Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2013.07.09 0 0 11580

Lehet nalatok igy van, de budapesten pl nem. Aki kijon, az minden evben beirja a kazan gyartojat (nem tipust, csak gyartot) a munkalapra, de sosem hoz magaval semmit amin szerepelne hogy mit kell keressen. 

 

Vajk

Előzmény: 1kéményes (11579)
1kéményes Creative Commons License 2013.07.09 0 0 11579

Szia.

 

Mivel az új készüléknek már más a neve, típusa még ha a hírdetésben zárójelben oda is volt írva a régi név, ez készülékcserének minősül. A kéményseprőknél és a gázszolgáltatónál is nyílván van tartva a mostani bojlered. Ha csak fogod magad és lecseréled mindenféle engedély nélkül annak következményei lesznek. Legvalószínübb, hogy ott fog kibukni a dolog amikor a kéményseprő éves ellenőrzésre jön. Mivel neki rajta lesz a papírján, hogy milyen készüléknek kéne ott lenni és nem az lóg, a falon a következő szokott történni. Felszólít, hogy engedélyeztesd amiről fog adni egy papírt, ennek általában nincs semmi következménye, engedélyezteted az érvényes szabványoknak megfelelően, bemutatod az erről szoló dokumentumokat és itt vége a történetnek. A rosszabbik eset, ha ezzel párhuzamosan a gázszolgáltatót is értesíti mint engedély nélküli készülékcsere. Ilyenkor szokott az következni, hogy a gázszolgáltató kimegy és elviszi a gázórát. És persze ennek költségeit ki kell fizetni. A le és a visszaszerelést is, meg persze azóta náluk is változtak a szabályok-szabványok azokat is be kell tartani! A kenőpénzről meg csak annyit, nem tartom valószínünek, hogy ha nem felel meg a kémény az előírásoknak akkor engedélyezni fogja bármennyi is az összeg, mivel őt is ellenőrzik-ellenőrizhetik, neki nem éri meg 10, 20 ezerért az állását kockáztatni.

Előzmény: Amerigo61 (11568)
1kéményes Creative Commons License 2013.07.09 0 0 11578

Csak, hogy mindenki számára világos legyen. Az a kéményseprő aki ilyen esetekben kijön (készülékcsere, új-felújított kémények vizsgálata stb.) az nem ugyan az mint aki évente jön! Aki évente (esetleg kétszer is) kimegy az egy sormunkás. Adatokat ír össze, összeegyezteti a náluk rendszerben szerepő készülék és a használt adatait, megnézi a kéményt, szabálytalanságokat keres. A másik illető a kéményvizsgáló. A köztudatban persze egy és ugyan annak hiszik, mert ő is csak kéményseprő... Pedig közel sem! Ő biztosan nem fog évente megjelenni senkinél hívás nélkül, hisz nem az a dolga. Kicsit olyan ez mint a kőműves meg a segédmunkása. Mind a ketten egy feladatkörben dolgoznak, de mégsem bíznánk a segédmunkásra a házunk építését. Záró gondolatként meg csak annyit. Én sem védeni, sem szídni nem akarom a kéményseprőket, munkámból adódóan napi szinten találkozom velük, ők is csak emberek. Elvárjuk, hogy elnézzék a "kis" stikliejinket, szabálytalanságokat  esetleg némi pénzért, de amikor baleset történik mi lesz az első mondat ami elhagyja az illető száját?! "A kéményseprő azt mondta ez jó így!"

Amerigo61 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11577

Ezek egyhez értenek: a pénz besöpréséhez, a semmiért. Nem véletlen hogy megjelentek az ál-kéményseprők, akik kerítettek egy számlatömböt, oszt gyűjtötték a dellát a néptől. Végül is ők sem nyújtottak kevesebb szolgáltatást, mint azok, akiknek "papírjuk volt róla".

