Keresés

Részletes keresés

nicko Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1953

ezt a BT támogatást amiről én írok azt samsung szervizes mondta még ES széria megjelenés elött, neki okításon mondták.

 

csak ezt lehetett a D6300 tipustól használni, amit horror áron árultak hozzá árgépen, illetve a felsőkategóriásokhoz (D7000/8000) adták ajándékba.

Előzmény: Inhouse (1950)
Inhouse Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1952

Más verziónk lehet valamiből, nálam itt nem lehet használni...

A vezetéknélküli USB-s billentyűzetek zöme BT-os kapcsolattal dolgozik a bill és az USB stickje között, de ez nem lényeges, legyen az ő dolga... :)

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: brumi_68 (1949)
Inhouse Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1951

Nekem is ilyen van, nem találkoztam ezzel. Mikor jön elő? Ha játék közben, akkor arról írtak már páran, én csak TV/filmnézésre használom.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: Grndi (1948)
Inhouse Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1950

A bármit azt jelenti, hogy vezetékes USB billentyűt sem? A vezetékes/vezeték nélküli bill a fogadó eszköz felől nem különbözik nagyban, az USB felület a vége.  Én a BT támogatást arra érteném, hogy lehet BT kapcsolatot létesíteni a TV-vel minden kütyü nélkül.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: nicko (1947)
brumi_68 Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1949

Igen biztos. Bár én főleg azt a részét szoktam használni hogy a távin a "SEARCH" gombot használom. Előjön a képernyőn a billentyűzet és vagy ott az egérrel vagy a rendes bilentyűzettel pötyögöm be.

Ez az "egység" (billentyűzet meg egér) nem BT-s hanem vezeték nélküli USB. Ami érdeses hogy az egérnek kell látni a vevőt csak akkor mükszik.

Előzmény: Inhouse (1945)
Grndi Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1948

Sziasztok! 1hete vasaroltam egy samsung ue40eh5300-as keszuleket. Par napja eszre vettem, hogy mint ha sok lenne benne a kek szin es a mozgasoknal egy kek arnyekot latni. Ami elegge zavar, mivel beallitasokkal nem tudom eltuntetni. Azt szeretnem kerdezni toletek, hogy ennek ilyennek kell lennie vagy vigyem szervizbe? koszonom segito valaszaitokat.

nicko Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1947

D széria esetében dughatsz bármit ami nem samsung nem fogja kezelni, mert abba nincs BT támogatás.

Előzmény: Inhouse (1946)
Inhouse Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1946

Hát nem tudom mennyire lehet ezt BT támogatásnak nevezni (igazából lehetne ez infrás, vagy wifis is)...USB-be kell dugni, ha vezetékes akkor azt, ha vezeték nélküli, akkor meg annak a kis stick-jét. Nem a TV kapcsolódik BT-tal a billentyűzethez, hanem csak kezeli az USB-n keresztül annak az adó/vevőjét.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: nicko (1943)
Inhouse Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1945

Biztos, hogy a Youtube alkalmazásra gondolsz és nem a böngészőn keresztüli Youtubozásra?

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: brumi_68 (1942)
Inhouse Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1944

Szia!

 

Elég gyengén sikerült a Youtube alkalmazás, amíg nem lesz javítva, addig sajnos ez ilyen. Csak a távirányítóval megy. Nagy előnye viszont, hogy az egész estés filmeket csak ezzel tudod zökkenőmentesen lejátszani.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: robhun (1941)
nicko Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1943

az ES széria már kapott bluetooth (BT) támogatást, így már nem csak samsung billel megy hanem pl. logitech-el is vagy ahogy írták elöttem valami olcsóbb akár nevesincs billel is.

Előzmény: robhun (1941)
brumi_68 Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1942

Nekem 6100es van és nem saját hanem lidl-s billentyűvel tökéletesen működik.

Előzmény: robhun (1941)
robhun Creative Commons License 2013.04.09 0 0 1941

Sziasztok

Szintén egy ES6560 van a közelemben amihez lett véve egy saját billentyűzet is, forróvíz volt a kopaszra hogy a youtube alkalmazás ami gyárilag fent van a tv-n nem megy a billentyűzettel, írtam a samsungnak, hogy mi van, erre az a válasz jött, hogy beszéljek a google val mert ők nem hozták össze a billel a dolgokat....

Holott a megjelenő virtuális bill tök ua minden egyes alkalmazásnál ahol viszont simán megy a samu-s bill... most kakor mi a tök van?

