Keresés

Részletes keresés

Bridzsi28 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 867

Dzsemko78!

 

köszönöm a választ, bejelentkezünk  a Kaáliba, remélem fognak tudni neki segíteni!

 

 

Előzmény: dzsemko78 (859)
Rencsike75 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 866

na, hát csajok én most nem tudom, hogy mi van...

tegnap lett meg a hormonvizsgálat + vérvétel eredménye, és teljesen tökéletes minden!!

semmilyen gyógyszert nem kell szednem... és azt mondta az orvos, hogy PCO-m sincs..

viszont a másik orvos meg teljesen mást mondott (persze benne nem annyira bíztam meg, ezért kerestem fel a mostanit)... és miatta szedtem ugye Duphastont is egy cikluson keresztül.. persze lehet, hogy annak a hatása látszódott a mostani vizsgálat eredményén is... fogalmam sincs...

a pattanásaimra annyit mondott az orvos, hogy ha akarok fogamzásgátlót azt felír, de persze én azt nem akartam...

úgyhogy most tulajdonképpen örülök... de mégsem tudom, hogy mi van...

mindenesetre 3 hónap múlva vissza kell mennem újabb vérvételre...

 

hát ez a nagy helyzet ma!!!

vhogy a nagy örömhírtől a pattanásaim is félig-meddig elmúltak...:-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (864)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 865

Szia csakegysokadik,

 

a cickafark mire jo pontosan?

 

A babaprojekttel kapcsolatosan, sztem a Szabolcs utca vagy a Kaali lehet jo, azokrol jokat hallok. En ugyan most kulfoldon vagyok es itt jarok orvoshoz babaprojekt ugyben, otthon decemberben a Kaaliban fogunk jelentkezni, ha addig nem tortenik semmi:) A medlombos lanyoktol egeszen jokat hallottam Kovats Timea es Kovacs Peter doktorokrol, ok Kaalisok:)

Előzmény: Törölt nick (861)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 864

Rencsike,

akkor te szerencses vagy, nekem szinte allandoan van valami csufsag a buran:))) Az igaz,  hogy a ciklus kozepen bedurvulnak, de tkeppen folyamatosan elobujik egy itt-ott:))

Előzmény: Rencsike75 (863)
Rencsike75 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 863
az én pattanásaim általában a 12-16. napon jönnek ki... aztán talán mire megjön a mensi el is múlnak:-( de azért van 10 nap, amikor egész jól nézek ki:-)
Előzmény: Törölt nick (861)
Rencsike75 Creative Commons License 2005.09.20 0 0 862
hát mackós alkat én sem vagyok:-) inkább nőiesnek vagyok nevezhető... hihihi..
Előzmény: Törölt nick (860)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 861

Egyébként meg ma reggel lényegében eltűnt az összes pattanásom (ami meg maradt az marha pici és nincs feltűnő helyen)... már csak az az 1-2 van ami iszonyú lassan tűnik el... de az is már csak nyomokban:) Na nem mintha bánnám:)))))))) (viszont vérzésnek se híre se hamva...)

 

Most/tegnap este óta azt csinálom, hogy csak cickafark, napi 2 csészével... (összesen 2 evőkanálnyi teafű...)

 

Ja egy kérdés: Ha aktuális lesz a babaprojekt, szerintetek hol kezdjük a kivizsgálásokat? (Most nincs állandó nőgyógyászom, a SOTE-ra szoktam bemenni és ott mindig más rendel (eddig az összessel halál elégedett voltam...)... de ha lenne is kevés lenne valszeg...)

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.20 0 0 860

Hát... én csak epresjoghurtot ismerem innen személyesen, de szerintem sem ő sem én nem vagyunk mackós alkatúak:)))))) Valszeg nem vagyunk extrém esetek:)

Előzmény: Bridzsi28 (857)
dzsemko78 Creative Commons License 2005.09.19 0 0 859
Sziatok!! Epresjoghurt! Igen a klosti mellett rendszeresen járok dokihoz ultrahangra, ill. Pesten még nem voltam csak az előző dokimnál. Pesten akkor lehet hogy én most szurit is fogok kapni???? Mert nekem ezt a doki nem igen mondta, persze nem gáz a célért mindent. Bridzsi28!! Igen ez a topic a PCO-soknak van és nagyon ajánlom a barátnődnek, mert lekileg nekem nagyon sokat segít és segített. Ahol én kezdeném a helyedben egy olyan doki aki ért is ehhez. Velem két évig kisérleteztek a dokik. Mindig más gyogyszereket irt föl, volt olyan is hogy 3 fajta gyogyszeret szedetem egyszerre. + még átestemm két műtéten is .Én a Kaáli intézetbe járok, igaz én már a baba projekten dolgozom.
Előzmény: epresjoghurt (854)
fakutya 111 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 858

Kedves Mindenki!

