Keresés

Részletes keresés

rézműves1 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 125872

Igen, ennek már láttam az "erdélyi" változatát a nagyanyóval (mint keverőmotor)...DD...

Egyszerű, de nagyszerű...a lapátok követik az üstfenék ívét és az ékekkel egy kicsit leszorítva, szépen kavarható és nem ég le...de hát emellett ott kell ülni...:):)))...

Előzmény: Törölt nick (125871)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.28 0 2 125871

Az enyém nincs ennyire komoly.:-((

Előzmény: rézműves1 (125870)
rézműves1 Creative Commons License 2016.06.28 0 6 125870

Úgy látszik indul a szezon és egyre több a főzéssel kapcsolatos kérdés.  Nem szeretném "off-olni" a topikot, de azt már régóta ismerjük, hogy amiből lekvárt lehet főzni, abból pálinkát is. És persze a két "szezon" is nagyjából egybeesik. Ennek apropóján mutatnék valamit, mert azt is régóta tudjuk, hogy amiben pálinkát lehet főzni, abban többnyire lekvárt is.

Egy barátom kért meg, hogy csináljak vörösrézből egy kb. 20-literes lekvárfőző üstöt a feleségének, de dupla falúra olajtöltéssel, hogy a lekvár se kozmáljon oda. Azután jött az igény, hogy jó lenne, ha nem kellene órákig kevergetnie sem, tehát legyen benne motoros keverő is.

És ha lehet, ne legyen túl komplikált, mert a felesége nem szeret szerelgetni és az elmosogatáshoz egyszerűen szét lehessen szedni.

A végeredményt mutatom meg, mert a tervezés és a megvalósítás elég jóra sikerült.

Olyan tartókat sikerült a keverőhöz csinálni az üst két oldalára, amire egy mozdulattal lehet az egészet feltenni az üst feltöltése után és semmit nem kell csavarozni, vagy ilyesmi.

 

         .........

 

.........ja és nem lehet festett alkatrész, csak réz,

 

vagy rozsdamentes anyagokból lehet az egész...hát így sikerült...

 

 

...

Tomsza74 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 125869

A leírt módszer kiválóan működik! Mosva, kimagozva, zacskóba fagyasztóba téve. De javítson ki valaki, ha nem jól mondom!

Előzmény: mzoli02 (125868)
mzoli02 Creative Commons License 2016.06.28 0 1 125868

Egyetlen sárgabarack fám van, de idén nagyon sok termés ígérkezik. Olvastam hogy egyszerre kell beindítani az erjedést, viszont nekem naponta van 1-2 kg anyagom. A napi adagot elkészítve műanyag zsákban hűtőben tartom így gátolva hogy beinduljon és ha kellő mennyiségben összegyűlt már hordóba öntve beoltom élesztővel. Kérdésem az lenne hogy így jó lesz-e vagy van erre már bevált módszer? Kérném a tapasztalt fórumtársakat hogy világosítsanak fel. Szép napot!

berczes Creative Commons License 2016.06.28 0 0 125867

A sörfőzést kell napra pontosan bejelenteni.

Előzmény: Jani71 (125865)
hevezoli64 Creative Commons License 2016.06.28 -1 2 125866

Szia!

Nem kell időpontot bejelentened, csak párlatjegyet kell venned a kifőzendő pálinkára (előre).

Előzmény: Jani71 (125865)
Jani71 Creative Commons License 2016.06.28 0 0 125865

Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék. Valamiért úgy rémlik, a télen azt olvastam, hogy magának

a főzésnek a tényét előre be kell jelenteni (még arra is emlékezni vélek, hogy kb. órára pontosan).

Most viszont akárhogy keresem az ide vágó szabályról szóló rendelkezést, nem találom.

Jól emlékszem és csak rosszul kerestem, vagy valamivel összekevertem és nyugodtan főzhetek?

(Minden egyéb szabálynak megfelelek egyébként!) Előre is köszönöm a választ.

gabor0036 Creative Commons License 2016.06.27 0 0 125864

Gyenge jellem. Azzal az emberrel nem beszéli meg a vélt sérelmét akivel volt, viszont másokkal igen. Ráadásul nem egészen úgy ahogy történt. Sajnalom hogy lelépett, ő döntött így. 

