Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

nyuszy Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41852

Én mostanában sima Hella izzókat veszek. Olcsóbb, mint a megalight meg hasonló néven gyártott csodadolgok, és teljesen jók.

Előzmény: asasin (41850)
nyuszy Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41851

Te Tie. Én tök örültem, hogy végre nem egy "autós szakújságíró" ír a témáról eszement baromságokat, de személy szerint igencsak nehezményezem, hogy a Jimnyt meg sem említed. Pedig itthon a valódi terepjáról eladási statisztikáit jó eséllyel vezeti, tekintve, hogy egy csomó hivatalos szervnek az van. Ejnye :(

Előzmény: Tie (41720)
asasin Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41850

Szia Nyuszy!Épp ma reggel jöttem haza és azonnal a géphez siettem a két 8 ropis izzóval.Beszereltem az egyiket és főpróba indul!

Hoppá!Nagy marhaság az egész!A régi 55W-os kis izzócskám úgy megveri a 8 ropis japánt,hogy öröm nézni!

Vissza is küldöm!Állítólag visszavásárolják,ha valaki elégedetlen!Majd meglátjuk!

Reklám az egész izzó!

Ellenben régebben németben vettem egy sima áruházban valami szivárvány szinű izzót,de már sajna nem tudom a nevét.Olcsó volt és valósággal perzselte előttem az utat!Hihetetlen jó volt!

Előzmény: nyuszy (41848)
nyuszy Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41849

Olvasd el az Original kategória szabályait.

Tényleg nincs átépítve, mert akkor már nem indulhatna Originalban.

Előzmény: Szlejer_ (41751)
nyuszy Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41848

Az utcai autóba valami okos előző tulaj (hogy dögölne meg) 100 W-os H4 izzókat tett, mint utólag megtudtam.

Ugyanilyen szép, xenonhatású kéket, ami főleg abban nyilvánult meg, hogy kb. feleannyi fénye volt, mint egy dinamós kipolszkinak az R2 izzókkal elrohadt foncsor esetén. Csak mivel nem sokat megyünk vele sötétben, egyszerűbb volt szarni rá. Aztán egyszercsak kiégett az egyik izzó. Vagyis ezt vittük. De nem, az izzószálnak semmi baja nem volt, csak a 100 W-ból fénnyé alakuló 10 W fölött megmaradó 90W az hő formájában a csatlakozón jelent meg, és szétolvasztotta az egészet a p*csába, mindkét oldalon.

Vállald be, hogy bebuktad a 8 ropit, de autóba semmi esetre se rakj be ilet!

Előzmény: asasin (41664)
SSJ Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41847

Én egy outlanderre rakattam kb. egy éve, pont velük. Igazi retró műhely, tényleg mintha megállt volna az idő, úgy 85-ben, semmi csicsa, korrekt két palival. Két napos mutatvány, reggel viszed másnap este hozod. Tavaly úgy egy hónapra tudott időpontot adni.

Tapasztalatom ennyi, egyenlőre rajta van.

Előzmény: fúrómester (41832)
atompyka Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41846

"...de kezdem azt érezni, hogy itt ennek a szimbolumnak több jelentése van."

Nézd körül, mielőtt felveszed a szappant, és akkor nem lesz baj...

:-))))

Előzmény: pinguru (41844)
atompyka Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41845

Hááát, nem épp Samuja van egyiknek sem. Egyik-másik valóban nem is férne bele. :-)

(Én egyszer próbáltam majd' 20 éve, tán épp a lennebb említet Kispók utódjául kinézve egyet, mentem egy háztömb kört vele, és azzal szálltam ki, hogy ez nem autó, legalábbis arra, amire akkor nekem kellett. A Jimny ahhoz képest kb, mint a T-Ford vs. Mondeo. :-)  )

Előzmény: Boarhunter. (41843)
pinguru Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41844

Nem kell egyből megsértődni. Elindult egy kritika áradat, hogy Landyt kell venni, erre reagáltam azt, hogy érdekes módon nem Landyt-t ajánlok, hanem Toyotát, de tényleg. Egyetlen hozzászolásomban nem mondtam azt, hogy a Landy problémamentes autó, én elégedett vagyok vele, azt hozzá kell tennem, hogy még a Nivával elégedett tudok lenni, egyszerűen ilyen vagyok, nem vágyok a tökéletességre, volt korábban olyan autóm, amit sosem kellett szerelni, mégios gyűlöltem.

