebességszabályozó, könyöktámaszos tárolórekesz, elektr. behajtható tükrök. Szín: korall piros.
Majd' 1500 km-nél tartok, a tapasztalatok jók.
Az időm viszont most kevés.
Bízom benne, hogy lassan feléled ez a topic, jómagam is gyakrabban fogok itt megfordulni.
Üdv.

TOPKA Creative Commons License 2004.02.09 0 0 20
Tőled kérdeztem igen, de már igencsak régen. Mikor megjött a kereskedésbe, elmentem megkuksizni és igen furcsán állt a tetőüveg. Aztán kiderült, hogy csak rossul volt zárva, pontosabban a fagyos hó miatt megakadt kicsit. Aztán melegebb helyre kerülvén rendbejött a dolog.

A másik dolog a gyári hifi, valóban nem egy nagy szám. Én is rengeteget kerestem, kutatttam az ideális? megoldás után. Aztán több heti! fötörészés után így döntöttem: Kicseréltem mind a 6 hangszórót, előre-hátra PIONEER TS-A sorozat 13-as darabjai kerültek, nagyobb nem is fér sajnos, legalább is komolyabb farigcsálás nélkül. Aztán még az átadás előtt kapott egy 6-os CD-tárat, ez kiváló darab, NEM ugrik.
Végül, hogy valami biztató hang is kijöjjön a zenéből, egy CLARION SRV (xxx?) aktív mélyláda került a csomagtartóba, mégpedig minimális megbontással, pontosabban mindenféle megbontás nélkül. Nem szeretem szétcincálni a gyári dolgokat. Ezt a ládácskát szépen rá lehet kötni az egyik hátsó szivargyújtóra, a vezérlést és a hangot pedig a rádióról le lehet kanyarítani. Így szerintem nagyon kellemes hangzást sikerült összehozni a gépezetbe.

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2004.02.08 0 0 19
Szia,

Nem tudom hogy engem kérdezel-e, de az enyémben nincs tetőablak.
A gyári hangszórók, de főleg a cdrádió nagyon sürgősen ki lesz cserélve, nem tetszik a hangja se, ugrik a cédé, zörög a rádió, stb.
Szerintem 16-os hangszórók vannak benne, az előző Megane-ban is az volt, nem ?

Előzmény: Topka (15)
TOPKA Creative Commons License 2004.02.08 0 0 18
Gratulálok új autódhoz. Igazándiból ez a fórum nem nagyon működik, ha egy élő fórumot szeretnél, javaslom neked a Meganeklub fórumot, ami a klub hivatalos fóruma. Rengeteg segítőkész barátra lelhetsz ott, akár tag leszel, akár csak tiszteletbeli pártoló. Én magam is az utóbbiak közé tartozom, de már érik bennem a gondolat, hogy tag legyek. Valszeg minden kérdésedre választ fogsz kapni.

Topka

ScenicII 1.9dCi Privilége

Előzmény: csite (17)
csite Creative Commons License 2004.02.05 0 0 17
1-2 napon belül én is egy scenic gazdája lehetek, igaz egy 1997s példányé. Amiért ezt választottam:
mert kényelmesen elférek benne elől-hátul a 200cm magasságommal, és a 120kg-al, árut nem akarok vele szállítani, és így a csomagtartója is elegendő, biztonságos, jól kilátok belőle, és nem pattog az úton mint sok más autó(azaz tetszik a "lágyabb" rugózás)

amit keresek hozzá én is, az egy jó szerelő, aki elvégezne rajta 1-2 dolgot tisztességesen

vento td Creative Commons License 2003.12.23 0 0 16
Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy mik a tapasztalatok, vélemények az autóról! Főleg az 1,9 dci és az 1,6 benzines érdekelne

Topka Creative Commons License 2003.12.23 0 0 15
A másik (még) izgalmas probléma számomra, hogy hogy szólnak a gyári hangszórók. Neked hogy tetszik, van-e bennük élet? Komolyan gondolkodom, hogy ki fogom cserélni őket, csak még azt nem tudom, mennyire kell szétbombázni az ajtóborításokat, mert azt már megfigyeltem, hogy nem olyan egyszerűen lehet hozzájuk férni, mint a régebbi típusban. Te nézegetted már ezeket? Elölről ki lehet szedni őket?

Még azon is gondolkodom, hogy a 13cm-es helyett 16-ost rakok bele, de ehhez meg kéne már, hogy kapjam ezt a csodát.

Üdv: Tom

Topka Creative Commons License 2003.12.23 0 0 14
Láttam a Forum-on, hogy neked Dyn+ 1.9, akkor legalább már ketten leszünk, lesz kivel megosztani a gondokat és kérdéseket. Majd jól megalapítjuk a Scenic-klub-ot.

Van neked tetőablakod? Én rendeltem és első pillantásra furcsán áll a kocsin az első üveg. Nem tudom, hogy normális-e, bár a szalonban azt mondták, hogy igen, így jó.

