Keresés

Részletes keresés

FJojó Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83399
Szia! Nekem júliusban szintén ilyen érzésem volt, minden lépésnél úgy éreztem, kiesnek a petefészkeim. De a leszívás előtt már elmúlt. Ja és 10 petesejt lett.
Előzmény: lujzi84 (83397)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83398

Hát a lufi érzés, meg a fájdalom nekem inkább az injekció beadása után következett.... na meg a beültetés után....

 

Előzmény: lujzi84 (83397)
lujzi84 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83397
Ja azt elfelejtettem megosztani veletek,hogy nagyon fáj a hasam és úgy érzem magam mint egy lufi a petéimtől.Nyugtassatok meg nem vagyok ezzel egyedül. :)
lujzi84 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83396

Sziasztok!!

Nem volt időm belépni,de mindent olvastam.:)

Bunny!!

Együtt érzek veled mert én is pénteken megyek UH-ra és hétfőn lesz a leszívásom.De én nem kapok semmit csak a szokásos gyógyszereket injekciót és kúpot szedem,dugom :)

Úgy látszik mindenki mást kap.Nagyon izgulok.És vettem tegnap egy könyvet a gyermekvárásról,nevelésről.A Suttogót!Érdemes elolvasni.

mariann73 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83395
Mégleány!
Neked is köszi a választ és gratulálok a BABÁHOZ!
Előzmény: mégleány (83333)
mariann73 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83394
Midway!
Bocsi, hogy csak most írok de nem volt időm "belépni"! Köszi a biztatást, bár nyugodtabb nem lettem! (hi-hi) Azt hiszem én is a 2-nél maradok aztán majd a JÓISTEN eldönti hogy mennyi legyen! Kicsit félek a attól , hogy fogom bírni de majd lesz valahogy! Pussz
Előzmény: Törölt nick (83319)
Katus27 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83393

Rana! Csak nyugodtan, ha tudok válaszolok, ha nem akkor megkérdezünk egy okosabbat. :)

Katus

Előzmény: Rana75 (83392)
Rana75 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83392

Cirip! Ne aggódjatok, ezzel én is így vagyok (mármint a kismamákkal)... Gondolom, férfihormonokat említesz. No az minket is nagyon érdekelne. Ha megtudsz valamit, majd informálj minket is! Meddőségikben leveszik egyáltalán a férjek vérét, vagy azokkal nem foglalkoznak? Ezen gondolkodtam.

Endzsi! :))))

Katus! Akkor te a téma SZAKÉRTŐJE VAGY!!!!!!! Lesz is majd egy kérdésem, ha nem bánod, csak elő kell bányásznom hozzá a leleteimet. De majd lehet, hogy priviben, hogy a csajok ne unják halálra magukat! :)

Előzmény: Cirip78 (83383)
Katus27 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83391

Sziasztok!

 

Rana! Nővér vagyok. :) Most épp diplomamunkt kéne írnom, aminek a címe : "A trombocyta aggregációt gátló szerek hatása a szív-érrendszeri megbetegedésekben." :) Szóval innen ismerős az Aspirin....

 

Katus 

Előzmény: Rana75 (83380)
deditke Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83390
Endzsi93  nem tom nekem azt mondta Wigi ,hogy ez nagyon jó . az előző babák ami feb. voltak vissza téve az 18mm vastagságú nyh. volt

Shannah nagyon sok boldogságot  az évfordulódhoz, hányadik ha nem vagyok indriszkét??  

Előzmény: Endzsi93 (83387)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83389

Na asszem ilyenkor nem tudom, hogy milyen arcot vágnék....:-(( Amúgy tényleg mázlista vagyok, hogy nálam már nem kérdeznek ilyesmit, meg se fordul a fejükben, hogy mivel próbálkozunk....:-))

 

(Csak halkan mondom, hogy most mán azon imádkozom, hogy nehogy megrepedjek idő előtt és hogy legyenek benne petikék és hogy osztódjanak is rendesen)

Előzmény: Endzsi93 (83388)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83388
Ezen szerintem mindannyian átestünk már.Az én kedvenc "beszólásom":
Neked olyan rendes férjed van,igazán megérdemelné már,hogy saját gyereke legyen! :P
Előzmény: Cirip78 (83383)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83387
Én azt hallottam,hogy a túl vastag nyálkahártya legalább annyira nem jó,mint a nagyon vékony.Legideálisabb a 12 mm.
Előzmény: deditke (83361)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83386
Éljen,éljen!Hajrá tüszőcskék!!!!!
Előzmény: bloodbunny (83360)
Cirip78 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83385

Szia Zolibe!