 

Azt, hogy azoknak az embereknek, akik csak egyszerűen járkálni akarnak terepen komolyabb célok nélkül, Hiluxot ajánlok, az tény. Én is azt akartam venni, kipróbáltam, nekem nem tetszett, de attól még jó autó, a pickupok között talán a legjobb választás. Lehet, hogy nem raktam ki a szmájlit minden sor után, de kezdem azt érezni, hogy itt ennek a szimbolumnak több jelentése van.

Előzmény: Krinnyi (41839)
Boarhunter. Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41843

B+, aki elfér egy samuban, az sértődjön meg nyugodtan, nem félünk tőle... :-)

(Egyszer valétabálra kényszerűségből egy 410-essel mentem fel. Örök emlék. Pláne a térdemet sanyargató középkonzol. Az is igaz, hogy ugyanebben a 410-esben utazott egyszer rajtam kívül egy hasonló kaliberű barátom, a feleekkora barátnőm meg KÉT szarvas...és még az ajtót is be tudtuk csukni)

Előzmény: atompyka (41840)
mandras79 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41842

Néha jót nevetek,néha elszomorodom micsoda indulatokat tud generálni egy-egy hozzászólás.Anno "talán" én is kissé sznob voltam (köszönhetően az angol betegemnek:O)Aztán ahogy teltek az évek rájöttem nincs olyan ,hogy legjobb terepjáró,legjobb márka stbstb...Legalábbis nem a mi szintünkön azt hiszem.....itt a néhány milliós autókról beszélek nem az új különnekemkészítettékéslefotózomazújságbaisberakatom autókra gondolok.Nekem személy szerint már semmi bajom egyik márkával sem ,sőt nagyon tetszenek a Patrolok ,Toyoták.Új barátaimnak Mitsubishije és Patrolja van rengeteget szívják a vérünket és gyakran joggal!!!Nekünk szerelni kell nekik nem vagy csak ritkán...de mi ezen k..va jól elszórakozunk sőt lassan már csak így beszélünk telefonon is.de talán az inteligenciánkat vagy a jólneveltségünket dícséri(köszi anya és apa.O),hogy SOHA nem mászunk bele a másik lelkivilágába csak hogy bebizonyítsam enyém jobb mint a tied,meg az kizárt hogy neked jó,bezzeg az én márkám,stbstb....EZ NEM DEDÓ GYEREKEK!Minden autó lehet jó és szar is mint ahogy a gazdája is.Nem értem miért kell minden hülyeséget komolyan venni és a másiknak esni,elvileg mindenki offroader és szereti ezt a helyzetet .Nem elég nekünk ,hogy mindenki bennünket b..at ha kimegyünk a földutakra és mi nem b..uk össze az utat,normálisan közlekedünk az erdőben stbstb...

Szeressük egymást gyerekek:O)

Előzmény: atompyka (41840)
atompyka Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41841

Autó szétszed, alváz homokfúj, Ócsára elcipel, 3 nap múlva ezüstösen visszacipel.

Előzmény: asasin (41835)
atompyka Creative Commons License 2012.10.27 0 0 41840

Lassan abbahagyhatnátok, mielőtt még komolyan megsértődik valaki...

Krinnyi Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41839

Esetleg le is bunkózhatsz, aztán lassan a picsába is elküldhetsz ám minket!

Neked ezt is lehet! Hiszen neked Landrovered van!

