Keresés

Részletes keresés

lujzi84 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83429
Hát megmondom őszíntén hogy ezen én is meglepődtem mert én azt hittem aztán mondják meg telozás után hogy elindultak-e a bébikéim.De nekem ma azt mondta Uh-on hogy csüt. a beültetés.Meg azt hogy nagyon szép a mnyh-ám szerkezete és vastagsága.A petéim 18-19 mm-esek és majd szét robbanok tőlük.De nem baj csak legyenek egészségesek és szeressék a férjemet is. :-))
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83428
Na akkor hajrá!!!!!!++++++++:-))
Előzmény: lujzi84 (83424)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83427
Azt honnan tudják bekalkulálni előre, hogy mikor van a beültetés? (2-napra, 3-napra vagy 5-napra?)
Előzmény: lujzi84 (83424)
lujzi84 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83426

Deditke!

 

Minden drukk a tiétek.Szorítok nektek. :-)

deditke Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83425
Sziasztok lányok!

 

 Tegnap visszakaptam az én kis embrióimat és meg kértem és parancsoltam nekik, hogy maradjanak a mami hasába úgy 9-honapig.  A dokinak szóltam a görcseimről, és azt mondta, hogy igyak meg napi 2-3 magnézium pezsgőtablettát, és írt

 gyógyszer amiből napi 1/sz kell innom a neve Astrix . és  most tők jó nem görcsölök.

 

Sunny22 ,hogy a  mi bajunk mi hát konkrétan nem közölte  Wigi  azt tudom ,hogy a páromnak, a spermáinak nincs farkincája, ami csak, mint tudjuk, arra kell, hogy felússzon a petesejtbe és be furakodjon  és aztán nincs rá szükség hogy velem mi a gond azt nem tudom . a HSG után mondta hogy lombikos vagyok, de velem ott nem volt gond.

 

Szerike tegnap el felejtetem gratulálni a gyönyörű kicsi  lányodhoz  eszméletlen szép baba.

 

 

Előzmény: sunny22 (83419)
lujzi84 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83424
Ma voltam Uh-án,hétfőn lesz a leszívásom és csütörtökön a beültetésem.16-20 közötti petécskéim vannak és 11-es mnyh-ám.Elvileg ez tuti,kíváncsi leszek mennyire.De már felvagyok csigázva.
lujzi84 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83423

Halihó mindenkinek!!

Sunny!

Nekem u.e voltak mint neked,de nekem az a fura hogy neked nem ajánlottak GnRh kezelést,mert az endonál szinte kötelező.Engem lap.-ral tavaly és idén is kezeltek és műtöttek.Tavaly nem kaptam meg a kúrát(GnRh) mert paráztam tőle mivel kiterjedéstől függően megvonják a vérrzésed és így az endo nem tud újra kinőni.Erre a betegségre ez a legjobb és a terhesség.De soha nem fogunk belőle kigyógyulni ezt most mondom neked.Idén is műtöttek u.e és most megkaptam a GnRh-t 3-at (klimaxoltam frankóm) és egyből lombikra megyek.Szerintem kérdezd meg,én csak jót akarok,mert engem is így el illetve félre kezeltek és nem találták a gondok okát.Ha ezzel bármi kérdésed van nyugodtan kérdezz szívesen válaszolok.

Shannah Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83422
Bloodbunny,
szerdára tökéletes méretűek lesznek, meglátod! Csak nyugi :)) Drukkolok továbbra is!! ++++++++++
Előzmény: bloodbunny (83420)
Shannah Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83421
Sunny,
hát ez nem semmi.... Mielőbbi regenerálódást és spontán babásodást kívánok!
Előzmény: sunny22 (83417)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83420

Ooopsz... ez tényleg nem volt egy egyszerű eset..... jó az, ha az ember meg tud bízni az orvosában....

 

Ma jöttem megint az UH-ról... 12 mm-esről most csak 14 mm-esre nőttek (hétfőtől szerdáig meg 8-ról 12-re)... úgyhogy hétfőig megint szuri, de most már a Cetro-val kombinálva.... ha minden jól megy, akkor szerdán leszívás...  