Előzmény: csiba00 (11575)
Amerigo61 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11576

Szerintem simán tudnak foglalkozni mind a 400 ezer kéménnyel. Becsöngetnek, kitöltik a papírt, a tulaj csenget, oszt jónapot. Tíz perc az egész. Van ismerősöm, aki viszont csak akkor fizetett, amikor a kéményseprő ténylegesen ellenőrizte is a kéményt (ki kellett kormolni, mert már alig látszott az ég a tükörben). Ennek már 6 éve, és azóta egyszer sem abajgatták a kéményseprők :-)

Előzmény: halaloszto (11571)
csiba00 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11575

Nekem ilyenkor mindig egy dolog jut az eszembe és jót nevetek magamban. Nálunk a kéményseprők minden évben rábólintottak, hogy a vegyes tüzelésű kazán és a gázbojler ugyan abba a kéménybe van bevezetve. Rengeteg évről megvan az elrakott éves ellenőrzési papírom, és mindegyikre az van írva, hogy "OK".

 

Persze aztán jöttek a gondok, és a kéményesek semmit nem tudtak mondani. Itt a fórumon kaptam segítséget. Nálunk semmihen nem értő banda van (BP.)

Előzmény: Amerigo61 (11574)
Amerigo61 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11574

Igen, a pasas is az új szabványra hivatkozott - kétséggel elhiszem neki, hogy abba ez van leírva. Valahol azt olvastam, hogy ha ugyan olyan típusú készülékre cserélik a régit, akkor nem kell engedélyeztetni, de a pacák itt is az új szabvánnyal takarózott.

Egyszer már volt meccsem a kéményesekkel: kellett, aki összerakja a külső szerelt kéményt, és kellett a hatóság, aki engedélyezi. Egy okos ember megsúgta, hogy akkor járok jól, ha a kettő ugyanaz. A hatóság embere (maga is kéményszerelő) összerakta a kéményt, majd rögvest engedélyezte is a saját munkáját. Természetesen számlát csak az engedélyezés díjáról kaptam ... 

Előzmény: Palási (11572)
Amerigo61 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11573

Attól, hogy az előző készülék különösebb hiba nékül működött, az új meg beadhatja a kulcsot 3 hónap után. Egyébként meg jobban szeretem az egyenes utat, de ennek elég nyilvánvaló lenyúlás-szaga volt ... 

Előzmény: C20NE (11569)
Palási Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11572

 A bürokráciának van egy 'szép' tulajdonsága : a saját léte érdekében hoz különféle szabályokat,  azokat makacsul védi,  hol életvédelemre hivatkozva,  hol júnios jogokra.Így működnek a kéményseprők szerény,  de biztos keresettel és így működik az europai  júniós bürokrácia is,  igaz az ő jövedelmük szerénynek nem nevezhető.

halaloszto Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11571

Az egesz nyilvanvaloan nevetseges. Csak Budapesten van vagy 800ezer lakas, ebbol minimum 400 ezer gazfuteses. Ha minden futoberendezes kibirna 20 evet, akkor is evente 20ezer darabot kellene kicserelni, azaz munkanaponkent szuk 100-at. Ki is cserelnek ennyit, viszont a csodalatos foketusz meg fogaz kb felrobbanna, ha ennek a felevel kellene foglalkozzanak.

 

Vajk

Előzmény: Amerigo61 (11568)
Totya3 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11570

Be se mentem volna...

Előzmény: Amerigo61 (11568)
C20NE Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11569

Csak hangosan gondolkodom:

 

- Ha tényleg teljesen megegyezik a régivel

- Ha a régi hibamentesen működött amiről a kéményes nemrég meggyőződött

- Ha az egész hivatalos út árán veszel egy másik bojlert olyan sok a macera és a költség

 

....akkor miért is aggódsz a garancia miatt?

Előzmény: Amerigo61 (11568)
Amerigo61 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 11568

Sziasztok, 

 

A következő a gondom: a kéményes gázbojlerünk 11 év után megadta magát (megette a rozsda és folyik), így sürgősen cserélni kell. Vettem egy ugyanilyen típust, csak most más név alatt fut : a hirdetésekben az új név mellett zárójelben ott van a régi név.

