Keresés

Részletes keresés

lin-dus Creative Commons License 2005.01.10 0 0 767
Köszönöm Alice!

Elolvastam az egészet, bár nem most hanem tavaly nyáron.
Kivizsgálás megvolt!
Orvos viszont nem említette azt a módszert, amit itt valahol olvastam, miszerint a ciklus adott napjain kap az illető injekciót? és szed valamilyen gyógyszert is és uh-gal nézik, hogy alakul a peteérés.
Ez elég gyors megoldásnak tűnik, bár lehet hogy az én esetemben nem alakalmazható!
Én már nagyon sietnék!

Lin-dus
Előzmény: AliceCsodaországban (766)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.01.10 0 0 766
Próbáld inkább az elejétől olvasgatni ezt a topicot, mert a PCO meglehetősen összetett probléma. Igen vannak gyógyszerek, injekciók, amik a peteérést elősegítik, de mindenkinél más a megoldás, ezt csak alapos kivizsgálás után lehet eldönteni. Természetesen mezei nőgyógyász is adhat ilyet, attól nőgyógyász... 
Előzmény: lin-dus (765)
lin-dus Creative Commons License 2005.01.10 0 0 765
Sziasztok!

Segítségeteket/ véleményeteket szeretném kérni!

PCO-s vagyok. Olvastam valamelyik topikban, hogy léteznek olyan gyógyszerek(injekciók, tabletták), amelyekkel peteérést lehet előidézni.
Valaki tudna erről bővebb infoval szolgálni?
"Mezei"nőgyogyi is alkalmazza ezeket a szereket?
Van valamilyen mellékhatása?

Jővő héten megyek dokihoz és addig is szeretnék valamilyen infot.

Köszönettel: Lin-dus
AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.01.09 0 0 764

MIcsoda vasgyúró!!! :-))) Gratulálok!

 

Egyet? akár 43-at is...:)))

http://babanet.hu/album/main.php?album=3196

Előzmény: paracsimpo (762)
paracsimpo Creative Commons License 2005.01.09 0 0 763
paracsimpo Creative Commons License 2005.01.09 0 0 762

Aki már 23.-án 15 hós lesz:)

 

Azért merészkedtem írni, mert egy kicsit visszaolvastam és látom, hogy nagyon sokat vagyok emlegetve:)

Teszek fel egy képet, bocsi ha túl nagy, de még nincs fent kicsinyítő program:(

 

Tervezzük a kövi babócát.

 

Buborka neked gratula, bár ha jól tudom akkor már meg is van a picuri:)

 

Alice: tudnál egy képet küldeni az uncsiról? Szívből gratulálok Nektek is!!!

 

Na puszi megyek!

 

csimpimami

pomberke Creative Commons License 2005.01.08 0 0 761
Szia!

Szerintem mindenkinek máshogy hathat, nekem speciel segített az ilyen gondokon. Viszont úgy híztam tőle, mint a fene, és nehezen akar lemenni a felesleg. De ez se mindenkinél van így, egy ismerősöm egy grammot nem hízott tőle.

Na, most gondolom jól kiokosítottalak :-)
Előzmény: kiadoviki (759)
SpArKiE Creative Commons License 2005.01.08 0 0 760
Szia!
Én nem szedtem a Diane-t, sajna nem tudok segíteni. A topic elejénél többen is írtak róla, esetleg olvass bele.
Előzmény: kiadoviki (759)
kiadoviki Creative Commons License 2005.01.05 0 0 759

Szaisztok!

 

A Diane 35 szerintetek mennyire használ kisebb cisztáknál és pattanásos arcbőrnél? Ha van valakinek tapasztalata írja le, köszönöm.

Előzmény: SpArKiE (758)
SpArKiE Creative Commons License 2004.11.19 0 0 758
Mókuskerék,
köszi a tippeket, megnézem őket!
Előzmény: mokuskerek666 (754)
SpArKiE Creative Commons License 2004.11.19 0 0 757
A gyógyszeres kezelést miért utasítottad el?
Előzmény: Baggins77 (752)
Lydie Creative Commons License 2004.11.18 0 0 756

Baggins,

 

Nagyon gratulalok! Egyebkent en is igy voltam, amint megtudtam, egybol NAGYON fontos lett a baba, s most en is 14 hetes terhes vagyok, holott tavasszal meg nem sok jot mondtak... Nehany orvos szerint nagy mazlim van, masok szerint nem kell tulsagosan aggodni. Szep terhesseget!  

Előzmény: Baggins77 (755)
Baggins77 Creative Commons License 2004.11.17 0 0 755

Szia Mókuskerék!

Módosítok, akinél nem jelentik ki 100%-osra, hogy PCO-s, az szerintem ne tépelődjön a dolgon hónapokig, mint ahogy pl. én tettem. Már fél éve nyomom itthon a gyerek melletti propagandadumát, ugyanis ha nincs ez a PCO-esélyes diagnózis, akkor csak később hagytuk volna abba a védekezést és később vállalunk gyerkőcöt. Így viszont azzal érvelhettem, hogy ha 5-10 év múlva jön össze az első gyerek, akkor már túl idősek leszünk, ha pl. érettségizik stb.

