Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2594


A Citi Life kártyához 400 Ft havi híj ellenében igényelhető a Citibank SMS Hírnökszolgálat, amellyel az 1000 Ft-ot meghaladó hitelkártyás költéseit és az online típusú vásárlási tranzakcióit SMS értesítés formájában folyamatosan nyomon követheti.

 

 

Érdekes, a díjtáblában 0 Ft van.

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2593

Tájékoztatjuk, hogy a 2013. január 1-től igényelt hitelkártyák esetében a Bank az egyes vásárlások, készpénzfelvételek, adott hónapban terhelt díjak és a részletfizetési szolgáltatások után jutalékot számít fel a Kamat és díjtáblázatban feltüntetett mértékben.

 

Hirnökszolgáltatás se ingyenes, ahogy nézem.

 

20) 2013. január 1-től igényelt hitelkártyák esetében, a vásárlási tranzakciók (hitelkártyával történt vásárlások, csoportos beszedések) összege után számított érték, mely az aktuális havi elszámolást követő hónapban, összesítve egy összegben kerül terhelésre a hitelkártya számlán és feltüntetésre a számlakivonaton.
21) 2013. január 1-től igényelt hitelkártyák esetében a készpénzfelvétel (ATM, bankfiókokban történt kifizetés) összege után számított érték, mely az aktuális havi elszámolást követő hónapban, összesítve egy összegben kerül terhelésre a hitelkártya számlán és feltüntetésre a számlakivonaton.
22) 2013. január 1-től igényelt hitelkártyák esetében az adott hónapban terhelt díjak (például havi díj, késedelmi díj, kártyapótlási díj, stb.) összege után számított érték, mely az aktuális havi elszámolást követő hónapban, összesítve egy összegben kerül terhelésre a hitelkártya számlán és feltüntetésre a számlakivonaton.
23) 2013. január 1-től igényelt hitelkártyák esetében az adott hónapban Tele-Kölcsön, Tele-Kölcsön Plusz szolgáltatás keretében folyósított összeg után kalkulált érték, mely az aktuális havi elszámolást követő hónapban, összesítve egy összegben kerül terhelésre a hitelkártya számlán és feltüntetésre a számlakivonaton.

 

 

Előzmény: Törölt nick (2592)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2592

Igen, én bent voltam a fiókban, a két ünnep között - vagy talán előtt - aktiváltam, már akkor mondták, hogy csak a 2012. dec 31. előtt aktivált (!) kártyák esetében mentes az illeték alól csoportos  beszedési megbízás. A vásárlásról akkor még nem volt szó!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2591

Hat en rakerdeznek a helyedben. Ha pedig kitalaljak, akkor felmondhatod kovetkezmeny nelkul addig meg...

Előzmény: gyb78 (2590)
gyb78 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2590

igen, ezt én is olvastam.

Én pont ma kaptam meg és aktiváltam a Dec 4én illetve 14én igényelt kártyát, remélem nem találják ki, hogy idei aktiválásnál is él a tranzakciós díj..

Előzmény: Törölt nick (2588)
tibi2626 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2589

csak kivették, hogy 0 Ft-os:

 

citibank weboldal

Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2588

Nohat mik vannak:

(Nem engedi ez a fos belinkelni, de a hitelkartya menupontbol megtalalhato konnyen)

 

2013-tol igenyelt hitelkartyaknal is felszamoljak a tranzakcios adot, minden vasarlasnal, csopbeszedesnel es a dijak utan is!

 

Ezzel akkor a Citi is nagyjabol ki van love a hasznalhato szamlak/kartyak korebol.

nyman Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2587

ja, ekkor az akcios kamatnal volt ertelme. Illetve ez is osszegfuggo. Nekem a hazfelujitas miatt mindig hetjegy felett volt a szabadon allo penz, mert lekotni nem akartam, mivel barmikor kellett. Meg kellett spajzolni a citilife-hoz is. Erdekes, azt lehet, hogy emiatt is kaptam meg 500 ezres kerettel. Ugyanakkor miutan veget ert az akcio, es atutaltam az AXAhoz a penzt, kertem folyoszamlahitelkeretet az atlagegyenlegre. 200 ezret. Azt elutasitottak. Pedig meg volt olyan honap az elmult haromban, amikor masfel millio volt a szamlan. Igy siman kijohetett volna.

 

Ugyanakkor nekem ket szamlat is nyitottak. Elvileg magatol kellene menni az atvezetesnek, de vmit elbaszott az az ugyintezo igy nem mukodott az elso szamlam rendesen.

 

 

Előzmény: gyb78 (2584)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2586

Jo kerdes (nekem adja a ceg), de elvileg kene hogy jarjon ha az Utazas kategoriat valasztod.

