Keresés

Részletes keresés

flybird Creative Commons License 2018.01.14 0 0 46117

Megjött egy meggyvágó, meg egy zöldike haladunk. A tegnapi hónak nyoma sincs, igaz reggelre volt 1 cm. :)

Barret02 Creative Commons License 2018.01.14 0 1 46116

Fogsz egy botot,mindkét oldalára raksz egy kampót,és felakasztod a fára.Az alsó részére egy rövidebb madzaggal felkötöd a cinkegolyót.

Előzmény: wizardry8 (46112)
msek Creative Commons License 2018.01.14 0 0 46115

:)

Azóta sem jöttek vissza. Jön mindenki más, de a fényviszonyok nem segítenek.

   

flybird Creative Commons License 2018.01.14 0 0 46114

Persze a fenyőpinty szokott csapatban járni. :)

Nálam szenesek, egy-két kék és  sok veréb van. De azért ők folyamatosan jönnek egész nap.  Egyelőre ennyi. :)

 

Előzmény: msek (46113)
msek Creative Commons License 2018.01.14 0 0 46113

Sziasztok,

itt többé-kevésbé folyamatos a fogyasztás. Eddig többnyire a "megszokott" csapat jött, főként zöldikék, tengelicek, széncinkék, verebek, néhány kékcinke, hébe-hóba egy meggyvágó. Idén csuszkát egyáltalán nem láttam, de az "állandó" lakosok a kertben, egy gerlepár és egy vörösbegypár, no meg a feketerigók változó számban szinte folyamatosan itt vannak. Időnként átvonul egy őszapó csapat.

Ami ma reggelre a hóval fogadott, ilyet itt még nem láttam: fenyőpintyek, többen, csapatban - ha a fenyőpinty szokott csapatban járni.

Szintén meglepő volt: valamelyik reggel rajtakaptam a harkályt (szintén állandó "lakosunk"), hogy a bodza ágára kitett almát eszegeti. Azt, hogy a cinkék, verebek, mostanában a zöldikék is csipegetik, már megszoktuk, de ez igazán új volt. :)

wizardry8 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 46112

Hogy kell kitenni a cinkegolyót hogy a szajkó ne egye meg?

Hosszú zsinegen lógattam, de valahogy felhúzta magához a faágra. Persze bepuszilja az egészet, majdnem egyszerre :)

Vagy ő is eheti, nem csak a cinkék?

s-ombre-ro Creative Commons License 2018.01.14 0 0 46111

Magdival is többé-kevésbé egyet kell értenem, de a birtokon lévő etetőkről csak a családtól tudom, amit tudok. Azt mondták, hogy az a nagy-nagy fogyasztás visszaesett.

Mondanám, hogy a holnapi hó majd mindent megváltoztat, de már előre megmondták, hogy csak néhány napos állapot lesz és nem is érdemli meg az igazi havazás leírását, mert mi gyermekkoromban a hó alatti alagútjainkban éltünk.

Régen volt, talán igaz sem volt. :(

Előzmény: flybird (46109)
Magdi60 Creative Commons License 2018.01.13 0 0 46110

Igen, most én is látom - hétvége van - hogy kik fogyasztják el másnapra a cuccot :-)

Főleg gerlék, cinkék, verebek, de láttam egy meggyvágó párt, egy fakopáncsot és egy szarkát is.

Érdekes, hogy egyszerre jönnek, egyszerre mennek, hullámokban. Ha nincsenek, egy sincs, ha jönnek mindegyik jön.

Előzmény: Törölt nick (46108)
flybird Creative Commons License 2018.01.13 0 0 46109

Azért a hét eleji hőmérsékletekhez képest elég hűvös az idő. :)

A madarak is megérzik a cinkék nagyon sokan vannak, nem is tudom mikor voltak utoljára ennyien.

Előzmény: Törölt nick (46108)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.13 0 0 46108

Jó reggelt, szép napot!

 Madaraim rohangásznak, most a verebek sem állnak meg nyugisan reggelizni, csak mennek... 

Eseget, taknyos az idő, az országban minden: Eső, havaseső, hó. Mikor lesz itt tél?

És mikor tavasz, nyár...

mepisz Creative Commons License 2018.01.12 0 2 46107

közép fakopáncs .

 

 

s-ombre-ro Creative Commons License 2018.01.11 0 0 46106

Mindez természetes.

