Keresés

Részletes keresés

mgy Creative Commons License 2010.01.31 0 0 4993
Mi újság kint hóügyileg?
Itthon király a helyzet, régen volt ennyire jó tél! :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 4992
-15c...
Lenn délen édes éjen édent remélsz...;)
jozef72 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 4991
Tudok ajánlani de nem érdemes hiszen ez a végzés amit kaptál ez ellen a befizetés után lehet jogorvoslatot kérni .
Előzmény: spudy77 (4962)
lektor Creative Commons License 2010.01.23 0 0 4990
lehet, hogy az UPC-vel jobban jársz, én a Digi boxot 2008 áprilisában rendeltem meg otthon és 2009 októberében kaptam mag. akkor box hiányra hivatkozva mondták, hogy 2-3 hónapot kell várni, már le is mondtam róla mikor kaptam a telefont, hogy kell e még a box. jó mi !?
Előzmény: DuJoe (4989)
DuJoe Creative Commons License 2010.01.23 0 0 4989

Lektor természetesen értettem a célzást a nyelvtanulással kapcsolatban és tudom, hogy igazad van! Ezt már tavalyelőtt is írtad, és már akkor megjegyeztem:))

Egyébként alapesetben azért gondoltam a UPC-re, mert annak a digitalboxával fel is lehet venni majd' 90 óra adást, tehát tudnánk nézni a svéd adást élőben, és később  felvételről a magyar adást, ami érdekelne minket. Több kedvenc sorozatom (sorozatunk)  itt amúgyis előbb megy mint otthon. A Digit azért kérdeztem, mert most gyűjtöm az információkat. Ha lesz a dologból valami, úgyis csak nyáron amikor hosszabb időre megyünk haza.

lektor Creative Commons License 2010.01.23 0 0 4988

nálam az 50 cm. ls elég.

Előzmény: Törölt nick (4987)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.23 0 0 4987
Ez mar digitalis, igy ha van adas, akkor mind1, hogy 35-, v 99%-os...;)
Inkabb a tanyer nagysagara erdemes figyelni (nalunk a digi-s 1m), hogy minel nagyobb legyen, mert akkor rossz idoben is foghato marad az adas...

A Diginek alapbol rosszabb a minosege, mert hasonlo savszelen joval tobb adot pasziroz keresztul, ami csatornankent alacsonyabb bitratat jelent...
lektor Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4986
nekem müködik jól a kép is meg a beltéri is. igaz a beltéri távkapcsolója elég "szük" látókörü, mert pontosan a beltérire irányitva müködik csak.(lehet az is, hogy csak az enyém). viszont a képminösége, szerintem, a parabola beállitásától függ. az enyimet is csak müszeresen lehetett beállitani.
Előzmény: Törölt nick (4985)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4985
Nekem mind2 van (biztos, ami biztos;)...a upc-nek jobb a kepminosege, a digi viszont tobb csatornat ad kevesebbert...egyben hasonlitanak: mind2-nek minosithetetlen az alap belterije, igy en azt el se hoznam otthonrol, hanem szereznek valami hasznalt komolyabbat a blocketrol v otthonrol...persze, azert hasznalhato...
Masik...ha van valami megbizhato rokon, barat, ismeros, akinek mar van muholdas akarmilye, akkor arra erdemes 2. v 3. belterit kerni, mert az mar 5-7szaz forint csupan, es megfelezve a ossz koltsegeket mindenki jol jar...;)
Előzmény: DuJoe (4982)
lektor Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4984
elfelejtettem mondani, hogy engem elsösorban az információk és a dokumentumok érdekelnek. a filmcsatornákra már fintorgok, nagyjából azok az idiótaságok mennek amik itt, csak magyar szinkronnal, ami nekem bántja a fülem, mert ismerve az eredetit, idétlen természet ellenes rihegés-röhögésnek, vagy éppen vinnyogásnsnak tünik. természetesen vannak jó szikronok is a komolyabb filmeknél csak az ritkább. de azoknak akik nem régen vannak itt bizonyára  ez nem tünne ez fel. a hátránya az az újak számára, hogy nehezebben tanulnak meg svédül.
Előzmény: lektor (4983)
lektor Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4983

túl sok tapasztalatom még nics, mert csak ösz óta van. itt a csatornalistája:

 

http://www.digikabel.hu/Csatornakinalatunk

 

mindenesetre a parabola beállitását antennással kellett megcsináltatni, mert elég nehéz az intelsat1002-re ráállni.

