Keresés

Részletes keresés

Ladybee Creative Commons License 2016.06.18 0 0 41515

Rhode Islandi tenyészcsapat, 10 tyúk + két kakas, egy éves kettőshasznosítású fajta, jól tojnak, Mányon    eladó.

Omosimama Creative Commons License 2016.06.18 0 0 41514

Jó döntés, várjuk a "pipimeséket"!

Előzmény: Arni25 (41513)
Arni25 Creative Commons License 2016.06.18 0 0 41513

nagyon szépen köszönöm Nektek a részletes tájékoztatást és segítséget .Akkor belevágok kicsiben és meglátjuk, mit hoz a jövő .Majd még jelentkezem .z Szép napot Nektek. Üdv Arni

Omosimama Creative Commons License 2016.06.18 0 0 41512

Csatlakozom Thorr véleményéhez. Először kezd el hobbyból néhány tyúkkal-kakassal, és ha tetszik (az összes macerával együtt: óltakarítás, tiszta edény, tiszta udvar, tiszta víz, betegségek, esetleges elhullás, kényszervágás stb.), akkor ha kezd kialakulni a vevőköröd folytathatod nagyobb léptékben. Nem a kedvedet akarom elvenni, ezekkel a problémákkal én is megküzdöttem-megküzdök, de kevesebb jószággal hamarabb belejössz a rutinba és még örömöd is leled benne. A felsorolt kényelmetlenségek közül az utolsó három viszonylag ritkán fordul elő, de akkor nagyon zokon esik. Ja és ne felejtsük a kiengedem-bezárom játékot, mert az utolsó keltetést (8 hetesek) ma éjjelre nem csuktam be először (körbekerítve, lehálózva, macskátlanítva), mert eddig reggel ötkor kitámolyogtam, hogy kirombolhassanak az udvarukra. 

Szóval kezdd el a tyúktartást, de ne nagyban. És rögtön ne keltess se géppel, se kotlóval, kükönben is annak nincs itt az ideje.

Előzmény: Arni25 (41507)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 41511

Ja igen: és nagyobb léptékben sokkal több nem csak a klöltség, hanem a munka is, ami hamar elriaszthat bárkit is.

Előzmény: Törölt nick (41510)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 41510

El lehet adni, de neked kell járni utána, és kiépíteni a vevői körödet.

Nem sokan fognak maguktól becsengetni, hogy úgy hallottam baromfit tart, házi tojás nem lenne eladó?

Viszont vevőket tényleg lehet szerezni idővel.

A lejebb ismertetett módszerrel viszonylag gyorsabban is, de ismerősi kör kérdése is.

Aki sok ismerőssel rendelkezik (vagy régebb óta csináléja) annak gyorsabban, aki kevéssel annak nehezebben mehet.

De a vásárlók közül többen néha igénylik hogy a vásárlás alkalmával pár percet legalább beszélgess is velük.

Tehát egy kevés idő is elmegy vele.

Szerintem kezdjél 10-15 db tyúkkal csak, ők valamivel többet tojnak már mint amit egy család naponta megeszik.

Meglátod mennyire tetszik neked az egész, és mennyire könnyú vagy nehéz felétek a tojások értékesítrése.

Ha működik kicsiben, múködik nagyobban is, de idő kell a kialakuláshoz.

Ha nagyobb léptékben kezdesz, sokkal több költséged lehet, és ha sokára tudod kialakítani a vevőkörödet, a nyakadon is maradhat.

űÉs jó ha olyan fajtát választol, és takarmányozási módot alakítasz ki akik télen is tojnak, mert a vevők nem nagyon szeretik

űha azt mondod nekik hogy most egy darabig nincs tojás. (Saját tapasztalat, van aki megsértődik...)

Ezeket a számokat csak akkor vedd komolyan, ha kiszóródásmentes , pazarlásmentes etetőket használsz, mert a tyúkok

más esetben sokat pazarolhatnak, a takarmányköltséged megnőhet meredeken.

Ha több évre visszaolvasol, és elég sokat dolgoztam ezeken. (Sajnos már törölt nick a felhasználónév,nehéz szűrni.)

És néha lehet 1-1 elhullás is, ami felboríthatja a tervedet.

Az induláshoz elég sok ezköz is kell (etetők, itatók, de nem mindegy hogy milyen).

És ha élősködőt kapnának,no az teljesen felboríthatja a tervedet.

