Keresés

Részletes keresés

cassian Creative Commons License 2010.01.16 0 0 4970

Arról van szó amit cavecat írt. Voltunk Wimerbiben és a stockholmi  "Pippi világban " is. A kislányom akkor kilenc és fél éves volt, és tudjátok milyen "egyszerű " a nyaralás hét évesnél idősebb gyerekkel  ! Nagyon-nagyon jól érezte magát, ezt a nyaralást nevezte ki az eddigi legjobbnak és mi is élveztük a férjemmel. Tényleg elég sok helyen jártunk már a világban, de én szinte rajongó lettem. Az idén úgy alakul, hogy csak a kislányommal tudunk ketten elmenni      és csak hét éjszakát leszünk kint. Ezért gondoltam, hogy vagy Malmö vagy Göteborg környéke lenne jó a repülőtér közelsége miatt. Én azt olvastam, hogy nagyon szép a tengerpart Göteborgtól délre. Az egyik változat az, hogy  négy napot töltenénk Göteborgban és utánna hármat valahol a tengerparton. Tudtok valamit arrafelé ajánlani ahol   gyerekek is tudnak fürdeni ?

Köszönöm a tippeket.

Előzmény: Törölt nick (4966)
Lucilla Creative Commons License 2010.01.15 0 0 4969
Cavecatot kiegészítve még Göteborghoz gyerekprogramként: Liseberg , ez egy nagyon jó vidámpark, nyugodtan érdemes akár két napot szánni rá (van kedvezményes kétnapos jegy), mert hatalmas és sok minden van, egy 11 éves gyerekkel már talán az összes mutatványt ki lehet próbálni.

Én Malmö mellett lakom, Malmöben viszonylag kevés kifejezetten gyerekek számára ajánlott dolog van, de ha emellett döntötök, akkor ajánlom a Folkets Parkot , itt nyáron elég sok minden szokott lenni. Fürdőzésre pedig Bjärredet, ez egy Malmöhöz közeli (most nem tudom pontosan, de kb. 30 km lehet) tengerparti falucska, mi oda szoktunk menni, kb. 500 méter hosszan max. félméteres a víz, így napos nyári napokon nagyon felmelegszik és lehet benne fürödni akkor is, ha a tengervíz még amúgy hideg. Ha Malmö mellett Koppenhágát is bevállaljátok (vonattal kb. fél óra, kocsival még annyi sem), akkor igen széles programkörből lehet válogatni: van nagyon jó állatkert, egy csomó gyerekek számára érdekes múzeum (Andersen, Guinness, stb.), és még egy vidámpark (Tivoli). Ha nagyobb körökben is gondolkodtok, akkor kb. egy órán belül még egy csomó jó program van errefele: Helsingborg-Helsingör (itt van a Hamlet vár), itt van Ven szigete és a hööri vadaspark is.

Egyelőre ennyi jutott most eszembe, van még sok más is, ha érdekel, akkor akár itt, akár mélben keress meg.
Előzmény: cassian (4964)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 4968
Nagyon koszonom!:)
Előzmény: cavecat (4967)
cavecat Creative Commons License 2010.01.15 0 0 4967
két tippem van, vagy a Junibacken Stockholmban, vagy pedig az "Astrid Lindgren's World" Vimmerbyben.
linkek:
Junibacken
AL's World 1
AL's World 2

