Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83039
AdnaV
Mindenesetre elég furcsa. :S
Ahány ház, annyi szokás :))) lényeg a babó, ami lesz a pocakunkban.
Előzmény: adnaV (83035)
sunny22 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83038

Szia Rana,

 

Szerintem Rám gondoltál Alma helyett ;), mert nekem írtak fel letroxot a pajzsmirigy alulműködésre. Szerintem azt Neked is kellene szedni, nem? Azt írtad, hogy nem vagy 2 alatt.

Letrox ugyanaz mint az euthyrex, csak más a gyártó és ezek pajzsmirigy-re valók, nem hallottam róla, hogy IR-re is ezt írják fel (+ folyamatosan kell szedni).

 

Nekem az endokrinológus írja fel a bogyót, nem tudom, hogy a háziorvos felírhatja-e, szerintem nem. 3 hónapos adagot fel kell irattatni és akkor nem kell annyit rohangálni miatta.

Előzmény: Rana75 (82982)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83037
IldiÁgi
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Mindenképpen vetesd ki.
Most, hogy így ... nekem is volt. A két alsó bölcsességfogam nem tudott kinőni, olyan nagy volt. Állandóan gyulladásban volt, nyirokcsomóim duzzadtak voltak tőle.
Profi szájsebész kiszedte. Pár hét a gyógyulás. Persze, mire visszacsontosodik a helye, az lehet két év...
Kolléganőmnek volt egy félig gyökérkezelt foga... nagy pocakkal húzták ki, miután dinnyényire nőtt a feje. Nem jó antibiotikumokat szedni terhesen, kevés fájdalomcsillapítóval fogat huzatni.:(((
Előzmény: IldiÁgi (83026)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83036
AdnaV
Kaáliban így, BMCben úgy, a szokásos.
Biztos nagyon komoly PCOS esetén lehet ilyen.
Előzmény: adnaV (83030)
adnaV Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83035

AlmaG!

A pesti Kaáliban 50.000 Ft a fagyis beülti, ha nem Tb támogatott, vagyis ha azt akarod, hogy ne számítson bele az öt támogatott alkalomba. Plusz költség a gyógyszerek, ha nincs spontán peteérésed, illetve a fagyasztás költsége, ami amikor a mi sejtecskéinket fagyasztották, akkor 20.000 Ft volt egy évre. Hozzáteszem, nem nagyon figyelik az egy év mikor jár le. Nekünk a 2006. szeptemberi lombikból volt 2008 májusban beülti, de csak egyszer fizettünk 20.000 Ft-ot.

Előzmény: Törölt nick (83004)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83034
Szia Nyilazó :)
W= Wiegand, ha jól hallottam 10 ezer alatt van. Pasaréti térnél, második kerületben.
K= Konc, 12 ezret szoktam fizetni. (UH+megbeszélés, vagy UH+rákszűrés mindig van valami) Arany János utcához közel. Hozzá járok, valahol van egy papírom.:S
Z= Zeke, BMCben egyenlőre.
Ha felhívod a BMC megadják szerintem az elérhetőségeiket.
Elsőre egy idős dokibácsihoz kerülnek a lányok, ahogy hallottam, de TE választasz orvost!
Előzmény: Törölt nick (83025)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83033

Szia IldiÁgi,

Nekem volt ilyen gócom az egyik fogam alatt, szájsebész kiszedte, pár hét alatt begyógyult vissza kellett menni pár hónap múlva röntgen kontrollra, és ennyi, nem fájt sem a műtét sem utána semmi.
Menj egy profi szájsebészhez!!!
És szedesd ki mielőbb!!
Ha nálam kiderülne most egy ilyen (11.hét) azonnal kivetetném bármit is mond a nőgyogyó!
Egy ilyen gyulladásos góc tönkreteheti a veséd a szived ahogy már mások is irták.
Keress egy profi szájsebészt!!!!

És ne félj a műtéttől, annyira jó szerek vannak amivel le tudnak zsibbasztani, semmit nem fogsz érezni:-)

udv:midway
Előzmény: IldiÁgi (83026)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83032
Na, KÉSŐ!!!! Bogár a fülben!!! :-O
Előzmény: Törölt nick (83029)
adnaV Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83031
Ámen!
Előzmény: Rana75 (82997)
adnaV Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83030

Bocsi meisi!

Ezek szerint nem jól fogtam, amit írtál, én még ilyenről nem hallottam, de persze ez nem sokat jelent. Akkor mostmár azt is tudom, hogy ha nagyon muszály, akkor így is tudnak fagyis protokollt csinálni!!!!

