Keresés

Részletes keresés

Slider1 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 4865

Szaisztok!

 

Azt szeretném megkérdezni hogy mondjuk anémet Ebayen hol lehet az eladónak adni egy pozitiv feedbacket? Mert szeretnék de nem tom hol lehet. Valaki elmondaná nekem? Nagyon megköszönném.

edk440 Creative Commons License 2005.01.11 0 0 4864
Már miért ne tudnál fizetni? Bemész egy nagy postára és közlöd, hogy nemzetközi postautalványt akarsz küldeni. Nem fognak elkergetni.
Előzmény: djuwl (4856)
microdrive Creative Commons License 2005.01.11 0 0 4863
hát én nem voltam ebbe ennyire benne eddig mert az élet nem kényszerített rá...ez van...majd ezentul...megint beszivattak valakit..it a hirdetés száma...de lehet mire megnézitek már le is szedik...6358183892 ...felraktak neki vagy hat ilyen hirdetést és lehet nem is tud róla...
Előzmény: pasa_ (4862)
pasa_ Creative Commons License 2005.01.11 0 0 4862
Nekem ugy remlik mar sok honappal ezelott is kaptam tok hasonlo levelet. MEg csomo masfajtat, bankost, peypalost...

ezen meg latvanyos is, hogy a 20m.com -ra mutat.

De ha mar elmegy oda az ember level alapjan, minimum hogy nezze meg hogy megy a SSL, es a hozza tartozo certificate-et.
Előzmény: microdrive (4861)
microdrive Creative Commons License 2005.01.11 0 0 4861

még egyszer visszaatérve a csalóra utoljára...ez volt a csaló levele....és ott van au url is...de már vissza is engettek az bayre minden tök flottul ment...kurva rendesek voltak...már tudtak a csávorol...és most már tényleg minden oké de azért volt para rendesen...na ennyi..aztán most mazsolázza akit érdekel az alábbi levelet...

 

***Urgent Safeharbor Department Notice***  

eBay Fraud Mediation Request
Date:  08 january 2005

You have recieved this email because you or someone had used your account to make fake bids at eBay. For security purposes, we are required to open an investigation into this matter.

THE FRAUD ALERT ID CODE CONTAINED IN THIS MESSAGE WILL BE ATTACHED IN OUR FRAUD MEDIATION REQUEST FORM, IN ORDER TO VERIFY YOUR EBAY ACCOUNT REGISTRATION INFORMATIONS.

Fraud Alert ID CODE: 00937614
(Please save this Fraud Alert ID Code for your reference.)

To help speed up this process, please access the following form to complete the verification of your eBay account registration informations:

http://ebay-fraud-protections.20m.com/eBay.Registration.Information.ISAPI.dll.MainPage.html

 

Please Note:
If we do not receive the appropriate eBay account verification within 48 hours, then we will assume this eBay account is fraudulent and will be suspended.
The purpose of this verification is to ensure that your eBay account has not been fraudulently used and to combat the fraud from our community.

We appreciate your support and understanding, as we work together to keep eBay a safe place to trade.

Thank you for your patience in this matter.

Regards, Safeharbor Department (Trust and Safety Department)
eBay Inc.

Előzmény: Lackó koma (4843)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4860
mér nem az?
Előzmény: Mr.mizu (4852)
erozsolt Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4859
Csak ezt találtam...
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=11742&item=5949209190&rd=1
Kár hogy amcsi, egy Item location: Russian Federationnak jobban örültem volna :-)
Előzmény: trolipotlo (4857)
erozsolt Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4858
Sziasztok,

Meg tudná valaki osztani a fórummal, hogy hogyan lehet EU-n kívülről importálni Magyarországra? Nagyon hasznos volt, hogy az EU-s behozást letisztáztuk múltkor, jó lenne, hogy ha segítenénk egymásnak a nem EU-s importokkal! (Lehetőleg konkretizálva USA-ra).

Nekem volt egy 2004-es importom, és ott az volt a tapasztalat, hogy email OK, Western Union OK, posta OK (kb. 1 hét), magyar posta CSŐD (3-4 hét csak egy értesítő), magyar vám KORRUPT. Részletesebben: 4 hétig szenvedtem mindennel, hogy vámolják le és adják oda a terméket, de mindig azt mondták, hogy az XYZ törvény PQR paragrafusa szerint ezt a lapot is meg kell szereznem. Ez megtettem legalább 6-szor, de amikor már 90! oldalnyi anyaggal akartam elhozni egy fényképezőgépet, és még mindig mondtak legalább két "feltétlenszükséges" papírt, akkor elegem lett, és megkérdeztem, hogy mit lehet.

Erre jött a válasz, hogy van egy olyan "szolgáltatásuk", amiről egyébként az értesítőben is tájékoztattak, hogy 5000 Ft + áfáért megoldják a levámoltatást helyettem. Ezek után, eBay item page kinyomtatásával és odaadásával, ami igazán semennyire nem hivatalos (még nem volt olyan számla kinézetű, mint ma) >>> 1 nap alatt odaadták, ÁFÁ-s számlával, vámmal, mindennel.