 

PCOS-oknak ajánlom ezt a linket.

Sok sikert!

 

http://www.satti.tvn.hu/

Bridzsi28 Creative Commons License 2005.09.18 0 0 857

Sziasztok!

 

Új vagyok és egy barátnőmnek szeretnék segíteni, akinek a dokija azt mondta, hogy a teherbeeséssel lesznek gondjai, úgyhogy tanácsot szeretnék kérni tőletek, hogy merre is induljon el, mivel babát szeretne.

 

Szóval: állítólag PCO a betegsége neve, Poly-Ciszta valami. Mindkét petefészek disfunkcionális, a petesejtek nem érnek meg és cisztákká válnak a petefészkekben. Tünetek: magas tesztoszteron szint, rendszertelen és ritka menstruáció. Hormonokkal kezelik gyógyszeres és injekciós formában. Nagyon extrém esetben a beteg szőrösödik és a teste férfias tüneteket produkál, mint például "mackós" testalkat. Ez  a topic erről szól, igaz?

 

A kérdésem az lenne, hogy  van-e ötletetek, hogy merre induljunk el, tudtok-e jó dokit hormonkezeléshez, aki ezzel foglalkozik?

 

köszönöm előre is a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2005.09.16 0 0 856

zsuzsa,

 

nagy igazsag:)) Foleg megnezve az en gorbeimet...az ember ujraertekelne a peteeres es a testhomerseklet fogalmat a gorbeimet latva:))

 

Előzmény: zsuzsahd (855)
zsuzsahd Creative Commons License 2005.09.16 0 0 855
Hat, a homerozes olyan szempontbol tenyleg nem megoldas, hogy attol onmagaban nem lesz peteeres... :-)
Előzmény: epresjoghurt (853)
epresjoghurt Creative Commons License 2005.09.15 0 0 854
A Klosti önmagában nem baj, viszont azt is nyomon kéne követniük, hogy lesz-e peteérésed? Azt nézik ultrahanggal? Vagy teljesen magadra hagynak és csak ovulációs tesztet kell csinálnod?
Előzmény: dzsemko78 (833)
epresjoghurt Creative Commons License 2005.09.15 0 0 853

Sziasztok!

 

A hőmérőzésről annyit, hogy én is csináltam majd 1 évig "orvosi javallatra", aztán a meddőségiben a dokim meg sem nézte, mondván hogy sz@rt sem ér...na jó, ő nem fogalmazott ilyen durván, de kb. ezt jelentette a válasza.

 

A felmerült clostival kapcsolatban annyit tudok mondani, hogy ha ez is elég a tüszőrepedéshez, akkor örülj, mert megúszhatod az injekciókúrákat. Nálam amikor jól fejlődütt a tüsző ettől, akkor kevesebb Fostimont kaptam injekcióban.

Rencsike75 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 852

én is jövő héten megyek kineziológushoz...:-)

 

kíváncsi vagyok, hogy neked milyen élményeid lesznek ezzel kapcsolatosan:-)

 

nem tudom, hogy az a jobbik esetnek számít-e, hogy én végülis rendesen menstruálok???

Előzmény: Törölt nick (851)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.15 0 0 851

Izé... szóval én örülnék a legjobban, ha nem én nyitottam volna anno... meg kicsit ijesztő is, hogy olyan régen volt már...