Mondjuk azt továbbra se értem, hogy miért nem egyszerűbb peteérést előidézni (Chlostyval), mint rengeteg más gyógyszerel "szimulálni" a peteérést követő hormonális folyamatokat és nyálkahártyavastagodást. Persze biztos lehetnek olyan esetek, amikor csak ez a fajta eljárás lehet megoldás.

Na, a lényeg, hogy megint okosabb lettem...

Előzmény: meisi (82998)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83029
Rana
A douglas a hasüreg, ha jól rémlik.
BMCben 3. sikertelen beülti után kötelező. Ismertem is olyan lányt akinek meg kellett ismételni, mert akkora jóindulatú daganata volt. De ez egy szélsőséges eset. Általában kisebb összenövéseket találnak. Nálam még ezt sem, pedig stoppolták a méhemet, amikor lerobbant a jobb vezető felé eső csücsök. Hirtelen 3 példát írtam, nagyon vegyes a dolog. Most úgyis pihensz lombik ügyeben, nem kéne elmenni?
Altatásos, 20 perces kisműtét. Persze a dokidnak kell beutalnia a nőgyógyászatra, sebészetre.
Nem akarok bogarat ültetni a füledbe, hisz nektek elindult valami.
Előzmény: Rana75 (83021)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83028
Ja, azt sem értem, miért lenne jobb a második trimeszterben bolygatni egy ilyen gócot, mint most, a lombik előtt???
Előzmény: IldiÁgi (83026)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83027

IldiÁgi!

Sajnálom, hogy ilyen gonddal kell szembesülnöd. De tényleg úgy kell felfogni, hogy mégis jobb, hogy kiderült.

Én még nem nagyon hallottam ilyen esetről, de a fogorvosoddal két dologban is egyetértek: az egyik, hogy az egész testet kell nézni (holisztikus orvoslás), ami sajnos mint olyan, nem létezik hivatalosan Magyarországon. A másik pedig az, hogy egy ilyen foggyulladás TÉNYLEG nagyon csúnya dolgokat tud okozni. Nem akarlak ijesztgetni, de szemromlástól szívizomgyulladásig sokmindent, és szerintem nagyon is elképzelhető, hogy meddőséget is!! (Nem véletlenül javasolják a kismamáknak meg a szervátültetésre váróknak a fogászati ellenőrzéseket!) Most gondold el, hogy ha megint sikerül a lombik, de valamiért elveszted őket: 1. örökre benned lesz a kétely, hogy nem a foggyulladás miatt volt-e, 2. ha tényleg attól volt, akkor ugyanott leszel, mint most, csak plusz egy elvesztegetett eséllyel többel!!!

Egyébként én (bár nem vagyok fogorvos, és még csak orvos sem) nem tudom, miért kellene egy ilyen gócnak 2 év gyógyulás. Milyen terápiát javasolt? A nővéremnek volt egyszer egy ilyen, és neki kihúzták a fogat (gondolom, már rossz is volt, meg hátul is volt). Ilyenkor úgy tudom, hogy ha az embernek szerencséje van, kijön a tályog a foggal együtt (nővéremnek kijött). Ha nem, akkor valóban okozhat komplikációt, akkor ki kell műteni. Vagy gyökérkezelést ajánlott? Még antibiotikumos kezeléssel sem tudom elképzelni, hogy 2 évig tartana a gyógyulás!!!! :-O  Ám ha esetleg netántán mégis, akkor is tiszta lappal (és tiszta lelkiismerettel) indulhatsz neki megint, annyira nem vagy még "öreg" te sem, hogy két év várakozást ne lehetne kibírni (bár gondolom, milyen nehéz lehet). Én a helyedben megkérdezném ezt a dolgot fogászati fórumokon is.

Majd megkérdezem a fogorvosomat, nagyon kíváncsi vagyok, mit mond.

Előzmény: IldiÁgi (83026)
IldiÁgi Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83026
Sziasztok Lányok!
Sajnos annyi a meló a munkahelyemen, hogy csak 3 naponta tudok feljönni olvasgatni egy kicsit arról, hogy kivel mi történt, de arra, hogy írjak is, csak ritkán van időm. Lassan már kezdelek megismerni benneteket!

MOst tanácsot, véleményeket szeretnék tőletek kérni. Légyszíves írjátok meg, hogy ti mit tennétek a helyemben, illetve ha valaki hallott hasonló esetről, akkor mesélje el nekem, mert teljesen tanácstalan vagyok.