Előzmény: DuJoe (4982)
DuJoe Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4982
Koszonom!!
Mondjuk ez meg csak terv, nem tudom mi lesz belole. Lektor, a Digivel mik a tapasztalataid?
En a neten sok kritikat olvastam az altaluk nyujtott "hullamzo" szolgaltatasrol, de nem tudom mi az igazsag belole. Engem az atlag otthoni kerskedelmi csatornak, esetleg az HBO erdekelne majd.
mgy Creative Commons License 2010.01.21 0 0 4981
Igen, már vittem.
Előzmény: DuJoe (4979)
lektor Creative Commons License 2010.01.21 0 0 4980
szerintem lehet, ugyanúgy mint a  laptopot.  nekem Digi van..
Előzmény: DuJoe (4979)
DuJoe Creative Commons License 2010.01.21 0 0 4979
Sziasztok Mindenki!!

Szerintetek a UPC digitalboxát lehet a repülőn kezipoggyaszkent hozni?
Mert a "rendes" poggyászba nem szivesen tenném.
lektor Creative Commons License 2010.01.18 0 0 4978

pl.   http://www.tv4.se/

 

kattins TV4 Play-re,  töltsd la a (ladda ner) Flas Player-t. utána kattintgathatsz amit nézni akarsz.

Előzmény: ggg333 (4975)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 4977
Koszi...:)
Mi marciusban keszulunk Goteborgba (parom valami korcsolyaversenyre akar benevezni...nezokent;) 4-5napra, es addig elutnenk az idot a 2 gyerkkoccel (3.5, ill 7 evesek) valahol...:)

Előzmény: cassian (4970)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 4976
Itt van sok musor...az oldalara forditott zold szivecskere kattints, es indul a musor...firefox bongeszovel kifogastalan...;)
Előzmény: ggg333 (4975)
ggg333 Creative Commons License 2010.01.18 0 0 4975
Sziasztok!
A következő probléma megoldásában szeretném segítségeteket kérni: lassan eljutok olyan szintre, hogy szeretné svéd adások nézni, ezzel szeretném javítani a szövegértési képességemet. Tudom, a svéd tv honlapján vannak rövid hírek, músorok ezeket néha nézegetem is. De van-e youtube-szerű svéd honlap? Egyéb web-tv?
Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 4974
Koszi, ez tokeletes!:)
Előzmény: Oszi (4973)
Oszi Creative Commons License 2010.01.18 0 0 4973

Én azt mondanám, hogy

Jag hoppas att ditt barn mår bättre snart.

(=Remélem, hogy a gyereked hamarosan jobban érzi magát.)

Előzmény: Törölt nick (4972)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.18 0 0 4972
Szep napot!
Segitsetek!
Hogyan irjak svedul, hogy "Gyogyulast kivanok a gyermeknek!"
Koszi...:)
cavecat Creative Commons License 2010.01.17 0 0 4971
Szerintem Göteborgban simán el lehet tölteni 7 napot, és még akkor sem látott mindent az ember :)
Ha béreltek autót, Göteborgtól kb. egy fél óra dél felé Tjolöholm, nagyon szép kastély, meg tengerpart, és újabb fél óra Varberg, itt van egy fürdő - mi húsvétkor voltunk erre kirándulni, de nyáron nagyon népszerű fürdőhely - meg Varberg mellett (is) van természetvédelmi terület, ahol lehet madarakat kukkolni (ha van ilyesmihez kedvetek).
Göteborgtól szintén egy óra Borås, kelet felé, amúgy elég unalmas kisváros, DE van benne állatkert, meg egy fürdő csúszdával meg ilyesmivel (csak a cipőt ne hagyjátok kint, zárjátok be a szekrénybe...)
Göteborgtól észak felé pedig Martstrandot érdemes megnézni, nekem legalábbis nagyon tetszett, kb. egy óra autóval, és utána hajóra kell szállni. Itt is van "vadon", meg várrom, meg tengerparti fürdőhely.
Előzmény: cassian (4970)
cassian Creative Commons License 2010.01.16 0 0 4970

Arról van szó amit cavecat írt. Voltunk Wimerbiben és a stockholmi  "Pippi világban " is. A kislányom akkor kilenc és fél éves volt, és tudjátok milyen "egyszerű " a nyaralás hét évesnél idősebb gyerekkel  ! Nagyon-nagyon jól érezte magát, ezt a nyaralást nevezte ki az eddigi legjobbnak és mi is élveztük a férjemmel. Tényleg elég sok helyen jártunk már a világban, de én szinte rajongó lettem. Az idén úgy alakul, hogy csak a kislányommal tudunk ketten elmenni      és csak hét éjszakát leszünk kint. Ezért gondoltam, hogy vagy Malmö vagy Göteborg környéke lenne jó a repülőtér közelsége miatt. Én azt olvastam, hogy nagyon szép a tengerpart Göteborgtól délre. Az egyik változat az, hogy  négy napot töltenénk Göteborgban és utánna hármat valahol a tengerparton. Tudtok valamit arrafelé ajánlani ahol   gyerekek is tudnak fürdeni ?

Köszönöm a tippeket.

