Keresés

Részletes keresés

dohosa Creative Commons License 2004.01.07 0 0 29
Irigyellek érte :)
Előzmény: Beebite (28)
Beebite Creative Commons License 2003.12.25 0 0 28
Kaptam anyukámtól egy Power Juicert karácsonyra:)
Hát valami eszméletlen jó:)
Semmi darabolás, logikus és praktikus felépítés, és fantasztikusan finom eredmény:)))
Szép ünnepeket:)
raistlin Creative Commons License 2003.12.19 0 0 27
A régi Clatronic-ot én is jól eltettem. Most vettem egy Moulinex-et 13e -ért és maximálisan meg vagyok vele elégedve. Igaz, darabolni kell a gyümölcsöt, de a végeredmény ideális. Mai reggelink: 1 nagyobb narancs+1 alma+1 répa= 4 deci tiszta gyümilé, a szárazanyag pedig szinte teljesen száraz.
Kinky Creative Commons License 2003.11.26 0 0 26
Hmmm. Szépen megpucolod, még szebben becsomagolod, és odaadod egy nem túl kedves rokonnak karácsonyra? ;-D
Megj.: nagyon le van védve a cucc, egyrészt csak akkor indul el, ha rendesen össze van rakva, másrészt ha nincs túlterhelve. Egyik menetnél egyszercsak leállt, szétszedtem, megforgattam kézzel: pörgött könnyen. Próbáltam bekapcsolni: semmi. Visszatettem a tetejét: nem megy. Megint levettem a fölső részt, és akkor néztem, hogy a -kicsit talán szárazabb- trutymó jól föl volt rakódva belül. Kiszedtük, kész. Szóval túlterhelni (motort leégetni, ilyesmi) direkt se lehet. Ügyes.
Előzmény: dohosa (25)
dohosa Creative Commons License 2003.11.25 0 0 25
Köszi Kinky!
Egyre jobban beszélem rá magam, hogy mi is vegyünk egy ilyet. Csak akkor mit csináljak a gyengécske Clatronikkal?
Előzmény: Kinky (24)
Kinky Creative Commons License 2003.11.23 0 0 24
Aha. Egy jó közepes almát bele. Meg is mértem: 7,5 centi a luk, majdnem kör, csak az egyik oldalán van kicsit lapítva (gondolom, hogy a tömő ne tudjon pörögni), ott 7,2 cm. A trutyi pedig tényleg épp csak nyirkos volt, a kéztörlő (papír), amivel a gépből kiszedtem, nem ázott el.
Az almát/körtét mi is kettévágtuk, kimagoztuk (inkább az íze miatt, szerintem lazán elvitte volna), de ennyi. A répák hármasával mentek :))
Belülről -műszaki szemmel- is korrektnek tűnik a cucc: jó a kidolgozása, minőséginek látszanak az anyagok, szétszedni is könnyű (még 1 nőnek is :-D ), pillanatok alatt meg lehet tisztítani. A motor hangja is szép, no és megvan benne a kellő erő, nem "fullad le", mikor nyomja neki az ember az anyagot (pedig csak 200w). Mellesleg ez az egy "trükkje" van szerintem...
Előzmény: dohosa (23)
dohosa Creative Commons License 2003.11.23 0 0 23
Kinkiy
Tényleg bele lehet tenni egészben az almát és a narancsott, ugy ahogyan reklámozták?

Én a "hagyományos" Clatronik-ot azért nem szeretem, mert az almát 8-felé kell vágni, hogy beférjen. Ráadásul a kiköpött meléktermékb?l még plusz 2 dl lét ki tudok csavarni. Iyenkor végképp összemaszatolok mindent. Már le is szoktam a gyümölcslé ivásról. :(

Kinky Creative Commons License 2003.11.23 0 0 22
Pontosítanék. Megmértem a pixist: kb. 1,3 l lé lett + amit külön, tisztán megkóstoltunk. Persze szép, nagy gyümik voltak.
Asszony már kitalálta, hogy legközelebb különrakja a maradékot, és mehet pl. muffinba.
Előzmény: Kinky (21)
Kinky Creative Commons License 2003.11.23 0 0 21
Van. Tegnap jött meg. Szuper! 2-2 alma, körte, banán, narancs, 4-5 répa ment bele, pillanatok alatt lett több, mint 1 liter lé, meg 2 ökölnyi nyirkos trutyi.
Előzmény: dohosa (20)
dohosa Creative Commons License 2003.10.04 0 0 20
Reggelente van a TV-ben, de elég ritkán mutatják a gyümölcscentrifugát.