Előzmény: Bárk_i (125863)
Bárk_i Creative Commons License 2016.06.27 0 0 125863

Besokalt ahogy látom,illetve már nem.Bár ez is az Ő döntése.

Előzmény: mili70 (125862)
mili70 Creative Commons License 2016.06.27 0 1 125862

Valamiről lemaradtam?  Rosszul sült el valami a balcsin, vagy utána? ( csanek?

)

sogi01 Creative Commons License 2016.06.27 0 1 125861

                                                            vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

                                               

                                                Magánfőzés jogszabályai

          

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

 

Előzmény: sogi01 (125847)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.26 0 1 125860
O az en titkos magantanarom....es nagyon orulok is neki hogy partfogol es iranyit....iszom a szavait,mind szakmai mind erkolcsi vonalon.Es nem mondok nagyot ha azt mondom hogy sirig tarto lesz ez a baratsag kettonk kozott ugy erzem,de szerintem o sem velekedik maskeppen!!!
Előzmény: otifoti (125859)
otifoti Creative Commons License 2016.06.26 0 1 125859

Ma, én valakitől kaptam egy kis szilva páleszt. Na, Ő tud pálinkát főzni!

Előzmény: vasbogre (125858)
vasbogre Creative Commons License 2016.06.26 0 0 125858

Ezek szerint tényleg tudok pálinkát főzni, nem csak írogatni róla? :)

Akkor ideje felzárkóznom hozzátok!!!!!!!!!!!!!!

:)

öreg_néne_b Creative Commons License 2016.06.26 0 0 125857

Én is köszönöm, hogy meglátogattál minket és véleményezted zsengéinket. Az külön öröm, hogy ilyen sok jó pálinka volt a felhozatalban. Amit tudunk, itt tanultuk, nem utolsósorban Tőled. Én hamarosan meglátogatlak a főzdében. :)

Előzmény: snapszmester (125850)
gabor0036 Creative Commons License 2016.06.26 0 0 125856

Sajnálom, hogy úgy döntöttél ahogy. Nem tudod milyen jó buliról és társaságról maradtál le! 

Előzmény: Törölt nick (125852)
Bárk_i Creative Commons License 2016.06.26 0 0 125855

Gábor elmondta, jól összefoglalva. Köszönjük a biztató szavakat. Nagy megtiszteltetés ért bennünket, hogy találkozhattunk veled. 

Előzmény: snapszmester (125850)
Figyelget Creative Commons License 2016.06.26 0 0 125854

:)))

(Magas a labda, de nem csapom le... )  :)))

Előzmény: snapszmester (125853)
snapszmester Creative Commons License 2016.06.26 0 1 125853

Egy kis benzinpénzért ennyi pálinkát inni a hülyének is megéri. :-)

Előzmény: Figyelget (125851)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.26 -2 2 125852
Koszonom neked MESTER a dicsero szavaidat....marmint a szervezesert es a halert....mert azt magamra veszem hiszen mindketto hozzam kotheto!! Valahol sajnalom hogy nem tudtam a szemedbe nezni mialatt megizlelted volna az izlelo bimboiddal az en sajat "neduimet" ....de ez most igy alakult...egyszer sortkeritunk majd meg ra....talan ebben az eletemben..... Utolag koszonom hogy megtiszteltel minket, es azzal fejeznem be hogy a "homokoraba folyik a homok,nem all meg" ahogy az elet sem itt, es en szemely szerint is a "MEGJOBBRA TOREKSZEM" ezekutan is...!!!!!
Előzmény: snapszmester (125850)
Figyelget Creative Commons License 2016.06.26 0 0 125851

Köszönjük, hogy megtiszteltél minket! 

Nagyon jó volt személyesen találkozni! 

És természetesen a véleményezésért is köszönet! :)

 

Előzmény: snapszmester (125850)
snapszmester Creative Commons License 2016.06.26 0 8 125850

Nagy nehezen kialakult a véleményem és lesz bátorságom megosztani. 

