Keresés

Részletes keresés

*upc*** Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3205
k1 nem sugároz europába teljes mezéére csak északi szomszédainkhoz
fin norvég swéd dán sugároz
itthon akarjuk nézni azt nyalábot akkor egy 150cm lavórra lesz szükség mert csökkentett jelen megy :( --> H (polar)
UPC k2 nyalábon van --> V (polar) magyarán

H-V fűgoleges és vízszintes
mivel fej univerzális szóval fejet nem kell jobbra balra dönteni vételhez úgy mint földfelszíni sugárzásban antennát
ez is egy másik téma

http://www.lyngsat.com/packages/upcthor.html

új csatorna most
Filmbox ,Filmbox Plus
meglévö
,Filmbox family,FilmBox Extra 1

szerintem csomagot fognak alkotni mint lengyel barátainknál is ugyan ez van habár ott egyben
Thor 6 11,747(H) GHz-én, a UPC tulajdonú ESS (csatornák)
ESS (román Focus Sat UPC tulajdonú)



Előzmény: T.Iceland (3203)
*upc*** Creative Commons License 2010.09.23 0 0 3204
attól függ ,hol laksz ?
Előzmény: blankica75 (3196)
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3203
Ezen a képen jól látszik,hogy Mo még a sötétkék foltba sem esik bele,ahol 95-120-as tányér kéne,tehát otthon még ennél is nagyobb kellene:
http://www.lyngsat-maps.com/maps/thor5_t1.html
Itt pedig a Thor 6 K2,ez már jobb:
http://www.lyngsat-maps.com/maps/thor6_k2.html
Sajnos ez nem úgy tünik,hogy zlandon fogható.Nem tudom,hogy a UPC csak a K2-n lesz fent,vagy a K1-en is,mert az hozzánk is elér.
T.Iceland Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3202
Én Izlandon lakom,és szeretném beállítani az antennámat.Azt tudom,hogy az Astrától 20 fok jobbra a tányér hátamögött állva,de hány fokra kell állítani függölegesen?A UPC oldalán 3 fokot írnak,hogy lejjebb vigyem,a szerelö 1-2 fokot mondott,majd a leírásban 3mm-t írt.Erre én válaszoltam,hogy szerintem egy 60cm-s antennánál nem ugyanakkora,mint egy 180centisnél,és visszaírt,hogy de igen,ami szerintem nem logikus.Most a tányér teteje mozduljon el 3mm-t,vagy maga a fej?Ezért lenne jó pontosan tudni hány fokra álljak,mert ahhoz van müszerem.
nempiskota2 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3201
Új infóim vannak, állítólag az Astra addig marad amíg az összes előfizetőnél át nem állítják az antennát.Vagyis a szeptember vége is tolódik.
Pénteken hívtam az ügyfeleseket, mert még mindig nem hívtak, és nem járt nálunk senki aki kitenné az antennát a tetőre.
Nagyon érdekes volt, mert ugyanaz a csaj vette fel akivel augusztus közepén beszéltem meg, hogy küldenek új szerelőt.Emlékezett ránk vagyis inkább a nyűgünkre.Nem is értette mert a rendszerükben a mi előfizetésünknél már le volt zárva az antennaátállítás.Úgy hogy egy darab munkalapot nem láttunk, ergo nem is írtunk alá semmit.Mégis a szerelők által beküldött dokumentumok alapján nálunk már minden oké volt.
Mondta, hogy akkor ő most újra nyitja az egészet és megsürgeti a szerelést.

Megfenyegettem, hogy ha két hét alatt sem történik semmi, újra telefonálok! :)
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3200
az a baj, ha azt szeretnéd, hogy biztos legyen a dolog, akkor nem őket hívod ki, hanem keresel egy tényleg szakembert. Persze ő nem ingyen, de kimegy. Vagy máris körülnézhetsz egy nagyobb tányért, amiben több tartalék marad. Nem drágák a tányérak, és minden más maradhat a régi. Érdemes a csatlakozások minőségét is leelenőrizni, illetve előszeretettel szerelnek fehér beltéri kábellel akkor is, ha kint is húzzák a vezetéket. Na az is tönkre tud menni 3-5 év alatt, amiatt is lehet alacsony a jelszint. Szerintem a lényeg, hogy valaki rendes műszerrel kimérje mekkora a jelszinted és végignyálazza a lehetőségeket, hogy mi okozza azt, ha alacsony. Persze aztán jöhet rá a megoldás. Mindenre van, csak a UPC embere nem biztos, hogy elég szakértelemmel bír, állítólag meglehetősen vékonyan fizet a UPC ezér a melóér.
Előzmény: Amilo88 (3198)
aas Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3199

Mert ha muszály én rányomok egy olyan tányért,hogy a google earthról simán kiszúrjátok hogy hol cellázom!