 

Ne cserélgess tyúkokat kakasokat mással, piacról se vegyél, csak megbízható helyről.

Az élősködők ellen ez a legjobb védekezés.

És azt is légyirtóspray-zd le vagy 2* egymás utáni 2-3 napban alaposan....

 

Ha a legjobb korú tyúkokat keresed, akkor 4-5 hónapos jércéket vegyél, mert a tyúkok 6 hónapos korban kezdenek el tojni.

(A tojó típusúak, mert a vegyesek néha sokkal később.)

Vigyázz nagyon a vásárlásnál, mert lelkiismeret nélküli nagydumás emberek sokszor kitollasított "kitojt" tyúkokat adnak el jérceként.

(Főleg ha látják hogy kezdővel van dolguk)

Bele ne szaladj egy ilyenbe, mert az egy rémálom lehet.

Csak tojó típusú tyúkot vagy jércét vegyél, másra a te esetedben (a te igényeiddel, terveiddel) nem fog bejönni a számításod.

kitojt tyúkot ne vegyél (ők olyan ketreces tartásból kiengedett 1,5~2 éves korú tyúkok, akik vedleni kezdenek, és ezért 2 hónapra abbahagyják a tojást.)

Igaz megúszhatod a kis fiatal jércék nevelgetését, de nem fognak már úgy tojni mint a fiatalabbak, és más gondok islehetnek velük.

(tollhiány, csípdesés, tojásevés, tojás hosszabb távon való abbahagyása)

Az ő átnevelésükhöz szerencse és hozzáértés , türelem kell. Olcsóbb, de vagy bejön vagy nem.

Hát én ezeket tanácsolnám. Aztán majd meglátod mi az amire gondolsz, mi az amire nem.

Na mára már mennem kell.

Előzmény: Arni25 (41507)
Victor1988 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 41509

Nekem egész jó vásárlói köröm van, de csak a tojáson még így sincs nagy haszon, bár tény, hogy valamelyest fedezi a takarmány árát. Én pont ezért nem bánom ha sok a kakas, mint ahogy tavaly vagy akár az idén is - nem sokkal kevesebb kakas lesz a tavalyi számhoz képest. Ezek 60 százalékát el szoktuk adni (hogy azért nekünk is maradjon valami), így már azért jobban megéri tartani. Most például megint kicsit tojáshiányban vagyok, ugyanis két tyúk nekiült kotlani, így csak 20 db tojóképes tyúk van, de hát napi 12-17 tojás jön be tőlük, így a heti 100-120 db eladásra szánt tojás nehezen tartható különösen úgy, hogy magunknak is jusson belőle. :)

Nálam a minimum tyúklétszám 25 lehet, de az idén megint kevesebb jérce van, mint kakas, ráadásul a múltkor egy elpusztult, egy meg nem tud a lábára állni. Úgy néz ki, ezt muszáj lesz levágni, mert aligha lesz jobban és lehet, más baja is van.

Előzmény: Törölt nick (41505)
Arni25 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 41508

Szia .Köszönöm a válaszod:)

Előzmény: TazazTibi (41497)
Arni25 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 41507

Szia. Köszönöm sokat segítettél. Szeretnék mindenképp belevágni, de lenne még egy két kérdésem :)

kb 50 db tojót szeretnék tartani.

Hány hetes korban érdemes megvenni öket?

-Keltetővel érdemes keltetni? vagy macera.

 -Takarmányt búzát ,kukoricát kb 5000 ft/mázsáér tudok venni.

-Télen ugyan ez a lenne a menü kiegészítve egy kevés napraforgóval ,tojótáppal, és zöldtakarmányként,

céklarépa meg sárgarépával meg konyhai maradék.

Tehát azt mondond a tojásokat el lehet adni ? Nem marad a nyakamon?

Igazából hobbyból is szeretném csinálni ,de azért jó lenne egy kis hasznót is keresni.

Előzmény: Törölt nick (41505)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 41506

Ugynevezett "kitojt tyúkokat" nem javasolok semmiképp sem, mert itt a fórumot (fórumokat) olvasva

nagyon sokszor nem vállnak be. Volt akinek soha nem is kezdtek el tojni.

