Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.07.06 0 0 2
Nezz majd szet a harcmuveszet topicban a kultura forumon is:)
Meg meg annyit, hogy en nem tanulok olyan mestertol, akit nem tok tisztelni.
Meg azt is, hogy az igazi harcmuvesz nem verekszik. Egyik ag kepviseloje sem, aki meg verexik, azt szoktam en a kuzdosportot uzo kategoriaba sorolni.
Udv,
Orl
Előzmény: Bendegoose (-)
leha Creative Commons License 2000.07.06 0 0 1
>de sokan vannak, akik azért csinálják, hogy szétcsapjanak a rosszak között

ők nem az AIKIDO-t "csinálják", csak az aikido technikáit alkalmazzák
az aikido több, mint a technikák összessége, de aki ezt nem látja, az nem is lesz soha jó aikido-s

kanka Creative Commons License 2000.07.06 0 0 0
Szia Bendegoose!

Teljesen egyetertek veled: az AIKIDO nem verekedes.
Megfigyelheted, hogy nincsenek AIKIDO versenyek, bajnoksagok. Ennek oka nagyon egyszeru: az AIKIDO testben es lelekben (!) nem tamadasra es mas romboloasara keletkezett, hanem magad epitesere (testi es lelki) es megvedesere. Eppen ezert egy igazi AIKIDO-s sosem verekszik, hanem egyszeruen felrelep, ha tamadas eri.
nem bant senkit sem fizikailag sem lelkileg.
En ezt tudom rola.

Udv
kanka

Előzmény: Bendegoose (-)
Bendegoose Creative Commons License 2000.07.06 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Miközben egyesek a kereszt jelével csapkodják egymás fejét, arra gondoltam (BIG4 ötlete után - Bruce Lee), tán erről is lehet ezt azt mondani...

Szerintem az AIKIDO egy gyönyörű művészete a mozgásnak, és a lélek békéjének, de sokan vannak, akik azért csinálják, hogy szétcsapjanak a rosszak között (vagy épp a jók között :) ) az utcán...

Az AIKIDO szerintem a szeretet egyik megnyilvánulása.. Ha nem ismered az Aikidot, akkor most nyilván csodálkozol, hogy hogyan lehet a verekedés a szereteté.. Nos, biztos lesznek olyan hozzászólások, amelyek megmagyaráznak ezt azt, én csak még annyit, hogy az AIKIDO nem verekedés.

Bende

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!