 

Ez biztosan jó szokott lenni :-)))

 

Előzmény: garam.zso (3197)
Amilo88 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 3198
Akkor hívjak szerelőt, hogy állítsa be újra? Ügyfélszolgálaton csak azt mondják, h majd küldenek frissítést a készülékre és ha nem jó, hívjam őket újra. Már kb a 4. frissítésnél járok...

Köszönöm a válaszod!
Előzmény: Gábor a Jobbszélső (3189)
garam.zso Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3197

No,jó emberek!

 

Ma sikeressen átáltam a Thorra én is Belgiumból.

Jön minden adó rendessen viszont a jelerösségem és minöségem  látványossan alacsonyabb.

Ez  tvzés közben nem igen mutatkozik de gondolom ha lessz egy vihar akkor lehet nem lessz tvm. :D

 

Nekem most egy 72 es tányérom van,lehet ez az oka?

Van itt olyan aki ilyesmiket tapasztalt és ezért beruházott egy nagyobb tányérba?

Mert ha muszály én rányomok egy olyan tányért,hogy a google earthról simán kiszúrjátok hogy hol cellázom!

 

Üdv

 

belga-Zsó

blankica75 Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3196
Kedves hozzáértők,
szeretném megtudni, hogy most, hogy a Thor műholdra költözött a UPC, vajon olyan földrajzi helyeken is lehet fogni a UPC adásait, amelyeken addig nem lehetett, amíg az Astrán volt?

Konkrétan:
a közel keletre eddig nem tudtam kivinni magammal UPC műholdas megodlást, mert oda már nem sugárzott az Astra.
VISZONT! láttam , hogy a thor lefedi azt a térséget...bár nem az európai nyalábbal..
Kérdés, hogy honnan lehet megtudni, hogy ha veszek egy UPC muholdas elofizetést, és viszem a cuccot magammal, akkor ott is fogom e tudni venni az adásokat?

vagy lehet, hogy a UPC csak az európát lefedő thor nyalábokat bérli, és a kozel keletet lefedőeket nem??
:o((

klaver Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3195

 

Attila,bedankt voor de moeite, alleen het is geen goede avond  hanem goedemogen, hahaha

 

OK megprobálom egy nagyobb tányérral, remélem sikerül elkapni, mert ha nem eldoptam €120 +tányér.

 

PS. in Almere  woon ik en ben aan het overwinteren in ES (ouwe lullen ) 8 maanden +2 maanden in H. igy kilehet birni.

 

Groetjes Tibor

Előzmény: HollandExxonValdez (3190)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3194

ok,fine dag:)
Előzmény: garam.zso (3193)
garam.zso Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3193

Csáó!

 

Nem,nem müszer nélkül.

Csa gondoltam hogy ha tudok fix adatokat akkor sokkal könyebb dolgom lessz! :)

Az Astrára is úgy áltam rá hogy megkérdeztem az itteni szatelitos csávót aztán elmondta hogy nyugatról keletnek 163 és 30 fokos szög aztán enyhe állítgatás a müszerrel!

 

Na lassan nekiugrom.

 

Doei,maat!

Előzmény: HollandExxonValdez (3192)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3192
szia

sajnos létra hiján nem tudom neked megnézni hogy milyen szögben áll.
Nyugat 0.8-ra forgasd át.

műszer nélkül állsz neki?


üdv Attila,Hollandia
Előzmény: garam.zso (3191)
garam.zso Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3191

Sziasztok.

 

Ma szeretném átállítani az antennát a thorra.

Mennyire kell elforgatnom az astráról és a függöleges szög sokat változik?

Most 163 ra vagyok déltől és 30 fok a függöleges szög.

 

Várom a válaszokat!

 

üdv Belgából!

 

;)

HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.19 0 0 3190
goede avond Tibor

nos,ezeket találtam Neked.hát Spanyolország kicsit odébb van tőlünk.

ezek lennének a Thor5/6 sugárzási zónái,a Canal+ oldalon akadtam rá:




összehasonlitásként meg itt a Digi :



kb 120-150-es antenna kell majd és szerintem nézheted.felétek legalább alig esik.

Attila


ui:als je gestudeerd in het Nederlands? Ik dacht van Nederland schrijf je...
Előzmény: klaver (3184)
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3189
Szerintem rendetlenül lett ráállítva a műholdra, csak be kellene korrektül állítani. A hozzám jött szakinak is egy fos lild-is hangolója volt csak.
Előzmény: Amilo88 (3188)
Amilo88 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3188
Üdv!

