Keresés

Részletes keresés

fil Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5085
Sziasztok!
Új vagyok ezen a fórumon (meg az eBay-en is).
Az lenne a kérdésem, hogy mik a tapasztalataitok az olyan tranzakció biztosítással kapcsolatban mint pl. a "TREUHANDSERVICE" (iloxx). Mennyire lassítja le a folyamatot?
Ahogy néztem 100 € -ig 2,50 € 200 €-ig 5,00 €. Ami szerintem megéri. Vagy tévedek?
Zsoltx Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5084
Tegnap jött meg USA-ból egy október végén feladott csomagom.
Rendesen posta hozta ki.

Az eladó már kerestette, azt mondták neki, hogy eltűnt, a biztosítás fizet.

Nagyon korrekt volt a srác, mert mondta azonnal, hogy küldi vissza a pénzt, a postaköltségnek viszont csak a felét.
Mivel kis összeg volt, azt javasoltam neki, hogy majd levásárolom, van nála egy kis debitem.

Erre kettő és fél hónap után megjön, a csomag sértetlen, vám nem volt ?????????

Gsi8v Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5083

Hát nem semmmmmi.

 

Üdv.

Előzmény: trolipotlo (5082)
trolipotlo Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5082

A nem biztosított tényleg eltűnik, még Németben is néha: novemberben 3 cuccosom nem jött meg és úgy néz ki, sose tudom meg, mér. A posta semmilyen infót nem ad a címzettnek, csak a feladónak, az meg általában szarik rá. Vettem egy cuccból 3 db-ot, eltűnt, rá egy hónapra írom a feladónak, hogy kérdezzen már rá, mert több csomag nem jött meg azon a héten. Semmi válasz, most megint megkérdem, mivan, asszongya: hogy lássam, milyen rendes, van még 2 db eladatlan ugyanilyen cucca, azt ingyé elküldi. Mondok talán fizesse vissza a pénzemet. De az én felelősségem, ha egy cucc eltűnik és unversichert lett elküldve.

 

Most ott tartunk, hogy talán mégis rá kellett volna kérdeznie a póstán, ha már megígérte, úgyhogy nem engedek a fizetési felszólításból.

Előzmény: Gsi8v (5065)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5081

Innen koltozott ki egy resz Budaorsre, ha jol remlik. De ezek szerint a szent hely meg mindig ez :)

 

Előzmény: edk440 (5078)
rstudi Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5080
Alul, a termék leírása, a postázási és fizetési módok alatt van egy "Ihr Maximalgebot:" lehetőség, ott tudsz ilyet beállítani.
Előzmény: roberd (5075)
Gsi8v Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5079

Köszi szépen !

 

Üdv

Előzmény: edk440 (5076)
edk440 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5078
Ha egyre gondolunk, akkor az a komplexum a Verseny u. - Dózsa Gy. út sarkánál van, így a Dózsa Gy. felől jobb megközelíteni, mint a Keletitől. Régen a VIII. kerületből oda kellett menni a csomagokért, ha nem voltunk otthon, amikor kihozták
Előzmény: conSalves (5074)
edk440 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5077
Lehet, hogy AutomatikusanAzUtolsóPillanatbanLicitáló programot használt. Én már ajánlgattam itt ilyet, az volt a fő kifogás, hogy meg kell adni nekik az ebayes jelszót, és ez micsoda visszaélésekre ad alkalmat. Tényleg, majd biztos vesz a cég a nevemben egy használt rágógumit...
Előzmény: Törölt nick (5069)
edk440 Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5076
Lehet, hogy a drágábbik csomagként adná fel (azaz DHL-lel, mert a Birodalmi Posta megvette a DHL-t, azóta az a csomagüzletága), az olcsóbbik meg ajánlott levélben (max. 2 kiló, doboz is lehet, nem csak boríték, elveszés esetén max. 38 eurót térítenek).
Előzmény: Gsi8v (5063)
roberd Creative Commons License 2005.01.19 0 0 5075
Sziasztok, üdvözlet mindenkinek.