De most tök jó. :-)

Köszönöm a jókívánságokat.

Remélem senkit nem bántottam meg itt a topikon az előző hozzászólásommal.

Baggins

Előzmény: mokuskerek666 (753)
mokuskerek666 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 754

Szia SpArKiE!

 

A nőklapja fórumon van egy PCO-val kapcsolatos topik, ami sokkal élénkebb. www.nlc.hu fórum/babázzunk/PCOS, ott talán tud valaki segíteni. Vagy pedig a www.babanet.hu oldal társalgójában a "Szülészetek, kórházak" alatt talán van Péterfy-s topik, ott is érdemes megpróbálni.

Remélem sikerül találnod orvost! üdv,

Mókuskerék

Előzmény: SpArKiE (751)
mokuskerek666 Creative Commons License 2004.11.16 0 0 753

Szia Baggins!

Egyetértek veled, hogy bepánikolni a PCO hallatán senkinek sem szabad, de azt gondolom, hogy neked tényleg szerencséd volt. A PCO-s petefészkeknél is előfordulhat spontán peteérés, de ez igen ritka. Az esetek túlnyomó többségében gyógyszeres kezelésre van szükség.

Persze az is igaz, hogy az orvosok nagyon könnyen rámondják valakire, hogy PCO-s, vagy PCO gyanús, aztán mégis gond nélkül összejön a baba. Szerintem ilyenkor általában a diagnózis megkérdőjelezhető: ha valaki valóban PCO-s, akkor spontán csak nagyon kicsi eséllyel tud teherbe esni. Orvosi segítséggel azonban általában a PCO-soknak is sikerül.

Gratulálok neked a babához, és szép terhességet kívánok!

Üdv, Mókuskerék

Előzmény: Baggins77 (752)
Baggins77 Creative Commons License 2004.11.11 0 0 752

Sziasztok!

Nekem még tavasszal egy hosszúra húzódott hormonvizsgálat-kiértékelés után állapította meg egy endokrinológus a következőket: "a leletek megerősítik a PCO sy. lehetőségét".

Mindemellett persze a tüneteim is PCO-ra utaltak.

A gyógyszeres kezelést elutasítottam, így maradt a diéta a sok mozgással.

Ebből a sok mozgást maradéktalanul teljesítettem.

A doktornő rámutatott arra, hogy feltehetően nehezen fogok teherbe esni, akár évekbe is telhet, petefészek működését serkentő injekciókúrákról is beszélt.

Erre tessék, október elején elkezdtünk próbálkozni és a pozitív terhességi teszteredményem ma a nőgyógyászom is megerősítette ultrahanggal.

Szóval szerintem érdemes nem bepánikolni az első ilyen jellegű diagnózis után.

Vagy csak mázlim volt? Nem tudom...

 

SpArKiE Creative Commons License 2004.11.11 0 0 751
Sziasztok!
Tudna valaki olyan dokit ajánlani, aki a Péterfy-ben dolgozik? Én is Merckformint szedek, és emellett tervezünk babát.
Sparkie
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.09.27 0 0 750

Gratulálok! :-)))

A lányomnál is ez volt, és olyan masszív egészséges fiúcskát nyomott ki, hogy netuddmeg! :-)))

Előzmény: Lydie (749)
Lydie Creative Commons License 2004.09.27 0 0 749

Kedves Topiklakok!

 

Csak azert irok, hogy remenyt keltsek. Harom honapja allapitottak meg PCO-t nalam -- szerintem nem igazan jogosan, s most gyereket varok. Meg nagyon korai persze het hetesen errol irni, de a lenyeg: van remeny! Clostylbegilt szedtem ket honapig, s a masodik honapban konyvbe illo gorbevel magasan maradt a homersekletem. Nem hittem volna, hogy ez lehetseges, nagyon durva volt atmenni ezen az egeszen, s kivanok mindenkinek sok erot es kitartast ehhez a csunya betegseghez!

mokuskerek666 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 748

Rékae!

Igazán sajnálom, hogy nem sikerült, és nagyon megértem a lelkiállapotod.:-( Mókus

Előzmény: rékae (746)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.08.11 0 0 747
Én megértelek, én se gondolkodék ilyenkor másként... add ki minden elkeseredésedeset, jogos! :-((((
Előzmény: rékae (746)
rékae Creative Commons License 2004.08.11 0 0 746

Sziasztok!

