Keresés

Részletes keresés

ferixa Creative Commons License 2012.05.28 0 0 493

Sziasztok!

 

Örököltünk vidéken, egy vegyes falazatú családi házat, amit most szeretnénk felújítani. Központi fűtés lesz kiépítve, de 2 db kéményt szeretnénk meghagyni a biztonság kedvéért, hátha valamikor úgy alakul, hogy egyedieg kell fűteni.

Mindegyik kémény a tömésfalban van kialakítva, de úgy, hogy maga a kémény a kürt bekötési magasságától indul felfelé.

Javaslatokat szeretnék kérni arra, hogyan lehetne a leggazdaságosabban megoldani azt, hogy koromzsák, és tisztítóajtó is beépítésre kerüljön a falba? Tisztítóajtó mekkora magasságban kell legyen a padlótól?

 

Előre is köszi a segítséget!

 

ferixa

KalásziM Creative Commons License 2012.05.21 0 0 492

 És a megvett lakásnál kéményt is béleletettem,  jó drága volt !!

Előzmény: KalásziM (491)
KalásziM Creative Commons License 2012.05.21 0 0 491

    A körútkörnyéki  lakás választás szempontjai : És hogy miért itt ezt választottam?

 

 

 Hát : 1. a belvárosban van,

 

2. ennél jobb csómó pont nincs,

 a kombinó és a metro--

 3. 50 m2 -es, (kisebbet nem keresünk - nagyobbra nincs pénz!!.

  4. Csendes mivel egy parkra néz,

5. a ház belülről és kivülről felújított,

6. csak 16 lakás van az egészházban,

7. a lakás bejárata előtt senki nem jár el, ( folyósó akár le is zárható )

8. a nagy belmagasság miatt galériázható,

9. első emeleti, tehát védett, de még egy emeletet lehet menni gyalog is.

10. a  Gusztinak el kell költöznie - soha nem lesz önálló -

 

11 . hát nekem tetszik. Nos ez volt a domináló szempont !!!

 

Hátrány , hogy fel kell újítani ,de ilyenkor lehet saját izlésre is.A felújítások : 1. korszetrű fűtés, az egy meglévő konvektor kevés.a . cirkó - ez kb. 600 -800 eft - meggondolandó !!b. + egy konvektor - itt a problléma, hogy a közös képviselő elzárkózik a konvektor kivezetéstől - ez kb 150 eft lenne   c. fekete megoldás - kb. egy 100 -as,2. fürdőszoba felújítás ill. új kialakítás )zuhanyzó a kád helyett, mosdó kagyló + WC , mosógéphely kialakítás, kb 400 eft3. Konyha kialakítás kb. 100 eft, 4. festés mázolás min 400 eft. 5 . majd egy galélria min 400 eft.Tehát a butorozáson kivül is min 1.5 millió vagy a csillagos ég.

Ennyi ! Igaz így is lehet benne lakni - ezt bizonygatta a tulaj.

Üdv Mihály illeték + ügyvéd !!  

 Igaz ahogy nézegetem ez csak 11 szempont,  végül nem ezt vettük meg - egy 56 m2 -est, hasonló és más  szempontok alapján és már minden reparáció befejeződött.

 Jó vételt ha még előtte vagy !!

Előzmény: KalásziM (490)
KalásziM Creative Commons License 2012.05.21 0 0 490

 

Ja hogy Te a lakásvásárlásom 22 szempontjára vársz ?

Remélem nem vetted még meg a lakást?? !

Előzmény: Pijotr76 (487)
bogdanMiki Creative Commons License 2012.05.21 0 0 489

Sziasztok! Aki keres olyan helyet, ahol saválló kémény gyártásával foglalkoznak, annak ajánlom figyelmébe egy kis céget újpesten a (1047 Budapest), Bem u. 8-10 alatt. Tel.:061-390-1021.

Gyurco78 Creative Commons License 2012.04.25 0 0 488

Gondolom a földszintiek örülnek, hogy megússzák 120-ból...

Ha értelmes a KK, akkor meg kell mondani neki, hogy te nem kéred, de később sem lesz igényed rá. Egyébként is, ha nincs kazán most, akkor nyílt égésterű később sem lehet, ergo felesleges béleltetni, hogy aztán újrabéleltethesd, ha veszel egy turbós vagy egy kondis cirkót.