Előzmény: pinguru (41838)
pinguru Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41838

Én mindenkinek a Hiluxot ajánlom, egyszerű embereknek az való.

 

Egy igazi angol telivért ki kell érdemelni, foglalkozni kell vele, de meghálálja. Természetesen van lelke is a masináknak, miután megvettem a kocsit, az előző tulaj megbánta, hogy eladta, beugrott hozzám, hogy beszélgessünk az autórol, a telivérem megérezte az előzö gazdi jelenlétét, nem lehetett leállítani a motort, kivettem a kulcsot, a motor meg csak pergett magában. Azelött, azután sem csinálta.

 

A kedvencem a kardántörés volt. Az emelés miatt "kicsit" nagyobb szögben dolgozik a kardán, emiatt egy időben ette a kereszteket. A nővérem ment erdélybe a kocsival, én mondtam neki, hogy azt kibírja (lötyögött a kereszt), ha hazajött, akkor kereszt csere. Megjárta, hegyen völgyön átmentek, miután hazajöttek az az ötletük támadt, hogy beugranak pestre, ez megtörtént, majd mikor visszajöttek a ház elött megfeszült a kereszt és letört a tengely. A váltónak, difinek nem lett baja, a kocsi simán begurult az udvarra a helyére, megkapta az új tengelyt, oszt mentünk tovább. Jó haver, én jól bánok vele, ő is kedves velem.

Előzmény: Szlejer_ (41828)
fúrómester Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41837

Szerinted, méér* kínálgatom ittenik a sok jappán csodát?

 

*: Cimborám mesélte, hogy amikor vette a zettorját 2007-ben, akkor a környéken csak neki volt ilyen csoda. Azóta fertőződik a környezete, s csak ebben a szűk keresztmetszetben van már 10-12 ilyen típus.

 

Aszonygya így már nem olyan érdekes, tömegcikk. :-)

Előzmény: asasin (41836)
asasin Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41836

"kint a világ végén megmakkant"

Ugye-ugye!Még is csak TLC-t kellett volna venned!Az nem makkan meg legyen bár mi!

Én valószinüleg ketté vágnám valamivel,ha csak úgy magától megmakkanna!

Előzmény: fúrómester (41830)
asasin Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41835

Nagyon jó ötlet!Én is akartam már kérdezni,hogy ki,milyen alváz védőre esküszik?

fúrómester Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41834

Jó, de ez Most korszerűnek számít, vagy keresgéljek még?

Előzmény: atompyka (41833)
atompyka Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41833

Vagy 20 éve, Kispókon, még az is lehet, hogy pont náluk, legalábbis erősen a közelben. :-) Akkor jó volt. :-)

Előzmény: fúrómester (41832)
fúrómester Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41832

Ilyet csináltatok már?

 

Jó lehet?

 

http://alvazvedelem.com/

Előzmény: fúrómester (41831)
fúrómester Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41831

Sajnos vagy egy igen súlyos meghibásodása.

 

Néhány évente lekntem az alvázat valami híg festékkel, de csak kívűlről ugye. Ez hiba volt, mert belűl rozsdás lehet ettől függetlenül. Kívűl jól néz ki, de most megpróbálok egy alvázvédőzést.

 

Nem bitumenes szarral, hanem valami normális tekknológiával lesz 40.000. Újkorában kellett volna, ha nem siklok át a problémakörön. :-)

fúrómester Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41830

Volt 2-3 alkalommal generátorpucolás, mert nem húzott át a dzsuván, 3000/alkalom.

Index párszor lecsapta a biztosítót, mire rájöttem, hogy a burából is illik néha kibányászni a lecsót. Párszázas.

Önindító is bekapta a sarat, pucolás után ment. 2-3000 pénz.

Önindító újra genyázott, az előző sártól szétrohadt benne egy lemez, ezt 15.000-ért pótolták, -szerintem átbasztak-.