űVolt akinél beválltak persze. De ha mégsem, nem jó egy nagy csalódással kezdeni

Előzmény: Arni25 (41495)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.17 0 0 41505

Másodállásban nem müködik , minimális nyereséget termel. Ez hobbi.  (háztáji méretekben, de néha üzemi méretekben sem termel nyereséget. )

(Most pld. ha jól tudom az unió politikája miatt beengedett nyugat-ukrajnai tojás nyomja le az árakat, ott kisebbek a költségek,

és hát mi vagyunk hozzájuk a legközelebb, ide jön a java... egy -két éve még nem engedték be csak vámokkal meg egyebekkel, de megváltozott a politika)

Szóval a tojásokat el lehet adni, de neked kell járni utána, és csak bolti árért megy el.

 Kevesen lennének hajlandóak többet fizetni.

Én bolti áron adom. Vevőket könnyen lehet szerezni, ismerősöknek néha ha sok van adsz 1 dobozzal ajándékba, kóstolóba.

Megmondod hogy ez házi, nem ketreces, stb, és felírod rá a telefonszámodat, ha kell még hívjanak.

Sokan fognak, lesz aki nem. Van aki kiadta, hogy heti 2 doboz tojást vigyek neki.

Én nem használtam soha gyógyszereket, meg már kiegészítőket vitamint se, úgyhogy majdnem az egyetlen, de mindenképp a legmeghatározóbb

költség a takarmány ára. Ez mint ahogy leírták változó, felénk 80 ft/kg a búza és a kukorica, 130 ft/ kg a tojótáp, és 180ft/ kg a takarmánynapraforgó.

 

A nyári kajájuk nálam : 45%búza 45% kukorica 10% tojótáp.

 

Ez egy könnyű tojó típusnál 12dkg/nap  80*0,12*0,9+130*0,1*0,1= 9,94 ft/ nap

Egy középnehéz súlyú vegyshasznosításúnál  15 dkg/ nap =12,425 ft/nap

Egy nagy testű húshibridnél 18dkg/ nap = 14,91 ft/nap

Persze plusz konyhai maradék, kerti hulladékok (az sok van).

 

Azon az áron számolva, amennyiért én veszem a cuccokat. És ez csak akkor érvényes, ha nincs vagy nagyon kevés a takarmánypazarlás, veszteség.

 

A téli kajájuk nálam hogy tojjanak 35%búza, 35% kukorica 20% takarmánynapraforgó és 10 % tojótáp.

 

Ez egy könnyű tojó típusúnál 12 dkg/nap 80*0,7*0,12+180*0,2*0,12+130*0,1*0,12= 12,6 ft/nap

Egy középnehéz vegyes típusnál 15dkg/nap = 15,75 ft/nap

Egy nehéz húshibridnél 18 dkg/nap = 18,9 ft/nap

Plusz persze mindenféle hulladék.

 

Bevételed csak a tojásból lehet,húst szinte senki nemvesz itt. Ráadásul a hús eladását több EU rendelet is tiltja.

Bár mi megsszük a húsát, de van hogy csak lves ízesítő lesz belőlük, és a leves elfogy, de a hús ottmarad.

Különösen idősebb példánynál. Majd rájössz miért. Ha igazán jó húst akarsz, húshibrideket kellene tartanod.

 

Ha a tojásra mész, egyértelműen a könnyű testű tojó típusok a nyerőek.

Egy könnyű tojó típus  ezzel a nem tökéletes takarmányozással csak 75%-os tojás / nap kihozatalt számolunk, akkor egy tojó típusú tyúk egy hónapban 675 ft értékű tojást termel, és ez egy nyári hónapban neked takarmányáron 298 ft-ba kerül, egy téli hónapban pedig 380 ft-ba.

De ezek nyáron ennél töbeet tojnak.

 

Egy középnehéz vegyeshasznosítású tyúk max 540 ft értékben termel tojást neked havonta, ami nyáron 372 ft-ba kerül neked ,

egy téli hónapban pedig 475 ft-ba is kerülhet, ami már éppen hogy a nyereségesség határán jár.

De az az igazság, hogy ezek a vegyeshasznosítású tyúkok sokszor télen ennél kevesebbet tojnak, nyáron pedig kotlanak.

Kotlás alatt és után nem tojik. Sokszor 1-két hónapig kiesik, ami a főszezonban nagy érvágás.

Nálam volt nemrég 5 kotlott, mind a leszoktatóketrecben, és 3 már leszokott de még nem tojt, tehát 8 tyúk nem tojt nyáron a

főszezonban, ami a létszám 1/3-a. Tehát ez már ilyenkor is a nyereségesség határán jár....