Mostanában kezdtem el foglalkozni az ebay-el (egy újabb lúzer), ezért ha nem bánjátok lesz majd néhány kérdésem. Ha korábban volt már téma a kérdésem, és nem terhellek vele titeket, légyszi írjátok meg hogy melyik hozzászólás tájékán lehet rá a válasz.
Néhány napja már olvagatom a topikot, de nem néztem vissza nagyon a multba.

Az első kérdést fel is tenném: a német ebay-t szoktam böngészni, és már licitáltam is néhány dologra, még egy licitet sem nyertem, persze a német nyelvet egyenlőre nem bírom teljes mértékben érteni, sőt. Fordítgatni szoktam, és úgy próbálom megérteni mit
írnak.
Soxor a liciteknél másodiknak licitálok, vagy mindegy hanyadiknak, a cuccra már rányomták az automatikus licitet, én teszek 1 eur-t, automatice ugrik rá a másik 1 eur-ja.
A kérdés, hogyan tudom őt mégis túllicitálni és ugyan úgy beállítani az automatikus maximalgebot-ot?
A válasz valószínűleg le van írva a német help-ekben, de mire lefordítom hozzávetőlegesen, kitavaszodik.
Köszönöm

Üdv
conSalves Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5074

Uff, járt már vki a Keleti mögötti postakirendeltségen? Fogalmam sincs, hogy pontosan mi ez, de most épp oda küldtek, hogy ott érdeklődjek az eltünt küldeményeimről...

Persze az ide vezető út sem volt 1szerű. Először a nemzetközi kicserélő átírányított a csepeli elosztóközponthoz, mondván hogy nekik 9 jegyű ragszám kell (nekem 7jegyű volt - Royal Mail Airmail). A csepeli központban egy csomót szedvedtek, mire kiderítették hogy nincs ilyen cucc náluk, s nagyon sajnálkoztak az EU-s átalakítások miatt (bár arra nem jöttem rá, hogyan kapcsolódik ez az én problémámhoz).

Ezután lecsekkoltam a helyi kirendeltséget, hátha csak nem dobta be a postás az értesítőt (vagy épp a szomszédnál hagyta), de semmi. Viszont lelkesen továbbküldtek a kerületi FőPostára, hogy ott tudják a tutit... Nu, itten kaptam azt a "javaslatot", hogy menjek a Keleti mögötti szent helyre, mert ott lakik az Atyaúristen, vagy mittudomén. Persze telefonszám az nincs (heh, telefon 2005-ben? ugyan már...).

Sz'al tud vki vmit, hogy mi ez pontosan? Érdemes oda még elmászkálni? Már marhára unom az egészet.

conSalves Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5073
A 13EUR-os valszeg DPD-vel küldené, legalábbis annak vannak kb ilyen árai 5kg-ig.
Előzmény: Gsi8v (5063)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5072
Nem jellemző. Nekem szoktak nem biztosítottat is küldeni, s másfél év alatt két alkalommal volt gondom. Az egyiket elküldték újólag, a másik keresése most történik.
Előzmény: Gsi8v (5065)
Ariel Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5071
viszont lehet hogy o nem 152,xx-et irt be, hanem 183-at. szoval felesleges ilyenkor bosszankodni, mert ha neked 151-nel nem ert tobbet, akkor nem erdemes abbol kiindulni, hogy mennyi lett a vege.

jah.. egy fontos dolog: a nemet es az angol(amerikai) site-ok maskepp kezelik a tizedes pontot es a tizedes vesszot. a multkor ugy jartam, hogy gyorsan kellett licitalnom es nem vettem eszre, hogy az egyikrol atrakott a masikra es a tizedes vesszom ezert ezreseknek vette. igy lett a 25,75EUR-bol 2575EUR.
meg jo hogy 26,xx-nel nem adtak tobbet a cuccert...
Előzmény: Törölt nick (5069)
504LACI Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5070
Véletlenül nem jár valaki a közeljövőben Dortmund felé? Egy használt személyautó vonóhorog szeretne hazajönni onnan, persze nem ingyen.
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5069
Az pedig mekkora pech, mikor 0,5 perccel az akció lejárta előtt a 101,51€-n álló cuccosra bedobsz 151-et, kiírja Te vagy a legtöbbet ajánló, és mikor vége az akciónak jön a hidegzuhany. Valaki rádobott mégtöbbet. 152,xx-el vitte. 5mp-vel a vége előtt adtaa be a licitet. Pont így jártam ma.:-(
Adi001 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5068

"mintha miattunk nem nyerted volna meg  ....."