Új vagyok még ebben a topicban. Már 3 éve vagyok UPC direct előfizető. Mióta átállították az antennát, elég sok csatorna elmegy éjjelente ha egy kicsit is felhős az idő, de ha esik az eső nappal, akkor is kockásodik a kép és a hang se az igazi.

Ahogy olvasgattam, sokan lecserélitek a tányért nagyobbra? Vagy van más megoldás erre?

Előre is köszi a válaszokat!
klaver Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3187

Köszi a válasz,

hát igen, a footprint szerint lehetne, a tányér 80 cm. mégse kapom el ,

 

üdv. Tibor

Előzmény: SquareWire (3185)
rahel30 Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3186
Kedves hozzáértők,
szeretném megtudni, hogy most, hogy a Thor műholdra költözött a UPC, vajon olyan földrajzi helyeken is lehet fogni a UPC adásait, amelyeken addig nem lehetett, amíg az Astrán volt?

Konkrétan:
a közel keletre eddig nem tudtam kivinni magammal UPC műholdas megodlást, mert oda már nem sugárzott az Astra.
VISZONT! láttam , hogy a thor lefedi azt a térséget...bár nem az európai nyalábbal..
Kérdés, hogy honnan lehet megtudni, hogy ha veszek egy UPC muholdas elofizetést, és viszem a cuccot magammal, akkor ott is fogom e tudni venni az adásokat?

vagy lehet, hogy a UPC csak az európát lefedő thor nyalábokat bérli, és a kozel keletet lefedőeket nem??
:o((

kérem, aki tud erre pontos választ, az segítsen.
nagyon fontos lenne...
SquareWire Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3185
Sima ügy, csak kell egy szép nagy tányér.

http://www.sathint.com/footprint?beam=thor-5-t2
Előzmény: klaver (3184)
klaver Creative Commons License 2010.09.18 0 0 3184

Szia Attila,

Sorry hogy bele szolok, de én is küszködök a Thorral.

én azt szeretném megtudni lehet e Benidormba a Thort fogni ?(ik word gek van)

 

Groetjes Tibor

Előzmény: HollandExxonValdez (3164)
HollandExxonValdez Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3183
szia

örülök hogy apróbb hibák kivételével most már rendben van a vétel.
nálunk ma 4 felé volt egy kb 2perces szünet mert egy oltári nagy felhőszakadás volt.
egy ismerős magyar párnak a múltkor állitotta át a török szerelő a cuccot,igaz ő csak a gyári 60-as szettel van,de majd hoz ki otthonról 90-es tükröt(ott porosodik neki a padláson),de azt mondta igy sincs gond a vétellel.

lejjebb irta valaki a műsorújságot.az nálunk sincs jópár adónal de engem különösebben nem zavar.
Előzmény: aas (3182)
aas Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3182
Amióta 90cm-es antenna van, megszűnt a kockásodás-szaggatás. Még egy-két alkalommal fordul elő 2-3 zöld pötty a Viasat3-on egy órás film alatt, a többivel nincs gondom. Az óra azért még néha lenullázódik, de mintha ez nem befolyásolná a működést: A múltkor 11:30-kor 13:30-at mutatott és volt egy beállított felvétel 11:30-tól 12:30-ig. Hiába volt 13:30 kijelezve rajta, rendben elindította a felvételt és hibátlanul felvette a műsort...
aoluak Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3181
Nem biztos, hogy az Astra miatt. Nekem átállították a Thorra, de a Dunán, Duna 2-n és még 1-2 másik csatornán nem írja ki a műsort. A csatornák 95%-nál jól kiírják, emiatt nem is idegesít annyira. Ha neked soknál nincs infosáv, akkor mondjuk tényleg lehet, hogy az Astra a hunyó.
Előzmény: garam.zso (3179)
meri Creative Commons License 2010.09.17 0 0 3180
Igen, az Astra az oka. Ha megfigyeled, néhány csatornán az infó helyett kiírják, hogy "fontos információ", és a bővebb infó pedig arra kéi a felhasználót, hogy hívja fel a hotline-t... állj át.
Előzmény: garam.zso (3179)
garam.zso Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3179

Azt vettem észre hogy sok csatornánál nincs információ alul.Gondolok itt müsorcímre és nincs az a kis csíkocska hogy hol tart az éppen nézett müsor.

Lehet hogy azért mert még astrán vagyok?

 

Valakinek tapasztalat?

 

üdv belgából

 

Zsó ;)

V.Gy. Creative Commons License 2010.09.16 0 0 3178
.
chagaal Creative Commons License 2010.09.15 0 0 3177
... végre megérkezett a magyar hang a Discovery-k alá...
Gábor a Jobbszélső Creative Commons License 2010.09.12 0 0 3176
itt az ideje áttérni a dunára. Legalább nem butultok tovább azon a rengeteg szeméten!
Előzmény: A4-AFN (3174)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!