Igazából csak tavasszal hozzák a jó számokat.

 

Tehát  a tojó típusúak nyereségességét lefelé, a vegyeshasznosításúakét felfelé kerekítve is a tojó típusúakat még lehet nyereséggel tartani,

de a vegyes hasznosításúak már éppen hogy nyereségesek, sőt mivel a takarmányon kívül néha más kisebb kiadás is előfordul,

űmár néha veszteségesek is lehetnek.

Egyes vegyeshasznosításúakra jellemző, (főleg ha takarmánynapraforgót nem adsz télen nekik) hogy egész télen nem tojnak.

No az meg egy gazdasági katasztrófa.

A tojó típusúakra ez kevésbé jellemző, és kotlani sem szoktak csak nagyon ritkán.

 

Tehát csak tojó típusúakat tudok javasolni neked.

Ilyenek a hivatalos hibridek: Harco,Tetra sl, stb, vagy a régi tojó fajták:Rodhe Island Red.

Legföljebb olyan vegyes hasznosításúak, akiket tojásra szelektáltak, mint az Amrock és/vagy az Ausztralorp.

De ők is néha kotlanak, és előfordul hogy télen visszaesik a tojásszámuk.

Tehát a tojó típusúakat javaslom.

 

Most nekem is vegyes hasznosításúak vannak,javarészt,  de jövőre nagyrész tojó típusúak lesznek nálam, pár-pár

vegyeset hagyok csak meg.

Most úgy vagyok, hogy az eladott tojások ára a takarmány árát éppen-hogy fedezi, de a családnak (nekünk)  a tojás így ugye

ingyen van, ami 3000~5000 ft /hó körüli összegre jönne ki. Ez nem is rosz, de csak a takarmány árával számoltunk.

Én másra nemis igazán költök, gyógyszert soha nem vettem meg egyebeket, a betegség is ritka.

De van aki ilyenekre is (néha sokat) költ.

És elég sok kakasom is van, akik kész csőd, mert sokkal többet esznek egy tyúknál és nem tojnak.

 

Jövőre ha nagyrész áttérek a tojó típusúakra, akkor csökkenni fognak a takarmány-költségeim (kevesebbet esznek)

és nőni fog a bevételem (többet tojnak). A tyúkhúsért úgysem voltunk sohasem annyira oda. És kevesebb kakast is tartok majd.

 

De ez a legjobb esetben is csak néhány ezer ft nem tekinhető semmiképp sem másodállásnak szerintem.

Sőt, ha számolom a sok munkát, meg egyéb gondokat...

 

A háztáji baromfitartás inkább csak hobbi. Kevés nyereséggel járhat, de nagy bevételeket ne várj tőle.

Viszont néha jó szórakozás.

Ha komolyan gondolod javaslok olyan típust mint a Harco, ahol a kakas / tyúk már naposcsibe kortól mindenki számára megkülönböztethető:

mert a kakas kendermagos, a tyúk barnás színű.

És a kakasokat fölösleges felnevelni, etetni, költségként. Már naposcsibe korban ki lehet őket szelektálni,legfeljebb egyet megtartva.

 

 

 

 

 

Előzmény: Arni25 (41495)
Omosimama Creative Commons License 2016.06.17 0 0 41504

Attöbbi gyógyszert nem tudom, de a mi "falusi" (aki nemcsak házikedvencekkel foglalkozik, hanem haszonállatokkal is) állatorvosunk 5g-os kiszerelésben(orignál) adott kokcidiózis elleni port (a vízbe) 40 csirkének. Meg is állt a betegség. Három hét múlva ismételni kell, de így is 1200ft csak.

Előzmény: Réti-pipi-tér (41501)
meszi67 Creative Commons License 2016.06.17 0 0 41503

Csak akkor drága ha a terményesnél vagy a piacon veszed. Ha a termelőnél akkor nem. Én a héten is vettem búzát Nagytarcsán /önkormányzattal szemben/ 50 Ft-ért. Az hozzád közelebb van, mintha a szomszéd kerületbe mennél át.

 

Persze én kénytelen vagyok, hiszen azért az nem egy általános magatartásforma a "nagyfaluban", hogy dobálgatják az ételmaradékot az emberhez. Mondjuk én el sem fogadnám, mert akkor azt viszonozni is illenék / pl. megfelelő mennyiségű tojással/ és akkor ugyan ott tartanék.   

