Keresés

Részletes keresés

topikolos Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43313

Mi az az időszakos víz?

 

Szerintem is hülyeség megszüntetni. Sose tudod, mikor lesz rá szükség. Ha esetleg eladod, akkor értéknövelő is lehet. Meg mennyi felesleges munka. EPS-t a plafonra, ahogy írtad, aztán lezárod, hogy senki ne akarjon lent bóklászni.

Később még akár egy puffer kiépítésére is jó lehet...

Előzmény: Karger (43310)
cseik Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43312

a felső a jóbb megoldás, feltéve ha egyszerre készülnek.

 

ha külön készülnek akkor az alsó.

 

az alsónak akkor van értelme, ha csak bizonyos szakaszokon van erősített alap.

Előzmény: Htomas79 (43306)
nagy ivó Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43311

Inkább kérdezd meg a terveződet, mi okból készíttet egy szerintem rosszabb megoldást. A magassági magyarázetot ne fogadd el mert azzal itt lehet játszani

Előzmény: Htomas79 (43309)
Karger Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43310

:) Jó ötlet, csak kb 23 köbméter, és nincs ilyen nagy flakon :)

 

Arra gondoltam hogy a pince menyezetére felragaszok 10-15 cm nikicelt, ez így a spájz alját szigeteli is, utána a pincét még nem tudom hogy de feltöltöm, és a maradék hézagot a feltöltés és a menyezeti hungarocell között kinyomom púrhabbal, és kész is a betonkocka. Ja és feltöltés közben még egy fém kazettában elhejezek némi leírást az utókornak, időkapszula címén :)

Komojra fordítva hoyg csináljam? Sajnos kőműves /statikus iskolát nem végeztem. :(

Előzmény: halaloszto (43308)
Htomas79 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43309

A terveken sajnos a felső kialakítás szerepel.

Terveztessem át?

Előzmény: nagy ivó (43307)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43308

fujd ki purhabbal.  

 - mennyi szigeteles van a padlo alatt?

 - 2meter, hoho

 

vajk

Előzmény: Karger (43301)
nagy ivó Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43307

Az alsó képen látható a jó kivitelezés

Előzmény: Htomas79 (43306)
Htomas79 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43306

 

Sziasztok!

 

Alapozással kapcsolatban lenne kérdésem:

 

A fenti skiccek közül melyiket tartjátok a jobb megoldásnak? Ha a talpkoszorú tetejére van ráültetve a szerelőbeton, vagy ha mellette van?

 

 

 

Karger Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43305

Így viszont nem használható, ezért gondoltam hogy megszüntetem. És mivel nem akarok titkos befalazott nagymamát, így inkább feltölteném.

 Atól félek hogy az odahordott anyag egy idő után összeesik, és akkor csak bentreked a pára ami megzabálja a fölötte lévő helységnek a padlójt.

Ja azt nem írtam, hogy a pince felett a spájz van, és a kettőt csak 10 cm beton válassza el ami a pice teteje, és a spájz alja is egyben.

Van valami jó ötleted?

Előzmény: nopánick (43304)
nopánick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43304

A feltöltéstől még ott marad a víz, csak nem tónak látod utána...

 

Szóval, túl sok értelme nincs szerintem.

Előzmény: Karger (43301)
nopánick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43303

Hopp, a  skicc hozzá ....

 

Előzmény: nopánick (43302)
nopánick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43302

"A feljáró kerete a gyapot fölött is 15-20 cm szélesen fusson körbe."

 itt a szürke dologra gondolsz?

 

A fekete L alakúra  (ami vélhetőn most gerenda/deszka/OSB) búvó keretre gondolok,

amin át felbújsz és aminek a felső vízszintes széle tartja körben a szürke "ajtó" tömböt.

Mert, a gyapot ugye önmaga nem igazán tartja meg az "ajtó" tömb súlyát...

