Keresés

Részletes keresés

Moha79 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 83321

Shannah!

 

Hatalmas gratula a kis babócához! Nőjjön szép nagyra!

 

Bloodbunny!

Üdv újra itt, szorítok neked!

És persze minden akciózónak mennek a drukkok!

Előzmény: Shannah (83279)
Rana75 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 83320
Alma! Nekem a doki kimondottan aerob (pulzusemelő) mozgást "írt fel", minimum 3-szor egy héten, ezért csinálom az aerobikot. Úszást, futást, lovaglást is ajánlotta, de ezeket most nem akarom, ha van egy halvány remény a spontánra. :S
Előzmény: Törölt nick (83308)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.09 0 0 83319

Mariann,

Ha kettőt raknak vissza akkor nagyobb az esély, én csak azért említettem neked ezt az iker dolgot mert nekem 2 maradt meg és ha ezt tudtam volna előre akkor 1 et engedek csak. És nemhogy dolgozni nem tudok menni, de jóformán még az ágyból kikelni sem, hogy őszinte legyek úgy vagyok a terhességgel hogy csak ezt éljem túl valahogy és soha többet mégegyszer!! Bár a doki azt mondja hogy most majd jobb lesz elmúlanak a borzalmas rosszullétek és könnyebb lesz egy ideig. Mindegy még 5 hónap.. ki kell bírni és kész, utána visszakapom a régi életem.

Szóval te döntesz, 2-nél nagyobb az esély hogy valamelyik megmarad. És elvileg ha 2 vagy több embrió van, akkor lehet kérni felezőt (redukciót), de az én dokim az ilyesmit nem vállalja mert a többi is rámehet, meg inkább 3nál szokták alkalmazni.
Előzmény: mariann73 (83297)
Shannah Creative Commons License 2008.09.09 0 0 83318

Lányok,

mindenkinek nagyon köszönöm a gratulációkat!!! :))))) Nagyon jólesik!!!

Shannah Creative Commons License 2008.09.09 0 0 83317

Albi,

köszönöm!

A progi injekciót izomba kell adni, nekünk megtanították az intézetben, hogy hogyan kell. Nem szívesen járnék el 12 héten keresztül minden nap az ügyeletre beadatni, így a férjem a házidoktor és nagyon ügyes. Van aki saját magának adja be. De ha hivatalosan ilyet nem szabad, ne áruljátok el senkinek légyszi! :)

Előzmény: albi2000 (83315)
Shannah Creative Commons License 2008.09.09 0 0 83316

Szia Alma,

köszönöm!!

Szerintem októberben egyszerre voltunk S-nél (asszem az először Neked szánt receptet kaptam meg, mert Ibike nekem túl kevés duphastont írt fel, S meg rohant és kb. 2 percet hagyott pihenni inszem után...) és ápr. vége is stimmel :)) Emil címem publikus, írsz, hogy iwiw-en könnyebben megtaláljalak? :)) puszi

Előzmény: Törölt nick (83307)
albi2000 Creative Commons License 2008.09.09 0 0 83315

Gratulálok Shannah!

 

Lányok, valamiről lemaradtam progesteron injekció ügyben? Azt nem izomba kell adni? Mert akkor, nem adhatjátok be magatoknak, csak ha megvan a megfelelő végzettségetek hozzá. A bőr alá adandókkal persze más a helyzet, de tavaly még a progi izomba adandó volt...

Előzmény: Shannah (83279)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83314
Jó éjt!
Elnézést, hogy telefirkáltam az oldalt.
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83313
Szia Mariann
Kettőnek nagyobb az esélye. Sok lombik ikernek indul, de csak egy baba marad.
Ikrekkel lehet dolgozni terhesen, de természetesen, csak 5-6. hónapig. Ez függ a mamától, babáktól.
Személy szerint, hármat soha nem ültetnék be. Annyira kicsi az esély, hogy egészséges legyen mindhárom. Inkább fagyasztott projektek, mint kockáztatni.
Előzmény: mariann73 (83297)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83312
Szia Cirip
Ne foglalkozz a leleteddel! A BMCben úgyis újat csinálnak! Az sem mindegy hányadik napon vették le! Gondolom nem a ciklus elején, mert elég magasak az értékeid.
(Előkerestem a 3. napi vérvételemet:
LH: 1.2; FSH: 6.4; TSH: 1.6; Tesztoszteron: 0.3 Ezek állítólag jók, csak a progreszteron szintem elég alacsony.)
Szerintem megcsinálják az átjárhatóságit. Ha átjárható vagy, akkor nem vészes. Félsz tőle?
Ne izgulj, jó kezekben vagy!
Előzmény: Cirip78 (83281)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83311
Szia Bloodbunny
Én is későn érő típus vagyok. :) Szépen meg fognak nőni!
Nálam is a vártnál később nőttek, de nőttek - hirtelen - és csak 2 nappal később volt a leszívás, mint a tervezett. Semmiféle kimerülésről szó se essen. Ok?
Phenj sokat, igyál sok folyadékot. Ügyes légy! Majd beszámolsz, hogy mit mondott?
Előzmény: bloodbunny (83268)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83310
"Lehet én azzal szúrtam ki magammal, hogy a sikertelen utáni hónapban rögtön mentem és még nem voltam felkészülve sem testileg, de főleg lelkileg sem."
Ez a lényeg!
Én is így érzem. Nem voltam felkészülve.
Most hogyan érzed? Nagyon szurkolok!
Előzmény: FJojó (83263)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83309
Szia Deditke
Tudom nem a sikertelenektől vársz támogatást, mégis megpróbálnám.
Szinte látszik, hogy kinek fog sikerülni a fórumokon.
Próbálj pozitívan, optimistán hozzáállni. Sokaknak az agykontroll is segített. Vizualizálták, hogyan tapad meg és fejlődik a babájuk.
Nyugodj meg, lesz babánk!
Nem csodálom, hogy rosszul voltál! Kissé rúl voltál stimulálva. Kevés BMCs lánytól hallottam ennyi petét. (Nekem 6 tüszőből, 5 lett, 4 termékenyült meg és végül 3 fejlődött tovább. Sajnos sikertelenül, de ha a dietetikusomnak van igaza, akkor az én szervezetem van lestpálva.)
Szurkolok, hogy minden jól menjen!
Előzmény: deditke (83262)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83308
Fjojó: köszönöm.:)

