Keresés

Részletes keresés

Káel1 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1861
Kedves barátaim!
Olvasgattam ezen topik témáját, és együttérzek mindenkivel, aki ezen kellemetlenséggel küzd. Én is ezt tettem, másfél évig, míg nem három hete elszántam magam és orvoshoz fordultam. Mindenkinek ezt a lépést ajánlom, emberileg és barátilag. Nincs értelme sem félni, sem tűrni és szenvedni vele. A beavatkozás pár perces és semmilyen fájdalommal nem jár. Persze javaslom, 40 perccel előtte 2 db. Cataflan bevételét.
Ha rászánjátok magatokat,és túl lesztek rajta, bánni fogjátok, hogy eddig is halogattátok. Én tiszta szívvel ajánlom Dr. Csatár Éva doktornőt, aki rettentően kedves
és igazi szakértelemmel bír. Telefonszáma: 30/971-7340. hívható-kedd, szerda, csütörtöki napokon 14-20óra között.
Mindenkinek sok sikert és nagyon jó egészséget!!!
Éljetek teljes életet és lelkileg ne gyötrődjetek.
bkata27 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1860

Szia Brillians

 

Pénteken voltam orvosnál aki azt mondta hogy nem komoly egyáltalán és hogy friss felületi repedésem van...kúp kenőcs használom de amikor ma hasmenésem volt azóta csíp és éget. Totál egész nap ezzel foglalkozom nem tudok másra gondolni....piszkálom...néha már arra gondolok hogy ez vegetatív. Volt már ilyenem 3 hónapig de elmúlt magától.

Mit tanácsolsz....neked mekkora fájdalmaid voltak mert őszíntén ez az égető érzés annyira nem elviselheteteln de ha rákoncentrálok akkor nagyon rossz mert még hergelem is magam.

Vannak olyan napok amikor semmi bajom...már arra is gondoltam hogy a krémek kicsípték a végbelem mert nekem nem belül fáj hanem közvetlen a végbelemen.

Kérlek válaszolj teljesen ki vagyok készülve...

Előzmény: brilians (1858)
papajó Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1859

Brilians

 

 

jó neked már tul vagy a mütéten.Nagyon rázós?Utánna?Már begyógyult?Wc-ek?Aranyered is van?

brilians Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1858

Szia Bkata27,

 

Tudom, nem engem kérdeztél, de megosztom veled tapasztalataim... Nekem is csípő, égető érzés volt WCzés után, a háziorvosom nem tudta megállapítani, h mi ez, csak annyit mondott, h az aranyér nem igy fáj, és h mindenképp menjek el szakorvoshoz.

Nos, igen, ez a repedés tünete, ég, csíp és napközben néha-néha belenyilal a fájdalom. Én csak azt tanácsolnám, h menj el dokihoz és vizsgáltasd meg magad, nekem azt mondta, ha korábban elmentem voln, akkor nem kellett volna megoperálni, mert nekem krónikussá vált ez. Rettegtem a mütőttöl, de  hidd el a mütét után érzett fájdalmam kissebb volt mint a mütét elötti. Én mindenkinek csak azt tanácsolnám, hogy ha ugy érzi nincs rendben ott lent vmi, akkor minden szégyenérzet nélkül menjen el orvoshoz és ne akrja magát otthon, magánuton kezelni ( én is aranyérre kezeltem magam hónapokig, ami nem is volt, és igy még többet ártottam a fissurámnak)

 

 

 

Előzmény: bkata27 (1855)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1857

Szia Zszsuga

 

Persze nem vagy orvos nem tudhatod.....nekem csak csípő égő érzésem van meg most mintha pattogna.....hát én sem tudom...nekem  a prof. azt mondta hogy elég felületes úgyhogy nemtom nekem mi van most.

De ma mész orvoshoz nem? Írd meg mi volt.

zszsuga Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1856

Szia bkata27

 

Sajnos nem vagyok orvos, így nem tudom megmondani, hogy neked repedésed van-e.

Nálam nincs csípő égő érzés széklet után, csak tompa nyomás szerű fájdalom.

Még egy eszembe jutott valami, volt olyan is, hogy mikor mentem akkor is belenyilalt a fájdalom lépésenként. Na az sem volt egy leányálom.