 

az viszont bevallom, engem is megnyugtatott, hogy elkezdtek jelentkezni a hasonló problémával küzdők... mert én csak azt látom, hogy az orvosok SEMMIT!!! sem tudnak az egészről:(((

 

(Viszont a jövő héten megyek a kineziológushoz:)))) Hátha segít:)))) Kéne... a menzeszemnek se híre, se hamva, a ragyák viszont jönnek ezerrel.... )

Előzmény: dzsemko78 (848)
Rencsike75 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 850

Én még csak nemrég "csöppentem" bele ebbe az egészbe, úgyhogy még az egésznek az elején járok... szedtem egy hónapig Duphastont, azonkívül, hogy utána beállt a mensim, semmi nem történt...

aztán elmentem egy másik orvoshoz, mivel nem éreztem úgy, hogy kellőképpen foglalkozik velem az orvos, illetve csak legyintett a problémáimra...

 

úgyhogy most ott tartok, hogy az új orvos újabb hormonvizsgálatot csinált, vérvétel..stb....  és ennek várjuk az eredményét, ami holnap lesz meg, tehát vmikor jövő héten megyek megint orvoshoz, és gondolom majd kimondja az Áment... és most már tényleg történik is vmi...

ma reggel is kiborultam a tükörbe nézéstől... újabb pattanás... és iszonyúan fáj, mert annyira gyulladt az arcom..:-(

 

tehát itt tartok most...

Előzmény: Törölt nick (846)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.15 0 0 849

dzsemko,

az en gorbem meg ugy nezett ki, mintha valaki megragta es kikopte volna...semmit nemlehetett belole kiolvasni a vilagon:) De adok neki meg egy sanszot:))

jucus

Előzmény: dzsemko78 (848)
dzsemko78 Creative Commons License 2005.09.15 0 0 848
Csá csakegysokadnick!!! Félreértettél. Nem neked irtam hogy üdv......, hanem a Jucus6 nak mivel ő irta hogy becsatlakozott. Nem akartalak menbántani, tudom hogy te nyitottad a topicot.És persze nagyon örülünk neki, legalábbis én mert addig a napig mig rá nem találtam erre az oldalra, azt hittem hogy egyedűl én vagyok az aki PCO-s, és hogy senki sem tudja hogy mi az. Sok sikert a hőmérős bandának. Nekem nem jött be. Jó annak az emberkének akinek girbe görbe volt a ˇˇlázlapjaˇˇ nekem nem voltak benne görbék, csak kis elhajlások de alig észrevehetők.
Előzmény: Törölt nick (842)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 847

Na, akkor lehet, hogy ujra megprobalom a homerozest. Egy ideje abbahagytam, mert az agyamra ment a kuszasaga. Amugy az enyem olyan volt, hogy teljesen osszevissza hol megnott, hol lement, mindenfele logikatol mentesen. Azert adok neki meg egy sanszot:)

 

Előzmény: zsuzsahd (845)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.14 0 0 846

Rencsike,

sajnos igy van:( Nekem is szinte minden reggel pofonkent erkezik egy-egy csodas kifejlett peldany, ami raadasul faj is:( Nade, valamit valamiert es sem a fogigatlo, sem azantibiotikum nem segotseg, mert ugye akkor meg a gyerekprojektnek lottek, ami viszont azert fontosabb:)

 

Nalatok hogy all a helyzet? Egyaltalan, tudnak ezzel kezdeni valamit az orvosok?

Előzmény: Rencsike75 (844)
zsuzsahd Creative Commons License 2005.09.14 0 0 845
Homerozesrol: az teljesen OK, ha viharos tengerhez hasonlit a homersekletgorbe. A megemelkedett homerseklet, ha van, ugyis kideritheto: 2-3 tized fokkal foljebb mennek a "hullamok". Van erre egy eleg alaposan kidolgozott kiertekelo modszer. Lenyege par szoban: azt kell latni, hogy a homerseklet magasabb lesz, mint az elotte levo 6 nap, es utana a kov. menziig ugy is marad (esetleg kisebb kivetelektol eltekintve). A 3. megemelkedett napon illik mar 2 tized fokkal magasabbnak lennie, mint az utolso 6 "alacsony homersekletu" nap legmelegebbiken. No, remelem, eleg zavaros voltam. :-)

Ja, es a "hullamok" jelentosen csokkennek, ha minden reggel kb. ugyanabban az idoben mer az ember lanya, kb. ugyanannyi alvas utan, es persze felkeles elott. Ha ejjel ki kell menni wc-re, az nem gond, de meresig meg min. 1 orat aludni/pihenni kell.
Rencsike75 Creative Commons License 2005.09.14 0 0 844

nekem hiába van jó kozmetikusom, ezekkel a nagy gyulladásokkal nem nagyon tud mit kezdeni...

elmegyek kezelésre, aztán másnap akár kijön egy újabb...

