Keresés

Részletes keresés

Johny55 Creative Commons License 2017.02.17 0 0 3109

Az utolsó mondattal teljesen egyetértek. Én is tapasztaltam a leírtakat a meg nem nevezett helyen . Írjuk csak ki bátran, hogy Ráckevéről van szó, ami szerintem is nagyon kellemes hely. Engem igazából csak az zavar, hogy a felöntések alatt végíg megy a pofázás, a röhögés, a sztorizgatás, ami egy összeszokott társaság számára nagyon vicces lehet, de más számára inkább idegesítő. Én 20 évig idegenvezető voltam német nyelvterületen, nagyon sok Osztrák és Német fürdőben voltam, de ezt sehol nem engedik. Ha elkezdődik a felöntés, mindenki csöndben marad, és ha van, élvezi a zenét.

Előzmény: esspí (3108)
esspí Creative Commons License 2017.02.15 0 0 3108

Mélységesen fel vagyok háborodva! Amíg a dolgozó tömegek szakadatlan munkával gyarapítják hazánk gazdaságát ,te wellness szállóról wellness szállóra jársz,és még el is dicsekszel vele !!!    Örömmel olvasom,hogy élményeid bizonyítják álláspontomat,mely szerint mi,magyarok is képesek vagyunk megtanulni a kulturált szaunázás alapjait. S,hogy gyorsan megcáfoljam saját véleményem,ábrázolnék néhány pillanatképet az elmúlt hétvége történéseiből. Helyszín:egyik kedvencem...  Szereplők: Fórumunk közkívánsága szerint öltözött ,meztelen férfiak és nők.

Törzsvendégként bemutatkozó barátságos fiatalember négyrét hajtja lepedőjét,ülepe alá elég is,majd átszellemült arccal rácsüccsen.     Huszonéves csinibaba minden programon részt vesz(úgy fél óránként egy,összesen nyolc+gőz) regenerálódas céljából minden szünetben elszív egy szál cigarettát.      Szingli harmincas mosolya és testtartása feleségem távollétére szélesedik.(Nem vagyok prűd,csak házas)   Előtérben ,medencében sztorizgató alfahím jellegzetes kötőszavakkal nyomatékosított történeteit a szeanszok zenei aláfestése mellett is zavartalanul élvezhetjük. 

    Fináléra érkező két épített testű ifjú benyit minden fülkébe,körülnéz,majd javarészt középkorú párok jelenlétét ,,b... itt sincs senki "felkiáltással nyugtázván odébbáll. (Úgy lehet,sikeres vadászkalandjuk a zsák a foltját igazságán alapszik. Feleségem említett még a medencében tapasztalt párcserés víz alatti masszázst ,hát aki nem keresi,ebből is kimarad...    Hát egy kissé swingerszauna hangulatú lett ez a rendezvény,ami nem baj,csak nem arra készültünk.(Mindamellett:A társaság kilencven százalka kellemes társaság,és a felsorolt pillanatképek nem igazán zavarták az önfeledt újjászületésünket. Inkább csak azt akartam érzékeltetni,hogy a szaunakultúra nem a meztelenségnél kezdődik,és nem is ott ér véget.)

Előzmény: csirihau (3107)
csirihau Creative Commons License 2017.02.11 0 0 3107

Ahogy többen is kifejtették már, nemcsak a szaunázók problémásak, hanem az üzemeltetők.  Most kellett lemondanom egy foglalást egy hévízi  szállodában, mert pont akkor lesz felújítás  a teljes textiles  szauna területen, s  2 hét alatt sem tudtak értelmes választ adni, hogy az egyetlen üzemelő textilmentes szauna, hogyan lesz használható. Textilesen, vegyesen vagy   időkorlátosan? Gondolom azért, mert nem akarják elveszíteni a textiles vendégeket. Nem nagy baj, mert a nyugati részen van még egy pár szaunás, pihenésre alkalmas hely. Azért ez nem korrekt, mert  nem igaz, hogy az év elején eldöntött felújítással egy időben ne tudnák az üzemeltetés formáját. 

csirihau Creative Commons License 2017.02.11 0 0 3106

Csak azért lepődtem meg, mert eddig "félig rendes" ( persze ilyen nincs!)  orosz szaunázókkal találkoztam. ( A zuhany és a kis lepedő  volt probléma)

Előzmény: Törölt nick (3105)
Törölt nick Creative Commons License 2017.02.11 0 0 3105

Amit írsz az oroszokkal kapcsolatban az meglepő de sajnos igaz. Képesek fürdőnadrágban szaunázni, egy némelyik papucsban is bejön. Pedig náluk ugyan olyan (volt) a szauna kultúra mint a finnekél, vagy a svédeknél. Náluk bányának hívják a közfürdőt és szaunát, amit a nemek különválasztva használnak (tak) szigorúan meztelenül. Főleg vidéken gyakoriak, szerintem olyan szibériai falvakban, ahol nincs bevezetve a házakba a víz most is bányákba járhatnak. Ahová én járok szaunázni, ott is vannak orosz vendégek és kivétel nélkül csak fürdőruhában szaunáznak. A franciák és az angolok viszont egyre többen meztelenül.