Tudtuk erre esetlegesen megoldást?

jó lenne yutubról is nézni dolgokat, de a távráncigával baromi kényelmetlen bármit is elérni....

 

Előre is köszi
R.

nicko Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1940

én ott egyáltalán nem is írtam, mert valszeg szóba sem került a 6030-as tipus :)

de akor most már tudod..4xxx-5xxx 50Hz a 6030-tól 100Hz.

Előzmény: oimuka (1939)
oimuka Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1939

Hát pedig írtad:) Én értettem volna rosszul? Meglehet.

 

nicko

2013.01.27.  19:58:18 (1700) 

 

megválaszoltam és írtam konkrét tipust is a kérdésedre.

5xxx 50Hz

6100-tól 100Hz

6500-tól 200Hz

 valós Hz-ket írtam nem a gyártók és áruházak pr. dumáit amikben 100-200-400-800Hz-ről van szó..mind CMR-el előállított kamu Hz.

 

 

 

Ha 6100-tól, akkor a 6030 nincs benne:)  De elhiszem neked, akkor legalább van egy 100 Hz-es tv-m:)

Előzmény: nicko (1938)
nicko Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1938

Kipróbáltam a 3D funkciót is, nem ugyanaz, mint a moziban, de elfogadható.

nem is lehet, mert a moziban passzív (LG is az) a samsung aktív 3D-t használ.

a 6100-ba már jobb a 3D de az ára is több. Viszont a tiéd nem felhősödik, míg az ES5100 igen.

 

Azt is tőled tudom, hogy mindkettőnek csak 50 Hz a valós képfrissítési frekije, a 200 Hz csak CMR.

Tőlem biztosan nem, mert a EH6030 valós 100Hz-es!

 

gyorsabb jeleneteknél, mintha szaggatott volna kép. Olyan volt, mint a régi filmhíradók, amik 16 kép/mp. sebességgel voltak felvéve.

 

valszeg bevannak kapcsolva a képjavító dolgok (amitől lesz 200Hz CMR) ezeket kapcsold ki csak bezavarnak a 100Hz-nek. A led mozgásjavító, éljavítás, fényerő mozgáshoz legyen "ki" állásban.

A Motion Plus-t állísd egyedire utána az értéket 10/3-ra.

de lehet nálad a 8/2 vagy 9/2 a jó ki kell tapasztalni.

 

3D esetében is állítani kel a mélységen 

 

maga a kép üzemmód nálam "Film"-re van állítva, de ez is saját szemnek valót állíts be.

Led háttérvilágítás nálam 15 a kontraszt 85re vettem le még így is.

Előzmény: oimuka (1936)
nicko Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1937

filmeket én vagy Allshare-on keresztűl nézem vagy BD lejátszóban attól függ milyen filmről van szó.

Előzmény: oimuka (1935)
oimuka Creative Commons License 2013.04.07 0 0 1936

      Szia! Egy megjegyzés a Samsung ue32eh6030 tv-hez. Talán két hónapja vásároltam egy  ue32eh5000-es TV-t. Még itt az oldalon kértem tanácsokat. Már akkor a 6030-as modellt ajánlottad, de sajnos akkor nem volt elég pénzem. Azóta nagyon mozgatta a fantáziám a 6030-as, addig addig, hogy az 5000-est meghirdettem, jó árban el tudtam adni, megpótoltam és megvásároltam a hőn áhított 6030-as modellt.

        Elsőre úgy tűnt, mintha szebb képe lenne (ugyanazon beállítási paraméterek mellett: szín , kontraszt, élesség, háttérvilágítás stb), de lehet csak a jobb betekintési szögnek köszönhető a javulás. Kipróbáltam a 3D funkciót is, nem ugyanaz, mint a moziban, de elfogadható.

