Keresés

Részletes keresés

Bendegoose Creative Commons License 2000.07.07 0 0 6
Sziasztok!

Komolyan örülök Nektek, hogy így tudtatok beszélni, de azt hiszem, hogy elrugaszkodnánk a realitástól, ha nem beszélnénk arról, hogy az aikidosok, vagy fogalmazzunk így az aikido edzésekre járók egy jelentős része verekedni tanul, nem a szeretet... ez ténykérdés. Való, hogy ők néhány év után elkopnak, vagy magváltoznak, de bizony láttam én már olyan hakamást is, aki úgy hajtotta végre a technikát, hogy azthittem be'rok a fájdalomtól.

Nyilván nem öregbítette az aiki (valódi) hírét Seagal kománk sem, akinek a filmjei szólnak arról, hogy nagy a farka, mindenkit agyoncsap, lelő, megállás nélkül bosszút áll, és kínában tanult aikidozni.
De szeretet.....?

No, kíváncsian várom a továbbiakat..

Bende

Paleokrites Creative Commons License 2000.07.06 0 0 5
Kedves Beaty!

Én már gyermekségemtől fogva nyitott voltam a harcművészetek iránt....., ma sem csökkent fogékonyságom e területen!
Hálát adok az Istennek, hogy voltak olyan emberek akik napvilágra hozták eme művészi kincseiket.....
Magam is belekóstoltam valamikor a Karate-ba és izlelgettem ma is az alapokat........és nem érzem azt, hogy ez bármiben is ellent mondana , netán akadályozna Istenbe vetett hitemnek!
Az igaz emberek mindig is a békeséget hirdették....
Én úgy gondolom, hogy senkit nem akartam bántani..., netán ledegradálni véleménye miatt...., téged se küldtelek az oviba.....
Én csak a saját, szabad , őszinte, nyílt gondolatokat kedvelem az emberekben....és nem az előre bevett rózsa illatú pirulákat.......
Jó, hogy vagy te is..., mert igy szinesebb a paletta.........
Ne ítéld el harcművészeteket és a sportot se!....
/mert nem tudod akkor mit is beszélsz.../

Tisztelettel: Paleo

Előzmény: Beatty (4)
Beatty Creative Commons License 2000.07.06 0 0 4
Kedves Paleokritesz,

Te is harmóniában vagy? Egyensúlyban vagy?

S mondd, miről vagy igazából meggyőződve?
A harmonikus harcművészet közel áll a lelkivilágodhoz?

((vagy ne személyeskedjek?))

Kívántam hozzád szólni. Tudod, azóta nem beszéltünk, mióta elküldtél az oviba, az "ellentmontások" topicban. Azóta is gondban vagyok, hogyan reagáljak. Hogy reagáljak-e.
De szerintem megvagy enélkül is nagyon jól.

Beáta

Előzmény: Paleokrites (3)
Paleokrites Creative Commons License 2000.07.06 0 0 3
Sziasztok!

Az AIKIDO egy csodálatos harmonia a test és a lélek között!
Morihei Ueshiba mester fogalmazott egyszer igy...." A lélek az ami vezeti a gondolatot és uralkodik a test felett...."
Ebben a mondatban azt hiszem minden benne van....

Tisztelettel: Paleo

Törölt nick Creative Commons License 2000.07.06 0 0 2
Nezz majd szet a harcmuveszet topicban a kultura forumon is:)
Meg meg annyit, hogy en nem tanulok olyan mestertol, akit nem tok tisztelni.
Meg azt is, hogy az igazi harcmuvesz nem verekszik. Egyik ag kepviseloje sem, aki meg verexik, azt szoktam en a kuzdosportot uzo kategoriaba sorolni.
Udv,
Orl
Előzmény: Bendegoose (-)
leha Creative Commons License 2000.07.06 0 0 1
>de sokan vannak, akik azért csinálják, hogy szétcsapjanak a rosszak között

ők nem az AIKIDO-t "csinálják", csak az aikido technikáit alkalmazzák
az aikido több, mint a technikák összessége, de aki ezt nem látja, az nem is lesz soha jó aikido-s

kanka Creative Commons License 2000.07.06 0 0 0
Szia Bendegoose!

Teljesen egyetertek veled: az AIKIDO nem verekedes.
Megfigyelheted, hogy nincsenek AIKIDO versenyek, bajnoksagok. Ennek oka nagyon egyszeru: az AIKIDO testben es lelekben (!) nem tamadasra es mas romboloasara keletkezett, hanem magad epitesere (testi es lelki) es megvedesere. Eppen ezert egy igazi AIKIDO-s sosem verekszik, hanem egyszeruen felrelep, ha tamadas eri.
nem bant senkit sem fizikailag sem lelkileg.
En ezt tudom rola.

Udv
kanka

Előzmény: Bendegoose (-)
Bendegoose Creative Commons License 2000.07.06 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Miközben egyesek a kereszt jelével csapkodják egymás fejét, arra gondoltam (BIG4 ötlete után - Bruce Lee), tán erről is lehet ezt azt mondani...

Szerintem az AIKIDO egy gyönyörű művészete a mozgásnak, és a lélek békéjének, de sokan vannak, akik azért csinálják, hogy szétcsapjanak a rosszak között (vagy épp a jók között :) ) az utcán...

Az AIKIDO szerintem a szeretet egyik megnyilvánulása.. Ha nem ismered az Aikidot, akkor most nyilván csodálkozol, hogy hogyan lehet a verekedés a szereteté.. Nos, biztos lesznek olyan hozzászólások, amelyek megmagyaráznak ezt azt, én csak még annyit, hogy az AIKIDO nem verekedés.

Bende

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!