Cassian, én csak Göteborgban voltam, Malmöről semmit nem tudok neked mondani.
Göteborgban a Södra Skargården nyáron egyszerűen csodálatos, én mondjuk úszni nem mentem be, de a többiek igen, minden szigeten van strand, némelyik elhagyottabb, vadregényesebb, némelyik meg ismertebb és jobban kiépített, és ha elég a fürcsiből, minden szigeten van felfedeznivaló, a szigetek egyik fele általában lakott, a másik meg "vadon", találsz néhány képet itt: http://indafoto.hu/jorgenmorgoff/collections (Asperö, Brännö, Vrångö, Donsö, én legalább egy hetet el tudnék még tölteni a szigetek felfedezésével :))
Aztán Göteborgban ott az Universeum, oda állítólag érdemes nyitás környékén odamenni, mert zárásig sem bír elszakadni az ember, annyi minden van.
Érdemes egy Paddan-túrára is benevezni, de a goteborg.com -on van 1-1 térkép gyalogos és villamosos városnézéshez is
(http://www.goteborg.com/Documents/Citywalks/citywalks-till-fots.pdf és
http://www.goteborg.com/Documents/Citywalks/citywalks-sparvagnar.pdf)
A Skansen Kronanba meg érdemes este felmenni, amikor már sötét van (júliusban ez asszem 11 után esedékes :)), mert nagyon szép onnan a város.
Szóval Göteborg remek hely, én legalábbis nagyon szeretem.:)
Előzmény: Törölt nick (4966)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 4966
Mit ertesz azon, hogy "Astrid Lindgren gyerekbirodalmában"? Mi volt ez pontosan?
Előzmény: cassian (4964)
Oszi Creative Commons License 2010.01.14 0 0 4965
Csak ebböl a kettöböl szabad választani?
Merthogy ekkora gyerekkel nyáron Gotland lenne az ideális.
Strandok, raukar, cseppköbarlang (persze Aggtelek mellett elbújhat, de akkor is), Pippi. Felnötteknek meg Visby és a száz középkori templom.
Előzmény: cassian (4964)
cassian Creative Commons License 2010.01.14 0 0 4964

Sziasztok !

 

Két éve csodálatos nyaralásunk volt Svédországban. Astrid Lindgren gyerekbirodalmában és Stockholmban voltunk.

Idén is mennénk  mostanra már 11 éves kislányunkkal.

Kérdéseim : egy ekkora gyerekkel Malmö vagy Göteborg környékére mennétek ?. Tavaly előtt nagyon jól kifogtuk az időt, nagyon jó meleg volt július elején. Ez mennyire jellemző ? Milyen ilyenkor a tenger ?

Oszi Creative Commons License 2010.01.10 0 0 4963
Valószínüleg meg lehet velük beszélni a részletfizetést. A legegyszerübb, ha felhívod öket, aztán majd elmondják, hogy milyen papírokat kell kitölteni a részletfizetés megkérvényezéséhez stb.
A könyvelö nevét és telefonszámát elküldöm magánban.
Előzmény: spudy77 (4962)
spudy77 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 4962
BE szeretném fizetni ezt a 25%ot,mert ez télleg baráti.Már ,csak abban bízok,hogy részletekben is lehet.Lehet 2010-ben is megyek ki dolgozni,bár a válság miatt nem sok munkánk van.Ha esetleg szükségem lenne egy könyvelőre és tudnátok ajánlani valakit az jó lenne.Köszönöm szépen a segítségeket!
Előzmény: Oszi (4960)
lektor Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4961

én is csak azt tudnám mondani, amit Oszi mondott a legutóbbi válaszában.

 

 