PCO-om van. A múlt hónapban volt az első lombikom, ami sajnos nem sikerült, kb. a 8-10. napon leváltak a babucik. Most van három hónap pihi, aztán jöhet a következő.
Illetve jöhetne, de most nem tudom mit tegyek.
Még a múlt havi lombik előtt voltam fogorvosnál és leröntgeneztettem egy fogamat, ami kicsit elszíneződött és gyanúsnak találtam. Akkor kiderült, hogy van egy nagy góc alatta. Nagyon megijedtem és megkérdeztem a dokimtól, a Kaalistól, hogy mit tegyek. Azt mondta, hogy a lombikig már semmit, ha terhes leszek,akkor pedig TALÁN (de erősen bizonytalan volt) a 2. trimeszter idején már ki lehet venni a gócot. A fogorvos azt mondta, hogy ő ehhez nem ért, de fél tőle, hogy esetleg a véráramba kerülnek a bacik, stb., viszont ha nem vesszük ki, akkor lehet a meddőség oka ez a góc. Szerinte a testet egyben kéne vizsgálni, hiszen összefügg, bla, bla bla, .... kérdem én, melyik orvos képes erre!?
Gyakorlatilag mindketten azt mondták, hogy nem az ő területük. A dokimnak a fog, a fogorvosnak pedig a nőgyógyászat, egyik sem foglalt állást az ügyben.
Ma visszamentem a fogorvoshoz, aki azt mondta, hogy ha most elkezdjük kiszedni a gócot, akkor a gyógyulási idő 2 ÉV !!!!!! addig viszont a bacik bekerülhetnek a véráramba és ő nem tudja, hogy mit okozhatnak.

Most itt állok és nem tudom, hogy belemenjek -e a góctalanításba vagy inkább várjak még. Hallottatok már arról, hogy valaki ilyen góc miatt volt meddő?

Előre is köszönöm a segítségeteket.



Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83025
Ezt már írta valaki, azt hiszem pont Te:), de sajna nekem ezek a kezdőbetűk ne mondanak semit:), Talán a k, mint Konc:)??? De nagyon megköszönném, ha itt nem, akkor legalább imélben küldenél teljes neveket, elérhetőséggel együtt. Különben ln azt sem tudom, kihez kerülök majd:( és mennyibe kerül a magánrendelés? Miért kell fizetni, mennyit, stb, stb:)? Köszi előre is:) 
Előzmény: Törölt nick (83018)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83024
Nyilazó! Az a jó, ha sokat nem tudsz írni, csak mint mondjuk Mégleány, hogy volt a lombik, aztán meg most ott a baba a pocakjában! Minél rövidebb a történet, annál jobb! :))
Előzmény: Törölt nick (83016)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83023
Remélem, azért majd ide is megírja, mert mi is szurkol(t)unk ám érte! :))
Előzmény: Törölt nick (83019)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83022
Mondjuk az egy év pihit azért én soknak tartom, bármi miatt is.
Előzmény: Törölt nick (83017)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83021

Akkor lehet, aki azt mondta nem nagy ügy (valaki itt a fórumon, úgy emlékszem), annál nem találtak semmi bajt, és nem kellett műteni. De ha nekem semmi műtétem nem volt, és a ciklusaim percre pontosak, akkor nem biztos, hogy kell, ugye? Tudom, hogy az UH nem mutat meg sokmindent, de tegnap megdicsérte a méhemet a doki, hogy "szép, folliculáris rajzolata van". Fogalmam nincs, hogy ez mit jelent, mindenesetre jólesett. :) Meg azt is írta, hogy a Douglasban szabad folyadék nincs. Mi az a Douglas???

Na szóval lehet, hogy adok még egy esélyt magunknak (meg a leendő babáinknak), és ha ez sem jön össze, akkor irány a hiszteroszkópia.