Előzmény: Péter.1970 (2585)
Péter.1970 Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2585

BUÉK mindenkinek.

 

Tudja valaki, hogy erste joker hitelkártyával, ha BKV bérletet vásárolok jár a 4 % jóváírás?

gyb78 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2584

Nekem is hasonló módon igényeltek, ezt belépéskor az online felületre azonnal látom is.

A Citi200 megtakarítás (3 hónapig látra szoló 7%) sztem csak dec31-i indításig volt érvényes, és valóban kell az alap számlán lennie folyamatosan min 300e Ft-nak.

Akkor már valamivel jobb a sima takarék szla. Igaz itt kevesebb a kamat (1-1,5-2%) de nincs meghatározva min folyószámla egyenleg.

Előzmény: tibu (2582)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2583

Azt hogy mit kene latnod azt passzolom. De az egy kulon megtakaritasi szamla, aminek kulon szamlaszama van es odautalva a penzt kapsz latra szolo kamatot. Ami ahogy nezem most 3 honapig 7%.

 

Viszont a kondiciokban az van hogy a sima szamladon minimum 300e Ft-ot kell tartani. Ami egy marhasag, hisz az nem kamatozik egy fillert se. Az akcios kamat utan meg MNB - 2% a kamat ami megint nulla.

 

Szerintem nem sok ertelme van, de ha tenyleg hasznalni akarod akkor kerdezz ra a telefonon h most van e v nincs.

Előzmény: tibu (2582)
tibu Creative Commons License 2013.01.01 0 0 2582

Mikor TOP számlacsomagot rendeltem, kértem hozzá Takarék Plus-t is. Tudjátok, hogy ezt vajon külön kell-e aktiválnom ill. látni-e az online bankon, hogy aktiválva van-e? Meg egyáltalán hogyan kell használni? Vagy hívjam a telebankot?

FOMA Creative Commons License 2012.12.29 0 0 2581

Nekem 3 ilyen számlám van, Gránit, K&H, Erste. A Gránit valóban egy kicsit körülményes lehet vidéken, de a másik kettő könnyen elérhető. Ha a 150 ezres limitre gondolsz, akkor az egy kétkeresős háztartásnál már nem hiszem, hogy olyan nagy kuriózum.

Előzmény: dream-air (2580)
dream-air Creative Commons License 2012.12.29 0 0 2580

Igen ez a cél, csak azért ez egyre nehezebbnek tűnik. Kb. 4 ilyen számlát ismerek és mindegyik limitáltan vagy korlátozottan elérhető.

Előzmény: FOMA (2577)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.29 0 0 2579

Ja igen az utalasra nem is reagaltam. Erste lett a foszamlam, igy a Jokert akkork is ingyen fizetem vissza ha esetleg ok is bevezetik a tr. adot. Jelenleg meg barhova ingyen lehet szoval ez egyelore nem problema.

Előzmény: FOMA (2577)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.29 0 0 2578

Ezt egy masik topikban mar kifejtettem. A ket kartya egyutt 11ezer evente.

1%-os visszateritesnel 1.1milliot kell kolteni hogy 0-ba legyek (ennyit mindenki elkolt szerintem alapbol).

3%-osnal (atlagban 3% fele konvergal a visszaterites) mar a fentinek csak a harmadat, ~350ezret kell kolteni.

Ez pedig meg az alacsonyabb keresetueknek is kvazi semmi eves szinten.

Előzmény: gyb78 (2576)
FOMA Creative Commons License 2012.12.29 0 0 2577

Ha csak a gázt vagy távfűtást számolod a Life-nál, és csak a tankolást a Jokernél, akkor is bőven fedezi az éves díjat, a többi vásárlás már csak hab a tortán. A tranzakciós díjat meg nem is értem, ki utal olyan számláról, ahol ezt bevezetik?:-)

Előzmény: gyb78 (2576)
gyb78 Creative Commons License 2012.12.29 0 0 2576
Ezek szerint vasarolsz annyit, hogy a ket kartya eves dijan felul kapj vissza? Vagy erre is van valami trukk? :-)
A szamlak kozti utalasi tranzakcios dij ktgerol nem is beszelve..
Előzmény: Törölt nick (2575)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.28 0 0 2575

Hat arra nem is. En benzinkut, szorakozas, utazas triot valasztottam. Benzinkut egyertelmu miert, a szorakozasba beletartozik az osszes etterem, szinhaz, szorakozohely, kocsma, online jegyvevo helyek stb. ahova en/mi eleg gyakran jarunk. Az utazasba meg pl. az osszes taxi/busz/vonat/repjegy es az utazasi irodak is. A taxi 4% alabol jobb mint a kiemelt citilifeos citytaxi 2%-a, ugyhogy mar itt megeri es evi 1-2szer azert szoktunk menni (repulni) valahova ugyhogy neha majd joljohet ez is.