Hát, eltelt a szerda, és nagyon köszönöm a szorításokat, de sajnos nem sikerült! Tudom, fel a fejjel, meg ilyenek, de én most nagyon elkeseredtem. Tudjátok mi a legszörnyűbb az egészben? Az, hogy innentől nincs miért..., és nincs mibe kapaszkodni. Én szociálpszichológus, lennék, ezért tisztában vagyok a lelki részével, meg a pszichoszomatikus tünetekkel is, de most azt hiszem, baromság ez az egész, hogy pozitív hozzáállás, meg hogy nem kell görcsölni, meg hogy akard nagyon, meg ne is gondolj rá, meg feküdj, és légy nyugodt, kerüld a stresszt, és az összes többi jótanács.....

Hú, most biztos nem értetek egyet velem, persze, én most csúnyán ki vagyok borulva az egész életemre.

Ennél nyugodtabb, harmónikusabb, vidámabb, és boldogabb időszakom még nem volt, a férjem imád.......és a többi....lényeg a lényeg: EZT AZ EGÉSZET SEM AGGYAL, SEM ÉRZELMEKKEL, SEM HITTEL NEM VAGYOK KÉPES BEFOLYÁSOLNI.

Persze, nem adom fel, soha az életben, de reménykedni sem merek már.

Azt is tudom, hogy más már sokkal többet átélt, mint én a kis szánalmas 2 próbálkozásommal, úgyhogy ne is reagáljarok  rám, csak olyan jó volt most ezeket kiírni magamból.

2 hónap múlva beültetik a lefagyasztott embriókat...legalább nem került fényévekre a következő próbálkozás...

Sziasztok, több sikert nektek! Ré

 

epresjoghurt Creative Commons License 2004.08.10 0 0 745

Én is nagyon szurkolok, sok sikert! :o)))

 

Buborka: A statisztikához annyit tennék hozzá, hogy Milkabögrének kislánya van, Fannibögre. :o)

Előzmény: rékae (744)
rékae Creative Commons License 2004.08.08 0 0 744

Pomberke!

Nagyon kedves vagy, köszi, rámfér. már kész van a hátsó felem a progeszterontól, na de remélem még sokáig szúrkálnak vele!!!!!!!!!

Jelentkezem, ha többet tudok! Sziasztok.

 

pomberke Creative Commons License 2004.08.07 0 0 743
Kedves rékae, nagyon szorítok neked! Már szerda előtt is, ha nem baj ;-)

Az a 20 kilós fogyás nagyon szép teljesítmény és biztosan sokat fog lendíteni a helyzeten. Addig is megy a drukk míg biztosat tudsz!
Előzmény: rékae (742)
rékae Creative Commons License 2004.08.07 0 0 742

Sziasztok! Eddig mindíg csak olvasgattam itt a dolgokat, de mostmár hozzá kell szólnom, nagyon örülök  ennek a rengeteg babának...!!! Gratulálok nektek! Most nekem is nagy szükségem van egy kis szorításra, mert szerdán lesz eredmény, és már nagyon izgulok.

Nekem ez a 2. lombikom, a Budaiba járok. Tavaly 5 petesejtből 4 termékenyült meg, képzeljétek, azóta lefogytam 20 kg-t, és most 8 petesejtből mind a 8 megtermékenyült. A 3 legszebbet ültették be, és 3-mat sikerült lefagyasztani is...

Nagyon lassan megy az idő, és így a végén már nagyon izgalmas, főleg hogy már egyszer átéltem az eredményhirdetést.

Kérlek szerdán gondoljatok rám is... addig is kitartás nektek!

Buborka Creative Commons License 2004.08.06 0 0 741

Köszönöm! ;)

Nekem is van már egy, most a másodikat várom :))

Úgy érzem igazi sikertörténet vagyok:)))))))))))))))

 

Amúgy tudtok olyanról, akit pco-val kezeltek és lánya született? Az ismerettségi körömben minden pco-s fiút szült. Lehet, hogy nem véletlenül???

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.08.05 0 0 740
Az előbb visszaolvastam egy évvel ezelőttig ezt a topicot, és jelentem, hogy az olvtárnők közül azóta már paracsimbo-nak, krisinának, a lányomnak van gyereke, és maggancs és buborka is terhes... szóval fel a fejjel mindenki! :-) 
Előzmény: Lydie (739)
Lydie Creative Commons License 2004.08.05 0 0 739

Buborka,

 

csak itt csendben olvastam eddig a topikot, mert nalam is PCO gyanu volt, de azota sikerult kizarni - a tortenetem kb ugyanaz, mint Alice lanyanak, csak azzal a kulonbseggel, hogy en meg nem vagyok terhes. Minden esetre nagyon megertem, milyen lehetett ez az egesz es teljes szivbol gratulalok a babahoz en is!

Előzmény: Buborka (738)
Buborka Creative Commons License 2004.08.03 0 0 738

Sziasztok!

Könnyekig vagyok hatódva :) Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a jókívánságokat!

A Kaáliban kezeltek az Istenhegyi úton. Aztán a 6. héten visszaengedtek az eredeti orvosomhoz.

Én szeretnék mindenkinek hasonló jókat kívánni és remélem hamarosan újabb pocakokkal bővül a topic. :)

B.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!