 

persze a pattanásokra lehet szedni erős antibiotikumokat is, amiktől szintén nem lehetsz terhes... de azt köszi nem...

+ fogamzásgátlót sem vagyok hajlandó szedni...

így marad a reggeli "úristenhogynézekki":-) felkiáltás...

Előzmény: Törölt nick (843)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.13 0 0 843

hat igen, sajnos a ragyasodassal szemben tehetetlen vagyok:) itt meg, ebben a fenenagy orszagban rendes kozmetikus sincsen. Olyan van, aki megmassziroz, es olyan aki kisminkel (ez ket kulon szakma!!:)), de aki megszabaditana a ragyaktol...

ennek ellenere asszem passzolom a fogamzasgatlot...bar most a mutetem elott egy honapig szednem kell....

Előzmény: Törölt nick (841)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.13 0 0 842
Új?:))) Ezt a topikot még én nyitottam 2002-ben amikor a dokik legnagyobb kétségbeesésemre azt mondták, hogy PCO... és egyetlen PCO-st sem ismertem (most már többet is ismerek). Csak mostanáig ott volt a bogyó ami szépen eltusolta a dolgot... (nyomi bogyó... inkább a ragyák + a kínlódás, mint a bogyó... az teljesen kikészített engem... állandóan gomba, gyulladások stb. Amióta nincs bogyó, SEMMI!!!!!!!!!! Újra kezdem embernek érezni magam... ). Ja. A hőmérőzést azért majd még kipróbálom... (aztán majd mesélek:)
Előzmény: dzsemko78 (838)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.13 0 0 841
milyen igaz... (ragyák ezerrel.. a kineziológusom meg xarik válaszolni az időpontkérő levelemre... kéne egy másik a pesti oldalon....)
Előzmény: Törölt nick (840)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.13 0 0 840
Egyebkent ez erdekes, hogy minden doki azzal kezdi, akkor szedjunk bogyot...nade, en sem akartam, ugye, mert gyereket szeretnenk (lassan egy eve, sikertelenul), es kulonben is, az sztem csak a tuneteket szunteti meg, ha abbahagyjuk, rogton lesznek megint cisztak...
Előzmény: Rencsike75 (831)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.13 0 0 839

Koszonom a meleg fogadtatast:) Sajnos en is erintett vagyok a temaban, plussz emelle tarsul egy eldugult petevezetek (es egy masik, aminek a mukodokepesseget meg mindig homaly fedi). Most voltam HSG-n, semmi uj info:( November 15-en lesz egy mutet, amikor is kiveszik az emlitett baloldalt es megnezik, mi van a  jobb oldallal. Aztan, ha van egy kis szerencsenk, talan lehet gyerekunk "hagyomanyos" modszerrel....ehhez viszont a doki szerint nem kell tul sok remenyt fuzni, mert apanal sem 100-as minden:(

 

Hat eleg csunya historia van mogottunk, nekem a fent emlitett problemak mindegyike orvosi hibabol adodott:(

 

Ja, homerozes...nekem az viccnek is rossz volt...olyan kusza gorbeim voltak, hogy abbol a hurrikan kozeledtet elobb lehetett volna kiolvasni, mint az ovulaciomat:) Nekem a teszt valt be, de mivel nem minden honapban erlelek, sokat elpocsekoltam mar.

 

Ti hol alltok a tema megoldasaban?

 

Előzmény: zsuzsahd (837)
dzsemko78 Creative Commons License 2005.09.13 0 0 838
Szia!! Üdv az újjjjjjjj embereknek. A hőmérőzést én is próbáltam , de minden reggel röhögte. Nekem azt mondták, hogy olyan 36,5 körül kell lennie , mikor van peteérés felmegy37,0 fölé. Na most nekem minden reggel 34,5 volt meg ilyenek néha felment 35,2 fölé. Elmentem dokihoz aki közölte velem hogy ----Ja! nem hónaljban kell mérni hanem szájba. Ugyhogy utűána még mértem kb 2 hétig de meguntam. Igaz akkor már felment 36,2 -36,9 között ingadozott. Remélem te nagyobb sikert aratsz mint én.
Előzmény: Törölt nick (834)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!