Aztán volt olyan, hogy 4 alkalommal a garázstól legtávolabb, kint a világ végén megmakkant. Segítséget 4-szer hazatoltam kötélen, másnap, vagy pár óra múlva indult. Ezt egy hónapon belűl csinálta, azóta sem derült ki. 0 forint, plusz a segítség üzemanyaga.

 

Lehtett még pár ilyen apró buziskodás, ami nem jut eszembe, így erős rátartással talán összejön az 50.000.

 

 

Előzmény: Szlejer_ (41828)
fúrómester Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41829

Baszki, ne essünk már át egyszerre több lónak is a túlfelire!

 

Akkor lemék egy jappán ganéhordóval üresben Csobánkán valamék kőfejtőben, oszt hát ha tönkremén, akkor szarozzuk, hogy deszar, meg mennyi alkatrész kell hozzá, hogy a totálkárból feléleszük, és kész ráfizetés, stb.

 

Előzmény: Törölt nick (41826)
Szlejer_ Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41828

"Nézegettem Hoze blogját, ha a Te észjárásodat követem"

 

Bocs, de fúrómester észjárását követed, nem az enyémet... Én sosem írtam olyan tenyésztett baromságokat, hogy 13 év alatt kb. 50eFt meghibásodásom volt, amibe ez+az+amaz nem számít bele. :-)))

 

De vitatkozzatok csak tovább, harapjatok egymás farkába, meg minden, egészen nyugodtan!

Előzmény: pinguru (41827)
pinguru Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41827

Nézegettem Hoze blogját, ha a Te észjárásodat követem, akkor a Hilux igencsak alulteljesít, szerelni kell:

 

http://hoze.hu/02weblog.shtml

 

Természetesen én nem vonok le ilyen következtetéseket, hiszen tudom, hogy amit használnak, azt biza néha heftölni kell, az extrázásról nem is beszélve.

 

 

familyoffroad_HU

Visszatérve a Landyre. A vásárlási tanácsom a következő: Landy-t csak őrültek vásárolnak, sosem állítottuk azt, hogy mi nem vagyunk azok, ha netán ebbe az irányba mozdulsz el, akkor előbb keresd fel kezelőorvosodat és pszihológusodat, ha deklaráltan kattant vagy, akkor sürgősen hagyd el ezt a topicot, sok itt a dementor, utána jöhetsz velünk kirándulni, ökörködni, stb.. Ez egy zárt osztály ;)

 

Ha tiszta az elméd, akkor inkább vegyél egy japán masinát, ne feledkezz meg a heti egy polirról, mert a végén még megszólnak a márkatársaid.

Előzmény: Szlejer_ (41824)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41826

terepjárózni és terepen járni ,az nem ugyanaz! ha így nézzük akor én meg semmit nem költöttem rá! ismeretségi körömbe van néhány landy, akik terepen is használják becsülettel. elég gyakran látogatják a szervizt. persze náluk se földutakon kocsikázásba, merül ki a terep fogalma.

Előzmény: fúrómester (41822)
fúrómester Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41825

Eddig arról volt szó, hogy az egyik márka azért szar, mert sok alkatrész kell hozzá.

 

Akkor most beleharaptál a saját farkadba? :-)))

 

Jujjj.

Előzmény: Szlejer_ (41824)
Szlejer_ Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41824

"Mint múltkor is írtam, nem rongálásról van szó, hanem meghibásodásról."

 

Jaaa, szóval ami rongálás, ill. meghibásodás előtt lett javítva az nem számít... Bocs, akkor én kb. nulla forintot költöttem eddig az autóra...

 

Tudod, lehet ám ésszel is terepjárózni! :-))

Előzmény: fúrómester (41821)
familyoffroad_HU Creative Commons License 2012.10.26 0 0 41823

Helló!

 

Küldtem információkat e-mailben neked. Kérlek tekintsd meg.

 

Előzmény: mandras79 (41818)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!