Nem csak madáretetésből és munkából áll a világ.

Sok szép, hosszú napot töltöttünk el a kistolmácsi tónál.

(megdobbant a szívem, amikor a tó bekerült valamelyik magazinunkba a csodás helyek közé - azért is jól esett, mert magam is részt vettem a létrehozásában!).

Hogy on is legyek, a sok szép szomorú fűzön sokféle madárka megfordult.

A csilp-csalp fűzike karnyújtásnyira leereszkedett hozzánk.

Előzmény: fintorgó (46105)
fintorgó Creative Commons License 2018.01.11 0 0 46105

 

 Néhány afrikai napot átéltünk az elmúlt nyarakon. 30 fokig jó, utána már sok.

Nyaralóként, víz mellett, na igen, esténként hallgatni a tücsök ciriplést, hol a bili? :)

Előzmény: s-ombre-ro (46104)
s-ombre-ro Creative Commons License 2018.01.11 0 0 46104

Tudom, nagy off, de ne biztassál!

Fiatalon beszakadtam a jégbe, azóta is nyögöm a dolgot! :(

Azért néhány szép havas napot én is elviselnék!

Nem Afrikában vagyunk! :D

Előzmény: fintorgó (46103)
fintorgó Creative Commons License 2018.01.11 0 0 46103

 

 Az évelők kibírják, szinte évente hányjuk a havat a bimbós hóvirágokra. Ott az ágyás szélén kb. 60 cm. Sőt jácintokra is, de azok beljebb vannak 40 cm rájuk is jut.

 

Amikor a cseresznyefát beborítja a hó, akkor igazi cinke jövés-menés kezdődik, állunk az ablakban és leskelődünk, szép látvány.

 

Ezen a télen nem fogy a mag, amit kiver a szél, az a galambok feleszik, a többi még mindig a flakonban van. Talán most.

 

A közmondás szerint :nem eszi meg a kutya a telet.  Január február az igazi tél mostanában, ilyenkor fagynak a be a tavak, ha...akkor megyünk csúszkálni.

 

 

 

Előzmény: s-ombre-ro (46102)
s-ombre-ro Creative Commons License 2018.01.11 0 0 46102

Sajnos a tv-ből is, tőled is, de a magam tapasztalatából is tudok meríteni. :(

Arról már nem is beszélek, hogy a kis madarak sem igyekszenek az etetőimre.

A lányom az imént mondta, hogy jön egy nagy hidegfront, esetlegesen hóval is.

A hobbink szempontjából reményt keltő, de a kertemnek aligha tesz jót.

Majd meglátjuk, hogy mire jutunk!

Félek!

Előzmény: fintorgó (46099)
Magdi60 Creative Commons License 2018.01.11 0 1 46101

Itt jól látszik a méretkülönbség, a széncinege 16, az őszapó 10, lehetne még az ágon alattuk ökörszem 8, és királyka 5 gramm súlyú kb. :-)

Előzmény: mepisz (46100)
mepisz Creative Commons License 2018.01.11 0 0 46100

fintorgó Creative Commons License 2018.01.10 -1 0 46099

 

 Túl sok meglepetés? Naponta járok el egy virágzó piros rózsatő mellett, már a szomszédos fehér is a színét mutatja, még bimbós. Egyiken sincs levél már/még.

 

Hóvirágok szépen sorban ültetve csilingelnek és virágzik a lila jácint és egy nagy tő fehér primula.

 

A fügefámon zöldek a rügyek, január elején, tavaly alig hajtott ki. Idén lesz-e füge? Talány.

Előzmény: s-ombre-ro (46097)
corvi01 Creative Commons License 2018.01.10 0 0 46098

Vasárnap a B.p -i Állatkertben jártunk nejemmel (9-éve nem jártam ott). A régóta oda költözött kormoránok ezerrel gyűjtötték a fészekanyagot. Ma reggel óta zeng az udvar a szenesek nyitnikékezésétől. :)

Előzmény: flybird (46096)
s-ombre-ro Creative Commons License 2018.01.10 0 0 46097

Egyet lehet érteni. A környezetet nem lehet kikapcsolni, sem megváltoztatni. Egyenlőre és sajnos tudomásul kell vennünk az anomáliákat (a megszokottól való eltérést). Csak túl sok meglepetésben ne legyen részünk. Az elkedvetleníti az embert.