Neeeem! Ne legyen "üldözési mániád" :))) az itt olvasott érdemi infókért csak hálával tartozhatunk egymásnak / tartozhatok nektek. Egyszerűen kipróbáltam mindkét firtatott lehetőséget s én a voksom szintén az utóbbi licitforma mellé tettem .......

Előzmény: rstudi (5066)
rstudi Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5067
Egy másik indoklás: az ebay szabályai szerint az eladó határozza meg a fizetés, csomagolás, és postázás módját. Vel kell egyeztetned. Van, aki csak bizonyos csomagküldővel hajlandó elküldeni, van, aki a csomagolóanyagot is vastagon felszámolja. Érdemes mindig a licitálás előtt egyeztetni ezeket az eladóval, és akkor nem érhet meglepetés.
Előzmény: Gsi8v (5063)
rstudi Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5066
"Hát tény hogy sokminden nem világos még de ez szerencsére az volt s sikerült is így megnyernem a licitet amit részleteztem is csak hát lehet hogy nem elég világosan fogalmaztam / vagy nem figyelmesen olvastad."

"volt aki az utolsó 5 másodpercben vert rám 1 eur -t pedig ~10-20licitjegyzés volt csak s nekem még megért volna kb +10 eurt is az áru"

Ha tényleg világos lett volna amit mondtunk, akkor ezt a licitet is megnyerted volna, az általam (is) leírt módon. Kicsit olyan volt az első hozzászólásod, mintha miattunk nem nyerted volna meg a korábbi licitjeid, és ezért reagáltunk úgy, ahogy.

Peace.
Előzmény: Adi001 (5062)
Gsi8v Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5065

Nagyon köszönöm a választ !

A nem biztositottnak nagy az esélye,hogy eltünik megsérül gondolom.

Előzmény: garfieldka (5064)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5064

Tegyük fel, azonos méretű, súlyú biztosítási értékhatárú stb. , stb. csomagról van szó. A német posta partnere a DHL, velük küldik hozzánk legtöbben a csomagokat. Ez 5 kg-ig most január 1-től értékbiztosítással 30 Euro. De más szállítók is vannak. Épp ma kaptam egy kis dobozban egy csomó szűrőt, apróságokat, s eg transzpotőr cég teherautója állt be vele az udvarunkra. Nos, ők más tarifával dolgoznak. Aztán van úgy, hogy az eladó cég átalányszerződésben van a postával. Ilyenkor általában kedvezőbb a díj. Hát kb. ez az eddigi tapasztalatom.

Arról nem szólotam, hogy különféle csomagvariánsok is vannak, s az is befolyásolja az árat.

 

De a 13 Euros ár gyanakvásra késztet, valószínű nem biztosítottan küldi!!

Előzmény: Gsi8v (5063)
Gsi8v Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5063

Sziasztok !

 

Szeretném kérdezni,hogy lehet az hogy ugyanazért a termékért az egyik Német 13Eu postaköltséget számol fel,a másik Német 30Eurót ??

Ezt nem értem valahogy :((

 

Üdv:Gsi8v

Adi001 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5062

Atya világ! Ennyire értermetlen lettem volna ?

Ariel: "eddig mindenki azt irta......" hááát én szenteltem egy kis időt olvasgatni itt de ez igy ebben a formában nem igaz - had ne keressek vissza pár hozzászólást de ha akarod ....