Gyakorlatilag 13 nap lesz Merionál+Gonal combóval teli szurkálással vasárnapra.

És a baloldali petefészkemen mindezek ellenére semmi se nőtt...:-((

 

NA de hát ennyi szívás után egyszerűen SIKERÜLNIE KELL!!!!!!

 

Előzmény: sunny22 (83417)
sunny22 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83419

Deditke,

 

Én nagyon bízom benne, hogy most sikerülni fog!!! Küldöm a sok-sok +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Nálatok mit állapítottak meg az orvosok? Miért nem jött a baba?

Előzmény: deditke (83370)
sunny22 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83418

Szia Cirip78!

 

Én is 78-as vagyok, gondolom a szüli évedet mutatja. :))

 

Nekem az alulmőködés tünetileg nem jelentkezett, bár a bőröm nagyon száraz volt mindig, ami az alulmőködésnek az egyik tünete. Én megnézettem a leleteimet egy endokrinológussal és azt mondta, hogy a TSH-t 2 alá kell vinni, ha babát szeretnék. Hiába esik bele az érték a ref. tartományba, 2 felett már alulmőködésről beszélünk.

Ez kb. már fél éve volt, hogy el kezdtek kezelni. Én 3,3 -ról indultam és most 1,05-nél tartok. Napi 1X 50 mg letroxxal kezdtük, majd 2 hónap után napi 1X 75 mg euthyrex (ez ugyanaz mint a letrox) és most napi 1x 100 mg letroxnál tartok. Ezt már nem fogjuk emelni, a doki szerint így szépen beálltam.

Nekem a prolaktinom is magasabb volt, és most az is a középértéken van, mert a pajzsmirigy alulműködés megemelheti a prolaktint is, a kettő összefügg.

 

Nem kell izgulni, szerencsére ez nagyon könnyen és gyorsan orvosolható. Szerintem minél előbb kezdd el a kezelést és minél előbb keress egy jó endokrinológust.

 

Ha kérdésed van szívesen segítek!

sunny22 Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83417

Sziasztok,

 

Olvasgatok vissza a fórumon, mindenkinek akinek szüksége van rá szorítok nagyon!!!

 

Jelenleg itthon lábadozok, kedden volt a laporoszkópiás műtétem; a teljes hasamat kitisztították, szerveimet átnézték. Nagy fokú endometriózisom volt, szinte mindenhol volt: petefészek kívül-belül, petevető kívűl, méhem mögött, végbél hüvely között és több apró a hasamban szétszórva. A jobb petefészkem rá volt teljesen tapadva a méhemre, amit most lefejtettek és a hasüregemhez varrtak. A doki sem számított rá, hogy ennyire elterjedt ez a sz... bennem. De a lényeg, hogy nagyon szépen gyógyulok és a méhem belül rendben van és a petevezetékeim is átjárhatóak (ezt is most megnézte). Azt beszéltük a dokival, hogy 1 hónap pihi után 3-4 hónapot próbálkozunk és szerinte most spontán sikerülnie kell. A hormonjaim, pajzsmirigyem minden rendben.

Ha nem sikerül 3-4 hónap múlva, akkor elvégez még vizsgálatokat.

 

A doki szerint ezek a csúnyaságok már évek óta bennem voltak és így semmi esélyem nem volt a teherbeesésre. Mivel az endometriózis gyulladásban tartott, így a lombik esélyem is nulla volt. Évekkel ezelőtt erre rá kellett volna jönni és akkor orvosolni. Sajnos az orvosok többsége nem mindig szúrja ki ezt a bajt.

Tavaly már volt egy laporom jobboldali petefészekcisztával, de akkor nem tisztítottak ki, csak a cisztát vették le. Nem jó orvoshoz mentem akkor...

 

Lányok, Én azt mondom, hogy az a legjobb, ha tudjuk mi a baj és ha az adott orvos nem lel rá, akkor tovább kell menni. Ha tisztán látunk, akkor könnyebb a megoldást is megtalálni. Én az 5-ik orvosnál tartok és most már tudom, hogy jó kezekben vagyok.