Tehát:
1. Mi a helyzet manapság?
2. Kell EU adószám, ha nem EU-ból akarok behozni, akkor is?




trolipotlo Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4857
Ha nem használt T-72-est veszel, írjál. (Én nem tudok, csak közvetve, mert a frimél le van tiltva a cégnél, viszont megkapok mindent.)
Előzmény: Mr.mizu (4852)
djuwl Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4856

Üdv! Az a helyzet, hogy van a német e-bay-en valami, ami nekem kéne. De még csak most regisztráltam magam, és max belépni tudok, de fizetni semmiképp. Időm meg sajnos nincs megoldani a dolgot, ráadásul eléggé tapasztalatlan vagyok.

 

Szóval valaki nem licitálna helyettem? Tudom, hogy ez elég naiv felvetés a részemről, meg elég megbízhatatlan világban élünk, de nekem szükségem lenne a cuccra. A licit egyébként nem durvul el, eddig 5,50 euró a max ajánlat, ha jól láttam. Ha valaki lenne olyan kedves és segítene nekem (természetesen némi jutalom ellenében), akkor dobjon egy levelet a djuwl@yahoo.com címre! Ja, és már csak 3 napom van.

 

Lenne egy kérdésem is. A srác a leírtak alapján egyelőre csak Németországba akarja küldeni az árut. Írtam neki egy kérdést, hogy Magyarországra megoldható-e lenne a dolog. A válasza hol fog megjelenni? Kapok esetleg egy levelet?

chapelle Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4855
Miért nem törlöd, törölteted a regisztrációd és regisztrálsz az amerikai vagy az angol e-bayen? Az az egyetlen probléma lehet, hogy két helyen nem fogadja el ugyanazt az email címet.
Én mondjuk ritkán olvasom el az ebay leveleit, általában csak reklámok azok is, ritkán a szabályok változásai, de az letölthető bármelyik nyelvű ebay oldalról amúgy is.
Előzmény: ceva_sony (4850)
Zsoltx Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4854
Ha itten visszaolvasol, kiderül, hogy nincs trükk.

Illetve az egyik topictárs felajánlotta, hogy lebonyolít fizetést a saját német paypal accountján.

Előzmény: Mr.mizu (4852)
ceva_sony Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4853

Szia, köszi szépen, tök jól működik ez a fordító oldal!

Ceva

Előzmény: Mr.mizu (4851)
Mr.mizu Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4852
HI! Nem tudja vki, hogy hogyan lehet a PayPalt a reisztrációnál kitrükközni??? Nincs magyar lehetőség a reg.-ra :-( . Írtam nekik 1 levelet, hogy reklamáljak és azt válaszolták, hogy csak Eurós szla-val rendelkező országokban lehetséges a reg. HMMMMM ............... Ezek azt gondolják, hogy Mo. már a Balkán?????? Na mind1 ha vki ismer 1 trükköt kérem, hogy segítsen.... THXX
Mr.mizu Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4851
Üdv, Vagy keress fel 1 német tanárt vagy használd az internetes fordítót... Elég jó csak néha gonjai vannak a szórenddel.... Link: http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr Üdv.
Előzmény: ceva_sony (4850)
ceva_sony Creative Commons License 2005.01.10 0 0 4850

Sziasztok.

Pár hete ki akartam próbálni az e-bay-t. Regisztráltam a német (ebay.de) oldalra, mert ott találtam meg egy cuccot, ami tetszett. Sajna azonban nem beszélek németül. Viszont azóta már az ebay.com-ot használom, hiszen a .de-s regisztrációm ott is érvényes.

DE: az összes ebay-es levelet, amit gondolom mindenkinek elküldenek, németül kapom, és egy szót se értek belőle. Be lehet azt állítani, hogy ne németül, hanem angolul értesítsenek, ha megnyerek egy licitet meg akármi más miatt írnak nekem?

Köszi előre is.

Ceva

ZE Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4849
Visszaolvasni ebben a topicban, illetve egy német-magyar szótárral a kezedben elolvasni az eBay "howto" doksijait.
Előzmény: Gabbhyka (4848)
Gabbhyka Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4848

Sziasztok! Abszolút kezdő vagyok az e-bayen.

Két fizetési típusról szeretnék kérdezni.

  Überweisung+ és Überweisung. Mi a különbség? Ha megnyerem az aukciót, mit kell tennem?

  Verrechnungsscheck. És ez mi? Mit kell csinálnom?

Köszönöm felvilágosításotokat! 

digicat Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4847
Arra is kell figyelni, hogy a cimben ne legyen @ jel, ugyanis browsertől függően a következő url nem az ebay-t, hanem az index fórumot nyitja meg:
http://antiques.listings.ebay.com/Rugs-Carpets_W0QQfromZR4QQsacategoryZ37978QQsocmdZListingItemList@forum.index.hu
Előzmény: Lackó koma (4843)
acerola Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4846
Most nézem, hogy az osztrák amazon is a német postával szállíttat.
Lehet hogy az amazon.de és az amazon.at ugyanaz.