Előzmény: atrego (41502)
atrego Creative Commons License 2016.06.16 0 0 41502

Budapesten is  arany  áron  vannak  a  magok.

Szerencsére  az  ételmaradékokat utánad  dobják....ezért  etetek  azzal....

A  mag  csak  csemege  nekik,mégis  szépek,erősek

Előzmény: TazazTibi (41497)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2016.06.16 0 0 41501

Vakcinázás

 

Szóval körbejártam egy kicsit a témát.

Általában 1000 db-os mennyiségeket lehet kapni, de van ami 15000 db-os.

 

Talán a legjobbnak tűnik a kombinált marek és gumboro oltás, 1 napos korban kell beadni.

De kibontás után 1 órán belül fel kell használni az anyagot mert tönkre megy, nem lehet tárolni.

Csibénként 16-18 Ft. Szerintem ez nem pénz érte.

Nekem lenne még egy 300 db-os kelésem úgy 3 hét múlva, akkori időpontra lenne a fennmaradó 700 adagra érdeklődés ?

 

Holnapra kapok árajánlatot a kokcidiózis elleni vakcinára. Valószínűleg ez is 1000-es mennyiségű.

Erre lenne érdeklődés ?

 

Aztán van még sok más vakcina is baromfinak himlő, pestis, bronhitisz.

Ezekre  érdeklődés ?

 

Réti-pipi-tér Creative Commons License 2016.06.16 0 0 41500

Köszönöm az infókat. Azóta végre tudtam egy igazi állatorvossal is beszélni és részben ugyanezeket ajánlotta.

Előzmény: sanyi27 (41442)
Victor1988 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 41499

Most hogy mi a fene ez megint: az első túrából (most három hónaposak) van egy szép fekete kopasznyakú jércénk. Az előbb az esti etetéskor vesszük észre, hogy az egyik lábára sántít. Erősen gondolkoztam, talán én léptem-e rá véletlenül vagy tettem rá esetleg valami nehéz tárgyat a lábára, de nem tudok ilyenről. Na de pár percre rá meg is lett a ludas: az egyik fehér, fekete csíkos nyakú, rózsástarajú kakas taposni akarja. Nem is gondoltam rá, mert van nála fejlettebb kakas is. Valószínű, hogy szegény jérce még nem ért meg a párkapcsolatra, így menekülés közben megránthatta a lábát vagy tudom is én. Szerintetek ez még helyrejöhet?

Omosimama Creative Commons License 2016.06.16 0 0 41498

Talán valami jó is történik. Panaszoltam, hogy egy szép amrock jércém gyengélkedik. Tegnap reggel végigtapogattam és úgy találtam, hogy a begye ugyan tele van, de folyadékkal. Beugrott, hogy olvastam én erről itt - sajnos nem találtam meg a vonatkozó hozzászólásokat-, de valakinek a nagymamája vagy más idős nőrokona azt javasolta, ilyenkor fordítsuk fejjel lefelé a tyutyut  és gyengéden masszírozzuk ki a begyéből a fölgyűlt nemtudommit. No, gondoltam ártani már nem fogok vele, hát megpróbáltam. Alig hogy elkezdtem, bizony tetemes mennyiségű sűrű és nyálkás folyadék folyt ki a csőrén. Mindaddig masszíroztam, míg úgy nem éreztem, hogy üres a begye. Kapott egy kicsi darab fokhagymát és visszatettem a többiek közé. Hogy lekopogjam, már nem biztos, hogy meg tudom különböztetni a többitől. De azért árgus szemekkel figyelem őket.

Ezúton köszönöm annak aki annak idején a kérdést föltette, a válaszolónak, és a mamának is!

TazazTibi Creative Commons License 2016.06.16 0 0 41497

Sok mindenen múlik sok minden :D pl hol laksz? Míg dunántúlon megveszel 5000ft-ért/ mázsa kukoricát,búzát árpát...addig az itt fórumozó borsodi tagjaink kb 8000ft/ mázsa áron vásárolgatnak terményeket nem egyszer olvastuk,hogy ezt írták...és hol mennyiért tudod el adni a tojást,ez is helyfüggő...vagy ki tudsz e alakítani egy stabil vásárló kört...