Megtörtént az andrológiai vizsgálat, a szakvélemény ICSI. Nem tudom, hogy ennek örüljek-e, az inszemináció mégis "természetközelibb" lett volna. De ahogy olvasgatom a hsz-akat, a lombik mégiscsak biztosabbnak tűnik.

Jövő hét szerdán megyünk az első konzira, most már nem akarok addig semmi mást csináltatni, megvárom mit mondanak.

Ha nem vagyok indiszkrét nálatok mennyi volt a katonák száma? Nálunk 8 millió/ml. Tájékozódva a témában az inszem így nem is reális.

Na majd lesz valahogy. Jövőre igenis lesz egy (vagy több? :-))))) kisbabánk!

Előzmény: zolibe (82991)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83384
Bizony,bizony!Résen vagyok!!!! :-)))
Előzmény: Rana75 (83355)
Cirip78 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83383

Szia Gabi!

Egy kicsit magamra ismertem az hsz-ban. Én is bizonyos értelemben irigy vagyok a körülöttem lévő kismamákra. Örülök nekik nagyon, de szinte forgatják bennem a kést, amikor megkérdezik, hogy "és nektek mikor lesz?" Hát ez az?!?

Jobbulást kívánok Neked!

Előzmény: gabi_29 (83178)
Cirip78 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83382

Vjud!

A vizsgálatokat privát alapon csináltattátok? vagy hogy jutottatok pl. EKG beutalóhoz. A férjem akart kérni a háziorvosától a BMC-be beutalót, azt mondta ő nem adhat, tőle még nem kértek soha. Korábban az andrológus magánrendelésén voltunk, ő ajánlott valami hormonszint meghatározást. A háziorvos erre sem adhat beutalót. Hát hogy van ez? Az ember nem hobbiból akar menni, elég baj már az, hogy ilyenekkel kell foglalkozni.

Előzmény: vjud (83174)
sessyl Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83381
Lehet, hogy én tudom rosszul, de én úgy tudom, hogy a merckformin, az inzulin reziztánciára hat, ami a cukorszintjeinkel van összefüggésben...

Egy kis tudományos leírás:

Az inzulin érzékenység csökkenését nevezzük inzulin rezisztenciának (IR). Az inzulin a szervezetben éjjel-nappal kis mennyiségben jelen levő hormon, a hasnyálmirigy (pankreász) terméke, a vércukorszint szabályozásának egyik oldala. A szájon át felvett szénhidrátok (a cukrok és a keményítő) a bélből szőlőcukor (glukóz) formájában kerülnek (vércukorként) a vérkeringésbe. A vércukorszint emelkedésére a hasnyálmirigy többlet-inzulint küld a vérbe, ami aztán segít a cukrot elraktározni az izom- és zsírsejtekben. Számos más szerv sejtjeibe (máj, agy, vese, vérsejtek) a vércukor bejut magától is, de az inzulin sok minden más folyamatot is szabályoz: ez az egyetlen "igazi" anabolikus hormon, ami a test felépítését szorgalmazza - magyarul, hizlal.