Rana: ne aerobikozz! Tönkreteszi a méhszalgokat, izmokat ott lenn! Korai inkontinenciát okoz. Inkább alakformáló torna, callanatics (?), jóga. Semmi aerob mozgás, csak gimnasztika szerű.
Előzmény: FJojó (83248)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83307
Szia Rana :)
Nagyon aranyos vagy. :) Pár napig tartott míg megemésztettem a dolgot, de már a bizakodás vette át a helyét.
Gyószert nem kaptam. Helyette no cukor, méz. Előírt napi fél óra torna, minta étrend stb.
Igen vérvételből állapította meg a kiszáradást. Meg nem mondom melyikből a vérszegénységet, mert vasat nem néztek. Kellett volna, mert ezek szerint 3 év alatt még mindig nem jött rendbe (1-1,5 liter vért vesztettem, vészes vérszegénységem volt). Bízom a spontánban, de ha nem, majd jövőre megint megyünk.:)

Baba, köszönöm! Nagyon jól esett! Tündér vagy.:)

Shannah: 1* is gratulálni szeretnék! :)))
Igen, lehet találkoztunk már.:) Szept, október elején(?) volt inszemem és még kétszer UHkra jártam (ami elmaradt, mert a vezető nélküli oldalam dolgozott). BMCben a lombikot február közepén kezdtem, fagyi beülti április legvégén volt. Valami stimmel? Fő ismertető jelem, hogy mindenkivel beszélgetek.:DD
Iwiwen Rita, Endzsi és Rana felvett, rajtuk keresztül megtalálsz.
Cirip78 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83306

Szia Rana!

Köszönöm, hogy ilyen részletesen írtál. Még barátkoznom kell a témában. Holnap jövök ismét.

Előzmény: Rana75 (83302)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83305

Igen, ez lesz a second breakfast, ahogy egy művelt hobbit mondaná...:-))

 

Szóval én most azt tűztem ki magam elé, hogy nem görcsölni rajta, hogy összejön-e vagy sem.... Ebben némi segítségem az, hogy a cukorértékem kissé magas lett , így aztán most szénhidrátban szegényen kell diétáznom és hát ezt számolgatni, nem egy leányálom nekem. 

 

Azért azt a helyedben végig gondolnám, hogy ha most esetleg nem is leszel veszélyeztetett terhes, 9 hónap múlva akkor is otthon kell majd maradnod, így kiesel valamennyi időre mindenképpen a munkahelyedről.

 

 

Előzmény: mariann73 (83300)
Rana75 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83304
Előzmény: Rana75 (83303)
Rana75 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83303

Mariann!

Nekem is egy sikertelen volt eddig, és egy lett beültetve, de nem azért, mert ennyit kértem, hanem mert csak egy petike volt! :(   Bár én is rettegek az ikerterhességtől, én 3-at kértem volna, ha lehet, mert így tényleg nagyobb az esély, hogy akár 1 is megmarad... Mondjuk jobban rettegek attól, hogy soha nem lesz gyerekem, mint hogy ikerterhességem legyen. De ezt tényleg neked kell eldöntened, meg a párodnak.

Amúgy szerintem lehet dolgozni ikerterhességgel, ha nincs gond, csak jobban odafigyelnek az emberre. Rosszul tudom?

Előzmény: mariann73 (83301)
Rana75 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83302

Cirip!

Ezek azért annyira nem rossz eredmények! A tesztoszteron szerintem is jó, picit magas, de határértéken belül (az enyém majdnem ugyanennyi).