 

Mindenkinek sok sikert kívánok!

vjud Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83416

 

Cirip78!

 

Nekünk amihez kellett beutaló, azt mind a háziorvos adta. És soha senki nem szólt ez ügyben semmit és nem fizettünk semmiért. Sőtt még a védőnő segítségével ingyenesen csináltattuk meg a Hív, hepatitis B-C. Szóval itt nálunk mindenki nagyon segítőkész.

A hormonmeghatározást nekem még a meddőségi szakrendelés kérte, a klinikán, és amikor megvoltak az eredmények + a férjem eredménye ezzel mentem vissza és ők kültek át a kaáliba.

 

Én úgy gondolom, hogy a háziorvos ha akar, adhat beutalót bárhova. Mi egy községben lakunk, és ha megoldható nálatok, kérj segítséget a védőnőtől, nekünk rengeteget segített, még a szurikat is ő adta be nekem, és továbra is segít, sőt a kéthét alatt míg vártuk az erdményt jött megnézni.

Szóval nálunk ez így müködik.

Remélem megoldodik ez a probléma. Szurkolok.

 

 

Előzmény: Cirip78 (83382)
Shannah Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83415
Kedves Cirip,
köszönöm szépen, aranyos vagy!!! :))
Neked is minden jót! ++++++
Előzmény: Cirip78 (83407)
Shannah Creative Commons License 2008.09.12 0 0 83414
Lujzi,
többféle gátló injekció van, nekem a Cetrotide-et kellett szúrnom és kb. 7-8 napon keresztül a stimu alatt, miközben szúrtam a tüszőérlelő szurikat is. Az Ovitrelle valóban a tüszőrepesztő, 36 órával a leszívás előtt kell beadni, de a dokid pontosan meg fogja mondani, hogy melyik nap hány órakor add be. Nekem pl. hétfő este 1/2 10-kor kellett beadni és szerda reggel volt a leszívás. Mennek a drukkok!!!! +++++++++++++
Előzmény: lujzi84 (83404)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83413

Khm... valljuk meg őszintén, nem egy esetben az dönti el, hogy hétvége vagy több napos ünnep közbe jön-e vagy sem.... De hát a véletlenek mindent megváltoztathatnak. Ha minden úgy ment volna, mint a múltkor, akkor nekem holnap már beültetésem lenne.... de most ez más volt.

 

Ja megkérdeztem a dokit, hogy nekem miért fájt a beültetés, azt mondta, hogy azért, mert a katéter, amit felvezetnek a méhszájba, az nem annyira flexibilis, mint maga a petét tartalmazó beültető katéter és mivel elég szűk lehet a méhnyakam, ezért fájt, mert szükségszerűen böködte az előre haladással. Úgyhogy most legalább már tudom és fel tudok készülni rá.

 

Előzmény: lujzi84 (83408)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83412

Hát én megelégednék momentán 2 petivel, de azok osztódjanak anyucinak rendesen és tíz karommal kapaszkodjanak...:-))

 

Elképzelem őket, ahogy majd mint a kis denevérek, fejjel lefelé kis karmos lábakkal kapaszkodnak a nyálkahártyámba:-))

Előzmény: rita0130 (83410)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83411

Tudom lujzi,én is szenvedek tőle. Ráadásul hol agresszív vagyok, hol meg elanyátlanodott, sírvafakadós....

 

Na most lehet tippelni, hogy melyik állapotok járnak ilyen érzelmi labilitással....... igen: a terhesség és a klimax. És mindezt a hormonok csinálják. Amiket most éppen mgunkba nyomunk....:-.)) Vígasztaljon az a tudat tehát, hogy ha terhes leszel, akkor is ugyanezt fogod érezni, de akkor momentán örülni fogsz neki...:-)) A másik esetben nem annyira....

