Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.03 0 0 83141
Szia Cirip és Nyilazó :)
Mindenki ilyen kedves a BMCben.:) Biztos dokinéni hívott titeket, nem a információs pultos lányok? Ők a legkedvesebbek.
Ha reggelre kell menni érdemes 6.30-6.45 között odamenni, 7.30kor nyitnak de akkor az elsők között bejuttok.
Ha délre, vagy 14 óra körülre, akkor nem vészes a várakozás.
Sok sikert! Jó orvos választást! :)
Előzmény: Törölt nick (83131)
kékszínűvirág Creative Commons License 2008.09.03 0 0 83140

Bocs, hogy RO-ból belepof, de ezt nem tudom szó nélkül hagyni.

 

"kicsit rossz hasonlat (nem kicsit, nagyon) de mint a téli fóliás paradicsom olyanok lesznek hiába van nyolc, a nyolc együtt t artalmaz annyi ízanyagot, mint ami egy nyáriba jut. (nem akarok megbántani senkit)." pedig sikerült

 

Mindettől függetlenül boldog babavárást kívánok és gratulálok! :)

Előzmény: biológus (83122)
rita0130 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 83139

Moha!

Nagyon aranyos nevet találtatok, én úgy voltam már az első fiamnál is, hogy alig akadtunk rá arra az egy névre, lánynevet persze most is tudtam volna, de örülök a kisfiúnak, a lényeg, hogy egészséges legyen és azért időben szülessen meg.

Igen megnéztem a képet nagyon kis aranyos. 

Köszi Albi! Gondolom Ti már teljesen összeszoktatok a kisfiaddal.

Biológusnak gratulálok a spontán babához. :))))

Előzmény: Moha79 (83127)
Shannah Creative Commons License 2008.09.03 0 0 83138
Nyilazó,
szuper, nagyon drukkolok!!! :))) Tudod már, hogy melyik dokihoz kerülsz?
Előzmény: Törölt nick (83126)
Shannah Creative Commons License 2008.09.03 0 0 83137
Biológus,
szívből gratulálok Nektek! Éljenek a csodák!!!! :)))))) Magyarázatot nem is kell keresni... Vigyázz magatokra!
Előzmény: biológus (83122)
FJojó Creative Commons License 2008.09.03 0 0 83136

Jó reggelt mindenikinek!

Biológus, gratulálok a csodához, szerencsésnek mondhatod magad. Minden jót kívánok neked.

 

albi2000 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 83135

Gratulálok a spontán babucihoz!:-)

Előzmény: biológus (83122)
albi2000 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 83134
Gratulálok a kisfiahoz!
Előzmény: rita0130 (83109)
Rana75 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83133

Biológus!

GRATULÁLOK! Vigyázz magadra, és írj néha! :) Csodát mindenkinek!

Mi az a chi gép? És milyen méregtelenítő teát vettél? Infokat kérünk! :)

Előzmény: biológus (83122)
sessyl Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83132
Igen, vihettük volna kémcsőbe, csak az macerásabb lett volna... Itt meg azt ígérték, hogy ők veszik le, ingyen. De mégsem így lett volna...
De már túl vagyunk hála ezen is.

Biologus!
Tiszta szívből gratulálok Nektek! Vigyázzatok magatokra, jó egészséget és babavárást kívánok!
Előzmény: baba37 (83124)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83131

Szia Cirip:)

Ezek szerint Téged is felhívtak:) MI a szösz történhetett:)???Pedig én pontosan másnap kértem időpontot, és akkor már október 15-re kaptam, erre ma meg szeptember 30:)

már nagyon várom, és nagyon örültem neki. Te mikorra kaptál?

Majd írd meg, hogy milyen volt az első benyomásod, mennyit vártál, meg minden ilyen finomságot:))

Ja, Tőletek is kértek beutalót?

Előzmény: Cirip78 (83130)
Cirip78 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83130

Szia Nyilazó!

Sziasztok lányok!

Én is nagyon örültem a mai nap, mert mi is 2 héttel korábbi időpontot kaptunk a BMC-ből. Én már annyira türelmetlen vagyok, úgyhogy nagyon boldog vagyok, hogy legalább ennyivel közelebb jutottunk a megoldáshoz. :-)

Gratulálok a kismamáknak!