Nagy elismerés a csapatnak a szervezésért és az egész országot lefedő részvételért. Remélem a Balaton közelsége csak a döntést könnyítette meg, és személyes kapcsolat volt a döntő elem.

A kajáról:  a hal remek volt, még éjfélkor is ittam rá, igaz már csak vizet. :-)

Az alkoholos felhozatal: na az várakozáson felüli. :-(

Régen írtam hogy kóstolással megmondom otthon főzött vagy hivatásosnál készült. Ezt elfelejthetem. 

Minden pálinka technológiailag hibátlan volt. A teljes igazsághoz tartozik azonban hogy kettő azaz KETTŐ amivel valami nem tetszett. Itt kérek elnézést hogy személyesen nem mondtam, de annyira jót mondtatok róla hogy elbizonytalanodtam. A birs! Szerintem a gazdája meglátogat és akkor az enyémmel összevetve megbeszélhetjük a különbséget. A másik a bodzavirág párlat. De arról  ott is volt véleményem.

Összességében jó úton jártok. Utópárlat nem volt semmiben. Előpárlat sem, de azt is megbeszéltük. A cefrézét jól csináljátok mert olyan hibát sem találtam. Biztos főztök kevésbé jó pálinkát, de fel tudjátok ismerni és azt nem kellett megkóstolnom. 

Köszönöm hogy meghívtatok és úgy tetetek mintha kíváncsiak lennétek a véleményemre. Ez nagyon jól esett. Megadtam az elérhetőségem, mindenkit szívesen látok, ha Ti is kíváncsiak vagytok.

Jó bulizást, "szakmázást" és napos időt kívánok. 

És a legszebb: "szimpatikusabb vagy mint a fórumon" Ez mindent vitt. :-)

Előzmény: gabor0036 (125846)
snapszmester Creative Commons License 2016.06.26 0 2 125849

A túlzott cukrozás hiánya. Pimpó. Alatta meg talán ecet, de az is értékes. 

Előzmény: janika.p (125848)
janika.p Creative Commons License 2016.06.26 0 0 125848

Mi lehet ez az eper cegre tetején?

sogi01 Creative Commons License 2016.06.26 0 1 125847

                                                               vf1 linkgyüjteménye  

                            

 

                                               linkás jóreggelt!   

Hogyan készítsünk jó pálinkát?  Cefrézési, főzési ismertetők, főzőberendezések, tanácsok,videók, tesztek, gyakran ismételt kérdések a következő linkeken: 

 

                                                    A tudás forrása

                                              http://snapszmester.hu/

                                                             Benne

                                       Snapszmester és Nabiti összefoglalója

                                            Miklós1 féle pálinkafőzési 1x1

                                               

                                                Magánfőzés jogszabályai

          

      Szárított fajélesztők hatása                                  Hagyományos kisüsti eljárás

Miklós1 összegzései a ph beállításról                Miklós1 összegzései a cefre elkészültéről 

 Kationcserélő műgyanta használata                          Firekiller tűzvédelmi tanácsai

 

Előzmény: sogi01 (125833)
gabor0036 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 125846

Snapszi! Köszi szépen az őszinte velemenyeket! Remeljuk neked is legalábban akkor élmény volt mint nekünk! Alakuló beszég végén koccintottunk a törkölyöddel! Ps: nagyon baba!

1zsakkrumpli Creative Commons License 2016.06.25 0 0 125845

Én is most csinálom a daráló módhoz a tárcsát.

Előzmény: envision (125844)
envision Creative Commons License 2016.06.25 0 0 125844

Köszi.

 

Én nem a mennyiség miatt csináltam a magozót ,hanem mert rühellek kinlódni a magozással:)

Kicsit féltem ,hogy kevés lessz a motor teljesítménye ehhez a mérethez ,de végül is több lett mint elég .

Később aprításra is szeretném használni ,de az ehhez használatos tárcsa még nincs kész.

 

 P=1400rpm - 30'/Q   ette mint a hómaró :)

 

Előzmény: 1zsakkrumpli (125841)
sogi01 Creative Commons License 2016.06.25 0 1 125843

De így majd lehet rettegni a ZD-n mert viszek belőle! :-D

Előzmény: sogi01 (125842)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!