A TSH-d viszont jó lenne, ha sokkal lejjebb menne (most kicsit alulműködik a pajzsmirigyed)! Állítólag nem elég, ha a határértéken belül vagy, hanem 2, de inkább 1.5 alá kell lemennie, hogy sikeres legyen a lombik. Bár pont Cunimazsi itt az ellenpélda, mert neki a sikeres lombikja alatt 3 egész valamennyi volt, a sikertelennél pedig 1.5-2 körül (remélem, nem haragszik, hogy ezt ide leírtam).  FONTOS: az autoimmun pajzsmirigygyulladás (ne ijedj meg, nem olyan szörnyű mint ahogy hangzik) is okozhat pm alulműködést. Ezt amúgy sem árt kizárni, ha valaki lombikozni akar! Ehhez az anti-TPO-t (ez egy antitest a vérben) és az fT3 és fT4 hormonokat érdemes megnézetned. Ha ezek okésak, akkor bármiféle gyógyszer szedése előtt (mert ha ezzel a magas TSH-val elmész endokrinológushoz, Letroxot vagy Euthyroxot fog felírni, amik pm hormonokat tartalmaznak) érdemes plusz jódot bevinni a szervezetedbe (jódozott só, vitaminkészítmény). Elvileg a csapvíz tartalmaz valamennyi jódot (Magyarország nagy részén persze nem eleget), viszont nem tudom te hogy vagy a csapvízzel, én szinte csak főzéshez használom! A legtöbb ásványvízben pedig nincs jód!!!! Szóval rajtam a plusz jódbevitel segített (remélem, továbbra is fog!), mert a márciusi 3.23-as TSH-mhoz képest legutóbb 2.28 volt!!!! Viszont nagyon fontos, hogy csak akkor szedj plusz jódot, ha a pm gyulladás (pontosabban a Hashimoto thireoiditisz) ki van zárva, mert ha nincs, a plusz jóddal nagy bajt lehet okozni!!!

Előzmény: Cirip78 (83281)
mariann73 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83301
akkor mi a "jó" választás? 1v2? nagyon nehéz döntés legalábbis nekem
Előzmény: bloodbunny (83299)
mariann73 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83300
Szia!
Neked is egy beültetésed volt még?
nekem is és én is nagyon beleéltem magam hogy sikerülnie kell és aztán nagyon rossz volt amikor nem.........
de most már megpróbálok jobban ráhangolódni és nem akarni olyan görcsösen!(bár nem tudom fog -e sikerülni)
Előzmény: bloodbunny (83295)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83299
Hát az az igazság, hogy ha 2-őt ültetnek be, akkor 1 nagyobb valószínűséggel megmarad.
Előzmény: mariann73 (83297)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83298

Ooopsz.... :-((

Előzmény: Endzsi93 (83289)
mariann73 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83297
Midway!
Egy picit elbizonytalanitottál! mert tulajdonképpen én is csak 1 babát szeretnék /bár biztos gyönyörű lenne ikreket szülni/ , de én is félek ettől a "veszélyeztetett" dologtól, mert ráadásul a munkámat is csak rövid időre hagyhatnám ott (hogy miért azt hosszú lenne elmondani) és ha rögtön veszélyeztettett lennék akkor nem tudom hogy oldanám meg! viszont a doktor meg a Biológus Nő is egyből azt mondta , hogy kettőt ültessünk be! Mármint a múltkor ami nem sikerült! én meg azt gondoltam, hogy azért kell min.2 hogy boztosabb legyen! Ja és persze a kedvesem is 2-őt szeretne! Na most mit tegyek? Holnap megyünk a Kaáliba a Doktorunkhoz kontroll uh-ra.
Rana75 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83296
Shannah! :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Előzmény: Shannah (83279)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83295

Hát köszönöm szépen, ezt azért jó tudnom.... Ma lesz a 8. napja, hogy szurizok. Atya isten, akkor majdnem duplájára kéne nőnie? Jujjjj!!!

 

Rókakölyökről én sem tudok semmit, remélem nem azért hallgat, mert rossz hírei lennének....

 

Hanem csak azért, amiért én: nem akarok annyira belepörögni, mint a múltkor.... Kérem ezért a bocsánatotokat, tudom, nagyon önző dolog ez a részemről, de nagyon sokáig el-el pityeregtem magam az első sikertelen után, mert valahogy túlságosan beleéltem magam.

Előzmény: meisi (83287)
mariann73 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83294
Shannah! Nagyon-nagyon gratulálok! Úgy örülök ha ilyen jó híreket olvasok!!!! Vigyázz Magatokra!
Endzsi93 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83293
Hát....Ez nyitott kérdés marad. :-((
(Ráadásul a mnyh-m is 12 mm-es volt.)
Előzmény: baba37 (83290)
rita0130 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 83292

Nagyon-nagyon örülök és gratulálok!!!

:)))))))))))

Előzmény: Shannah (83279)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!