Előzmény: bkata27 (1855)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1855

Szia Zszsuga

 

Nálad mit jelent a fájdalom? Nálam csípő égő érzés széklet után...szted ez még perepedés vagy nem?

zszsuga Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1854

Tia01

 

Hogy vagy mostanában?? Ugye neked volt az égetés vagy forrasztás? Te mikor mondhattad magadról, hogy már jól vagy??

 

Szia

 

zszsuga

cat34 Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1853
Üdv mindenkinek!

Beleolvastam a visszér kezelése topikba. Hát... A 34. hozzászólás elég durva.
Szóval nem csak aranyér ügyben hentesek...
A saját tapasztalatom és az olvasottak alapján nem ajánlom senkinek!
Előzmény: TamásD (1841)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.21 0 0 1852

Szia bkata27,

 

Te hogy vagy? Nem kellett volna tegnap elkiabálnom, hogy nem fáj csak úgy, mert volt egy sz..r éjszakám.

Este minden ok nélkül elkezdett fájni és egész éjszak fájt.

 

Nem tudom ennek mikor lesz vége............

Előzmény: bkata27 (1850)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1851

Amikor megrepedhetett, na az borzasztó volt. Az egész hasam wc-zés közben görcsölt, és mikor kijött (na ne keményre gondolj,) egy megkönnyebbülés volt, majd elkezdődött az éles szerű fajdalom, de nem lüktető, kb 5-6 órán keresztül. Volt mikor egész nap kitartott.

 

Most ott tartok, hogy wc-zés enyhe de tényleg enyhe fájdalommal jár vagy nem fáj, utána pedig enyhe tompa fájdalom belül ami akár 1től akár 3 óra hosszáig is eltarthat. Az, hogy minden ok nélkül napközben elkezd fájni, az már szerencsére nincs.

 

Talán ahhoz tudnám hasonlítani, mikor kezd megjönni, de még nem görcsöl az ember hasa.

Ülni nem igazán tudok olyankor, hanem inkább fel-le ugrálok a székből, meg sétálgatok. Azért az eléggé muris itt bent az irodában, mikor Én hoppp, mint egy nikkelbolha... csak úgy felpattanok és minden ok nélkül megyek egy kört.

Előzmény: bkata27 (1850)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1850

Zszsuga

 

Okvetelen mondd el mi volt.

Neked mennyire erős a fájdalom?

Előzmény: zszsuga (1849)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1849

Igen, mert én úgy értelmeztem és lehet benne valami, hogy a repedés miatt begyullad a végbél. Ott ugyanis egy seb keletkezik, ami nem tud gyógyulni úgy mintha a szabad levegőn lenne. Nem beszélve arról, hogy különböző baktériumokkal érintkezik.

 

Nekem soha nem csípett, nem vérzett eddig és soha nem piszkáltam semmivel.

 

Én is ritkán tudok rámenni a netre, ha nem válaszólnék egyből az azért van.

 

Meglátom, hogy holnap mit mond a doki, mert a pszichés dologra én is gondoltam már.

Előzmény: bkata27 (1847)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1848

Érdekes, mert nekem is voltak a gyógyszer és kúp időszak alatt, hogy úgy éreztem minden rendben van, teljseen rendbe jöttem, minden happy, aztán harmadnap kopp...

 

A különbség nálam az, hogy én hétközben vagyok jobban és hétvégén rosszabbul.

 

Együtt tudok veled érezni, mert annak aki ez idáig egészséges volt, most van egy problémája (per pillanat a hátsó részével) a gondolatai mindig ott járnak, meg állandóan magát figyeli.

 

Holnap délután megyek vissza kontrollra, mert nem igazán érzem még mindig jól magam, majd megírom mit mondott a doki.

Előzmény: bkata27 (1839)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1847

Szia Zszsuga

 

Hát én sokkal jobban vagyok már nem fáj de múlt héten nagyon fájt de én piszkáltam mindenfélével pl fültisztítóval hogy megtudjam hol fáj pontosan. De mostmár jobb. Én is félek hogy nem fog elmúlni....bár ez elég fura ezek szerint akkor is van repedés amikor nincs fájdalmad? Én a műtéttől félek....egy egy ilyen  fájdalmas hét után  egy két hónapig még csíp vécézés után de nekem azt mondták ez biztos hogy pszichés. Sztem túl sokat foglalkozom vele.