Előzmény: csirihau (3104)
csirihau Creative Commons License 2017.02.10 0 0 3104

Ajándék wellness a  sárvári Spiritben. Igazi csemege a szauna kedvelőknek, ha nem számít az ár. 2 nap alatt minden, de minden rendben volt. Textilmentesség, zuhanyhasználat, korlátlan lepedő használat, merülés előtti zuhany...stb. Még este  is, amikor már csak ketten voltunk  az egész komplexumban ( 5 szauna, 2 gőz, tepidárium). (Felesleges volt a bőröndnyi szauna törülköző és lepedő).  A szauna felügyelő is unatkozott, annyira tartotta mindenki az "etikettet". Ilyennel én még  m.o-on nem találkoztam. Az igazsághoz tartozik azért, hogy a távozás napján az  utolsó szauna menet után visszapillantva, éppen egy orosz csoport  tagjai jöttek le, akik nem tudták "levetkőzni" szokásaikat, de ezt a konfrontációt én már a hátramaradókra hagytam. 

asdqweasdqweasd Creative Commons License 2017.02.10 0 1 3103

Ugyan nem délalföldi vagyok, de bátran merem ajánlani a mórahalmi komplexumot. A vonzáskörzetében sajnos más jó hely nincs.

 

A biztonsági orkot pedig a mesternek meg kel kérnie szépen, hogy húzzon a sunyiba, ne leskelődjön.

Előzmény: Norbiszal (3102)
Norbiszal Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3102

Köszi

remélem kapok majd a "délalföldiektől" is megnyugtató választ, de amit írsz teljesen jogos 

Előzmény: esspí (3100)
esspí Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3101

Kicsit bővebben kifejtenéd véleményedet? Azért az nem logikus,hogy egy valószínűleg külsős munkaerő szolgálatára minden ok nélkül tartana igényt egy fürdőkomplexum. Különösen úgy nem,hogy ezzel esetleg kellemetlen helyzetbe hozhatjuk .

Előzmény: bfekete (3098)
esspí Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3100

lAmíg a délalföld hőseitől nem jön válasz,lapozz vissza néhány oldalt !Többen is írtak Mórahalomról,javarészt kellemes élményekről írnak. Egyébként a textilmentes szaunákban nem jelemző a bámészkodás,ha valaki mégis rajtatok legeltetné a szemét,általában elég egy rosszalló tekintet,egy takaró mozdulat (keresztbe tett láb,oldalt fordulás ...)kiséretében. Ha nem ért belőle,kezdjetek el nevetgélve sugdolózni,tutira zavartan menekülni fog.  A legfontosabb : viselkedjetek lazán, mosolyogjatok mindenkire,és élvezzétek a ruhátlan szaunázás minden pillanatát!

Előzmény: Norbiszal (3099)
Norbiszal Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3099

Sziasztok!

 

Fiatal pár vagyunk, nagyon szeretünk szaunázni, és kiforrt bennünk az igény, hogy kicsit szabadabban tegyük ezt meg. Vasárnap szeretnénk elnézni a mórahalmi textilmentes részlegbe. Szeretnék tapastalatokat olvasni ezzel kapcsolatban, ha van aki adna.

Sokan szoktak lenni vasárnap?

Nem vagyunk szégyenlősek, de azért nem szeretnénk olyan helyzetbe kerülni, h bámulókkal kell együtt szaunáznunk. 

Velem textiles szaunában is megtörtént h bekostolt egy homokos, és bár nem volt erőszakos, gyorsan lelépett, meg is értem, hogy próbálkozik, de nem szeretnék olyan helyre menni, ahol hírhedten sok a meleg (nem szeretnék senkit megbántani ezzel)

Nagyjából ennyi.

Köszi

bfekete Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3098

Nincs.

Előzmény: esspí (3097)
esspí Creative Commons License 2017.02.09 0 0 3097

Hogy megtörjük a csendet :

 Szükség van -e egy textilmentes szaunaszeansz előtt a gyülekező vendégek csendes felvigyázására,valamint a tikettek leadásakor a szaunamesterek(!) őrzésére felállított egyszemélyes őrző-védő szolgálat jelenlétére ?