Ha az inzulin hatékonysága csökken, mert a zsír- és izomsejteken levő fogadó helyek (a receptorok) rosszak, és nem ismerik fel az inzulint (mint amikor rossz a zár és nem tudjuk kinyitni az ajtót a megszokott kulccsal) vagy a sejteken belüli további anyagcsere-lépésekkel van valami öröklött vagy szerzett baj, elmarad a kívánt hatás, tehát nem csökken le a vércukorszint. Erre a szervezet úgy reagál, hogy a hasnyálmirigy több inzulint termel, hogy a többlet-inzulin valahogy jobban elvégezze feladatát. Igen ám, de eközben a sok inzulin sok mást is csinál ott, ahol nem kéne, pl. hizlal, és az étvágyat is fokozza. A felszaporodó zsírsejteken is persze ugyanolyan rosszak a receptorok (vagy a sejteken belüli folyamatok), így a megnőtt keringő inzulinmennyiség vércukor-szabályozó hatása is kevesebbnek bizonyul, ami további inzulin-túltermeléshez vezet. A sok inzulin hatására olykor-olykor egyszer csak mégis lecsökken a vércukorszint, ami kifejezett éhségérzetet, cukor iránti vágyat provokál. Ördögi kör ez bizony: csökkent inzulinhatás - több inzulin - éhségérzet, elhízás - még rosszabb inzulin hatás - tovább fokozódó inzulin rezisztencia.

Közben annyira megromolhat a vércukorszint szabályozása (különösen, ha más okoknál fogva még az inzulintermelő képesség is csökken), hogy a vércukorszint emelkedése állandósul, ekkor cukorbetegség alakul ki.

Az inzulin-érzékenységet csökkenti, tehát IR-t fokozza pár dolog, melyek között nem mindegyik kóros jelenség, és csak átmeneti állapot, vagy a természetes belső szabályozás része, de fokozott mértékben való jelenlétük vagy más tényezőkkel való együttjárásuk rontják az állapotot: terhesség (!), lázas betegségek, a legtöbb hormon, pl. növekedési hormon, tiroxin, prolaktin, az összes szteroid hormon (kortizol, az összes férfi- és női szex-hormon), adrenalin, glukagon, stb.stb., bármiféle stresszhatás. Ugyanígy a felsorolt hormonok túltermelődésével járó betegségek is IR-ral járnak: óriásnövés, hipertireózis, prolaktinoma, Cushing-kór. Gyógyszerek számos csoportja, beleértve a szteroidokat (prednizolon, dexametazon, medrol, szex-hormonok, mindezek kenőcsben is, a bőrről felszívódva is), vízhajtók, és számos más is IR-t provokál (azok a hormonok is, amiket a terhesség létrejöttének és megtartásának érdekében adnak!).

A kifejezetten IR-val járó betegségek közül legismertebb a cukorbetegség, a kövérség, a PCOS, de a hiperkoleszterinémia, magas vérnyomás, köszvény is ide tartozik. Látható, hogy van választék bőven, és a felsoroltak gyakran társulnak, pl. PCOS gyakori kövérséggel, egymást kölcsönösen rontva.

Az IR egyes, feltehetőleg veleszületett formája (vagy formái, ma még kutatás alatt áll ez a terület) a nőkön kialakítja a PCOS-t, mert a fokozott inzulinhatás a serdülőkorban éledező petefészkeket alaposan megstimulálja, meg az agyalapi mirigy egyes hormonjait is, amelyek együtt nagyon bonyolult, részleteiben még ma sem teljesen tisztázott módon vezetnek a tünetekhez (l. másutt).

PCOS-ben meglevő IR a kövérségben a kövérség tényéből fakadó IR-ral találkozva a helyzetet súlyosbítja, cukorbetegség, magas a vérnyomás, magas a koleszterin szint együttes fennállása mind-mind kölcsönösen tovább rontja a helyzetet. PCOS terhesen maga a terhesség is hozzájárul az IR romlásához (ami nem-PCOS személyen tulajdonképpen normál helyzet lenne), és ezért van az, hogy PCOS betegeken sokkal gyakrabban alakul ki cukorbetegség, a PCOS terhesen pedig a terhesség alatt jelentkező cukorbetegség (gesztációs diabétesz: GDM). A számos IR-t okozó tényező valószínűleg egymástól függetlenül és különböző mértékben öröklődik, ezért van a PCOS-nek annyi sokféle arca, csak ezt sokan nem tudják vagy nem jól tudják, és így rengeteg félreértés származik mind a betegek, mind az egészségügyiek körében (sajnos).