A gázszerelő viszont szólt, hogy előbb kéményessel véleményeztetni kell. Be is mentem hozzájuk, a pacák közölte, hogy a szabvány változott, így komplett épületgépészeti átalakítás kell: falba fúrt szellőzőnyílás, új ajtó, stb. Mondom neki, hogy műszakilag ugyanaz a cucc, mint az előző, emellett folyamatosan télen-nyáron nyitva van a bukóablak, van CO érzékelő, 1 hónapja járt itt a kéményes és ellenőrizte az egész kócerájt, mindent rendben talált: azt mondja, hogy mindez nem számít ... OK, akkor mi a teendő? Kijön és felméri a helyzetet. Mikor? Legkorábban 1 hónap múlva. Én: akkor 1 hónapig nélkülözzem a meleg vizet? Válasz: ez az én problémám. Némi vita után közölte, hogy talán ki tud jönni előbb is, közben erősen hümmögött. (Az a gyanúm, hogy jattot vár).

 

Kérdés: szerintetek kenjem meg az ürgét (ez mennyire bevett dolog ennél a bandánál?), megadja az engedélyt, 2 óra alatt kicserélik a bojlert, vagy alakíttassam át a fél házat? Ha nincs meg a kéményes engedélye, akkor elvész a garancia a bojlerre.

Azon vagyok, hogy ha tényleg heteket kell várni rá, akkor beszereltetem a gázossal, oszt majd lerendezzük valahogy a kéményessel, de egy f.szalap bürokrata miatt nem fogom hetekig nélkülözni a meleg vizet.  

GIGI15 Creative Commons License 2013.07.04 0 0 11567

Szia

Az égetést gázolajos rongyal gondolod.

Az alufóliát hova is kellene rakni konkrétan

Előzmény: Alapi42 (11564)
Téglás Elek Creative Commons License 2013.07.02 0 0 11566

 Ennyire értesz a kéményekhez ?

Előzmény: Moon Light (11565)
Moon Light Creative Commons License 2013.07.01 0 0 11565

Zseniális! És ha esetleg közel van a faszerkezet a kéményhez mindjárt lehet új házat is építeni!

Előzmény: Alapi42 (11564)
Alapi42 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 11564

 Újra építed a kéményt !

A radikális megodás !

 

A tüneti : levered a vakolatot, újra vakolod, majd száradás után még ráragasztasz alufóliát. Előtte viszont nem árt egy kémény égetés sem.

 A kátrány makacs szennyeződés !

Előzmény: GIGI15 (11563)
GIGI15 Creative Commons License 2013.07.01 0 0 11563

Sziasztok

Egy 1970-es években épült házba költöztünk cirkó és kályha tüzelési lehetőség is van külön kéménnyel, de a kályhánál kátrányos szaga van a falnak és  a konyha felőli oldalon foltos is lett a fal , hogyan lehet ezt esetleg házilag meg szüntetni  a szagot és a foltott

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.27 0 0 11562

Köszönöm, azt hiszem, meglépem...

 

Üdv! Analizer

Előzmény: Csonka Balázs (11558)
Palási Creative Commons License 2013.06.27 0 0 11561

 Jó összeállítás !

 

 Látom a második linknél ahol az árúját kínálja egy cég, van  saválló acélból készült,  porfestett kémény ajtó is.

Anno az egyik seprő makacsul állította, hogy csak a savállóból készített fényes kémény ajtó a jó. Nekem sajnos csak mezei acélból készített festett ajtóm volt,  semmi baja sem volt, de a seprő kekeckedett. Mondtam az egy dolog, hogy kereskedelmi forgalomba mit szabad hozni és az is más, hogy mi az a mi kitűnően megfelel.

Előzmény: joevagyok68 (11559)
Csonka Balázs Creative Commons License 2013.06.27 0 0 11560

ezek szerint te tudod,hogy száraz fával kell tűzelni˛/és nem lefolytva megrakjuk jól.nagy az ajtó azt befér a tuskó is,hanem fokozotoson./nekem is ez ven ne aggodj ez ilyen:)

 

Előzmény: Vezo228 (11536)
joevagyok68 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 11559

Lehet megint bennem van a hiba...

