Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5011

Ha nem titok, mondd meg légyszi, melyik volt ez a cég, mindannyiunk okulására.

Mivel ez azért szemétség, hogy kicitálnak, aztán közlik, hogy viszlát!

 

Előzmény: jambimbim (5005)
lektor Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5010

egy rakat múzeum, neten lehet bookolni, de azt nem írják, hogy kapom meg.

azt úgy szokták csinálni, hogy foglaláskor kapsz egy foglalási visszaigazolást számmal együtt, azt kell kiirni és magaddal vinni.

Előzmény: Louloudaki (5009)
Louloudaki Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5009
köszi, vicces lesz ha havazik :D
március 11 este érek oda és 15én reggel jövök el. néztem ezt a göteborg pass nevű dolgot, hogy 48 órára 390sk és benne van közlekedés meg egy rakat múzeum, neten lehet bookolni, de azt nem írják, hogy kapom meg.
szívesen fogadom a további ötleteket is :)
Előzmény: cavecat (5008)
cavecat Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5008
tavaly március közepén szakadt a hó.
elég a személyi.;)
hány napra mész? ha csak egyre, akkor ülj fel egy városnézőbuszra. ha többre, akkor - a napok számának függvényében - lesznek még egyéb javaslataim is ;)
Előzmény: Louloudaki (5007)
Louloudaki Creative Commons License 2010.02.11 0 0 5007
sziasztok!
márciusban megyek göteborgba, érdeklődnék, hogy mit érdemes ott megnézni, milyen az időjárás olyankor általában, és a legfontosabb, hogy elég-e az új típusú személyi vagy rohanjak el útlevelet csináltatni de izibe? repcsivel megyek. köszi!
3E Creative Commons License 2010.02.09 0 0 5006
A taxikat próbálatm, de ott is anyelv a gond.


meg a helyismeret :)))
Előzmény: jambimbim (5005)
jambimbim Creative Commons License 2010.02.09 0 0 5005

Sziasztok!

 

A segitségeteket szeretném kérni. Itt vagyok kint Stockholmban. A munka ami miatt kijöttem nem jött össze. Ennek oka, hogy nem beszélek svédül, csak pár mondatot, de egész hétfőig azzal álltattak, hogy elég z angol a munkához. Kiderült nem. Tudnátok valami munka lehetőséget amiből meg tud élni egy család? Vagy egyáltalán próbálkozzak- e még svéd nyelv nélkül az angolommal? Sofőrl lettem volna, de mint irtam nem jött össze. A taxikat próbálatm, de ott is anyelv a gond. Tudtok valamit tanácsolni? Nagyon, nagyon hálás lennék minden infónak. jambimbim@gmail.com vagy itt a fórumon.