Előzmény: Törölt nick (4966)
Lucilla Creative Commons License 2010.01.15 0 0 4969
Cavecatot kiegészítve még Göteborghoz gyerekprogramként: Liseberg , ez egy nagyon jó vidámpark, nyugodtan érdemes akár két napot szánni rá (van kedvezményes kétnapos jegy), mert hatalmas és sok minden van, egy 11 éves gyerekkel már talán az összes mutatványt ki lehet próbálni.

Én Malmö mellett lakom, Malmöben viszonylag kevés kifejezetten gyerekek számára ajánlott dolog van, de ha emellett döntötök, akkor ajánlom a Folkets Parkot , itt nyáron elég sok minden szokott lenni. Fürdőzésre pedig Bjärredet, ez egy Malmöhöz közeli (most nem tudom pontosan, de kb. 30 km lehet) tengerparti falucska, mi oda szoktunk menni, kb. 500 méter hosszan max. félméteres a víz, így napos nyári napokon nagyon felmelegszik és lehet benne fürödni akkor is, ha a tengervíz még amúgy hideg. Ha Malmö mellett Koppenhágát is bevállaljátok (vonattal kb. fél óra, kocsival még annyi sem), akkor igen széles programkörből lehet válogatni: van nagyon jó állatkert, egy csomó gyerekek számára érdekes múzeum (Andersen, Guinness, stb.), és még egy vidámpark (Tivoli). Ha nagyobb körökben is gondolkodtok, akkor kb. egy órán belül még egy csomó jó program van errefele: Helsingborg-Helsingör (itt van a Hamlet vár), itt van Ven szigete és a hööri vadaspark is.

Egyelőre ennyi jutott most eszembe, van még sok más is, ha érdekel, akkor akár itt, akár mélben keress meg.
Előzmény: cassian (4964)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.15 0 0 4968
Nagyon koszonom!:)
Előzmény: cavecat (4967)
cavecat Creative Commons License 2010.01.15 0 0 4967
két tippem van, vagy a Junibacken Stockholmban, vagy pedig az "Astrid Lindgren's World" Vimmerbyben.
linkek:
Junibacken
AL's World 1
AL's World 2

Cassian, én csak Göteborgban voltam, Malmöről semmit nem tudok neked mondani.
Göteborgban a Södra Skargården nyáron egyszerűen csodálatos, én mondjuk úszni nem mentem be, de a többiek igen, minden szigeten van strand, némelyik elhagyottabb, vadregényesebb, némelyik meg ismertebb és jobban kiépített, és ha elég a fürcsiből, minden szigeten van felfedeznivaló, a szigetek egyik fele általában lakott, a másik meg "vadon", találsz néhány képet itt: http://indafoto.hu/jorgenmorgoff/collections (Asperö, Brännö, Vrångö, Donsö, én legalább egy hetet el tudnék még tölteni a szigetek felfedezésével :))
Aztán Göteborgban ott az Universeum, oda állítólag érdemes nyitás környékén odamenni, mert zárásig sem bír elszakadni az ember, annyi minden van.
Érdemes egy Paddan-túrára is benevezni, de a goteborg.com -on van 1-1 térkép gyalogos és villamosos városnézéshez is
(http://www.goteborg.com/Documents/Citywalks/citywalks-till-fots.pdf és
http://www.goteborg.com/Documents/Citywalks/citywalks-sparvagnar.pdf)
A Skansen Kronanba meg érdemes este felmenni, amikor már sötét van (júliusban ez asszem 11 után esedékes :)), mert nagyon szép onnan a város.
Szóval Göteborg remek hely, én legalábbis nagyon szeretem.:)
Előzmény: Törölt nick (4966)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.14 0 0 4966
Mit ertesz azon, hogy "Astrid Lindgren gyerekbirodalmában"? Mi volt ez pontosan?
Előzmény: cassian (4964)
Oszi Creative Commons License 2010.01.14 0 0 4965
Csak ebböl a kettöböl szabad választani?
Merthogy ekkora gyerekkel nyáron Gotland lenne az ideális.
Strandok, raukar, cseppköbarlang (persze Aggtelek mellett elbújhat, de akkor is), Pippi. Felnötteknek meg Visby és a száz középkori templom.
Előzmény: cassian (4964)
cassian Creative Commons License 2010.01.14 0 0 4964

Sziasztok !

 

Két éve csodálatos nyaralásunk volt Svédországban. Astrid Lindgren gyerekbirodalmában és Stockholmban voltunk.

Idén is mennénk  mostanra már 11 éves kislányunkkal.

Kérdéseim : egy ekkora gyerekkel Malmö vagy Göteborg környékére mennétek ?. Tavaly előtt nagyon jól kifogtuk az időt, nagyon jó meleg volt július elején. Ez mennyire jellemző ? Milyen ilyenkor a tenger ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!