Keresés

Részletes keresés

kivi Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5208
Mármint azt írtam a papírra amit ő nekem megadott levélben, de az okmányain nem pont úgy szerepelt a neve.
Előzmény: kivi (5207)
kivi Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5207
Az MTCN kevés, igazolnia is kell magát a címzettnek. Nekem abból volt szívásom, hogy (nem tudom kinek a hibájából) elírtam két betűvel a címzett nevét. Nem tudta felvenni a pénzt, így névmódosítással újra kellett az egész procedúrát végezni. Természetesen ez már nem járt újabb költséggel.
Előzmény: Ariel (5200)
edk440 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5206
Vigyázat, sokan a hitelkártyát csak azért írják oda, mert a Paypalben is van olyan üzemmód, hogy nem a paypales számlád egyenlegéből fizetsz, hanem a kártyádról vonják le. De aki regisztrálni sem tud (mint mi), az persze ezt sem használhatja.
Előzmény: TGabesz (5201)
edk440 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5205
A WU Money Transfer a már említett okból nem biztonságos.

A Bidpay (bár az anyacég ugyanaz) egy teljesen más szolgáltatás, arra nem vonatkozik a figyelmeztetés.

Egyébként le lehet kérdezni, hogy a Bidpay MO-t beváltották-e. A beváltástól számítva egy héten belül tudja megmondani a rencer. A weben megadott 800-as számot kell hívni, csak 880-as körzetszámmal (00-1-880-stb.) Persze így már nem ingyenes a hívás.
Előzmény: K. Shiraishi (5192)
edk440 Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5204
A biztosíték a becsületessége és az, hogy ha páran bepanaszolják, hogy többet vont le, akkor visszavonja a bank a kártyaelfogadási jogát. Ilyen esetben mg is téríti a kártyatársaság a vevő kárát, aztán meg leveri a csaló eladón.
Előzmény: narancsmacek (5190)
TGabesz Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5203
Köszönöm. Angol eladóról van szó konkrétan, de majd rákérdezek akkor. Szerintem valamilyen cég lehet.
Előzmény: Ariel (5202)
Ariel Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5202
a banker's draft az csekk. tulkepp. ha jol remlik az egy bank altal kiallitott csekk, ilyesmit ha minden igaz lehet vasarolni a magyar bankoknal is.

a bankkartyas fizetesre szerintem mindig kerdezz ra. a tengerentuli eladok nem igazan szoktak elfogadni nem amerikai kartyat (a nagy riziko miatt).
Előzmény: TGabesz (5201)
TGabesz Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5201
  Lenne egy (ill. több) láma  kérdésem: Az angol eladóknál a „Banker’s Draft” mint fizetési opció banki átutalást jelent v. valami mást.?

A másik, hogy ha külön sorban szerepel a PayPal és a Credit Card  a fizetésnél akkor az nem ugyanazt jelenti igaz?

Ilyenkor az eladó egy cég és letudja venni a pénzt a kártyámról? Szoktatok fizetni így ? Biztonságos? (2500+ -os a hapsi majdnem 100%-os)

Köszi.

Ariel Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5200
a WU es moneygram azert nem biztonsagos, mert ahhoz hogy valaki hozzaferjen a penzhez, sokszor nem kell mas, mint egy azonosito (pl. MTCN). Mivel ezt altalaban emailben kuldod el, megvan a lehetosege, hogy egy elelmes rendszergazda (pl. nagyobb ISPknel) az atmenoforgalmat ellenorzi egy script segitsegevel (pl. az MTCN szavakat figyeli) megszerzi az azonositot.

a bidpay szerintem biztonsagos.
Előzmény: fargo (5198)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5199
Karácsony előtt (dec 20 körül) küldtem egy csomagot LÉGIPOSTÁVAL a messzi és távoli, egzotikus Rómába. A vevő csak most kapta meg (jan. 22.). Nem értem mi a franc tartott a postáknak 4 hétig, hiszen ugye "minden út Rómába vezet"....

Jut eszembe, minap fel akartam adni a postán egy levelet miközben a postás "kisasszony" (inkább Fatehén a'lá Terézanyu) a figyelmembe kezdte ajánlani a posta befektetési lehetőségeit. Kicsit eldurrantam: miért foglalkozik a posta olyan kiegészítő tevékenységekkel, mint kötelező bizt, befektetés stb, mikor a saját, eredeti profilján is lenne mit fejleszteni ???!!!
fargo Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5198
Miért nem biztonságos? Szerintem azért, mert ez nem az eBay biznice, ők naná hogy a sajátjukat, a PayPalt nyomatják.