A használaton kívül helyezésnek van egy olyan akadálya, hogy tartalékkémény kötelező. Viszont, hogy azt béleltetni lenne kötelező, nem hiszem. Mert hogy honnan tudják, hogy mit akarsz oda bekötni később. Eleve a legdrágább saválló anyagot kéne behúzi, hogy mindenre jó legyen.

 

 

Előzmény: Pijotr76 (484)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 487

Igen!!!!Köszi.

Előzmény: KalásziM (485)
KalásziM Creative Commons License 2012.04.23 0 0 486

 Egyébként is a kémény bélelés máskép történik, ha szilárd tüzelés van, máskép ha gáz,  ott is más a nyilt és a zárt égésterű kazánhoz tartozó kémény bélelése.

 Ott valaki nagyon akar keresni !!

Előzmény: KalásziM (485)
KalásziM Creative Commons License 2012.04.23 0 0 485

 Hát ha nincs kémény nincs mit bélelni. Egyébként elég rossz sansz, hogy már a lakóközösségbe való belépésnél is gondok adódnak.

 De ha tényleg olyan jó az a lakás, ezért a vételt nem szabad elszalasztani.

 Én tavaly vettem egy lakást,  22 szempont volt, ami alapján döntöttem.

 Írjam ?

Előzmény: Pijotr76 (484)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 484

Köszi.De mi van ha a lakók megszavazták?Igazából avval van gond,h.utánanéztem nagyjából az áraknak.kb 40-50 ezeret mondtak a kéménybélelésra ha mondjuk én csináltatom meg.De a ház közösképviselője meg azt mondta,h.lakásonként 120-150 ezer forint.Miért is lenne ennyi.

Tényleg megoldás,h.lezáratom az esetleges kémény nyílásokat ami van alakásba?

 

 

Előzmény: KalásziM (482)
KalásziM Creative Commons License 2012.04.23 0 0 483

 Viszont a gázkonvektoroknál a szokásos kivezetés : vagy kéménybe vagy parapeten keresztűl.

Előzmény: KalásziM (482)
KalásziM Creative Commons License 2012.04.23 0 0 482

 Ebből problémát nem szabad csinálni.

 A kéményeket üzemen kivül kell helyezni. Ennek műszaki feltételei : a tetejére egy beton lemez, a becsatlakozókat meg befalazni és kérni a kéményseprőket, hogy helyezzék üzemen kivül.

 Némi fizetség fejében megcsinálják.

Előzmény: Pijotr76 (481)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.04.23 0 0 481

Szia.Most vennénk meg.Csak a mostani tulaj ránk akarja tolni ennek a költségét.Amugy gázkonvektorok vannak a szokásos kivezetéssel.Mi nem lennénk rákötve.

Előzmény: Dunit (480)
Dunit Creative Commons License 2012.04.23 0 0 480

 Most akkor megvetted vagy csak fogod valamikor ?

 Ha meg nem akarjátok használni akkor minek bélelni ?

 Egyáltalán mivel fütenek abban a lakásban ?

 Ráadásul a legfelsőn laksz feletted senki , akkor minek bélelni ?

Előzmény: Pijotr76 (477)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 479

Ha a kémények közös tulajdonban vannak, és a közgyűlés 50%+1 szavazattal megszavazta, akkor kötelezhetnek rá. Ha nem voltál lakógyűlésen, ahol megszavazták nélküled, akkor így jártál.

 

Előzmény: Pijotr76 (478)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 478

Ja még annyit,h.a 4. van a lakás és lapostető van felette.Szóval nem hinném,h.a max 3m kéménybélelés ennyibe kerülne.Kötelezhet a ház erre?

 

köszönöm mégegyszer.

Előzmény: Pijotr76 (477)
Pijotr76 Creative Commons License 2012.04.22 0 0 477

Sziasztok

 

Egy kérdésem lenne!