Előzmény: fintorgó (46085)
flybird Creative Commons License 2018.01.09 0 0 46096

Ma sokan voltak itt nálam az etetőn, 3 zöldike volt és megjelent a vörösbegy is. A fekete rigók is már 5-en vannak. Lehet érzik az időjárás változását? Igaz én is éreztem , ma már egy kicsit hűvösebb volt. :)

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.09 0 1 46095

Mindenhonnan, ahol csak madarat lehet találni.

Ha olasz volt az elkövető, annak mindegy, hogy egy parkban , vagy erdőben lődöz rájuk. Lényeg az, hogy mozogjon és madár legyen... Otthon majd szétválogatják :(

Ha meg nem ér haza, jön a következő stüszivadász. Mindet csak nem fogják el...

Erdész ismerősöm mesélte: Olasz vendégeinek a zárdugattyúját indulás előtt elvette és csak akkor adta kézbe, amikor biztosan kilőhető vadat találtak. Ha nem így tett, a verébtől a dámbikáig mindenre lőttek kérdezés nélkül.

Az ő idejében történt meg, hogy a "Julis néni" girhes malacát aranykoszorús tenyészkanként adta el a lepuskázó marhának. Ő megkapta a vesszőt a hátára, aztán együtt megették a sokszoros áron kifizettetett malacot. :)

Előzmény: comad2 (46093)
corvi01 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 46094

Próbáltam az MME oldalain keresgélni, hogy legalább azt megtudjam, hogy milyen fajú madarak voltak, de semmi...! Úgy látszik, Ők ilyen alantas dolgokkal nem rontják web imázsukat.! :-P

 

Itt legalább tudott volt, hogy gyurgyalagokat romboltak szét

Előzmény: comad2 (46093)
comad2 Creative Commons License 2018.01.09 0 1 46093

Azt nem írták, honnét származnak a madarak, bár végülis mindegy.

Előzmény: corvi01 (46090)
corvi01 Creative Commons License 2018.01.08 0 1 46092

Akiket ilyenkor elkapnak, az a sofőr, vagy a szállító és társai. Ezeken jól elverik a port és ennyi, itt megáll a vonat!... De ez egy jól szervezett hálózat, megrendelőkkel, orgazdákkal, elosztókkal,,,azokkal mi van..? :(

Előzmény: flybird (46091)
flybird Creative Commons License 2018.01.08 0 0 46091

Vajon milyen büntetést kaphattak a bűnelkövetők? A madarakat sajnos már semmi nem hozza vissza. :(

Előzmény: corvi01 (46090)
corvi01 Creative Commons License 2018.01.08 0 0 46090

Nem kell ehhez nagyon Máltára sem menni.

 

Tavaly októberi cikk:

 

Méltatlanul elpusztult védett madarak: a pénzügyőrök szigorúan lecsaptak a sofőrre

 

                                   Ezeket már nehezen fogja tudni bárki is etetni. :(

 

Előzmény: bitter6704 (46089)
bitter6704 Creative Commons License 2018.01.08 0 1 46089

Én is bízok az állatok megérzéseiben, de... Sajnos, már a régen jól bevált népi jóslások sem helytállóak. Nem is volt még annyira régen, amikor a fecskék nem kezdték meg időben az őszi vonulásukat, mert még jónak ítélték az időjárást. Az állatvédők alig győzték az elgémberedett madarakat felszedegetni. A debreceni állatkert tele volt rossz állapotú fecskékkel.

Apropó, ha már a fecskéket hoztam fel példának... Sajnos nem kell az emberi butaság illusztrálásáért Afrikába menni. Máltán, mely Uniós tagállam csorgó nyállal várják a fecskék vonulását. Ha jól tudom náluk a fecske nemzeti ínyencségnek számít és vadászati tilalom sem vonatkozik rájuk. Ha rosszul tudom, bocs...

Előzmény: fintorgó (46085)
yüz karasi Creative Commons License 2018.01.08 0 2 46088

Maximálisan egyet kell, hogy értsek veled.(sajnos) Bármerre indulsz el állandóan szembejön veled,,,:-( és nem tudod kivonni magad a hatása alól,,,:-(  rátelepszik az életedre,,,:-(

Előzmény: corvi01 (46086)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!