Nem tudom elképzelni, hogy a végletekig paranoid Ámerikában egy bevett fizetési forma túl nagy kockázatot rejtene. Amit el tudok képzelni, az az hogy te elküldöd a pénzt, a másik meg felveszi, majd letagadja. De nem hiszem hogy ne lehetne a WU rendszerén keresztül bizonyítani, hogy megtörtént a felvétel. Az illető fényképes személyi okmánnyal azonosítja magát, majd aláírásával igazolja hogy magáévá tette a pénzt. Ennél többet mit lehet elvárni?
A minap én rákérdeztem a WU ügyfélszolgálatánál, hogy az általam küldött pénzzel mi van, fél perc billentyűcsattogtatás után jelezték hogy nem vette fel még senki...
Ha arra kerül a sor, akkor a bíróságon simán sarokba lehet szorítani az illetőt, a WU szerintem segítene benne. Ha pedig bebizonyosodik hogy valaki valóban lenyúlta a lovettát, akkor a WU-nak kell felelősséget vállalnia érte. Mi az hogy odaadják egy vadidegennek?
Előzmény: K. Shiraishi (5197)
K. Shiraishi Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5197

Never pay for your eBay item using instant cash transfer services such as Western Union or MoneyGram.
These payment methods are unsafe when paying someone you do not know.

Most ez tudtam idecopyzni. (Ez egyébként egy "Marketplace Safety Tip") volt, de valahol máshol az egyik power seller eladónál konkrétan hasonló szöveggel a BidPay-re figyelmeztet, mint nem biztonságos pénzküldési módra. (Most nem találom, de ha meglesz ide-paste-zom).

Egyébként pont ezt kérdezem Tőletek: hogy "mit mondtak biztonsagtalannak ?". ???

Nem értem mi lehet a baj. Szívott ezzel már valaki ? És ha igen: - mit? Több, mint 60 utaláson vagyok túl - többnyire BidPay /Western Union -on. Várhatom, hogy egyszercsak üresre cuppantják a kártyámat valami lopott adattal ?

Előzmény: pasa_ (5196)
pasa_ Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5196
ha utalas helyett konkretan beirnad hogy mit mondtak biztonsagtalannak, akkor hozza lehetne szolni hogy ugy van-e avagy marhasag...
Előzmény: K. Shiraishi (5192)
TGabesz Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5195
Ja, lehet.:) Egyébként szerintetek kérjek tőle valami igazolást, hogy feladta a cuccot?

Olyan érzésem van, hogy csak kamuzik megint.

Előzmény: edk440 (5188)
garfieldka Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5194

Szerintem a külföld esetében könyyebben és korrektül tájékozódhat mindenki a postai díjszabásokról. Tehát ezért nagy biztonsággal mondhatja az eladó előre a díjat.

 

A tegnapi hazai esetem viszont sajnos jellemző és szomorú.

LCD védő fóliát küldtem 17-én valakinek egy síma borítékban. Az utánvét díja 428 forint volt.

Tegnap ugyanilyen küldemény 655 forintért ment el. Miután megkérdezte, mi okozta a különbséget, a hölgy a postán megmutatta a számítás menetét, s kiderült, hogy ugyanott az előző levél felvételekor a küldemény átvételét igazoló nyomtatványrész visszaküldésének díját nem számolták fel.

Előzmény: Lackó koma (5193)
Lackó koma Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5193
"Meg 1 kerdes: Az eladok honnan tudjak elore, hogy mennyi a postakoltseg?
...
Azt meg el is tudnam kepzelni hogy belfoldre magamnak kiszamolom, de hogy kulfoldre es elore kiszamoljam, egy kicsit magasnak tunik "


Szerintem külföldre semmivel sem bonyolultabb kiszámolni, mint belföldre.
(Mondjuk ez nem minden postáskisasszonyra érvényes, pl. legutóbb is arról kellett győzködnöm egyet, hogy a United Kingdom az európában van. Az ő listáján ui. csak Nagy Britannia szerepelt. )
Kell otthonra valami kis mérleg, amivel le tudod mérni, hogy a csomagolással együtt a cucc melyik súlykategóriába esik. Nekem erre a konyhai mérlegünk jó szokott lenni. Innentől pedig csak kikeresed a posta érvényes táblázatából az árat, esetleg hozzáadod az ajánlott küldés felárát és kész. Ez külföld/belföld esetében egyaránt igy megy.
Előzmény: narancsmacek (5190)
K. Shiraishi Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5192
Szasztok!  Mostanában több helyen is találkoztam olyan figyelmeztetéssel, hogy a BidPay / Western Union Money Order nagyon nem biztonságos (?!). Én nagyon gyakran küldtem így a manit ,eddig (kopp-kopp) minden baj nélkül. Mi lehet ebben a veszedelem, amire annyira felhívják a figyelmet egyes seller-ek? Kémprogival leszedik a kártya adatokat, vagy mi a frász? Ne keserítsetek !, PayPalt ugyebár M.O-ról nem tudunk használni (igaz?), borítékban küldés: zizis. Banki transzfer inkább csak a németeknek (és macerás). Nekem a BidPay eddig bejött. Világosítsatok fel légyszi, vagy zavarjatok vissza  a korábbi hozzászólásokhoz, ha erről már vót szó...
Előzmény: edk440 (5187)
roberd Creative Commons License 2005.01.22 0 0 5191
Üdv

Én igényeltem az egyik hazai banknál internetes kártyát, arról csak annyit tud levonni amennyit ráteszek neki, a vételárat. Gyors, egyszerű.