Most vennénk egy lakást.A kéményt/eket most bélelné ki a ház.Nem tudom,h.mint leendő új lakót,mi a dolgom ezzel!Nem vagyunk/lennénk rákötve a kéményre.Lakásonként 120000-150000 ft-ot akarnak elkérni.Szerintetetek reális ez?Mert ahogy én látom a neten az árakat,ez rengeteg.A 4. van a lakás.lehet,h.olcsóbb,ha saját magam csináltatom meg?

 

Köszönöm szépen a segítségeteket.

 

Üdv Peter

Gyurco78 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 476

Hát ha nem jut elég (z)oxigénhez, akkor indul be a CO termelés, amúgy a kéményseprők is azt szokták nézni cső-a-csőben rendszernél, hogy a külső csőben van-e valami abból, aminek a belső csőben kéne lenni.

Kalap, vagy nem kalap, nekem van, aztán mégsem fagy (vagy 5 méter a kémény). De volt itt, aki írta, hogy neki fagy, meg a FŐKÉTÜSZ oldalán is van pár kép, hogy jégcsapok lógnak belőle. A padláson levő részt meg be lehet tekerni gyapottal, ártani biztos nem fog.

 

Előzmény: croma (475)
croma Creative Commons License 2012.03.29 0 0 475

Köszi a válaszokat! Hát azt nem tudom, hogy mennyi CO keletkezik. A mi gázszerelőnk mesélt egy esetet, hogy bélelés után be akarták indítani a turbós kazánt, aztánt felpörgött a ventillátor és leállt. Valami elfordult a kémyény tetejében, és sok CO-t szívott vissza, így mondta. De ha nincs is benne sok CO, mindenestre oxigén az tuti nem sok van benne, vagyis nem jó a kazánnak, ha visszaszívja az égésterméket kürtőben.

 

Ez a kell-e kalap vagy nem kell-e kalap is érdekes téma. Nekünk például nincs kalap, hanem egy madárrács helyette.

Előzmény: Gyurco78 (474)
Gyurco78 Creative Commons License 2012.03.29 0 0 474

CO az azért nem sok juthat ki rajta, mert az azt jelenti, hogy szar az égés...CO2 meg víz, ami főként keletkezik a földgáz elégetésekor.

Előzmény: croma (469)
Zöldár Creative Commons License 2012.03.29 0 0 473

 Ja hogy neked cső a csőben van. Hát ha beszívja,  az visszakerül a kazánba és akkor majd elég. A CO -gáz egy éghető anyag.

 Korábban a városigáz egyik fő komponense volt. Ezt használták az öngyilkosok.

 Mai öngyilkosok ugyanezt probálják a földgázzal.  Néha sikerül, de az öngyilkosságuk mellék terméke egy gázrobbanás,  50 - 100 millás kárral.

 Inkább a Dunába ugranának.

Előzmény: croma (471)
Zöldár Creative Commons License 2012.03.29 0 0 472

 Nos erről az elfagyásról jut eszembe :

 

 Pár napja fejeztek be egy bélelést a József krt.  út 41 .-ben.

 Ott meg nem tettek kalapot a tetejére. Rákérdeztem miért,  hát mondták akkor elfagyhat. Nekem viszont ugyanebben a házban tettek kalapot a tetejére kb. fél éve ,  pedig nem is kértem.

Előzmény: croma (471)
croma Creative Commons License 2012.03.29 0 0 471

Köszi a választ! Még nem volt vizsgálat, előzetes egyeztetés alapján az merült fel, hogy túl hosszú. Ezt eléggé furcsáltam, mert szerintem is minimális kilógás van megadva, többet lóghat ki. Majd lemérem, hogy pontosan mennyi, de kb. 20 cm körül van nekünk is. Azt volt a kéményvizsgáló érve, hogy elfagyhat. De ezt nem értem, egy alucső, amin levegő áramlik ki, az hogy fagy el? Esetleg a benne lévő pára ráfagy a peremre, és eldugithatja? Az befagyás is lenne, nem elfagyás. A mi rendszerünkben 122 fokos a kazán egésterméke, és kb 4.5 métert megy a kéményben.

 

A CO visszaszívást csak úgy gondolom. Ha egy szintben lenne a kürtő végével, ott azért belekeveredne a kiáramló CO a beszívott levegőbe, nem?

