Keresés

Részletes keresés

garam.zso Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3191

Sziasztok.

 

Ma szeretném átállítani az antennát a thorra.

Mennyire kell elforgatnom az astráról és a függöleges szög sokat változik?

Most 163 ra vagyok déltől és 30 fok a függöleges szög.

 

Várom a válaszokat!

 

üdv Belgából!

 

;)

HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3190
goede avond Tibor

nos,ezeket találtam Neked.hát Spanyolország kicsit odébb van tőlünk.

ezek lennének a Thor5/6 sugárzási zónái,a Canal+ oldalon akadtam rá:




összehasonlitásként meg itt a Digi :



kb 120-150-es antenna kell majd és szerintem nézheted.felétek legalább alig esik.

Attila


ui:als je gestudeerd in het Nederlands? Ik dacht van Nederland schrijf je...
Előzmény: klaver (3184)
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3189
Szerintem rendetlenül lett ráállítva a műholdra, csak be kellene korrektül állítani. A hozzám jött szakinak is egy fos lild-is hangolója volt csak.
Előzmény: Amilo88 (3188)
Amilo88 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3188
Üdv!

Új vagyok még ebben a topicban. Már 3 éve vagyok UPC direct előfizető. Mióta átállították az antennát, elég sok csatorna elmegy éjjelente ha egy kicsit is felhős az idő, de ha esik az eső nappal, akkor is kockásodik a kép és a hang se az igazi.

Ahogy olvasgattam, sokan lecserélitek a tányért nagyobbra? Vagy van más megoldás erre?

Előre is köszi a válaszokat!
klaver Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3187

Köszi a válasz,

hát igen, a footprint szerint lehetne, a tányér 80 cm. mégse kapom el ,

 

üdv. Tibor

Előzmény: SquareWire (3185)
rahel30 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3186
Kedves hozzáértők,
szeretném megtudni, hogy most, hogy a Thor műholdra költözött a UPC, vajon olyan földrajzi helyeken is lehet fogni a UPC adásait, amelyeken addig nem lehetett, amíg az Astrán volt?

Konkrétan:
a közel keletre eddig nem tudtam kivinni magammal UPC műholdas megodlást, mert oda már nem sugárzott az Astra.
VISZONT! láttam , hogy a thor lefedi azt a térséget...bár nem az európai nyalábbal..
Kérdés, hogy honnan lehet megtudni, hogy ha veszek egy UPC muholdas elofizetést, és viszem a cuccot magammal, akkor ott is fogom e tudni venni az adásokat?

vagy lehet, hogy a UPC csak az európát lefedő thor nyalábokat bérli, és a kozel keletet lefedőeket nem??
:o((

kérem, aki tud erre pontos választ, az segítsen.
nagyon fontos lenne...
SquareWire Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3185
Sima ügy, csak kell egy szép nagy tányér.

http://www.sathint.com/footprint?beam=thor-5-t2
Előzmény: klaver (3184)
klaver Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3184

Szia Attila,

Sorry hogy bele szolok, de én is küszködök a Thorral.

én azt szeretném megtudni lehet e Benidormba a Thort fogni ?(ik word gek van)

 

Groetjes Tibor

Előzmény: HollandExxonValdez (3164)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3183
szia

örülök hogy apróbb hibák kivételével most már rendben van a vétel.
nálunk ma 4 felé volt egy kb 2perces szünet mert egy oltári nagy felhőszakadás volt.
egy ismerős magyar párnak a múltkor állitotta át a török szerelő a cuccot,igaz ő csak a gyári 60-as szettel van,de majd hoz ki otthonról 90-es tükröt(ott porosodik neki a padláson),de azt mondta igy sincs gond a vétellel.

lejjebb irta valaki a műsorújságot.az nálunk sincs jópár adónal de engem különösebben nem zavar.
Előzmény: aas (3182)
aas Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3182
Amióta 90cm-es antenna van, megszűnt a kockásodás-szaggatás. Még egy-két alkalommal fordul elő 2-3 zöld pötty a Viasat3-on egy órás film alatt, a többivel nincs gondom. Az óra azért még néha lenullázódik, de mintha ez nem befolyásolná a működést: A múltkor 11:30-kor 13:30-at mutatott és volt egy beállított felvétel 11:30-tól 12:30-ig. Hiába volt 13:30 kijelezve rajta, rendben elindította a felvételt és hibátlanul felvette a műsort...
aoluak Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3181
Nem biztos, hogy az Astra miatt. Nekem átállították a Thorra, de a Dunán, Duna 2-n és még 1-2 másik csatornán nem írja ki a műsort. A csatornák 95%-nál jól kiírják, emiatt nem is idegesít annyira. Ha neked soknál nincs infosáv, akkor mondjuk tényleg lehet, hogy az Astra a hunyó.
Előzmény: garam.zso (3179)
meri Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3180
Igen, az Astra az oka. Ha megfigyeled, néhány csatornán az infó helyett kiírják, hogy "fontos információ", és a bővebb infó pedig arra kéi a felhasználót, hogy hívja fel a hotline-t... állj át.
Előzmény: garam.zso (3179)
garam.zso Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3179