Előzmény: spudy77 (4959)
Oszi Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4960
Az osztalék is adóköteles, ha az egyéni vállalkozó kivesz nyereséget a saját cégéböl az is, úgyhogy az adózást semmiképp sem úszod meg. A 25 % még baráti, mert ezek szerint csak az állami adót kérik töled, az önkormányzatiakat nem.
Szerintem e-mailezzél nyugodtan, vagy hívd fel a Skattevreketet. Tudsz angolul ügyet intézni. A dolog lerendezhetö levél/Internet/átutalás révén, nem hiszem, hogy emiatt ki kellene jönnöd.
Az eltünt 20.000 SEK- kapcsán: az a számlazszám, amit a Skatteverket megad, az általános számla (nem kapcsolódik a személyedhez). Ha az atutalásnál nem vagy nem egyértelmüen jelezted, hogy kitöl jött a pénz, nem tudják hozzád kapcsolni.
Előzmény: spudy77 (4959)
spudy77 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4959
Amelyik cégnél dolgoztunk oda kölcsönadott emberek voltunk.És a fönökünknek a /bt beltag tulajnak utalták a pénzt xsek+áfa utánnunk/Ő ebből leszedte magának a részét és a többit utalta nekünk.Volt nála egy adóellenőrzés és feldobta az összes emberét,hogy rajtunk hajtsanak be mindent.Ő azt allítja,hogy mi osztalékot kaptunk a cégen belül ez is volt a szerződésünkben,de a svéd adóhatóság mégis munkavállalónak tekint minket.A fönökünk írt egy levelet,hogy azt küldjük be a skattnak.Az áll benne hogy /bepanaszolt fél a skattenverket és hogy a birosági végzésig hagyjanak minket békén,mert mi nem munkavállalók vagyunk.Senki sem akar bíróságra járni közülünk.
Előzmény: lektor (4958)
lektor Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4958
nem akarok beleszólni az ügyedbe, de néhány gondolat felmerült bennem. ha alkalmazott vagy a svéd cégnél akkor kellett, hogy meg állapodj a munkáltatóval a br.fizetésröl és a munkafeltételekröl. ezek után a munkaadó kötelessége befizetni a munkaadói adót és a te br. fizetésed terhelö adót. az olvasottakból azt veszem ki, hogy ez nem történt meg ill. úgy, hogy a svéd kifizette a fizetésed kézbe ö meg költségként könyvelte el a cége részére, amit megküldött az adóhatóságnak, az adóhivatal meg követeli töled a felvett fizetésed utáni adót. ha ezekröl nem voltál informálva ill. és abban a tudatban voltál, hogy rendes alkalmazott vagy, akkor nyugodtan ird meg a svéd adóhivatalnak. halasztást esetleg kaphatsz,de fizetési kötelezettség alól nem mentesit. olyan átverés szaga van dolognak.
Előzmény: spudy77 (4957)
spudy77 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4957
Igen be is szeretném fizetni,csak a Svéd főnököm nem akarja,hogy befizessem,gondolom azért,mert ő nem fizetett semmi járulékot utánnam.Sajnos ő nem segít nekünk,pedig rengeteg pénzt kerestünk neki,volt amikor 300 órát dolgoztunk havonta,de 200 alatt sosem.Egyépként rengetegen megszívtuk kb 60 magyar,de volt sok Lengyel és Litván is akik beléptek ebbe a cégbe.
Mult év december 28-ig be kellett volna fizetnem egy csekken 28000-seket,de nem tudtam,csak itthonról utalni nekik 20000sek-et interneten keresztül,mert nem volt több pénzem.Most kaptam megint egy felszólitast,hogy fizessem be jan 26.ig a 28ezret,akkor most nem tudom mi lett azzal a 20000el amit elküldtem nekik.Sajnos most itthon vagyok és nem tudok Svédül.Szerinted,ha írok nekik angol e-mailt akkor válaszolnak,vagy jobb ha kiutazom és ott intzézem?
Előzmény: Oszi (4956)
Oszi Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4956
Akkor elég egyértelmü, hogy be kell fizetned az adót.
A munkaadód mivel indokolja azt, hogy nem?