üdv
Előzmény: narancsmacek (5190)
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5190

Koszi. Ha ilyen accountja van akkor mi a biztositek arra hogy annyit von le amennyit kell? (Mondjuk nekem ez az egesz kartyaszam alapjan levonunk dolog eleg fura, pedig mar soxor fizettem azzal netes boltokban.)

 

 

Meg 1 kerdes: Az eladok honnan tudjak elore, hogy mennyi a postakoltseg? Ha en kuldok valamit akkor bemegyek a postara megmondom, hogy mit akarok (biztositas stb.) rarakja a merlegre, hosszasan szamol es kitolteti velem a papirt... Azt meg el is tudnam kepzelni hogy belfoldre magamnak kiszamolom, de hogy kulfoldre es elore kiszamoljam, egy kicsit magasnak tunik (vagy saccperkabe jo rahagyassal irjak a szallitasi koltseget?)

Előzmény: edk440 (5188)
svik3581 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5189
koszi edk440!
edk440 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5188
Eddig csak nézte, de most már be is kapcsolta a számítógépet :-)

Az előzőben Merchant Account akart lenni.
Előzmény: TGabesz (5182)
edk440 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5187
Akinek ún. Mrchant Accountja van a bankban, az közvetlenül el tud fogadni kártyás fizetést.

A Bidpay-t hivatalosan is bárhonnan lehet használni.
Előzmény: narancsmacek (5183)
edk440 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5186
Írd meg, hogy megy a Money Order, hétfőn menj be az AmEx irodába és intézd el.

Ha a teljes fizetendő összeg nagyobb, mint amennyit ott maximum ráírnak egyre (talán 250 dollár), akkor többet kell venned. Ha mongyuk 350 dezső, akkor veszel egyet 250-ért, egyet 100-ért, és a kettőt egy borítékban küldöd (ajánlva).

Tisztázd az eladóval, hogy milyen névre és címre kell szólnia a MO-nek.

Előzmény: svik3581 (5185)
svik3581 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5185
igen tudom, de nem csak en vagyok a hibas!
most ezt irta, mit jelent?

"can you get a money order from a bank. my boss only
allows specific payment options which include a credit
card(not american express), money order, or paypal. If
you can go to a bank and get a bank money order that
would work."
edk440 Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5184
A Deák Ferenc _utcai_ AmEx irodában kell Money Ordert venned. Ezt ajánlott levélben elküldöd a címére, ő pedig beváltja, ahol akarja.

Máskor előbb érdeklődj, azután licitálj, akkor nem kerülsz bajba.
Előzmény: svik3581 (5177)
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5183

Olvasom itt, hogy vannak akik elfogadnak cc-t (ez ugye a creditcard). Na ez, hogy muxik? Nekem nagyon fura, az biztos, hogy meg nem adnam a szamat, plane nem egy maganszemelynek...

A bidpayt azt lehet hasznalni tolunk (mo-rol) legalissan?

 

TGabesz Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5182
  Fejlemény: miután az igazolást elküldtem jött a válasz gyorsan.

Konkrétan ezt írta:   „I've opened the computer now. The shirt is on the way of hungary...”

A második része tiszta, de az első mondat pontosan mit jelent? Mármint úgy értem, hogy arra hivatkozik, hogy csak most „jutott” gépközelbe v. hogy most nézte meg esetleg a számla forgalmát a szg.-en. (szerdán azt írta nincs még ott, de az igazolás szerint 13.-án már megkapta)

Az az érzésem, hogy kamuzik sajnos.

Előzmény: Törölt nick (5167)
fargo Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5181
Papírt kell töltögetni, de maga a tranzakció elektronyos.
A bidpay pedig pénzutalványt kézbesít, amit be lehet váltani a megfelelô helyen.
Előzmény: kivi (5180)
kivi Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5180
Igen, arra gondoltam: Ibusz, posta, stb. Én úgy értelmeztem mindig, hogy a Bidpay "minősül" wire transfernek, mert ott minden elektronikusan megy. Míg a "sima" WU esetén papírt kell töltögetni, stb.
Előzmény: fargo (5179)
fargo Creative Commons License 2005.01.21 0 0 5179
A sima WU alatt ugye az Ibuszban feladható cuccot értjük?
Az azért wire, mert dróton megy. Tíz perccel feladás után felvehetô, ha megtelefonálod a money transfer control numbert a címzettnek...
Előzmény: kivi (5178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!