Szted akkor is be van repedve a végbél ha nincs fájdalom......nálad ezt támasztja alá ha jól értem......bocsi a ronda fogalmazásért de a mhelyemen kinéznek mikor netezem.

zszsuga Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1846

Szia bkata27!

 

Egész nap nincs fájdalmam, csak a wc-és után. Illetve most például abszolúte, de semmit nem éreztem még utána sem.

 

Az életemet úgy érzem teljesen megnehezítette, mivel a gondolataim mindig ott járnak, állandóan figyelek arra, hogy mit eszek, van-e mindennap székletem, fog-e fájni, stb. Borzasztó.

 

Repedés mióta van? Jó kérdés igazából nem tudom, csak sejtem. Februárban kezdődhetett, de voltak teljesen szünetmentes heteim. Kb  3 hete állapították meg, amióta konkrétan tudom.

 

És neked? Mióta vannak fájdalmaid? Te hogy érzed magad??

Előzmény: bkata27 (1838)
brilians Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1845

Szia Papajó,

 

ismerös a problémád, engem már meg is mütöttek fissurára, lassan 6 hete lesz, de ugy látszik akkor nem ették észre, hogy tályogom is van, mert most már lassan szilva nagyságú a dudor a segglyukam mellett -belsőleg. napközben kicsit gennyedzik, de nem mulik el. Arra várok, h megfakadjon végleg.

 

TamásD - lehet erre vmi antibiotikumaot szedni, vagy mit csinálhatok vele, ez elmulhat magától?

Előzmény: papajó (1843)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1844

Üdvözlöm TamásD

 

Szereném ha segítene pénteken voltam orvosnál aki azt mondta hogy fissura anim van. Kaptam kenőcsöt kúpot (gyógyszertárban csinálták.) Ma már nem fáj annyira,de nagyon  félek hogy nem múlik el a kezeléstől. Vannak itt akik már fél éve szenvednek. A tanácsát szeretném kérni van amikor hónapokig csíp a székelés után de nem fáj... magától elmúlik lehet hogy műteni kell? A kezelés után többet sosem jöhet ki? Nekem sosem vérzik.....mik a kilátásaim?

Ez meg tud gyógyulni magától?

papajó Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1843

TamásD

 

 

Hát wc-és után vettem észre mintha valami genny ürült volna de nem akarom elhinni,hogy ennyi tükrözés után nem vették volna észre???Lehet ebből bajom?Vagy ha tényleg volt most kiürült és jól van?

papajó Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1842

TamásD

 

 

Köszönöm a válaszát.Tályog?Ha lenne azt már észre kellett volna venniük?Ha valakinek az van müteni kell?

TamásD Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1841
Debrecenben milyen érsebészeten? Ők nem ezzel foglalkoznak. (Bár ide illik a vicc, mi a különbség az érsebész és a homoszexuális között? Az egyik erek között szelektál, a másik szelek között erektál) Bocs. Szóval érsebészetre talán ne menj vele, ha Debrecen, akkor inkább nézesd meg az OTI-ban Németh Attilával első körben.

A lézeres koagulálás alapvetően nem rossz dolog, az Ars Medicával kapcsolatban már megoszlanak a vélemények, a Visszér kezelése topicban kaptak hideget-meleget.

TamásD


Előzmény: Lajoska2 (1835)
TamásD Creative Commons License 2008.05.20 0 0 1840
Igen, a coeliakia okozhat mindenféle bélpanaszt, elsősorban végbélkörüli tályogokat, fájdalmat. Talán az aranyerességhez, berepedésekhez nincs köze (annyi lehet, hogy ha valaki lisztérzékeny, és sokat megy a hasa, akkor a gyakori irritáció miatt könynebben sebesedi ki a nyálhahártya).

TamásD
Előzmény: papajó (1836)
bkata27 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 1839

Még egy szóra...nekem olyan fura hétvégén már tök jó volt semmi nem volt egész nap aztán bejövök dolgozni és minden ok nélkül elkezd fájni...szted lehet ez azért mert itt benn stresszelek meg állandóan figyelem magam hogy most rosszabb és olyankor telejesen kikészülök....nálad van ilyen hogy egyik nap fáj másik nap nem?

bkata27 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 1838

Szia Zszsuga!

 

So ha jól értem nincs egész nap fájdalmad? Csak két három óra ugye? Mennyire nehezíti meg az életed...írtad hogy kis probléma azaz annyira neked nem vészes?