Előzmény: Törölt nick (83017)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83020
Sessyl, nem sokkal több lefagyasztásnál (BMCben ingyenes, így nem tudom, de most írták mennyit kell rögtön fizetni). Ha meg visszamész érte, akkor már úgy készülsz.
Szurkolok, hogy sikerüljön. :))
Előzmény: sessyl (83015)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83019
Éreztem! :))) hogy igen, igen és igen!
Előzmény: Rana75 (83012)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83018
Nyilazó
BMCs kört le tudod rövidíteni, ha elmész Khoz vagy Whez magánrendelésre. Ha jól tudom már Znek is van. Egy-két héten belül kapsz időpontot és ciklustól függően rögtön mehetsz a kivizsgálásokra.
Előzmény: Törölt nick (83016)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83017
Lüke vagyok, soha sem tagadtam :DD
Akkor ő dietetikus, mert nem orvos, hanem tanácsadó. Azért javasolja az egy év pihit, hogy rendbejöjjünk.
Hyszteroszkópia egy kisműtét ahol átnézik az egész berendezést kb ciklus közepén. Mensiig pihentető életmód és köv ciklusban kontroll. Nem pihentem csak egy hétig lájtosan rohangáltam, erre elkezdtem vérezgetni. Nem nagy úgy, tény és való, de mégis kisműtét.
Nem akarlak rábeszélni, de érdemes volna. Nekem a műtéteim miatt volt fontos, hogy mi maradt vissza. Kis összenövések is lehetnek észrevétlenül, vagy mióma ami semmi gondot nem okoz, csak rendszertelen ciklust.
Előzmény: Rana75 (83010)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83016

Köszi az infókat:)

Én sokat nem tudok még írni:) kevés katona, egy elzárodott petevezető, és szerintem a többi rendben nálunk. Aztán majd kiderülnek lehet menetközben dolgok:) de nagyon remélem, hogy nem sok:)

Előzmény: Rana75 (83014)
sessyl Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83015

Fagyibabásra talán... Nem azért, mert óckodom tőle, hanem mert plusz költségek lennének, amiket igazán már nem szeretnénk.

Következő lombikos sikerességben bízom...

Természetesen fagyasztatnék mostmár babókat későbbiekre gondolva, úgyhogy így indulunk a következő lombiknak. Erre a lehetőségre is gondolva.

Sajnos a clostyl nekem olyan mint a c vitamin, szerintem a merionalt, puregont nem szedtem, de gondolom majd meglesznek a nekem való csodaszerek. :)))

Szóval hamarosan akció lesz! Már nagyon várom. Na nem a szurikat, meg a procedurát, hanem a pozitív eredményt. A pihenés sem megvetendő, amit már nagyon várok. Kikapcsolódni, minden gondtól távol maradni egy kicsit.

Előzmény: Törölt nick (83007)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83014

Ó, hát a többiek halálra fogják magukat unni (majd ugranak), de:

33 éves vagyok, kevés kiskatona, lusta hadsereg, debreceni Kaáli (B), májusban volt egy sikertelen lombikom: 4 tüsző, de csak egy petesejt sajnos, ami szépen osztódott, és talán el is indult valami, mert HCG 5.6 volt, mégsem lett belőlem kismami. :(  Azóta kivizsgálások sorozata (nem akartam még egy elvesztegetett esélyt): autoimmun pajzsmirigygyulladás, ami szerencsére múlóban van (kop-kop), APC-rezisztencia (Leiden-mutáció), ami sajnos soha az életben nem fog elmúlni, mert genetikai hiba (öröklött hajlam trombózisra), és most legutóbb enyhe inzulinrezisztencia, illetve a drnő szerint (szerintem nem) PCOS. Következő kör talán novemberben, ha addig rendeződik az inzulin meg a pajzsmirigy. Hát, ennyi dióhéjban. De jó lenne már happy enddel zárni ezt a kis felsorolást!!! :S

Előzmény: Törölt nick (83013)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83013

32 leszek idén:)

És Te? Te konkrétan most hol tartasz, hova jársz, sóval írnál egy kicsit bővebben, ha van kledved?

Előzmény: Rana75 (83011)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83012
Csajok! Csak halkan pletykálom el, hogy most láttam az optiban, hogy Shannah-nak 90.3 lett a hcg-je! Gratulálok! :)))
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83011
Nyilazó, figyelj, ha bebabásodsz (amit szívből kívánok neked), akkor azt az intézményt fogod imádni, ahol ez megtörtént! :) Te hány éves vagy egyébként?
Előzmény: Törölt nick (83009)
Rana75 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 83010

Valaki azt mondta, a hiszteroszkópia nem nagy ügy. Én is gondoltam rá, hogy bekukkantatok oda is. De most megint elbizonytalanodtam, hogy egy hónap gyógyulás kell neki!!!! :-O

 

DIABETOLÓGUS, te lüke! :DDDDDD Meg van dietetikus is, de az csak azt mondja meg, mit egyél meg mit ne hogy egészségesen éljél (ezeken itt már mi mind rég túlvagyunk). Meg van diabetikus is, de az a keksz, amit ennünk kell nekünk IR-eseknek meg cukrosoknak. :(

Előzmény: Törölt nick (83008)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!