Így ismeretlenül is olyan önzetlenül tudok örülni, amit eddig nem is gondoltam volna, hogy vannak ilyen érzéseim.

Vigyázzatok magatokra nagyon!

Előzmény: Törölt nick (83126)
baba37 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83129
Nyilazó!

Ez indulásnak egy jó jel!Drukkolok hogy minden ok legyen!
Előzmény: Törölt nick (83126)
Moha79 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83128

Biológus!

 

Nagy gratula! Csodák pedig tényleg vannak! Hurrá:))))))

Előzmény: biológus (83122)
Moha79 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83127

Szia Rita!

 

Igen már van neve a kislánynak: Kitti!:) November közepére vagyok kiírva, de a legutóbbi uh már 10.ére számolta, úgyhogy lehet, hogy már október végén megszületik. Kíváncsi vagyok mekkora lehet, mert 25+6-nál 959gramm volt, úghogy lehet, hogy nem lesz picur, de a lényeg, hogy egészséges legyen.

Láttad úgy 3 hete raktam fel róla egy képet?

Biztos nagyon szép nevet találtok majd öcsikének, a bátyus biztos szívesen beszáll a keresésbe!

Előzmény: rita0130 (83116)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83126

Sziasztok:))

Mégis csak van Isten, Végzet, Sors, nevezze mindenki, úgy, ahogy akarja:)

Ma felhívott egy nagyon kedves dokinő a BMC-ből, hogy elvileg van már szeptember végén is időpont, és nem mennénk-e akkor, október közepe helyett:)

Naná, hogy igen, nagyon örültem. Így már csak négy hetet kell várni, hat helyett. Pont mához négy hét megyünk. Drukkoljatok,hogy minden oké legyen:)

baba37 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83125
Ja,azt nem értem a férjednek miért kellett 2 kémcső mi 1-1 vittünk!
Előzmény: baba37 (83124)
baba37 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83124
Sessyl!
A multkor nem olvastál el figyelmesen!Én akkor leírtam neked hogyha más vérvételre is kell menned akkor nyugodtan vétesd le a vért a hívre is és úgy vidd át az ANTSZ-be.Én még ilyen viselkedést nem tapasztaltam pedig már 2-szer voltam mert évente új kell!Ha az eredmény kiadásnál pénzt akarnak kérni ne hagyd magad mert ez ingyenes!!!!!!!!!!Kb.2 hét az eredmény.
Előzmény: sessyl (83121)
biológus Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83123

Kár ezen rágódni, nálunk az ántsz csak pénzért vesz vért fejenként 6000 Ft és kész, egy héten 2 fél nap. De ezért a leletet egyenesen a Kaáliba küldik:).

 

Gondolom a drogosoknak és utcalányoknak ingyenes....

Előzmény: sessyl (83121)
biológus Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83122

A hír igaz aug. 20-án teszteltem egy erős két csíkosat:).

Utána egyből elutaztunk még dokihoz se tudtam elmenni csak tegnap.

Tegnap 6 hét 4 naposak voltunk, már láttuk Papival a szívhangot is:).

 

Hihetetlen 4  nagyon kemény év után, az inszemek után, a lombik után 2 ciklussal spontán baba:).

Ráadásul a lombiknál meg se termékenyültek a petesejtek spontán, csak ICSI-vel.

Sokat gondolkoztam ezen, szerintem nagyon befolyásolja, hogy ezeket mesterségesen érlelik, és az kicsit rossz hasonlat, de mint a téli fóliás paradicsom olyanok lesznek hiába van nyolc, a nyolc együtt tartalmaz annyi ízanyagot, mint ami egy nyáriba jut. (nem akarok megbántani senkit).

Eddig azt hittem sose lesz gond a fogamzásgátlással, mert magától meg se termékenyül. Meg a méh hátrahajló, meg elcsavarodottak a petefészkek ilyesmi.