        Ám a tegnap észrevettem valamit. Külső merevlemezről néztem egy normál 2D filmet (mkv fájl, 1280x720 felbontás), és a gyorsabb jeleneteknél, mintha szaggatott vona kép. Olyan volt, mint a régi filmhíradók, amik 16 kép/mp. sebességgel voltak felvéve. A jelenségről már korábban olvastam csak számomra azért fura, mert a gyors jelenetek a következők voltak: valaki hirtelen felállt az asztaltól, hirtelen elfordította a fejét vagy a kezét, gyorsan gesztikulált a kezeivel stb. És ami még furcsább, hogy ezt a fajta szaggatást, az 5000-es tv-nél nem vettem észre. Esetleg csak nekem nem tűnt fel??? Elvileg ennek a frekvenciája is jobb mint a réginek. Megnéztem számítógépen (Philips, led képernyő) is azokat e jeleneteket, és ott sem jelentkezik.  Kezdett idegesíteni a dolog, és visszanéztem pár régebbi filmet, amiket még az 5000-es tv-n néztem, és azoknál is feltűnt az a bizonyos szaggatás a már említett képsoroknál. Most tényleg ez mi? Az 5000-es tv-nek jobb képe van, mint a 6030-asnak??? Hát ezt azért kétlem. Akkor mi a gond? Tv adásoknál egyelőre nem vettem észre a problémát. A merevlemezzel lenne valami? Ám a filmet tökéletesen lejátssza, mind a képet, mind a hangot.

Az 5000-es adatlapján ez áll: képfrissítési frekvencia 50 Hz, 100 Clear Motion Rate - képfrissítési frekvencia javító technológia.

A  6030-asnál pedig: Képfrissítési frevencia 200 Hz.

Azt is tőled tudom, hogy mindkettőnek csak 50 Hz a valós képfrissítési frekije, a 200 Hz csak CMR.

 

Szóval nyugtass meg, hogy nem a tv-nek van valami baja.

oimuka Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1935

Pent az én kábelem is vitte, mert annak nem kell akkora áramerősség, mint egy HDD-ek, amiben ugye forgó alkatrész van. A gond nálam az, hogy a PC-ek 160 gigás a belső merevlemeze, ami rendesen tele van pakolva. Alig van rajta szabad hely. Előbb én is pendrive-ban (min. 32 gigás) gondolkodtam, de aztán rájöttem, hogy kicsit felpótolom es veszek egy 500 gigás HDD-t, amire egyszerre több HD filmet tölthetek le és seedelhetek vissza. Egy HD film átmásolása pendrive-ra legálább 15 perc, nagyobb fájlok esetén lehet 25 is. Ezért jobb egyenesen HDD-re tölteni, mert utána nem kell másolgatni.

Előzmény: nicko (1934)
nicko Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1934

ebbe már nem tudok segíteni melyik kábel a jó és milyen hosszú legyen. Én a penhez egy régebbi mobilhoz kapott uSB kábelt használom..nem tudom milyen hosszú talán 50cm?

Előzmény: oimuka (1933)
oimuka Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1933

Így csináltam eddig is:)  2,5-ös HDD-re letöltöm a filmet  (egyenesen rá, hogy nem kelljen másolgatni, innen is seedelem vissza). Filmnézéskor bedugom a tv USB csatlakozójába és erről nézem a filmet. Arra én is gondoltam, amit írsz, vagyis a TV USB csatlakozó kímélésére. Vásároltam is két darab 1,8 méteres USB hosszabbítót (igaz nem valami márkás, egyszerű noname gyártmány), és azzal csatlakoztattam a TV-hez, ám a merevelemez csak kattogott, nem pörgött fel. Egy PC fórumon azt mondták, hogy túl nagy a kábel ellenállása, és nem kap elég feszültséget a HDD.  A két kábel két különféle gyártmány volt és egyik sem vitte a HDD-t, sem a TV-re kötve, sem a PC-re. Úgy akartam, hogy az egyik kábellel csatlakoztatom a TV-hez, míg a másik kábellel a számítógéphez, így a HDD az asztalra kerülhetne, mert jelenleg a gép alatt van, kb. 18 cm. hosszú a kábele.

Ilyen esetben mi a megoldás? Abban teljesen igazat adok, hogy az ilyen TV csatlakozókat kímélni kell, mert a cseréje nem egyszerű dolog. Próbálkozzak esetleg valami minőségibb, márkás  kábellel? Ilyen esetben nem ártana, ha a külső merevlemez áramellátása, külső forrásból történne. Mert akkor nem zavarna be a kábel ellenállása, mert a feszültséget máshonnan kapná. Olyan lehetőség is felmerült, hogy vásárolnék egy Y kábelt és egy külső USB adaptert. Az Y kábel egyik vége menne a tv-re, a dupla végébe (ahol az egyik adat, másik a táp) pedig lenne kötve a HDD illetve az adapter.