Kezdő vagyok s kipróbáltam mindkét módszert amit itt olvastam s ajánlottak. Csak tapasztalatom s "élményem" szerettem volna leírni - egyetértve az utóbbi licit tippekkel lsd.: "valóban felesleges a licitlejárat előtt....... "

 

rstudi:"A lényeget nem értetted..." Hát tény hogy sokminden nem világos még de ez szerencsére az volt s sikerült is így megnyernem a licitet amit részleteztem is csak hát lehet hogy nem elég világosan fogalmaztam / vagy nem figyelmesen olvastad.

 

Bocs az Offtopicért s elnézést azoktól akiknek ez nem a spanyolviasz / nekem az volt ;)

rstudi Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5061
A lényeget nem értetted, ezek szerint: az alul levő, maximum bid/maximum angebot gombot kell használni, és annyit beírni, amennyit szánsz rá. Ez automatikusan fog licitálni számodra. Pl én 126.xx fontot szántam egy cuccra, de ezzel elvittem 101-ért. :) Ha valaki az utolsó percben ad 120-at, akkor 120,5-tel még mindig én nyertem volna.
Előzmény: Adi001 (5056)
ZE Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5060
Közvetlenül a vége előtt, annyit, amennyit neked megér, úgy, hogy ne licitlépcsőre essen.
Előzmény: Ariel (5058)
k13k Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5059
Hello !
regebben volt egy tok jo ebay faq,
de most mar nem talalom .. tud valaki segiteni ?
foleg az eladoi oldal erdekel (magyarorszagrol)
Koszi
KK
Ariel Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5058
szerintem vmit felreertettel.
eddig mindenki azt irta, hogy kozvetlenul a vege elott annyit adj meg, amennyiert meg megeri neked. maximum. ha igy tettel volna, akkor az utolso elotti esetben is te nyertel volna.
Előzmény: Adi001 (5056)
jimny Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5057
Köszi !
Előzmény: garfieldka (5049)
Adi001 Creative Commons License 2005.01.18 0 0 5056

Sziasztok!

 

Olvasgattam itt az ajánlott licitmódszerekről. Kipróbáltam a kis licitrárakásokat a lejárás előtti időpontokhoz közel x,61, x,67 .... licitekkel. Hát sajna én igy jópár licitet elbuktam az oldal terheltségének és dsl minőségű kapcsolatmnak köszönhetően (volt aki az utolsó 5 másodpercben vert rám 1 eur -t pedig ~10-20licitjegyzés volt csak s nekem még megért volna kb +10 eurt is az áru) Aztán az x edik elbukás utánn "kényszerből" taktikát változtattam s be is jött elsőre :).

 

Ma volt egy pda licit mely asszem 42 licitjegyzéssel ért véget úgy hogy az utolsó 2 órában ~30 s az utolsó ~5 percben pedig ~10-15 licitjegyzés érkezett.

Én egyet licitáltam a vége előtt ~1,5 perccel de úgy hogy megnézve az addigi egymásralicitálásuk tétugrásait (1-2 eurral ugrálgattak) s arra rádobtam az ugrálások 6 szorosát (még igy is 10 eur-al alatta maradtam mint amennyit adtam volna max). Az utolsó percben 3*próbáltak rámverni 2 eur-t s ha lett volna idő v. nem a 6*2 eurt rakom akkor elviszik előlem. De igy jó érzés volt látni hogy más esett abba "hibába" amibe én már párszor. Egyszóval enyém lett annyiért hogy amit nekem megér-10 amit licitáltam s -5 amit a 2. licitálni bírt még max. (igy a szállítás mondhatni "ingyen" van ) Most már csak a tényleges szállításért kell "izgulnom."

 

Következtetések (számomra s remélem más is hasznát veszi):

- valóban felesleges a licitlejárat előtt sokkal licitálgatni mert csak az árat vernénk fel

- viszont közel a vége előtt érdemes az ugrálások többszörösét rádobni ugy hogy még 2-5 licitet kibirjon a tét (persze a "megérés" határán belül)

 

Jó licitálásokat !

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!