Előzmény: Zöldár (470)
Zöldár Creative Commons License 2012.03.29 0 0 470

 Olyan 20 cm kb. elég.  Legalább is ennyit szoktak, szerintem akár 10 cm is megfelel - habár egy nagy hónál lehet gubanc.

De majd megmondja a kéményseprő, aki véleményezi a bélelő munkáját. Amennyiben kevésnek talaálja a bélelő meghosszabítja. Addig ne fizes neki semmit, amig olyan papírt nem ad hogy azon ez szerepel  _ megfelel.  Ez  a sok felesleges szöveg között kell, hogy legyen.

 És CO -t miért szívna vajon vissza ??

Előzmény: croma (469)
croma Creative Commons License 2012.03.28 0 0 469

Sziasztok! Visszaolvasgattam pár oldalt, de nem találtam választ a kérdésemre. Tudja esetleg valaki, hogy turbós kéménynél az égéstermék kivezető csőnek mennyire kell kilógnia a kürtőből? Van valamilyen tól-ig határ? Nyilván valamennyire ki kell lógnia, hogy ne szívjon vissza CO-t, de ez mennyi minimum-maximum?

 

Előre is köszönöm!

Kiss45 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 468

Másoknak is van ilyen szellőző a házon belül a kéményen?

Kiss45 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 467

A mostani ÉTI 25-ös kazánunkat fogjuk cserélni kondenzációsra, ez miatt béleltetni kell.

Kértem több helyről árajánlatot.

 

Az egyik kéményes mondott valami furcsát, amit azóta sem értek.
Azt mondta, hogy ki kell cserélni a koromzsák ajtót (pedig szép új, rozsdamentes acélból készült van, nemrég lett cserélve.) - és egy "lukacsos" fedelet kell majd rakni rá, hogy kapjon levegőt a kémény.
Ezt nagyon nem értem!
Direkt azért vettem zárt égésterű kazánt, hogy ne jöhessen ki sehonnan égéstermék.
Most pedig a kéményes lukacsos koromzsák ajtót akar felszerelni a kéményre?

Pedig tetszett volna az ajánlata, ő tűnt a legkorrektebbnek.
De én nagyon nem szeretném, ha a kéményem belülről szívná a levegőt.
Mondtam is ezt neki, de őszerinte ez így kötelező.

Pedig a többiek nem mondtak semmi ilyesmit.
Vagy lehet, hogy ők is így csinálnák, csak ők ezt nem mondták?

 

 

dinsdale_ Creative Commons License 2012.03.24 0 0 464

Sajnos van még valami...

 

A párom egy gyenge pillanatában felhívta a pesti kéményseprő vállalatot. Azért tette, hogy utólag az engedélyezést le papíroztassa.

 

Ekkor javasolták az egyedi kéményvizsgálatot. Na most a párom ezt, mivel tele volt a büntetéstől a nadrág, megrendelte. Sajnos a megrendeléshez adatainkat is leadta.

 

Köszönhetően neked tisztult a kép, megnyugodott. Így viszont ezt az egyedi kéményvizsgálatot jó lenne elkerülni.

 

Lemondható. CSak mivel az előzmények ismertek, jöhetnek hivatalból is.

 

Hogy célszerű ezt lemondani, hogy utána hivatalból ne jöjjenek?

 

 

dinsdale_ Creative Commons License 2012.03.24 0 0 461

Ja és még valami. Elmarasztalhatnak azért, mert az új cserépkályha üzembe helyezését nem engedélyeztettem?

dinsdale_ Creative Commons License 2012.03.24 0 0 460

Köszi a választ.

 

A kémény természetesen jó állapotban van. A béleléssel foglalkozó vállalkozsó azt állította, hogy jó munka volt attól, aki építette annó.

 

Mit értesz azon, hogy a cserépkályáhát úgy használom, ahogy kell? Kizárólag fa megy bele, gázolajat, diót, kukoricacsutkát és egyéb hasonló nyalánkságokat nem látott a kályha.

 

A nedves fa használatát is igyekszem kerülni, ettől függetlenül előfordult, hogy került bele.

Előzmény: Törölt nick (459)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!