 

És ami tényleg igaz a görcsös akarat gátolja a fogamzást. Én a lombik utáni hónapban nagyon bíztam a babában, mert sokan mondják, hogy marad hormon a szervezetben ilyesmi, persze nem jött csalódás volt. Utána összeszedtem magam vettem méregtelenítő teát, chi gépet, arwen torna mindenre rákattantam, mert még éreztem a stimu "áldásos" mellékhatásait, és ekkor jött a csoda. Nem is akartam elhinni mikor nem jött meg, 5 hetes voltam mikor tesztet mertem venni.

 

Jövő héten még lesz egy UH a Kaáliban 8 hetesen, akkor átadnak a régi dokimnak.

sessyl Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83121

Sziasztok.

 

 

Na ma sikerült elintéznünk a HIV vizsgálatunkat, na de hogyan...

 

Felhívtam korábban a nyh-i Ántsz-t, hogy lehet levetetni a vért, illetve az eredmény megkapni majd HIV vizsgálatnál... Akkor nagyon segítőkészen tájékoztatott egy laboros hölgy, hogyha viszünk beutalót akkor ingyenes, ha nem, akkor 4300 Ft/fő a vizsgálat és a vérvétel.

 

Na ma már, mire odaértünk, beutalóval 800Ft/fő vették a vért, mondván a szurási és vérvételi díj kerül ennyibe. Tessék??? Persze mondtam, hogy telefonon más információt adtak, és, hogy nekünk van körzeti orvos által adott beutalónk.

Hát az ingyenes, mégsem ingyenes lett volna.

 

Kissé berágtam, hogy még ezért is fizetni kell, és nem a 800 Ft/fő zavart, hanem az elv, hogy ez még sem jár TB alapon?

 

Telefonálgattam, persze közben ketyegett az idő, mert Nyíregyházán csak hétfőn és kedden veszik le a vért 8-9 óráig...

 

Míg telefonálgattam, végül kiederült, hogy a kórház központi laborjából hozott vért ingyen átveszik. Rohanunk át a férjemmel a kórházi laborba, ahol nagyon segítőkészen levették a vért, persze ezt korábban is levetethettük volna, amikor a hepatitisre mentünk, és már rég túl letttünk volna az egészen, egy szúrással minden eredményt elkészíthettünk volna, ha nem tájékoztatnak félre bennünket az Ántsz-nél...

 

Visszaviszem az Ántsz-hez a vérrel teli kémcsőveket, ahol az átvételi helyen közölték velem, hogy várakozni kell, mivel megbeszélés van. Úgy képzeljétek el, mindenkinek megbeszélés van, nincs egy ember aki átvesz hozott anyagokat... Hát mondom ilyen nincs a 21.században, hogy a megbeszélések ügyfélszolgálati időbe történjenek!

Ugyanis a hozott mintákat 15h fogadják minden nap.

 

Várakoztam háromnegyed órát, mire gondotam tenni kell valamit! Felhívtam az ajtóból telefonon Őket, mire egy magasabb rangú hölgy jött, hogy máris szól valakinek, és tényleg nagyon kedvesen, normálisan segített.

 

Na de erre, akinek át kellett vennie az eredményt 22-23 hölgynek ez nagyon zokon esett. A következő párbeszéd volt közöttünk:

-Mit akarok, megbeszélés van?

-Véreredményt hoztam HIV vizsgálatra. lombik bébi programhoz. Csak ezt szeretném leadni.

Elveszi tőlem a kémcsőveket, enyém egy, férjemé két kémcső. A száját közben nem győzte húzogálni, rosszallását kifejezni számomra, hogy neki ez mekkora teher, hogy át kell vennie a kémcsőveket.

-Majd kezdünk vele valamit. De miért két embernek hozott mintát? Ezt nem érti.

-Mert a férjemnek is meg kell csináltatni az eredményeket. (Enyémet átvette, férjemét erősen nézegette közben.)

-De két kémcsővet nem vesz át! (a férjemét)

-Ennyit adtak, gondolom lehet, hogy azért, mert nekem rossz a vénám, és minden vérvételnél szétmegy... Tőlem ezért csak egy kémcsővet vettek.