 

és mivel tömjem ki nikecellel vagy gyapottal, nem baj ha ez le van zárva?

vagy csak páraáteresztő fóliával zárjam le a tetejét?

 

Én elsőre pl. az "ajtó" alsó lapját 12-es OSB-ből vágnám ki.

Erre felül (a padlás felőli oldal) PUR habbal ragasztanám rá a 15-20 vastag hungarocell réteget és kész is.

 

Alul meg kapna egy vékony léc keretet, ami pozició helyesen bevezeti

a felbúvó nyilásba, hogy mindig, könnyen a helyére cuppanjon az "ajtó"....

 

HA igényesebb kinézet is kell akkor alulról lehet éppenséggel

burkolni is az OSB-t csak ez nehezíti az emelgetendő ajtót :-((

Előzmény: Törölt nick (43299)
Karger Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43301

Hali srácok!

Én idáig nem írtam ide, de úgy döntöttem MEGSZÜNTETEM a pincémet, az időszakos víz miatt. 13 négyzetméter. Van valamennyi sitt is, és még lessz is amit bele tudok rakni, de ha teljesen feltöltöm, akkor nem fog felszivárogni a víz? Hogy érdemes betemetni egy pincét? Mire kell figyelni? Van e veszélye?

Lécci segítsetek!

ubiquity Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43300

igen, társasház, emeleti és alatta is szoba van.

Előzmény: Gyurco78 (43297)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43299

köszi az infókat.

már csak egy dolog nem világos.

 

 

"A feljáró kerete a gyapot fölött is 15-20 cm szélesen fusson körbe."

 

itt a szürke dologra gondolsz? és mivel tömjem ki nikecellel vagy gyapottal, nem baj ha ez le van zárva? vagy csak páraáteresztő fóliával zárjam le a tetejét?

 

 

 

Előzmény: nopánick (43298)
nopánick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43298

HA, nem akarsz járni-rakodni a padláson akkor nem kell a váz sem.

Bár a feljáró lyuk körül esetleg nem árt egy pár négyzetméteres rakodó sáv,

ha mostanra már úgyis rászoktál a padlásra, mint lomtárra...

 

Párazáró fóliáról szó sem volt !!!!

Hanem páraÁTERESZTŐ !!!! volt az, nagyon nem mindegy ám.

 

Ennek pár előnye van...

 

- a padlástérben lévő huzat télen nem hűti ki a gyapot felületét

  (mert a tetőfólia és padláson lévő gyapot teteje között ugye

  most is van huzat, mivel kell!!! a gyapot szárazon tartásához)

 

- nem szálldogál szabadon az üvegszál törmelék a légtérben

 

-  nem telítődik porral-kosszal  a gyapot teteje

 

- normálisan néz ki....

 

----

 

Feljáró lezárás kérdése.

Úgy célszerű lezárni, hogy a szigetelésben hőhíd ne keletkezzen.

Azaz a feljáró széles keretére takarjon rá a lezáró fedél...

A feljáró kerete a gyapot fölött is 15-20 cm szélesen fusson körbe.

 

Valami ilyesmi...

 

 

Előzmény: Törölt nick (43293)
Gyurco78 Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43297

Társasház, emeleti lakás?

Előzmény: ubiquity (43296)
ubiquity Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43296

Szeretném felújítani és átalakítani a 110 m2-es lakásomat. A tervezővel ki is találtunk egy jó elrendezést. Ez úgy néz ki, hogy az egyik nagyobb méretű 25 m2 szoba egy részéből alakítanánk ki a fürdőszobát. Sajnos a tervező azt mondja, hogy az OTÉK előírja, hogy 77§-ban, hogy 

 

Csatornavezetéket nem szabad vezetni, csőkapcsolatot, tisztítóidomot nem szabad létesíteni:

a) huzamos tartózkodásra szolgáló helyiségek légterében, ezen helyiségek födémében, padozatában, továbbá megfelelő hangszigetelés nélkül önálló rendeltetési egységek közötti elválasztófalban (pl. lakáselválasztó falban), ha az főhelyiséget határol

 

Hogyan tudnám mégis megoldani, hogy a fürdőben a mosdó, kád és zuhany csatornavezetékeit elvezessem és ne kövessek el szabálysértést?