Azt vettem észre hogy sok csatornánál nincs információ alul.Gondolok itt müsorcímre és nincs az a kis csíkocska hogy hol tart az éppen nézett müsor.

Lehet hogy azért mert még astrán vagyok?

 

Valakinek tapasztalat?

 

üdv belgából

 

Zsó ;)

V.Gy. Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3178
.
chagaal Creative Commons License 2010.09.15 0 0 3177
... végre megérkezett a magyar hang a Discovery-k alá...
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2010.09.12 0 0 3176
itt az ideje áttérni a dunára. Legalább nem butultok tovább azon a rengeteg szeméten!
Előzmény: A4-AFN (3174)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.11 0 0 3175
még egy hollandiai UPC átállt Thorra,de úgy néz ki hogy a gyári 60-as antennát 85-ösre kell cserélni.
Előzmény: garam.zso (3172)
A4-AFN Creative Commons License 2010.09.11 0 0 3174

Halihó!

A héten betértem az Tacskóba, és ott végignéztem az LCD-ket közelről.

Hát egyiknek sem volt jobb a képe egy fikarcnyival sem, mint az enyém.

Bár azt tudom, hogy ilyen helyeken mondjuk 100 tv működik egyszerre, és a jelerősség nem mindig a tuti. :)

Aztán itthon megnéztem a Duna HD-t (az lcd-m "csak" ready), és ott valóvan jó a kép. Azt hiszem többet nem kell tőle várnom. Sokan írták, hogy az RTL gyengébb, mi pedig mindig azt nézzük. :(

 

 

Valaki írta, hogy várja a 6.-át. Hozott valami változást az a várvavárt 6.-a?

HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.11 0 0 3173
nah,gratula:) ügyes vagy.
Előzmény: garam.zso (3172)
garam.zso Creative Commons License 2010.09.10 0 0 3172

Hali "lavortulajdonosok"!

 

Ma sikerült összeraknom a cuccot!

Satelite finder kit kemény 16 eurómba került plussz néhány csavar! :D

 

Most sűvít a magyar tv Belgiumban!

 

:D

aas Creative Commons License 2010.09.10 0 0 3171
A rádió működik valakinek ? Nekem csak kb. 10-12 rádióadó van, max 59-ig, de 200-201-202 nincs... :-(
aas Creative Commons License 2010.09.10 0 0 3170
Igen, még az eredeti UPC 60-as antenna volt. Azóta az óra nullázódott már egyszer, de a felvételt végrehajtotta reggel rendben...
Előzmény: HollandExxonValdez (3169)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.10 0 0 3169
előtte mekkora tányér volt? 60-as?

hát könnyen lehet hogy Magyarországon a 90-120-as lavór a nyerő.

ha jól emlékszem Te irtál a múltkor arról hogy légkör,stb.
mi kb 500km-el vagyunk "feljebb" mint Magyarország.itt június-júliusban 22:45-23:00 fele lett sötét,otthon 21:00-kor.

amikor mi vettük itt a 85-ös lavórt előttem egy török srác 120-assal ballagott el.az ő műholdjuk annyira keleten van hogy innen csak akkorával fogja.

tegnap dél körül volt kb 5perc se kép se hang,akkora esőben hogy a szemközti házat alig láttuk.azon imádkoztunk hogy fél2re csendesedjen mert bringával járunk 4km-re melózni.
Előzmény: aas (3167)
V.Gy. Creative Commons License 2010.09.09 0 0 3168
Lekopogom, nekem a 90-essel mostanában jobbnak tűnik, mint volt pár hete. Esőben is jó (bár akkora felhőszakadás nem volt). Hátha csináltak vele valamit...
Előzmény: aas (3167)
aas Creative Commons License 2010.09.09 0 0 3167
Nos átálltam 90 cm-es tányérra. A durva jelerősség 85..90 lett, a Viasat3 nem kockásodott még (eddig), az óra is jár. Majd kiderül, mi lesz a fejlemény hosszú távon...
V.Gy. Creative Commons License 2010.09.09 0 0 3166
ezért fontos hogy délben lásd a Napot
ugyanis a delelő Naptól nyugat 0,8-ra van a műhold.