Haani Creative Commons License 2010.02.06 0 0 5004
Köszi:)
Ha később lesz kérdésem úgyis iirok!:D Szép napot mindenkinek!
Előzmény: lektor (5003)
lektor Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5003
a munkahelyen csak akkor tájékoztatnak a szakszervezetröl ha van ott képviselöje, aki általában egy ottani dolgozó valaki.  az adóbevallási okmányokat április elején kezdik kiküldeni, az utolsó beadási határidö május 3.
Előzmény: Haani (5002)
Haani Creative Commons License 2010.02.05 0 0 5002
Köszi az infot!:)
Én is úgy tudtam hogy lehet fizetni külön az A-kassát. Csak meglepett hogy miután meglátogatták a főnököt a szaksz-től ő mondta a pároméknak hogy lépjenek be a szakszervezetbe is. Eddig meg vonakodott még az A-kassa ellen is....
De örülök hogy most iigy alakult.
De egyébként nem úgy van, ha munkába állsz vhol, akkor a munkahelyen kötelesek tájékoztatni a szaksz-ről?
Ja és még az adóbevallásról kérdeznék. Itt nem május a határidő ugye? korábban van.
Előzmény: lektor (5001)
lektor Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5001
annyira lesz biztosabb a munkahelyük, hogy nehezebben rúgják ki öket, ugyanis minden létszám csökkentés elött a szakszervezetekkel tárgyalnak/egyeztetnek a munkaadók. nem tudok olyan esetröl, hogy gazdasági okok miatti elbocsátásokat a szakszervezet megtudott volna akadályozni. viszont a szakszervezet segiti a tagjait a vitás kérdésekben(pl. minél kedvezöbb elbocsátási feltételek kiharcolása), a beiskolázásokban és másik munkahely keresésében. azok akik nem sz.tagok semmilyen védelmet/segitséget nem kapnak, viszont kapnak munkanélküli segélyt ha fizetik az A-kassát. az elbocsátásokat az un. varsel (egy svéd fogalom a munkatörvényben ami figyelmeztetést jelent), elözi meg a munkaadó részéröl amikor a cég gazdasági helyzete miatt min. 5 embert kell elbocsátania. a varsel bejelentését megelözöen lép kapcsolatba a munkaadó a szakszervezettel. egyik napról a másikra senkit nem rúghatnak ki a felmondási idö elött, viszont mentességet adhatnak a munkavégzés alól, de ez esetben a teljes fizetés jár a felmondási idöre is. A- kassát lehet fizetni tagság nélkül is. lehet szólni a szakszervezetnek  munkahelyi probléma esetében.
Előzmény: Haani (5000)
Haani Creative Commons License 2010.02.04 0 0 5000
Sziasztok!
Lenne kérdésem, bár tudom már többen közületek unják a témát..:D
A párom már hónapok óta szekálta a főnökét, hogy szeretne belépni a szakszervezetbe, és az A-kassát is fizetné. És vmi szerencsének köszönhetően, tegnapelőtt ahol dolgoztak, megjelent két férfi az egyik szakszervezettől és kérdezgettek tőlük. Aztán iigy eljutottak a főnökig, aki most kötélnek állt, és beléphetnek a szaksz-be.
MÉg annyira nem vagyok tisztában mindennel, sőőőt...
IIgy biztosabb lett a munkahelyük igaz? Vagy iigy is kirúghatják őket akár egyik napról a másikra? És ha esetleg megszűnik a mukahelyük, munkanélkülit alapból kapnak, az A-kassa plusz pénzt jelent? És ha problémájuk lenne a munkahelyen, szólhatnak a szaksz-nek?
Szóval ennyi. Köszi:)
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.01 0 0 4999

Itt lenn délen legalább 20 centi esett. Most megpróbálon a bejáratot szabaddá tenni. Viszont felmelegedett minusz 20-ról minusz 5-re!

 

A látvány gyönyörű, de mivel az utakon is ott a hó, nem olyan vidám a tél!

Nálunk olyan magasan fagyott meg a jég az út közepén /mivel nem takarították a havat/, hogy leér az alacsonyabb autók alja.

Máshol is ilyen rossz a helyzet???

széles tamás Creative Commons License 2010.01.31 0 0 4998
lektor Creative Commons License 2010.01.31 0 0 4997
...majd májusban.., de csak óvatosan bizakodj...
Előzmény: DuJoe (4995)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 4996
Itt epp szakad...nagyon szep...;D
Előzmény: DuJoe (4995)
DuJoe Creative Commons License 2010.01.31 0 0 4995
Kronoberg megye: a legalacsonyabb hőmérséklet az éjjel -23 fok, a hó most állt el, kb 30 cm az átlag.
Hol a tavasz????????????? Én tavaszt akarok!!!!!!!!!!!!!!!4
Előzmény: mgy (4993)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 4994
Annyi a ho, hogy lassan mar jegesmedveket vizionalok a szomszed kertjeben...;DD
Előzmény: mgy (4993)
mgy Creative Commons License 2010.01.31 0 0 4993
Mi újság kint hóügyileg?
Itthon király a helyzet, régen volt ennyire jó tél! :)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.31 0 0 4992
-15c...
Lenn délen édes éjen édent remélsz...;)
jozef72 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 4991
Tudok ajánlani de nem érdemes hiszen ez a végzés amit kaptál ez ellen a befizetés után lehet jogorvoslatot kérni .
Előzmény: spudy77 (4962)
lektor Creative Commons License 2010.01.23 0 0 4990
lehet, hogy az UPC-vel jobban jársz, én a Digi boxot 2008 áprilisában rendeltem meg otthon és 2009 októberében kaptam mag. akkor box hiányra hivatkozva mondták, hogy 2-3 hónapot kell várni, már le is mondtam róla mikor kaptam a telefont, hogy kell e még a box. jó mi !?
Előzmény: DuJoe (4989)
DuJoe Creative Commons License 2010.01.23 0 0 4989