Magkerestem a honlapot: www.topshop.hu
Power Juicer turmixgép.
Itt az is le van irva, hogy mikor van a reklám a TV-ben.

Ha valakinek már van, tényleg érdekelne a véleménye.

Beebite Creative Commons License 2003.10.03 0 0 19
Én csak azt tudom mondani, hogy már mást vettem a tv-shopból, és mind nagyon rendben van nálam. (duplaserpenyőt pl anyukámtól kaptam a "függetlenség napja" alkalmából, azóta is a háztartásom alap darabja, imádom.)
Hol és mikor lehet manapság tv-shop reklámot látni? Érdekelne a gyümölcscentrifuga, megnézném...:)
Előzmény: dohosa (18)
dohosa Creative Commons License 2003.10.03 0 0 18
Nem vett véletlenül valaki TV-Shop os gyümölcscentrifugát?
Akkor talán el tudná mondani, hogy a reklám kamu-e.

Előzmény: TTAMAS (16)
raistlin Creative Commons License 2003.10.02 0 0 17
Nem teljesen kamu a dolog. Én is láttam azt a reklámot és amikor mutattam a férjemnek, ő nosztalgiázva mesélte, hogy tök ugyanilyen kinézetű gépük volt 25 évvel ezelőtt (!!!) - szovjet gyártmány, iszonyú erős motorral és az tényleg ilyen hatékony volt. Lehet, hogy megpróbálták a ruszki holmit lemásolni.
Előzmény: TTAMAS (16)
TTAMAS Creative Commons License 2003.10.02 0 0 16
Felejtsd el! Az csak a kamu shopping TV műsorában olyan szuper, valójában gyenge közepes cuccot árulnak horribilis áron.
Előzmény: dohosa (14)
raistlin Creative Commons License 2003.10.01 0 0 15
Szerintetek érdeme visszavinni az ilyen gépeket és reklamálni, hogy nem működik rendesen? Vagy felejtsem el és dobjam ki a fenébe?
dohosa Creative Commons License 2003.10.01 0 0 14
Nyáron láttam v.melyik TV-Shopban, hogy egy nagyon szuper gyümölcscentrifugát árultak.
Az ára a boltiakhoz képes horribilis volt- 30 e Ft- , de nagyon sok mindent tudott.
Az elmondottak alapján 700 Wattos (ez kétszer-háromszor er?sebb mint amiket árulnak) , szuper halkan m?ködik , és csont szárazra pörgeti ki a hulladékot is, és egészben belefér egy narancs is.
Legalábbis a reklám szerint :))))

Ez nagyon megtetszett és a közeld? szülinapom alkalmából megsugtam a családomnak, hogy ilyet szeretnék.

Hát erre kaptam egy UFESA-t. ami 200 Wattos, a hulladékból még kézzel külön ki tudok facsarni egy csomó lét (ez elég pazarlás), olyan kicsi a betölt?je, hogy 8 darabba kell vágnom egy almát.
100 db alkatrészb?l kell összerakni és nem piskota minden használat után elmosogatni, mert különben belerohad.
Kb. 1 hétig használtuk , azóta porosodik.

Előzmény: raistlin (13)
raistlin Creative Commons License 2003.09.26 0 0 13
Hát, vettünk egy Clatronic-ot. Eddig kb. 5-ször próbáltam. Szörnyű, utálom. Nem darálja le rendesen a gyümölcsöt/zöldséget, alig lesz egy kis lé, bármit is próbálok. Eddigi tapasztalatok: répa, alma, ananász, barack (na ez utóbbiból semmi sem lett). És kb fél óra, mire tisztességesen el tudom mosogatni. Orrán-száján dől a pép, de lé alig. Egy bazi nagy ananászból alig lett 2/3 deci lé. Bánatomban turmixot csináltam a rostos pépből, amiben még egy csomó lé volt, csak ez a szerencsétlen gép nem bírta feldolgozni. Teljesen kiábrándultam.
Casilla Creative Commons License 2003.08.20 0 0 12
Sziasztok!