Az osztrák postánál a legolcsóbb zónában vagyunk.
Előzmény: sz (4844)
acerola Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4845

Ezt még megérteném, mert ők "régiek".

De szlovákiába is olcsóbb! (mi már biztos messze vagyunk...)

Előzmény: sz (4844)
sz Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4844
ez megszokott dolog - például az osztrák amazon drágábban szállít magyarországra, mint a görögökhöz, svédekhez vagy angliába...
Előzmény: acerola (4842)
Lackó koma Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4843
"azóta már vagy ő vagy más letiltatta a linket mert nem jelenik meg semmi rajta csak valami általános dolog...."

Nem is az az érdekes, hogy mi jelent meg rajta akkor ill. most, hanem az, hogy konkrétan mi az URL. Annak is ez eleje érdekes (mondjuk az első "/" jelig), nyilván annak nem sok köze van az eBay-hez, és az ilyesmi felismerését kellene megtanulnia mindenkinek.
Előzmény: microdrive (4838)
acerola Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4842

Németországból szeretnék venni egy nagyobb értékű dolgot. A vevő azt írta 30EUR a postpacket. (www.dhl.de) Most felvitték az árát? Tavaly mintha még csak 25EUR lett volna.
Érdekességképp:
EU-s országok nagyrészébe 17 EUR pl: Görögország és Szlovákia is.
Magyaroszágra meg 30EUR.

Már megint kib@tak velünk?
 

digicat Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4841
Egy fontos kiegészités a hasonló esetekhez:
az email feladóját nem azonositja a feladóként feltüntetett email cim és név, mert mindkettőt a feladó adja meg, és azt ir be, amit akar.
Nem csak az email-kliensekben van igy, hanem néhány webmail rendszerben is lehetséges a cim módositása.
Előzmény: microdrive (4831)
rstudi Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4840
Elvileg a linkben szereplő IP cím alapján el lehet kezdeni keresgélni, de nagyon nehéz ügy. Ha valami fix IP, akkor meg lehet keresni a gép tulajdonosát, de lehet, hogy egy többezer felhasználós szerver, és a fene se tudja, hogy adott időben ki mit futtatott rajta. A másik lehetőség, hogy valami szolgáltató dinamikusan kiosztott IP-je, ami egy újraindítás után már más a címed, és bárki más megkaphatja a tied. :( Ennek is utána lehet nézni, de nehézkes, és a szolgáltatók nem szeretnek kiadni ilyen infókat, max a yardnak.
Szóval ha rájön, hogy észrevették, lezárja az adott linket, lapít egy-két hétig, majd kezdi újra. :(
gbuk Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4839
Egy-két hónapja nekem is jött egy e-mail az "ebay"-től, hogy feltehetően egy "third-party" hozzáférhetett az adataimhoz, és emiatt látogassak el a linkre. Mivel valóban használtam licitáló programot, így még el is hittem. Rögtön be kellett jelentkezni az ebayre, és a következő oldalon már a hitelkártyám adatait kellett kitölteni. Lelkesen töltöttem is (reggel munka előtt túl akartam esni rajta, félálomban), amikor egyszer csak jött a PIN-kód mező... Na akkor esett le a dolog. Rögtön megváltoztattam a jelszót, levél ebay-nek. Szerencsére megúsztam a dolgot, de azért ment a para rendesen. Ami annyira nem tetszett az ebay-től, hogy szokás szerint egy előre megírt válaszlevelet küldött, így konkrét dolgok nem szerepeltek benne, hogy igen, ez egy átvágó levél volt, de azért volt benne sok hasznos info, hogy mire kell figyelni. Persze hozzáteszem, hogy egy kevésbé járatos ember szerintem soha nem nézi, hogy most a címmezőben van-e pont itt vagy ott, stb. Legalábbis könnyű átsiklani felette. Hiába, résen kell lenni.
microdrive Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4838

azóta már vagy ő vagy más letiltatta a linket mert nem jelenik meg semmi rajta csak valami általános dolog....

 

Előzmény: Lackó koma (4832)
microdrive Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4837
nyilván az idegesség miatt...:-)))))
Előzmény: Törölt nick (4835)
microdrive Creative Commons License 2005.01.09 0 0 4836
már akkor.... azonnal jelentettem a dolgot az ebaynek és le is vannak tiltva a dolgaim...szóval már nincs gond...de...más....mivel még nem történt velem ilyen nyilván azt gondoltam hogy persze van ilyen de nem fog velem előfordulni meg ilyenek...és mikor szembesülsz vele az egy igen szar érzés...csak azért írtam le a dolgot mert lehet más is úgy gondolkodik mint én tegnapelőttig...neki hasznos lehet...a többieknek meg kösz a tanácsokat...megfogadom az tuti...:-)))))))
Előzmény: rstudi (4834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!