További infók:
http://www.pcos.hu/pcos_belgyogy3.html
Rana75 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83380
Na, csak most olvastam, hogy Katus te is megerősítettél! :))) Te is orvos vagy??? (Vigyázz, ha bevallod, nem lesz vége a kérdések sorának!) :)))
Előzmény: Katus27 (83367)
Cirip78 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83379

Szia Sunny!

Mit jelentett nálad a pajzsmirigy alulműködés? Már teljesen meg vagyok ijedve, mert nekem 6,105. Mit fognak ezzel csinálni?!? Amúgy lehet valamit érezni, ha nem jól működik (akár alul, akár túl) a pajzsmirigy, van valami tünete?

Előzmény: sunny22 (83038)
Rana75 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83378
Köszi Gabi, számolj majd be a tai-chiről!!!!! :)
Előzmény: gabi_29 (83366)
Rana75 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83377

Deditke, Sessyl!

Igen, az Aspirin is hígít, meg a Heparin és a kumarin is, csak sajnos aki Leidenes, annak nem elég az Aspirin, mert máshogy hígít. Ezt elmagyarázta egy orvos sorstársam, bemásolom ide, mert én nem értek hozzá:

 

Az Aspirin protect trombocyta (=vérlemezke) aggregáció (=összecsapozódás) gátló. Ha vmi vérzés v. érsérülés helyén beindul a véralvadás, mint védekező mechanizmus, először egy nagy kaszkádreakcióval (amiben a fenti számozott ill. betűvel illetett véralvadási faktorok mindegyike részt vesz egymás után) fibrinháló alakul ki, ebbe tapadnak bele aztán a vérlemezkék, ezzel próbálja a szervezet "beragasztani" a sérült helyet. Az aspirin csak a vérlemezkék szintjén hat, nekünk a kóros faktorok miatt ez a "hálóképződés" indul be hamarabb v. kisebb stimulusra, mint a normális állapotban. Ergo az aspirin jobb, mint a semmi, de nem védi ki teljesen a kóros faktorszintekből adódó kóros véralvadékonyságot. Na, ezt most lehet, hogy nem sikerült érthetően elmondanom...A syncumar és társai pedig a II. faktorra hatnak (=protrombin), ez csinál a fibrinogénből fibrint, tehát a fibrinhálóképződés utolsó előtti pontján hat. Ha nincs fibrinháló, nincs hova tapadjanak a vérlemezkék sem.

Előzmény: deditke (83365)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83376

Hehehe... akkor inkább keresni kéne másik munkahelyet, de legalábbis a főnökömet lecserélni. :-))

Előzmény: meisi (83375)
meisi Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83375

Gratula Bunny!

Mondtam neked,hogy ne aggódj rendben lesz minden.Csak nyugi,a stressz is árthat!

Előzmény: bloodbunny (83360)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83374

Köszönöm szépen! (Neked viszont fülig érő szájjal kell közlekedned...:-))

Előzmény: Shannah (83371)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83373
A hormoninjekciók hatására alakulhat ki a petefészkeknél szurkálódás, de ha már kapkodod a levegőt a fájdalomtól, akkor azért szóljál a dokinak, hogy ez van.... az ördög nem alszik.
Előzmény: deditke (83370)
Shannah Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83372
Deditke,
hatalmas drukkok holnapra és az elkövetkezendő hetekre!!!! ++++++++++++++
(holnap nagyon jó nap, akkor van a házassági évfordulónk :)))))))
Előzmény: deditke (83361)
Shannah Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83371
Bloodbunny,
de jó hírek, csak így tovább!! :))))) Nagyon drukkolok!!!++++++++++++++++
Előzmény: bloodbunny (83360)
deditke Creative Commons License 2008.09.10 0 0 83370
 Lányok!

 

 Kérdésem  van  hétfőtöl dugom:)   a 3x3 utrogestánt és szúrom a 1 amp. Progesteront és azotta minden nap olyan fájdalmas görcseim vannak, hogy a levegő után kapkodok.  Normális ez????? (ez kb 5-10 percig tart )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!