Mióta van neked ez a perepedés?

Bocsi a sok kérdésért.

Előzmény: zszsuga (1837)
zszsuga Creative Commons License 2008.05.19 0 0 1837

Szia bkata27!

 

Fájdalom van. Vécézéskor már annyira nem, inkább csak utána és eléggé hosszantartó (2-3 óra), tompa. 

 

Volt olyan, hogy ülni nem tudtam, csak ha a lábamat magam alá húztam, így eléggé érdekesen ültem egész nap (féloldalasan). Sajnos sokszor még mikor a hátamon fekszek akkor is fáj, vagy legalábbis érzem.

 

Az engem is elkeserített, hogy sokan vannak itt akiknek nem múlik a repedésük és még társul hozzá egyéb probláma is.  Most próbálom a teljes étkezési szokásomat átalakítani, rengeteg rosttal és fehér kenyér kiiktatásával (A müzi már a fülemen jön ki).

 

Az intim tornát olvastam még itt a fóumon, na azt is kipróbálom majd, csak sajnos nem mindig indul kúrzus. 

 

A héten  vagy jövőhéten szerintem visszamegyek a dokihoz, hát ha csinál valamit (pl. forraszt, mint itt volt valakinek). Ő azt írta, hogy 1 hónap után már egészen jól volt és Ő is átalakította az étekezési szokását.

 

Nem tudom, Te hogy vagy vele, de Én azért ezzel a kis gonddal sem szeretnék együtt élni az elkövetkező időkben pláne, ha eddig jól meg voltam nélküle.

Előzmény: bkata27 (1834)
papajó Creative Commons License 2008.05.19 0 0 1836

TamásD

 

 

Azt szeretném megkérdezni hogy esetleges lisztérzékenység okozhat-e végbél panaszokat.Gondolok itt gyulladásra.Voltam totál kolon ami tükrözés alapján negativ mindenhonnan vettek szövet mintát.Még várom az eredményt ,ott is lisztérzékenységre gyanakodnak.Arra lennék kiváncsi ha tényleg az van közre játszhat hogy a repedés és aranyér gyulladásainál?Bocs ha  hülyeséget kérdeztem de valahol olvastam hogy ez is okozhat végbél gyulladást is.

Lajoska2 Creative Commons License 2008.05.19 0 0 1835
Sziasztok!

Nekem előreesett (asszem így mondják) aranyerem van, és bár sosem vérzik, sokszor begyullad, és hát bajlódom vele rendesen.Így aztán elhatároztam, nyáron megműttetem.Nézegettem, hogy milyen eljárás lenne a legjobb, de egyértelmű választ nem sikerült találnam. Végülis 2 lehetőségre szűkítettem a dolgot: Ars Medica lézeres műtét, vagy Debrecenben az érsebészeten. Ti mit gondoltok? TamásD véleménye is nagyon érdekelne!
bkata27 Creative Commons License 2008.05.17 0 0 1834
Szia Zszsuga!

Nekem is berepedésem van két orvos is megnézett.....alig akartam elhinni azt hittem aranyerem van bár sosem láttam dudort...mind1 azt mondta hogy nagyon felületes és ez legyen a legnagyobb gondom az életben.
Neked mekkora a fájdalmad tudsz ülni stb....Én attó félek a legjobban hogy hónapokig fájni fog..látok itt fórumozókat akik hónapok óta fennvannak a repedésük miatt...hát én nagyon félek hogy velem is ez lesz.
bkata27 Creative Commons License 2008.05.16 0 0 1833
Papajó Jégcsillag...hogy vagytok? Vannak fájdalmaitok? Ha igen akkor egész nap érzitek...állandóan? Vagy már jól vagytok?
bkata27 Creative Commons License 2008.05.15 0 0 1832
Sziasztok!

Segítsetek nekem. Ma voltam orvosnál aki szerint repedésem van, de nekem nem fáj amikor végzem a dolgom, semmilyen kellemetlenséget sem érzek. Viszont egész nap fáj a végélnyílásom. Nem vérzik de látok egy kis vörös piros dudort amit ha megnyomok akkor azt a fájdalmat érzem mint üléskor. De tényleg nagyon pici.
Hogyan lehet megkülönböztetni hogy repedése vagy aranyere van az embernek?
Aki tud segítsen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!