 

Válaszát köszönöm!

Cs_ Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43295

Meg lehet oldani, hogy újat rakjál rá, csak a meglévő parketta hullámait kell eltüntetni valamilyen módszerrel. Vagy úgy, hogya nagyon deformálodottakat kiszeded és kipótolod a helyét, a kisebb hullámokat el lehet tünteni csiszolással is vagy inkább pár mm vastag erre való alátét habbal. A 0,5 centis hézaggal nem kell foglalkozni, az nem probléma, ha akarod oda is befaraghatsz egy kis fát. Szegőléceket fel kell szedni, aztán mehet az új kész parketta az egészre. 

Előzmény: szekeres.robert (43289)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43293

köszi az infokat.

de még lenne pár kédésem.

 

tekintve hogy ez csak egy kicsi padlás, fel sem tudok állni, igy csak létrárol fel szoktam állni és a lyuk köré pakolok amit elérek.

 

de átgondolom, hogy kell-e ez nekem.

ha nem kell akkor elég megigazítani a gyapotot, és mégegy réteget (20) cmert rátenni?

akkor gondolom nem kell az élére állított palló.

de a párazáró fólia akkor is kell?

 

illetve a feljáró szigetelésére mi a legjobb?

 

jelenleg osb lapbol készítettem egy keretet, teleraktam gyapottal, felül meg farost lemezzel zártam le, ha fel akarok menni akkor felnyomom és kész?

ez jó megoldás?

 

 

Előzmény: nopánick (43291)
nopánick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43292

Ja, persze a 3 cm magasítás lehet akár cserépléc is...

 

(csak hozzá vagyok szokva, hogy nálam mindig van kéz közelben

hungarocell és XPS is  ezért hipp-hopp odaragasztom PUR habbal)

Előzmény: nopánick (43291)
nopánick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43291

Háááát ....

 

- először is ezt rendesen kellene elrendezni a gerendák között

  úgy, hogy mindejol töltse ki hézag/gödöd/púp mentesen a

  gerenda közöket a gerendák tetejéig.... ha kell pótlás, akkor

  hasonló tekercsben vehetővel nyugodtan pótold....

 

 

- ha, kész, azután a gerendákra merőlegesen szegelj vagy ragassz PUR habbal

  5x10 cm-es pallókat élére állítva, arra a területre,ahol rakodni-járni akarsz...

 

- teríts le, újabb 10 cm gyapotot a teljes területen és

  a gyapot tetejére teríts eg yréteg olcsó páraÁTERESZTŐ fóliát

  (a szőrös fele kerül alulra a gyapot felé)

 

- a pallók élére ragasz fel 3 cm vastag hungarocell táblából vágott csíkokat

  ez lesz a burkolat alatti kiszellőzéshez a légrés távtartója..... azaz palló magasítás

 

- a hungarocellel magsított pallókra rögzítheted a rakodó-járó padlót   (deszka vagy OSB csíkok)

  úgy, hogy 1-2 mm rés maradjon a padló darabok között a kiszellőzés céljára

 

Valahogy igy kell kinézzen ...

 

A fa és hab kötéshez is hazsnál nyugodatn NEM dagadós PUR habot.

 

És ha már dolgozol fennt, akkro az ereszben is nézd át ahab elrendézését,

mert a képek alapján ott is van mit igazgatni... a cél, hogy a talpgerndán és

a fal tetején át hajtott szigeteléssel védve legyen a fal-plafon sarok is...

 

Ehhez hasonlóan kell megoldani....