 

Nalunk jellemzoen az asszony veszi a kajat o meg odzkodik a hitelkartyatol (sehogy se tudom rabeszelni :P), de azert en is sokat koltok kajaboltban (sor, bor, palinka :D), ugyhogy jovore meg megtartom a Citilifeot is, aztan evvegen kiszamolom hogy megerte e es hogy mi legyen utana...

Előzmény: Törölt nick (2574)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.28 0 0 2574

Jogosak az észrevételek:)

Az élelmiszerüzleten át is siklottam, akkor valóban nem jó annyira. Mi hiperbe járunk, mindent ott veszünk szinte. Elektronikai üzletre, ruhaüzletbe sem hiszem, hogy heti szinten jár az ember (max drogériába), hogy megérné azért a 4%.

Előzmény: Törölt nick (2573)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.28 0 0 2573

Ja es a THM meg nem tokmindegy? :)

Itt ugyis mindenki visszafizeti idoben...

Előzmény: Törölt nick (2572)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.28 0 0 2572

Joker nem ad 4%-ot a kajara. Pont ezert kell melle a Citilife is.

Az OMV-s 5% pedig csak dec31-ig van (viszont most adnak 3000Ft-os kupont melle), amugy az is 4%.

Előzmény: Törölt nick (2571)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.28 0 0 2571

http://www.penzcentrum.hu/hitel/ki_hinne_tobb_tizezret_kereshetsz_a_legjobb_hitelkartyakkal.1034999.html?utm_source=index_box_landing&utm_medium=penzcentrum_cimlapon_doboz&utm_campaign=penzcentrum_cimlapon ezt a cikket mintha már olvastam volna, de csak mai keltezésű.

A lényeg, a life jó, de a THM magas. A jokert picit irigylem, a 4%-os élelmiszervásárlás és az OMW-nél 5% kedvezmény miatt ( ami lényegében 20 Ft literenként... mondjuk ez ugyanaz, mint a shellnél a kupon + life vagy shell kártya)

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.28 0 0 2570

Szia! "Egybevasalták" nekem is, a shelles hirtelen "ezüst hitelkártyára" változott. Pár shelles vásárlást a citire könyveltek, nem bánom:)

 

Előzmény: Törölt nick (2549)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 2569

Hat passz. De az tenyleg fura hogy +40-re haromszor annyi penzt adnanak.

Előzmény: Törölt nick (2568)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 2568

Szia, köszi a választ, rosszul fogalmaztam, kezes lesz az a társadós, de egy házaspár venné fel. A jövedelmük kb. 1/3-2/3 arányban oszlik meg az össz jövedelemben. Ha, és amennyiben +40000 Ft-tal több lett volna a bér, akkor az Unicreditnél 2,5 millióval kecsegtették volna őket. Valahogy nincs arányban a 270-re 800, 310-ra meg a 2,5 misi (persze csak nálam). A rezsikiadások sem magasak náluk.

Na mindegy, próbálkoznak máshol majd... persze kizárólag banknál, mert minap egy ismerősünk belefutott valami fogyasztói csoportban, amit már másnak hívnak, de lényegében az.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2567)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 2567

Passz. De jelzalog (azaz fedezet) nelkuli szemelyi hitelre mit varsz? 840ezer forint az boven sok egy szemelyi hitel kategoriaban nem? Meg a tarsados az micsoda? Az a kezes? Ez azt jelenti hogy nektek onmagaban nem adnanak hitelt? Mert akkor ez is belejatszik.

 

Amugymeg nekem van 2 hitelkartyam, a ketto egyutt majdnem 800e kerettel. Ahhoz meg semmit se kellett csinalni csak papirokat cipelni ideoda :)

Előzmény: Törölt nick (2566)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.27 0 0 2566

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne úgy általában.

Voltunk a családommal az UniCreditnél (mert az esett útba) előzetes hitelbírálaton (jelzálog nélküli személyi hitel), a két társadós nettója 270.000 Ft, "igazi" hiteltartozásuk nincs, összesen 24.000 Ft diákhitelük van, ami lejár 2013-ban, valamint Citinél van 200e Ft hitelkeretük life kártyán (amit pontosan törlesztenek is, tartozás nincs, de a hitelkeret teljes összegét hiteltartozásnak veszik). Nos, az UniCredit 850.000 Ft-ot adnak max., de a tényleges hitelbírálatnál ez kevesebb lehet.

Ennyire leállt tényleg a hitelezés Magyarországon? Vagy rossz bankhoz tértek be a családtagjaim?

 

grandegabor1 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 2565

Köszönöm a válaszokat.

BUÉK

Előzmény: Törölt nick (2562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!