Magam nevében beszélve jó választás lehet kezdésnek egy amrock csapat,nagyban ne vágj bele..max 20 tyúkkal próbáld meg, aztán kialakul ami kialakul...

Üdv...

Előzmény: Arni25 (41495)
Victor1988 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 41496

Jaj, ha nekem ekkora területem lenne! :)

Ott nyugodtan elfér akár 100 db tyúk is szerintem. Hogy mennyire éri meg eladni a tojást, ezt nem tudom, mert én nem Magyarországon élek, így pontosan nem ismerem az árviszonyokat, bár ha minden takarmányt venned kell, nemigen lesz nagy hasznod rajta. Hogy milyen fajtát érdemes tartani, ezt majd megválaszolja egy nálam jártasabb a témában, ugyanis én csak falusi vegyeseket tartok, illetve tán lesz pár db itáliai - az jó tojó télen is.

Előzmény: Arni25 (41495)
Arni25 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 41495

Sziasztok! Kezdő vagyok, és érdekelne a véleményeteket, negatív pozitív jöhet. Másod állásban  Szeretnék tojó (jércéket) csirkéket vásárolni és tartani  szabadtartásban , tojás eladás céljából  fizetés kiegészítésnek. Mivel adott  egy 17nm-es tyúkólam alul betonozott szigetelt , oldalt vakolt fallal (meszelve) tetővel lefedve, szigetelve elég komfortos :) ott lennének éjszakára. Rudakon és tojófészkekkel berendezve. Tartozik hozzá kb: 70-nm szabad terület , elkerítve ahol nappal kapirgálhatnak. Kérdésem a következő

1-maximum mennyi tyúkot tarthatok ekkora területen?

2 –kukorica ,búza,napaforgó mivel nincs saját földünk ezért úgy veszem meg? Megéri?

3-a házi tojást könnyen el lehet adni? van rá kereslet? kb 25-30 ft/db

4-melyik fajtát érdemes tartani (Tetra,vagy kettős h.)?

Válaszotokat előre köszönöm. szép napot üdv!!

Omosimama Creative Commons License 2016.06.15 0 0 41494

Hát igen. Nem érdemes szigorúan büntetni a kutyát, mert csak akkor érti, hogy rosszat csinált (a gazdi szempontjából), ha a tett pillanatában szólunk rá. De valószínű, hogy olyan kapcsolatban vagy a kutyáddal, hogy így is megértette a "bűnét".

Előzmény: Törölt nick (41493)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.15 0 0 41493

Nekem is meghalt egy tyúkom. Hétfő reggel kiszökött a tyúkudvarról a zöld és

zsenge füves udvara (a ház udvarára) legelni, csípdelni a zöldet.

Néha előfordul, de eddig mindig vissza tudtam kergetni ha 1-1 kiszökött a kapun amíg nyitva volt.

Hát most (valószínű) nem vettem észre.

Délután estefele jöttem haza, az egész udvaron szétszórt tollak....

A kutya elkapta. Nem ette meg. Csak a fejét harapta le.

A testtel csak játszott, huzogatta az udvaron.

Úgyhogy a kutya most büntiben van. 3 nap kenelfogság.

(A kenel is kb.30 nm, inkább lekerített kisudvar ez neki....szóval nem akkora büntetés ez.)

De a több mint 1000 nm-es házudvarhoz képes kicsike.

Ritkán van bezárva, büntetésnek veszi ha ott van. Legalábbis ott szokot szűkölni nekünk.

Így kér minket, hogy egedjük ki.

Megértette hogy mi a baj, mert felmutattam, megszagoltattam vele a tyúk testét,

és rögtön sunnyogni kezdett.

És persze ez egy fiatal tyúk. Persze az öregebbeknek több eszük van, mintsem beleszaladni a kutya szájába...egy kis friss zöldért....

 

Persze az is lehet hogy kiugrott, mert 2,5 méteres kerítés van a tyúkudvar körül, néha ritkán valahogy kirepül 1-1. Tavaly a szomszédba repült át egy jérce-növendék kakasom, de azt meg tudtuk fogni.  Szerencséje volt, mert amelyik valamelyik oldalra kirepül az halálra van ítélve, túl sok itt a kóbor kutya meg egyébb.Később persze így is pörkölt lett belőle, de legalább mi ettük meg..