Előzmény: nicko (1932)
nicko Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1932

De az mkv-hoz én nem tennék mást, mint a HDD-re kiírnám a filmeket, utána elvinném a tv-hez és rákötném. Ha 2,5"-os akkor a tévén kell lennie egy HDD feliratú USB aljzatnak és arra kell kötni, mert az 1A amin kijön az 5V is.

3,5" külső HDD-nek meg külön kell tápot adni annak meg kell lennie a hosszabbítóban hely ahova a tévét kötöd.

500GB-ra azért sok film rámegy nem kell naponta cipelni. Vagy penre is felmegy mkv film 8-16GB-ra és akkor csak a pent dugod a tévére. Viszont ilyen esetekben a tévébe egy USB hosszabbítót kell dugni, hogy megóvd a tönkremeneteltől, mert ezek a tv-re aplikáltak legyen az USB, HDMI vagy fejhallgató nagyon hamar tönkre tudnak menni a ki-be húzigálástól.

 

Ha a digikábel a szolgáltató náluk nincs olyan hónap, hogy ne kavarnának a csatornákkal :)

Előzmény: oimuka (1931)
oimuka Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1931

Szia! Köszönöm a gyors és részletes választ. Hát igen, az van, amire gondoltam, hálózatba kötöm, de akkor a PC-nek is működnie kell. Ez viszont nagyon energiapazarló megoldás.  Marad a B terv, amit vázoltál, a külső médialejátszós dolog. Mondjuk eddig a gépen max. mkv formátumú filmeket néztem, egyelőre nem érdekelnek a bluray filmek. Mondjuk fél éve ugyanezt mondtam a full HD filmekről... Most , ha nincs HD-ben valami, már nehezemre esik letölteni:)

 

 

Ám volna még valami. Az elmúlt héten 3-szor újrahangoltam a tv-t (kábeles szolgáltatás, párhuzamos analóg és digitális csatornák vannak). Hangoláskor  viszont a digitális csatornák között újabb adók tűntek fel. Vagyis nincs több csatorna, hanem egyes csatornák helyén más adó van. Elsőre arra gondoltam, hogy a szolgáltató eszközölte a változtatásokat. Ismét elvégeztem az újrahangolást, és ismét néhány csatorna helyett más volt. Nem tudom hol olvastam, hogy  digitális sugárzás esetén, egy bizonyos számú frekevencián több csatorna is fogható. Ha valóban így van, hogyan tudom kiválasztani, hogy azon a bizonyos frekvencián az általam preferált csatornát nézhessem? Azt kizárnám, hogy a szolgáltató naponta változtatná a sugárzott csatornákat. Vagy mégis ez lenne?

Előzmény: nicko (1930)
nicko Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1930

Szia.

 

Hálózatba kötéshez kelleni fog egy router. Ez lehet vezetékes pl. TP-Link R-460 (nekem ez volt ADSL-hez 4,5 évig semmi baja nem volt) most egy wifis TP-Link 1043ND van digilanhoz, tévéhez, laptophoz, android mobilok miatt.

Ezen kívűl kell egy UTP patch kábel (nem írtad mennyi lenne a távolság). Nem crosslink kábel kell ha kérdezik a boltban!

Mivel azt írtad telefonos modem gondolom ADSL modemed van abból a kábel nem a PC-be hanem a routerbe megy. Routerből a tévébe az a kábel amit veszel. PC-n a hálózati kártyádnál a beírt IP címeket töröld ne legyen semmi ott mert ezt majd a router végzi el.

 

Igen a samsung tv-hez csak a samsung wifi adapter csatlakoztatható.

 

Na most ahhoz, hogy a tévé hálózatban lejátszon is a PC-re kell telepíteni az Aldhare vagy Serviio progit. Vagyis a PC-t be kell hozzá kapcsolnod.

Másik megoldás a TP-Link 1043ND-re egy nem gyári fw felrakása és a HDD-t akkor lehetne onnan működtetni a PC kihagyásával.

Viszont szerintem ezt mind kihagyhatod ha venél egy egreat médialejátszót a HDD-t akkor is kellene hrdozni PC és a tv között, viszont mindent lejátszana beleértve a 24p-s blu-ray filmeket is.