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=125430539&t=9136254

De már a kérdést sem értem !  :-))

 

"Vegyestüzelésű kazánhoz acélcsőből épített kémény hogyan, hol van rögzítve? "

Ez alatt most mit értesz ?

1. "Acél" csővel bélelt tégla kéményt ?   > tán sehogy

2. Vagy "hőszigetelt" szerelt kéményt..   > tartókonzol alul , majd bilinccsel...falhoz..

 

Végefelé...tartókonzol...bilincsek...

http://www.femkemeny.hu/doku/katalogus.pdf

 

"És a zártégésterű kazánhoz való duplafalú?"

Ezt is régi tégla kéményben gondolod ?

Akkor esetleg...osztottnál...

"Központosító / megvezető tárcsa: A tisztító idom fölötti központosító és megvezető tárcsa támasztja alá a FuranFlexR- turbobélésanyagot, valamint biztosítja a bélésanyag megfelelő elhelyezkedését a kéményben."

http://www.diametrus.hu/zart_egesteru.htm

 

Koaxiálisnál....meg bilincs...ahova köll..

Meg fölül "tarcsa" a tető...

http://www.diametrus.hu/images/main_pic/zart_szet_kemeny_07.jpg

 

De lehet rosszul gondolom...  :-))

Előzmény: NeomatiK (11554)
Csonka Balázs Creative Commons License 2013.06.26 0 0 11558

nincs csavar ez igy van.

Előzmény: Törölt nick (11549)
Csonka Balázs Creative Commons License 2013.06.26 0 0 11557

ha gondotok van segitek.

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 11556

Én csak azt látom, ami a rendeletben írva vagyon:

 

4. § (1) A tulajdonos a közszolgáltató részére írásban bejelentést tehet arról, hogy ingatlana idõlegesen használt ingatlan.
A bejelentést követõ 15. naptól a közszolgáltató a (2) bekezdésben foglaltak szerint jár el.
(2) Az idõlegesen használt ingatlanok esetében a sormunkában meghatározott feladatokat a közszolgáltató
négyévenként végzi. Ha az égéstermék-elvezetõ járatában és tartozékainál az égéstermék lerakódás mértéke ennél
gyakoribb ellenõrzést és tisztítást tesz szükségessé, errõl a közszolgáltató az ingatlan tulajdonosát írásban tájékoztatja.
(3) A közszolgáltató az idõlegesen használt ingatlanok esetében az ellenõrzés esedékességérõl az adott év elsõ
negyedévében az ingatlan tulajdonosát írásban tájékoztatja. Ha az idõlegesen használt ingatlan tulajdonosa
a megrendelési kötelezettségének az év folyamán nem tesz eleget, a közszolgáltató értesíti a tûzvédelmi hatóságot.

 

Üdv!

 

Analizer

Előzmény: halaloszto (11552)
Madaraspisti Creative Commons License 2013.06.23 0 0 11555

 Nagyon olcsó, Bp.-en  tavaly majd 40 eft volt. !

Előzmény: Sliderx (11550)
NeomatiK Creative Commons License 2013.06.23 0 0 11554

Helló!

Vegyestüzelésű kazánhoz acélcsőből épített kémény hogyan, hol van rögzítve? És a zártégésterű kazánhoz való duplafalú? Kb 5m magas lenne és elképzelhető, hogy kell belerakni iránytörést.

Gyurco78 Creative Commons License 2013.06.20 0 0 11553

Arra már tényleg odaírhatnák, hogy "kéményadó". Nem füstadó, mert sosem füstöl.

Előzmény: halaloszto (11552)
halaloszto Creative Commons License 2013.06.20 0 0 11552

Ez komoly? Akkor a tartalekkemenyt miert kell evente? Az nem hogy idoszakosan hasznalt, hanem sosem hasznalt.

 

Vajk

Előzmény: Törölt nick (11549)
KömKel Creative Commons License 2013.06.20 0 0 11551

Teljesen reális ár, még olcsón megúszod.

Előzmény: Sliderx (11550)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!