Tom

Topka Creative Commons License 2003.12.23 0 0 13
Privilége 1.9 dCi, sajnos az enyém már csak az új évben kerül átadásra. Van benne még tetőablak, tempomat és ülésfűtés, kerestük is vagy 10 percig, mire megtaláltuk a kapcsolóját. Meg CD-tár + itt figyelnek már a téligumik lemezfelnin.

Tom

Törölt nick Creative Commons License 2003.12.22 0 0 12
Milyen ? Én ma hoztam el az enyémet, és nagyon elvagyok vele. Most hagytam abba a garázsban az ismerkedést, hihetetlen mennyi minden van benne ... :-)
Előzmény: Topka (10)
Topka Creative Commons License 2003.12.20 0 0 11
Majd meglátjátok egyszer, ha megtanulom, hogyan kell képet betenni.

Topka Creative Commons License 2003.12.20 0 0 10
Ime, itt az új autóm, sajnos még a szalonban.
Topka Creative Commons License 2003.11.09 0 0 9
Felhozom a topikot. Van még valaki rajtam kívül, aki rendelt már belőle, esetleg már használja is?
tefi Creative Commons License 2003.09.13 0 0 8
Már megvan a renault.hu-n az árlista és a felszereltség !! Gondolom hamarosan az autó is megjelenik a szalonokban.
wotan Creative Commons License 2003.09.09 0 0 7
ide is postolom:
"The latest Scenic has become the first small MPV to gain five stars for occupant protection."

http://www.euroncap.com/details.php3?id=car_173_2003

w.

tefi Creative Commons License 2003.08.25 0 0 6
Hi !
Nézd + az auto2.hu honlapot !! A legújabb számban van a Scenic 2-ről teszt -méretadatokkal is ! Ha a régit akarod venni, akkor a Tesztek között találsz Scenic-et- többet is.
Előzmény: borzoló (5)
borzoló Creative Commons License 2003.08.25 0 0 5
Üdv a Sceniceseknek!

Autóvásárlás előtt állok, és felmerült a Scenic is. Komoly gondom viszont, hogy a kocsiról sehol sem lehet méretadatokat találni. Tud valamelyikőtök segíteni? (Hossz,szélesség,magasság)

Köszönettel

BigZoo

lug Creative Commons License 2003.08.17 0 0 4
Esetleg addig beszélgethetnénk az előzőről. Én most vettem egy 2002-est és eddig tetszik. Jut eszembe, lemezfelnit keresek hozzá. 6x15 4x100x60 ET 43, ha valaki hall ilyet.
minimal Creative Commons License 2003.08.15 0 0 3
Már van egy pár darab magyarországon is, és ősszel talán már forgalmazzák is.
Előzmény: tefi (2)
tefi Creative Commons License 2003.08.15 0 0 2
Mit gondolsz miért nem válaszolnak ? Mert nincs még tapasztalat !!! A múlt hónapban láttam 1-et Olaszországban azóta semmi. A R. szervizben azt mondták, hogy mivel mi nem vagyunk full elsők, ezért nálunk talán december környékén fogják árulni.A sokat forgalmazó országok pedig már +kapták !!! Addig csak nézegettem a képeket a renault.com hónlapon.
Előzmény: vinettu (1)
vinettu Creative Commons License 2003.08.14 0 0 1
Na jó. Úgy látom ebbe is belebuktam...sehol egy rönós...:)
vinettu Creative Commons License 2003.08.12 0 0 0
Hm. Ez egy 0 topic lett...:)
vinettu Creative Commons License 2003.08.09 0 0 topiknyitó
Tegnap ráérő időmben megnéztem a járművet. Hát mit is mondjak...a térkínálatától nem estem hasra. Többet vártam legalábbis azt, hogy hátul ne érjen a fejem (197 cm) a plafonhoz egy egyterűben. A kidolgozás helyenként igen gyatra, sorjás, viszont környezet egészen elviselhető odabent mivel a jellegzetes penetráns rönószagot nem lehetett érezni. Az első ülései érthetetlen módon keskenyek, hátul ez magától értetődik. Bár nem tudom milyen verzió volt, de számos praktikus részletet belecsempésztek. Egyet csak példaként: a hátsó ajtókból kihúzható és az ajtó felső keretéhez rögzíthető napellenző háló.
Az alapára nem volt túl kellemes, igaz a légkondin kívül szinte minden benne volt: 1.5 literes dízellel 5300e Ft-nak megfelelő euro.

Kérdés: vajon mennyire viszi sikerre a Renault ezt a típust amely gyakorlatilag akkora mint a Meriva (leszámítva, hogy a Merivában nem éri a fejem a plafont hátul) és persze jóval drágább.
Szerintem nemigen ismétli meg elődje sikerét, a kissé elbaltázott térkínálat és a konkurensek miatt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!