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (43288)
szekeres.robert Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43290

Tényleg mókás - most már, hogy tudom egy ideje, és túl vagyok a szentségelésen. (Ja igen, a fal is faszerkezet, egymásra merőlegesen, rácsosan rakott lécek a fal belseje, kétoldalán vmi falemez, közte még kitöltve szigetelővel.)

 

A vágástól tartanék, nehogy kárt okozzak. Lehet, hogy a padlónak direkt nem terveztek ilyen merevítő funkciót, de talán mégis erősíti a szerkezetet. Néhány léc kivételével (ami toldva van) a padlólécek a teljes emeleten végigfutnak, egy-egy egész szálként, 80 centinként leszögelve a tartógerendákra. (Gondolom, hogy az van alatta) Szóval nem lenne jó, ha csuklik-nyeklik a ház, a pár éves drywit+színezés meg berepedezik (az van a földszinten, az volt egy kerekebb összeg), úgyhogy a hajópadlónak maradnia kell ...

 

Kösz, akkor szintbe próbálom hozni, ahogy írtad. Azt akkor is meg kell tenni, ha esetleg mégis menne rá valami.

Előzmény: halaloszto (43286)
szekeres.robert Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43289

Csak azért nem tervezem felszedni és újrarakni az egészet, mert ez egy könnyűszerkezetes ház emeletén van. Úgy van összerakva, hogy a padlódeszkák alá mennek a falaknak, és még azt is el tudom képzelni, hogy akár szerkezeti tartó szerepük is lehet. Akkor meg kockázatos lenne elvágni a falak mentén, és valahogy kitoldani. Ha megoldható lenne az erre rárakással, hogy csak egy-másfél centit emelkedne a szint, az még nem lenne gond, annyit az ajtókon is lehetne igazítani. A küszöböknél sem lenne gáz (hogy a két oldal nem egyforma magas), mert az egész szintet egyformán csinálnám meg.

Azt elfelejtettem, hogy nem baj, ha valamivel drágább megoldás lesz (pl. a szalagparketta és kiegészítő anyagai belefér), de olyan legyen ami tetszik és tartós. Sajnos van néhány mélyebb karc, ami nem is bútor alá esne, így csiszolás után is látszana, ezért is talán jobb lenne rárakni egy újabb réteget - ha "műszakilag" megoldható. Szimpatikus a szalagparketta, mert magasságban nem emel sokat, és a szerkezetet sem terheli, mert könnyű. De ha az jön ki, hogy nem jó neki ez az alap, akkor nem lesz rárakva.

 

 

Előzmény: Cs_ (43285)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43288

a képek:

Előzmény: nopánick (43276)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.03 0 0 43287

tegnap felmentem a padlásra, és csináltam pár képet.

a deszkák 15 cm-esek, igy ha jol nezem meg ennyi gyapot sincs rajta.

egyáltalán ez a tipusú gyapot jó? vagy milyet vegyek, és mennyi lehet a max amit rá lehet tenni. kb 20 nm rol van szó.

 

 

előre is köszönöm.

 

 

Előzmény: nopánick (43276)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.02 0 0 43286

mokas ahogy a fal rajta van, es nem is tunik vastagnak, gondolom az is valami fa szerkezet.

 

eppen el lehetne vagni a fal mellett kozvetlenul, es ujat csinalni, de az egy komoly projekt. 

 

en annyit csinalnek vele, hogy a nagyon puposat vagy kicserelnem, vagy csak legyalulnam sikba (vagy kezi szalagcsiszolo 60-80-as papirral), a resbe gyalulnek beleillo lecet. aztan felcsiszolni, es ujralakkozni. csiszolas-lakkozasra szerintem ad mester is elfogadhato arat, a javitas pocsolodos, azt nem szeretik/vastagon szamoljak. egy nap alatt felcsiszolja-lelakkozza az egeszet majdcsak, ugyanannyi penzt kifizetnel a masik napert, ami a javitgatas? amugy a csiszolas-lakkozas is uj szegoket jelent ha igazan szepen akarod.