/Bizonyára más hangnemben ( B dur ;) tettem volna fel a kérdést,ha nem egy csendesen mosolygó ,szimpatikus öregúr vigyázott volna a megszokott rend betartására.../

esspí Creative Commons License 2017.01.30 0 0 3096

Sokadik olvasásra esett csak le :Ez csak vicc! Jó.

Előzmény: paff 99 (3095)
paff 99 Creative Commons License 2017.01.30 0 0 3095

BUDAPESTEN  AZ   UJHEGYI  USZODÁ-BA  1500  FTS  EGÉSZ  NAP  SZAUNÁZHATSZ  MEG  USZKÁLHATSZ  PERSZE NEM  MEZTELENÜL

Frank Frink Creative Commons License 2017.01.25 0 0 3094

Kösz szépen!

Előzmény: esspí (3093)
esspí Creative Commons License 2017.01.25 0 0 3093

...Ha pedig megvárjátok a péntek estét ,este nyolctól a wellness részleg(Vital központ) tíztől az egész fürdő szigorúan naturista terület !

Előzmény: esspí (3092)
esspí Creative Commons License 2017.01.25 0 0 3092

Hétközben még nem próbáltam,de így télidőben biztos nagy nyugi van. Ha lesétálsz a szobádból,a recepción kérsz egy lepedőt,és mehetsz szaunázni.Ha van nálad fürdőnadrág,úszósapka(!),mehetsz úszni is. Addig a bárban elkészítik a reggelit. (Ne feledkezz meg szobatársadról-társnődről !)  És ne felejtsétek,hétköznap a szauna textiles -ha le is dobjátok a lepedőt,legyen mindig kéznél !  ;)

.

Előzmény: Frank Frink (3091)
Frank Frink Creative Commons License 2017.01.24 0 0 3091

Köszi!!

Ez szuper!

A szállodából át lehet menni  a szaunába és/vagy úszni? Ha hétközben mennénk 2-3 napra, akkor is tömeg van?

 

Előzmény: esspí (3090)
esspí Creative Commons License 2017.01.24 0 0 3090

Ráckeve ,Aqualand . Több szauna,gőz,25 méteres úszómedence. Mondjuk nem túl mély,de azért úszni lehet benne. Fontos tudni,hogy a szauna általában fürdőruhás,kivéve a szeanszokat,illetve péntek éjjel az egész fürdő naturista !

Előzmény: Frank Frink (3089)
Frank Frink Creative Commons License 2017.01.24 0 0 3089

Köszi!

Esetleg kicsit közelebb Pesthez? (De nem Pest :)

Előzmény: Törölt nick (3088)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.23 0 0 3088

Szerencs

Előzmény: Frank Frink (3087)
Frank Frink Creative Commons License 2017.01.23 0 0 3087

Sziasztok!

Abban tudnátok segíteni, hogy van-e olyan vidéki hotel, ahol tűrhető  a szauna, és van olyan úszómedence, amiben valóban lehet úszni is. Tehát legalább 20 m hosszú, 3-4 sáv széles, és olyan 27-29 fokos benne a víz.

Köszi előre is a segítséget!

FF

Törölt nick Creative Commons License 2017.01.17 0 0 3086

Sziasztok.A héten péntekig szivesen

Előzmény: miloda6386 (3076)
asdqweasdqweasd Creative Commons License 2017.01.17 0 2 3085

Egerszalókkal sajnos egyet kell hogy értsek. Ár-érték arányban nem a legjobb. A felöntéseknél én sem értem, hogy miért nincs egy maximalizált létszám, meg jegy, mint más helyeken. Ki kell állni télen is a hidegbe, ha be akarok férni. Sajnos kicsi oda az a szauna, mert néha a mesterek 2 kört is tartanak. Az ár sajnos itt sem szűrő tényező. Minél drágábban jön be valaki annál jobban hangoztatja hogy én ennyit meg ennyit ott hagytam a pénztárban és ezért azt csinálok amit akarok. Sajnos ilyen a magyar mentalitás. Amúgy ez a vendégtömeg nem csak Egerszalókra érvényes. A legtöbb helyen ki lehetne tenni a megtelt táblát a szaunafelöntéseknél. Egy darab nagy szauna van az egész országban (Balmazújvárosban) ahol el is lehetne férni, de az meg fürdőruhás.

esspí Creative Commons License 2017.01.17 0 0 3084

Furcsállom ezt a megközelítést. Általában nem a kisnyugdíjasokkal,diákokkal,teszkópénztárosokkal van a pprobléma.Sőt,egyszer az Aquaworld-ben egész jót beszélgettünk jóra való romafiúkkal.A végén még a bermudát is levették a törölköző alól... Na ,ezt próbáld elérni jómódú használtautókereskedőnél  ,vagy szintetikus anygokból formázott cicababájánál.(utóbbinál bermuda helyett pinkbikini értendő ).