Előzmény: lujzi84 (83409)
rita0130 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83410
Millió drukk a tüszőcskéknek, legyen sok és jó is!!!!!!!!!!!!!!!44444
Előzmény: bloodbunny (83405)
lujzi84 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83409
A hangulatváltozás természetesnek mondható?Néha olyan kiállhatatlan vagyok(még saját szemszögből is) aztán meg sírok minden ok nélkül.És néha szegény férjemmel is undok vagyok,pedig nem akarok az lenni.Olyan fura érzések keringenek bennem.Ez olyan rossz.
lujzi84 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83408

De ez is milyen hülyeség(szerintem).Először adnak hogy ne repedjen meg aztán egyet ami megrepeszti.A testem azt hiszi hülye vagyok.

Komolyan mondom minden tiszteletem azoké akik nem először csinálják végig ezt a cécót.

 

Cirip78 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83407

Kedves Shannah!

Én nemrég kapcsolódtam be a fórumba, tegnap és ma visszaolvastam kb. 2 hónapot, úgyhogy képbe kerültem, hogy kivel mi történt/ történik.

Nagyon örülök a sikereteknek és így ismeretlenül is őszintén kívánok minden jót! Vigyázz nagyon magatokra!

Üdv.

Cirip

Előzmény: Shannah (83279)
Cirip78 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83406

Szia AlmaG!

Csak nem hagy nyugodni a téma, bár tudom, hogy ott újat fognak kérni. Amúgy a 3. napon történt a vérvétel! Ezért még inkább ideges vagyok, mert olvasgatom itt, hogy a terhesség előtt/alatt a TSH-t 2 de inkább 1,5 alá kell vinni. Hát nekem 6,105, úgyhogy el is vagyok kenődve. :-(

Segítenél nekem, hogy legyen elképzelésem mi történik az első konzultáción? Jövő héten megyünk K-hoz a BMC-be. Nem csak velem van gond, hanem a páromnál is (kevés katona :-( ágyban, párnák közt nem fog összejönni. Már szedi ő is a fer14-et. Miket fog kérdezni?

Aztán pl. vérvételre - gondolom ciklus 3. 14. és 21 vagy 23 nem is tudom melyik napján - fel kell menni, vagy a helyi kórházban is lehet?

Már most szorítok Neked a novemberi akcióhoz!

Előzmény: Törölt nick (83312)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83405

Hát azt holnap fogja nekem felírni a doki, ha hétfőn már leszívás lesz. Majd beírom.

 

Az Ovitrell, na az a tüszőrepesztő és a leszívás előtti nap estéjén kell beadni.

Előzmény: lujzi84 (83404)
lujzi84 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83404
Áruld el melyik az az injekció ami gátolja,mert egyet nekem is kell adnom magamnak az Ovitrell-t.De ha ez az akkor bocsi a tájékozatlanságom. :-)
bloodbunny Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83403
Na hál istennek nálam ez nincs. Holnap újabb UH, majd meglátjuk, hogy most mit mutat.... de a hétvégétől én is nagyon félek, tüszőrepedést gátló injekció ide vagy oda... sőt még leszívás előtt is megnéz a doki, hgy megvannak-e még a tüszőim...
Előzmény: Endzsi93 (83401)
lujzi84 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83402

Szia Endzsi!!

Miért volt felesleges a szurkálás??Bár gondolom... :-((

Hát az igazat megvallva én meg azon imádkozom,hogy vastagodjon még a nyh-ám.

Endzsi93 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83401
Az a helyzet,hogy én 2 nappal a leszívás előtt éreztem,hogy valami nincs rendben."Ismeretlenül" fájt a hasam és (bocsi,hogy ilyen részletesen írom) olyan nyálkás hüvelyváladék jött belőlem.Nagyjából úgy,mint a normális félidőben.Azt viszont álmomban sem gondoltam,hogy fölösleges lesz a sok szurkálás. :-((
Előzmény: bloodbunny (83389)
Endzsi93 Creative Commons License 2008.09.11 0 0 83400
Én meg már azon imádkoztam,nehogy tovább vastagodjon a mnyh-ám. :-((
Előzmény: deditke (83390)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!