1-2 fa tetejéről át tudnak ugrani a kerítés tetejére, majd onnan ki, ha nagyon akarnak, de nem szokott előfordulni csak nagyon ritkán, évente egy eset.

A kiskakast biztosan halálra szekálták a nagy kakasok ő azért, na de a tyúk miért ???

Még a melléképület tetejéről is leugorhatott,leszédülhetett az udvarra.

Mivel feltételezhetően az egyik kis selyem is tavasszal így pusztulhatott el,

kezdenem kell valamit mégis a melléképülettel, hogy a tyúkudvar felől ne tudjanak a tetejére felszállni a tyúkok, lekeríteni azt is.

A fenébe, egymás után két baleset, most már nem modhatom el, hogy évek óta nem pusztult el tyúkom. Mert a kutya lerendezte....

De a többi hála istennek jól van.

Előzmény: Omosimama (41492)
Omosimama Creative Commons License 2016.06.15 0 0 41492

Sajnálom a pipikédet! Nekem is egy húsvéti amrock jércém gyanús. Nem akart kijönni a hásuk alól, úgyhogy tegnap is, ma is "kipiszkáltam". Kapott fokhagymát és túrót, akár tetszett neki akár nem. Most kint volt a többivel és a zöldet is csipegette. Talán megmarad. Nagyon tempósan fel kell szabadítanom a nagyobb csirkeudvart, mert túl nagy a népsűrűség.

Előzmény: Victor1988 (41491)
Victor1988 Creative Commons License 2016.06.15 0 0 41491

Sziasztok!

Most megint hallgattam egy kicsit, de most már ideje írnom az állományról pár sort. :)

Sajnos a múlt héten elpusztult egy szép jércike, látszott rajta, hogy baja van, csupa csont-toll volt, nem is nagyon evett. A kutyának elég volt vacsorára, de felboncolva nem lett, így nem tudni, mi okozta a bajt. Közben a kiskakasok próbálgatják már a hangjukat: 3-4 kukorékol. Most azon gondolkozok, hogy oldjuk meg a 4 (lassan 5) hetes csibék letelepítését a neveldéből. Most a 13 és 11 hetes csirkék együtt vannak az udvarban, a tavalyi tyúkok külön, viszont más hely nincs a legkisebb generáció számára. Talán lekerülnek a növendékek közé, de lehet, a tyúkok jönnek ki az udvarba, ezek meg a helyükre.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.15 0 0 41490

A vastabletta jó a vérszívók okozta vérveszteség gyorsabb pótlására.

 

 

Előzmény: Zsolt_92 (41488)
atrego Creative Commons License 2016.06.13 0 1 41489

Decis rovarölőszerrel áztatásszerűen permetezni a  berendezést.

Előzmény: GezakekazeG (41487)
Zsolt_92 Creative Commons License 2016.06.13 0 1 41488

Üdv!

 

Egy próbát megér, a tyúkok vízébe vas tablettát (én pezsgőtablettát használok) tenni, az ólat well done focus zsíroldóval permetezni, elfog belőle fogyni 4-5 flakon a terület nagyságától függően, de megéri. A tyúkok porfürdőzésre alkalmas területét beszórni Protect rovarirtó porzó szerrel. Nálunk ez a trió bevált! A zsíroldó használatakor szájmaszk használatát ajánlom! 

Előzmény: GezakekazeG (41487)
GezakekazeG Creative Commons License 2016.06.13 0 0 41487

köszönöm szépen.

tulajdonképpen egy csatát már elveszítettem, a megfutamodást választottam és elköltöztettem a tyúkokat egy új ólba.

Az a minimalizmus jegyében készült, így a tisztán tartás is könnyebb lesz.

Az új helyen még nem találkoztam atkákkal, de félek, hogy a vadgalamboktól újból "elkapjuk"

Az említett két HSZ-t olvastam, ezért keresem pl a kovaföldet :)

 

Előzmény: Törölt nick (41485)
Omosimama Creative Commons License 2016.06.13 0 0 41486

Ha még nincs madártetűd stb., akkor megelőzésképpen a száraz fahamu is megteszi jó vastagon az alom alá terítve, ill. egy száraz helyre szórva ahol fürödhetnek benne a tyúkok. Azért hangsúlyozom a SZÁRAZ szót, mert nedvesen már az úgynevezett HAMULÚG, amivel régen az asszonyok mostak és mivel lúg, tehát maró hatású.

Előzmény: GezakekazeG (41484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!