Előzmény: Thomas Konroy (3081)
laposelem007 Creative Commons License 2017.01.17 0 1 3083

Szia!

Néhány gondolat Egerszalókhoz.

Napijegy:            4500 Ft + 1500 Ft szauna = 6000 Ft vagy

                          5500 Ft + 1500 Ft szauna = 7000 Ft (szombat, és jeles napok)

Diákjegy nincs!! 14 év felet felnőtt. (ja van önálló keresete a 15 évesnek)

Külön szauna jegy nincs! Szerintem Magyarország legdrágább fürdője.

 

Felöntések … régebben teljesen rendbe volt, most néha kritikán aluli. Az illatok általában több mindenből kevert koktélok, így nem érződik ki igazán az aroma.

Szervírozás befőttes üvegben, de előtte öntünk a kályhára néhány kanál tiszta vizet, ilyenkor klóros szag terjeng.  Kiábrándító! Felöntések sós, mézes, jeges, ha nincs jég akkor orosz, esetleg  sörös.  Eléggé egyhangú, régebben próbálkoztak mással is, de visszatértek a gyökerekhez.

 

A vendégsereg nyakig betekerve, mézesen, sóson jól bekenik a karjukat a lábszárukat, …és ennyi. A lábuk alá nem terítenek semmit.  Szeánszokon teltház, nincs maximálva a létszám, „még ez a pár vendég befér szorítsunk neki helyet”

 

A szeánszok közötti időben a rönk szauna üres, néha 1-2 vendég van, azok igazi nagy szaunások nem vágynak a tömegre. Olyankor csend van.  

Fürdőruha: Tájékoztatás hiánya, Én vendégként szoktam szólni, de ne nekem kelljen a felügyelőt játszani. Nincs állandó fürdő/szauna mester aki rendet tartana.

 

Jó időben fentebb van egy napozó rész, eddig nagyon jó volt, csodálatos kilátás volt a sódombra. Tavaly nagy fapalánkot emeltek, mert sétányt készítettek a sódomb tövébe. Ez sem a régi.

Sajnos nem, hogy fejlődne ilyen téren hanem hanyatlik. Mi eljárunk az ország másik végébe Bükfürdőre, mert az egy más világ.

Előzmény: monik4 (3078)
Johny55 Creative Commons License 2017.01.17 0 1 3082

Sajnos manapság egyedül az ár nem elég jó szűrő. Például az Aquaworld nem mondható olcsó helynek. Néhány hónappal ezelőtt voltunk a párommal a textilmentes szaunaesten. Váltottunk jegyet három felöntésre, de a második közben betódult a szaunába néhány kigyúrt, nem az idén lebarnult ember, tele vastag aranyláncokkal, természetesen gatyában, nagy hangon. A szaunamester próbálta kitessékelni őket, végül a vendégek felháborodása miatt néhány perc múlva röhögve, ugyanolyan nagy hangon távoztak. Ezeknek az embereknek lehet bármilyen drága a belépő, akkor is be fognak menni.

Előzmény: Thomas Konroy (3081)
Thomas Konroy Creative Commons License 2017.01.16 0 0 3081

Talán valóban az lehet jó szűrő, ha drágább egy hely, és akkor kevesebb fura arc téved be.

Pistabá123 Creative Commons License 2017.01.16 0 1 3080

Bár még sajnos csak kétszer jutottam el a Saliris-ba, szerintem kifejezetten jónak számít a magyar viszonyok között. Persze nem hasonlítható össze osztrák szomszédunkkal, de már a meglévő naturista rész is nagyon jó kezdeményezés.

A kivillanó fürdőruha miatt inkább a nálunk sajnos még mindig gyerek cipőben lévő szaunakultúrát és a jó magyar "hogyan játsszuk ki a rendszert" mentalitást okolnám. Elképesztő, de én is találkoztam már ilyen felöntésen lepedő alól kivillanó halászgatya méretű fürdőnadrággal... hogyan bírja abban valaki egyáltalán a pácolódást, számomra hihetetlen.

Amúgy ha nem szeánszra mész be, hanem egyéb időpontban, a naturista részt - igaz csak pár ember - de rendeltetés szerűen használja.

Engem itthon leginkább a merülő medencék állapota szokott zavarni, sajnos nagyon sokan még mindig tusolás nélkül egyből a merülőbe mennek, ami estére már eléggé meglátszik a víz állapotán. Ez például sohasem fordulhatna elő egy Avita Therme-ben. Szerintem ez is csak kultúra kérdése.

Előzmény: monik4 (3078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!