Jobban mondva du. egy órakor, ugyebár... :-)
Előzmény: HollandExxonValdez (3163)
*upc*** Creative Commons License 2010.09.09 0 0 3165
ilyen uplinkjei és antennái lennének telenornak mint ami astranak van biztos nem lenne kodkásodás és rendes véáteli lehetöségek lenének

video :

http://www.youtube.com/watch?v=P9_HYkchtI4
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.09 0 0 3164
az Astrának mindenhol kelet 19,2 a poziciója a Thornak mindenhol nyugat 0,8 ez független attól hogy Moldáviában vagy Ukrajnában vagy vagy esetleg Irország legnyugatibb csücskéből akarod megtalálni a műholdakat.

az ilyen műholdak 35ezer km magasan vannak a földfelszintől és egyszerre keringenek a Föld forgási sebességével,azaz fixen mindig ugyanott vannak.

szóval ezek nem amcsi kémműholdak amelyek 4-500km magasan flangálnak a felszin felett és mindig máshol vannak:)))))
Előzmény: garam.zso (3162)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.09 0 0 3163
szia

nos,ha ráérsz fényes délben és látod a Napot,akkor azt lesd.ne Astrában gondolkodj mivel szeptember 30-al megszűnik a UPC sugárzás az Astráról.az új műhold a Thor5/6 a nyugat 0,8fokon.ezért fontos hogy délben lásd a Napot,ne takarja ház,fa stb.ugyanis a delelő Naptól nyugat 0,8-ra van a műhold.

nem lehet tetőre szerelni? itt Hollandiában utcafrontra nem lehet csak a geemente engedélyével a tetőre szerelés nem tiltott.

a cucc ami van nekem nem esélytelen a befogásra de ha belegondolsz egy szerelő 20euros óradijába akkor én azt javaslom hogy keress egy közelkeleti antennást és az tutira belövi neked a megfelelő műszerrel.ez a kütyü ugyan sipol ha jelet fog,de Te fül alapján megállapitod hogy az a legerősebb? kb olyan mint homokórával akarnál századmásodpercet mérni.

az a legbiztosabb ha a szerelő nézi a komoly műszeren a grafikont,amikor a legerősebb legmagasabb értéket mutatja lefixálja,a tetőn átvált tévémódba megnézi milyen a kép, és onnantól lehet összekötözni a koaxkábellel az LNB-t a beltérivel.

kérdésedre válasz: a tilburgi Sony SCS Europe BV-nél vagyok magazijn medewerker és orderpicker azaz raktáros és rendelésösszeállitó.


"Nem akarok én egy vagyont ilyenre költeni. :D"

20euro óradij nem vagyon egy szerelőre hogy utána a legnagyobb esőben is nyugodtan nézd a tévét.

üdv Attila
Előzmény: garam.zso (3162)
garam.zso Creative Commons License 2010.09.08 0 0 3162

Hali!

 

Én Antwerpen melett kb 10 km re vagyok,Brussel irányába egy kisebb falu,Lint.

Ma összeraktam az antenna tartót rá az antennát,stb.

Az udvarban lessz elhelyezve mert itt a tetöre semmit nem rakhatok.

Nem lessz túl magas a cucc,kb 1 méter.

Remélem nem lessz benne semmi a vételiszögben.

Van egy iránytűm azzal próbáltam kb betájolni,hogy melyik irányba kell néznie.

 

Elgondolásom hogy vennék egy ilyen findert meg egy speckó fogót hogy a csatikat rátudjam erösiteni a vezeték végére.

Remélem sikerülni fog! :D

A csatolt képen látható finder amit felraktál szerinted esélytelen egy ilyen cuccal beállítani?

Mert én valami ilyesmire gondoltam,amit szeretnék venni.

Nem akarok én egy vagyont ilyenre költeni. :D

 

Nem tudod egyébként hogy itt Antwerpen környékén melyikek a pontos adatok az astrának?

 

Mit csinálsz a hollandoknál?

Én is éltem ott de annak már 5 éve.Amsterdam melett laktam.

 

Üdv

 

Zsó

Előzmény: HollandExxonValdez (3161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!