-Vissza kell menni, mert lehet, hogy a hepatitisz miatt elhoztunk egy kémcsővel többett (ezzel persze tisztában volt, hogy ilyen vizsgálatot is kell csináltatnunk).

-Nem az kizárt, hogy véletlenül több kémcső vért hoztunk volna el, mivel már csak a HIV vizsgálat miatt mentünk vérvételre, mivel a többi vérvizsgálati eredményt már elkészítettük.

-Hát jó, akkor majd kiborítjuk a vért, majd lesz vele valami.

 

Jól felbosszantottam magamat, hogy dolgozhat ilyen ember egy egészségügyben? Na persze középvezető révén, én biztossan nem alkalmaznám. Menjen olyan helyre dolgozni az ilyen ember, ha nincs türelme, ahol nem emberekkel kell dolgoznia.

Mi lenne, ha minden ember így viszonyulna a másikhoz? Vagy az nem tetszett neki, hogy nem fizettünk érte?

Hát erre azt mondom, hogy nekünk sajnos van mire.

Persze Ő ezt nem értheti, mert neki valószínűleg egy gyermekpróbálkozás nem 200-220 e Ft-ba kerül... 

 

A leletkiadás most még úgy néz ki, hogy ingyenes lesz, remélem az is marad, mikor megyünk érte...

 

 

 

 

mégleány Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83120
az én kislányom mindenhol ott van egyszerre a hasamban...konkrétan egyszerre két helyen is rúg...egész éjjel nem hagyott, így ma kissé nyűgös vagyok :(
de azért imádom :)))
Előzmény: rita0130 (83118)
FJojó Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83119

Sziasztok!

Tudom nagyon rég volt, hogy írtam, de sajnos nem volt rá lehetőségem. Én túl vagyok a 2. lombikon és nem sikerült. 10 petesejtet szívtak le és mind a 10 megtermékenyült, 2 kaptam vissza 4*2-t pedig lefagyasztottak. Sajnos nem tapadtak meg, mivel semmi HCG nem volt. A fagyasztottért augusztusban mentem (fizettem a 100000 Ft-ot), gyönyörűen felébredtek, de ők sem tapadtak meg. Még van 3*2 embriónk, ha minden igaz októberben fogok kettőért menni (a férjemmel úgy döntöttünk, fizetjük a fagyikat, hogy ne vesszen  el lehetőség). Ha valakinek van valami jó módszere, hogy megtapadjanak, örülnék, ha megosztaná velem is.

Az új kismamiknak gratulálok, és az újdonsűlt anyukáknak szintén szívből gratulálok, és sok örömet kívánok.

rita0130 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83118

Köszönöm!

A kis Bogika mindíg nagyon aktív? az én kis fiam még csak finom mozdulatokat tesz.

Előzmény: mégleány (83117)
mégleány Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83117
Rita, gartula a kis kukacoshoz! :)))
Előzmény: rita0130 (83116)
rita0130 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83116

Alma!

Köszönöm! Igen kisfiú....le sem tagadhatta volna.

Moha!

Te is vigyázz magatokra! Én a fiúneveket nem nagyon tudok, de még van idő. Te dec.elejére v. nov.-re vagy ki írva? Neve?

Előzmény: Moha79 (83112)
rita0130 Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83115

Minden rendben lesz!!!:))))) Kiváncsi vagyok h. egy baba van-e.

 

Előzmény: Shannah (83114)
Shannah Creative Commons License 2008.09.02 0 0 83114
Szia Rita,
köszi, jól vagyok :) Bár reggelente remegő kézzel gyártom a teszteket :))) Messze van még szept. 8., jó lenne már tudni, hogy minden rendben van! Az én számításaim szerint ma vagyok 5+0, de majd a doki felvilágosít erről is :)
Előzmény: rita0130 (83111)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.01 0 0 83113
Rita :)))
Gratulálok a kissráchoz. :))) Mocorog is már? 18.hét? ááá repül az idő.:)))
Puszi nektek
Előzmény: rita0130 (83109)
Moha79 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 83112

Szia Rita!

 

Gratula a mocorgó kisfiúhoz. Örülök, hogy minden rendben van veletek!

Vigyázz magadra továbbra is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!