Ha küldtek a fizetésedröl jelentést a Skatteverketnek (ami a munkaadó kötelessége), akkor elvileg náluk már össze van állítva az adóbevallásod; ha mégsem, akkor pedig Interneten keresztül is ki tudod tölteni.
De nyugodtan felhívhatod a Skatteverketet, segítökészek és rendesek, és ha valami spéci papírra lenne szükséged, akkor kérd meg öket, és elküldik.
Előzmény: spudy77 (4955)
spudy77 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 4955
Svédben melóztam.MAgyarorszagon nem fizettem adót.
Előzmény: Oszi (4954)
Oszi Creative Commons License 2010.01.08 0 0 4954
Fizikailag Magyarországon vagy SVédo.-ban végezted a munkát?
Fizettél adót a maagyar APEH felé?
Előzmény: spudy77 (4953)
spudy77 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 4953
Beléptem egy Svéd bt.-be kültagként és dolgoztam nekik 2007-2010 ig Úgy tudtam intézik az adómat,de most kiderült ,hogy nem.A skattenverket most követel 25% ot
2évre visszamenőleg és azt állítja munkavállaló voltam.A svéd főnököm azt mondja ne fizessem be.Nem tudom mit csináljak
Előzmény: Oszi (4949)
spudy77 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 4952
Beléptem egy Svéd bt.-be kültagként és dolgoztam nekik 2007-2010 ig Úgy tudtam intézik az adómat,de most kiderült ,hogy nem.A skattenverket most követel 25% ot
2évre visszamenőleg és azt állítja munkavállaló voltam.A svéd főnököm azt mondja ne fizessem be.Nem tudom mit csináljak.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 4951
Köszi! Ezt fogom tenni.
Előzmény: lektor (4950)
lektor Creative Commons License 2010.01.07 0 0 4950
a fözésre használható margarin félék nem sósak. az  evésre használatosak mind sósak, kivéve a sótlan vajat. jobban jársz, ha be spejzolsz belöle, nincs annyi kemikália benne mint ezekben mesterséges margarinokban.
Előzmény: Törölt nick (4948)
Oszi Creative Commons License 2010.01.07 0 0 4949

Mi vele a nehézség? A Skatteverket elkészíti elöre.

Vagy válakozó vagy, és könyvelöre van szükséged?

Tudok ajánlani megbízható magyar könyvelöt Stockholmban, de nem lesz olcsó (azt hiszem, óránként 500 SEK-ért dolgozik, vagy ilyesmi).

Előzmény: spudy77 (4947)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 4948

Sziasztok!

 

Gondolom, mindenki szépen be van havazva, nem csak én! :)))

Lenne egy nem téli kérdésem. Tud-e valaki olyan margarint, ami nem sós???

Már többet kipróbáltam, de mind az. Németországban a Becel-t szoktam venni, ott sótlan, itt azt is sózzák. :((  Találtam vajat, sótlant, de csak nagyon ritkán lehet kapni, úgyhogy abból mindig feltankolok. Viszont margarint eddig nem.

Tud valaki ajánlani???

 

Előre is köszönöm!

spudy77 Creative Commons License 2010.01.06 0 0 4947
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni Svéd adótanácsadásban?/Fizetek érte/
2008-2009-es Svéd adóbevallásomat kéne megcsinálni.
Nyomtatvány is kellene.
Vanda70 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 4946
Sziasztok!

Akit érdekel Harrach Ágnes: Kevés szóval svédül, itt megtalálhatja a könyvet és a hanganyagot is hozzá:
http://www.stockholmbcs.fw.hu/

Egyéb svéd nyelvkönyvek pedig itt:

http://www.ladysign.com/temp/sved/

Hálás köszönet annak, aki felrakta!!!
horgolotucske Creative Commons License 2010.01.01 0 0 4945
Mindenkinek aki vágyik szebb jövöre kuldöm a képet,kivánok sikekben gazdag ujévet!
DuJoe Creative Commons License 2010.01.01 0 0 4944
Én vagyok az első 2010-ben!!

Így ebben az évben én kívánok először sok szerencsét és
boldogságot Mindenkinek erre az évre!!!!
Haani Creative Commons License 2009.12.31 0 0 4943
Csatlakozom Hozzád!

Szerencsében, szeretetben és sikerekben gazdag Új Évet kiivánok!
Jó szórakozást ma estére:)
Előzmény: horgolotucske (4942)
horgolotucske Creative Commons License 2009.12.31 0 0 4942
Mindenkinek sok szeretettel kivánok Boldog örömökben gazdag Uj èvet!!!!!!

pirooos Creative Commons License 2009.12.30 0 0 4941
Bocs rossz a cim:
nemzetietelek@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!