Felhozom ezt a topicot, nekem az lenne a kérdésem, hogy szerintetek milyen márkájú/típusú gyümölcscentrifugát érdemes venni? Olyat, amit gyorsan el lehet mosni, nem nagy monstrum, szóval praktikus és jó hatásfokkal présel.
Ha valaki tud jó tippet, estleg azt is, hogy hol lehet megvásárolni, megköszönném, ha leírná nekem!

Casilla

Thor Creative Commons License 2003.02.05 0 0 11
Nem tudom. Én még sose jártam így, pedig elég sokat használom a gyümölcscentrifugát.

joy tapasztalataival ellentétben én a szőlőt, almát stb. is héjastól-magostól-mindenestől teszem bele és még sosem lett keserű. A szőlőnél az igaz, hogy utólag szűrögetni kell, mert a magtörmelékek van úgy, hogy belekerülnek. Az ízét nem rontják el, csak olyan vacak ha recseg a fogam között.

Előzmény: Niácska (8)
Niácska Creative Commons License 2003.02.05 0 0 10
Kóstoltam én, mégis keserű volt. :(
Előzmény: Mulan (9)
Mulan Creative Commons License 2003.02.05 0 0 9
Kóstolás?
Előzmény: Niácska (8)
Niácska Creative Commons License 2003.02.05 0 0 8
Ha már répa...
Hogyan kell kiküszöbölni hogy keserű répa belekerüljön?? Nekem múltkor sikerült beletennem, s nagyon rossz lett. :((
Előzmény: Thor (4)
joy Creative Commons License 2002.10.09 0 0 7
A gyümölcscentrifugával is az a lényeg, nem kerüljön bele az egyébként sem fogyasztott haja (pl kivi!), sem a magja, mert ha beledarálja, akkor keserű-rosz mellékíze lesz!

Az olyan gyümölcsökhöz, amelyek sokmagvúak pl citrusfélék, szőlők, azokhoz kizárólag prést szabad használni, vagy paszírozót.

Előzmény: raistlin (6)
raistlin Creative Commons License 2002.07.17 0 0 6
hajnici!

Amilyen huncut a fantáziám, rögtön félreértettem ezt a mondatodat. De úgy is igaz!

Előzmény: hajnici (5)
hajnici Creative Commons License 2002.07.17 0 0 5
Ez pont igy van, amekkora belefér az szupi.
Üdv
Előzmény: Thor (4)
Thor Creative Commons License 2002.07.16 0 0 4
Répából is az "új-" lédúsabb. Lehet rajta segíteni azzal is, ha pl reggel facsargatnád, akkor előző este vízbe rakod és megszívja magát. Az íze is jobb kicsit felhígítva vízzel és ha 3-4 sárgarépához hozzácentrifugálsz egy petrezselymet is.
Darabméret: amekkora a centrifugába belefér. Nagyon szűk a szája mindegyiknek, úgyhogy amekkora zöldség belefér, az nem is okoz gondot.
Előzmény: raistlin (2)
raistlin Creative Commons License 2002.07.16 0 0 3
Na ezt hogy csináltam?
raistlin Creative Commons License 2002.07.16 0 0 2
Köszi a gyors választ. A répás megjegyzés korrekt!
Az érdekelne még, hogy a tisztítást leszámítva milyen előkészületet igényel a használata? Mekkora darabokkal tud elbánni a gép?
Előzmény: hajnici (0)
raistlin Creative Commons License 2002.07.16 0 0 1
Köszi a gyors választ. A répás megjegyzés korrekt, az érdekelne még, hogy a tisztítást leszámítva milyen előkészületet igényel a használata? Mekkora darabokkal tud elbánni a gép?
Előzmény: hajnici (0)
hajnici Creative Commons License 2002.07.16 0 0 0
A gyümölcscentrifuga tök tuti és 10000 alatt már kapni.
A rostot összegyűjti már majdnem mindegyik és utána, ha van kedved összekevered és iszod/eszed.
Nagyon tuti csak sok gyümölcs kell hozzá vagy nagyon lédús.
Hát ennyi röviden.
Az alma kicsit habos lesz, a kivi meg szúros, de a többi elég jó.
A répának nincs sok leve ezért sok kell belőle.
Üdv
Előzmény: raistlin (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!