 

a szeget ugy usd le, hogy egy letompitott 100-as szeget teszel ra, es azt utod, igy akar szint ala is tudod utni, es nem lesz kalapacsnyom a padlon.

 

vajk

Előzmény: szekeres.robert (43284)
Cs_ Creative Commons License 2011.05.02 0 0 43285

Erre azért nem lehet új parkettát rakni így. A felpúposodás gázos, a hézag nem annyira, hogy ha nem akarod felszedni a régit, akkor azt lehetne csinálni, hogy a nagyon deformálódott darabokat felszeded és beraksz a helyére valamit, mondjuk lécból gyalulni kell megfelelő méretűt + kezelni (mondjuk volt ahol csemberagasztóval tltötték ki, azt nem igazán ajánlom). A kis egyenletlenségeket meg lehet oldani alátéttel. Van ilyen polifoam? hab vastagabb lemez, amivel kisebb felület kiegyenlítést meg lehet oldani, de ez sincs ingyen. De ha ráraksz új parketátt, akor az egész padló szint magasabb lesz, ami probléma lehet az ajtóknák, abból is le kell gyalulni, ha befelé nyílnak. Osszál-szorozzál, kérj ajánlatot parkettástól a felújításra is, lehet az a legolcsóbb, ha felszeded az egészet és újat raksz, de ennél az esetnél is bejátszik a sznt külnbség változás, mert a szalagparketta valszeg vékonyabb, mint ami lent van + lehet az aljzat egyenletlenségeivel itt is kell valamit kezdeni.       

Előzmény: szekeres.robert (43284)
szekeres.robert Creative Commons License 2011.05.02 0 0 43284

OK, kösz a tippet, leütöm a szegeket, jobb a békesség.

A másik lehetőségről,  hogy erre szalagparkettát rakni, arról mit gondolsz?

 

"D-profil": maga a profil nem egységes, lécenként kisebb-nagyobb mértékben eltér, de egy-egy lécen belül teljes hosszában azonosnak tűnik.

Tehát vannak "Débb" és "kevésbé Débb" deszkák. Ez rosszat jelent?

Csináltam pár képet róla.

 

1. Ezért nem lesz felszedve és új lerakva: alá megy a falaknak (rá lette építve az emelet?!), ilyen a közlekedő felé és az erkély felé is.

A színesebb léceken úgy látszik, mintha a fal mindkét oldaán ugyanaz a léc lenne. Felszedtem a saroklécet pár helyen, ott az látszik, hogy tényleg alámegy a falnak.

 

2. Ezért kell felújítani: néhol már fél centis a rés (legtöbb helyen alig van, de ahol van, ott feltűnő)

 

 

3. D-profil. Ez a léc a legmeredekebb, ennyire domború csak 2 van. Ennek a deszkának a széleinél 5-6 mm mélységet lehet mérni. (Másutt 2 mm a jellemző)

 

 

4. Szálirányban nincs felpúposodva, nem is hajlik be

 

 

Esetleg más ötlet felújításra?

 

Előzmény: halaloszto (43269)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.02 0 0 43283

Ha kitépi a szél és éppen alatta ál valaki akkor szépen megsül ha hozzá ér a kábelhez .

 

Figy az ELMÜ álom az államban.

Nem teszik a föld alá a kurva kábelüket . Nekik a statisztika a fontos .

Egyébként az ingatlanra nézve ez értékcsökkentő tényező.

Mi így vettünk évekkel ezelőtt egy telket , hogy a gázművek nyomócsöve a közelben volt és a véd távolsága 16 m jobbra és balra egyaránt . Ebből a 16 méterből belógott 1.5 méter. Ez 1.5 mft minuszt jelentett a vételnél .

 

 

cs

 

Előzmény: Törölt nick (43282)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!