Lektor természetesen értettem a célzást a nyelvtanulással kapcsolatban és tudom, hogy igazad van! Ezt már tavalyelőtt is írtad, és már akkor megjegyeztem:))

Egyébként alapesetben azért gondoltam a UPC-re, mert annak a digitalboxával fel is lehet venni majd' 90 óra adást, tehát tudnánk nézni a svéd adást élőben, és később  felvételről a magyar adást, ami érdekelne minket. Több kedvenc sorozatom (sorozatunk)  itt amúgyis előbb megy mint otthon. A Digit azért kérdeztem, mert most gyűjtöm az információkat. Ha lesz a dologból valami, úgyis csak nyáron amikor hosszabb időre megyünk haza.

lektor Creative Commons License 2010.01.23 0 0 4988

nálam az 50 cm. ls elég.

Előzmény: Törölt nick (4987)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.23 0 0 4987
Ez mar digitalis, igy ha van adas, akkor mind1, hogy 35-, v 99%-os...;)
Inkabb a tanyer nagysagara erdemes figyelni (nalunk a digi-s 1m), hogy minel nagyobb legyen, mert akkor rossz idoben is foghato marad az adas...

A Diginek alapbol rosszabb a minosege, mert hasonlo savszelen joval tobb adot pasziroz keresztul, ami csatornankent alacsonyabb bitratat jelent...
lektor Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4986
nekem müködik jól a kép is meg a beltéri is. igaz a beltéri távkapcsolója elég "szük" látókörü, mert pontosan a beltérire irányitva müködik csak.(lehet az is, hogy csak az enyém). viszont a képminösége, szerintem, a parabola beállitásától függ. az enyimet is csak müszeresen lehetett beállitani.
Előzmény: Törölt nick (4985)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4985
Nekem mind2 van (biztos, ami biztos;)...a upc-nek jobb a kepminosege, a digi viszont tobb csatornat ad kevesebbert...egyben hasonlitanak: mind2-nek minosithetetlen az alap belterije, igy en azt el se hoznam otthonrol, hanem szereznek valami hasznalt komolyabbat a blocketrol v otthonrol...persze, azert hasznalhato...
Masik...ha van valami megbizhato rokon, barat, ismeros, akinek mar van muholdas akarmilye, akkor arra erdemes 2. v 3. belterit kerni, mert az mar 5-7szaz forint csupan, es megfelezve a ossz koltsegeket mindenki jol jar...;)
Előzmény: DuJoe (4982)
lektor Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4984
elfelejtettem mondani, hogy engem elsösorban az információk és a dokumentumok érdekelnek. a filmcsatornákra már fintorgok, nagyjából azok az idiótaságok mennek amik itt, csak magyar szinkronnal, ami nekem bántja a fülem, mert ismerve az eredetit, idétlen természet ellenes rihegés-röhögésnek, vagy éppen vinnyogásnsnak tünik. természetesen vannak jó szikronok is a komolyabb filmeknél csak az ritkább. de azoknak akik nem régen vannak itt bizonyára  ez nem tünne ez fel. a hátránya az az újak számára, hogy nehezebben tanulnak meg svédül.
Előzmény: lektor (4983)
lektor Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4983

túl sok tapasztalatom még nics, mert csak ösz óta van. itt a csatornalistája:

 

http://www.digikabel.hu/Csatornakinalatunk

 

mindenesetre a parabola beállitását antennással kellett megcsináltatni, mert elég nehéz az intelsat1002-re ráállni.

Előzmény: DuJoe (4982)
DuJoe Creative Commons License 2010.01.22 0 0 4982
Koszonom!!
Mondjuk ez meg csak terv, nem tudom mi lesz belole. Lektor, a Digivel mik a tapasztalataid?
En a neten sok kritikat olvastam az altaluk nyujtott "hullamzo" szolgaltatasrol, de nem tudom mi az igazsag belole. Engem az atlag otthoni kerskedelmi csatornak, esetleg az HBO erdekelne majd.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!