 

Mert létrehezol egy wifis hálózatot és a 24p filmek (BD filmek) csak akadozva menne rajta (tv beépítet lejátszója a hunyó) akkor meg őrjöngesz, hogy ez most miért van. :)

Előzmény: oimuka (1929)
oimuka Creative Commons License 2013.04.05 0 0 1929

Szia Nicko! Nemrég vásároltam egy Samsung ue32eh6030 készüléket. Jelenleg a filmnézést a következőképpen oldom meg: a számítógépre van csatlakoztatva egy 500 gigás külső merevlemez (erre töltöm a filmeket, és innen is seedelem vissza), filmnézéskor pedig rakötöm a tv-re. Valaki ajánlotta, hogy kössem be a tv-t hálozatba, mert ugyebár van rajta hálózati adapter, és akkor nem kell állandóan húzogassam a merevlemezt. Telefonos ( modem, egy kábeles kimenettel, nem wirelles) internetem van.

A kérdésem az lenne, hogy miket kellene vennem, hogy megoldhassam a hálózatba kötést?

Gondolom, a tv-hez kellene egy lan adapter. Bármilyen lehet vagy csak Samsung jó? Kellenne továbbá egy router.  Javaslatokat várok...Azt kérdezem még, hogy ha kialakítottam a hálózatot, és egy filmet szeretnék lejátszani a számítógéphez kapcsolt külső merevlemezről, a számítógpnek mükődnie kell? Mert ha igen, akkor sokat nem értem el, mert egyszerre két fogyasztó lesz bekapcsolva.

Nagyon alma vagyok az ilyen hálózatos dolgokban, szóval nem kell beszólni.

nicko Creative Commons License 2013.04.04 0 0 1928

 a tiádbe és enyémbe nem kettő hanem három is van :D

DVB-T/C/S

úgy lett volna jól írva, hogy egyszerre csak 1 tunert képes kezelni.

 

pip engedélyezése:

indíts el pl. ha van valami külső lejátszód (DVD,BD stb) megnyomod a Tools gombot és akkor kirakja mit tudsz állítani és ott lesz a PIP is ami alapból "ki"-re van állítva.

vagy elindítod a tévé web böngészőjét és megnyomod a D gombot (de ezt egy sávban ki is írja)

szóval erre való ez a "pip" funkció és nem arra sajna, amire igazán használnánk.

Előzmény: albee99 (1927)
albee99 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1927

Köszi a gyors választ! Igazából mindig is különböző forrásokat akartam pip-ezni, de eddig még úgy se sikerült (a valós pip-hez két tuner kéne bele). Ez a menüben engedélyezés szöget ütött a fejembe, ezek szerint ezt nem tettem meg eddig - hol keresgéljek?

Nekem bőven megfelelne egy külső eszköz (pl. HDMI-n egy lejátszó) nézése közben belenézni kicsiben adott csatornába. Ezek szerint ezt azért elérhetem, csak valamit valahol engedélyeznem kell :)

Előzmény: nicko (1926)
nicko Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1926

PIP funkció pl. úgy működik, hogy elindítod a web böngészőt majd a távkapcs megfelelő gombját megnyomod akkor a tv csatornát kirakja a képre abban a méretben és oda helyileg ahova akarod. Közben válthatsz csatornát a szokott módon.

Vagy csak különböző módokkal, bemeneti forrásokkal működik! Pl. PC-ről HDMI-n küldesz valamilyen filmet közben használod a pip funkciót mi megy éppen az adott csatornán.

De ezeket mind engedélyezned kell a menűben.

 

Az nem működik, hogy nézed a filmet mondjuk a HBO-n közben kiváncsi vagy másik csatornán a foci mecsre is kis képen.

 

 

Előzmény: albee99 (1925)
albee99 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1925

Sziasztok Mesterek! :)

 

ES6560-as modellben teljesen inaktív a PiP funkció... Lehetséges,  hogy nem is tudja? :)  Vagy csak ebben a készülékben van valami nagyon elrontva? :) Ha valaki tud rá választ, megköszönöm!

Ja, és külső kisebb (20 Gb-os) vinyót rá tudok venni, hogy PVR-re használja? Mondjuk ezt épp készülök kipróbálni is, szóval hamarosan mindenképpen megtudom :)

nicko Creative Commons License 2013.04.03 0 0 1924

mert a sima mkv vagy megy vagy nem (hibás kódólásnál vagy ha nem L4.1-be van tud bekavarni)

14p film meg elindul megáll, elindul megáll..ezért gondoltam, hogy 24p meg az írta 3D HD..

a 3D mkv az nem igazi 3D csak felezett felbontás valami..de az is megy simán a tv lejátszójával.

Előzmény: Bandee81 (1923)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!