Keresés

Részletes keresés

fargo Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5254
Izé... tudtommal már nincs ez az oda-visszafaxolós játék a WU esetén. Ahova én járok, ott kitötöm a papírt, a hölgyike kezébe nyomom, aki bepötyögi valami internetes oldalon, majd egybôl adja is a MTCN-t, kb 3 perc alatt kész az egész.

A jutalék "brutálissága" nézôpont kérdése. Nem kevés, az biztos:

0-7.500-ig: 2.000 Ft
15.000-ig: 2.100 Ft
30.000-ig: 3.100 Ft
45.000-ig: 4.100 Ft
60.000-ig: 4.800 Ft
75.000-ig: 5.600 Ft
112.500-ig: 6.300 Ft
150.000-ig: 7.100 Ft
187.500-ig: 8.300 Ft
225.000-ig: 9.000 Ft
262.500-ig: 10.500 Ft
300.000-ig: 12.000 Ft
375.000-ig: 15.000 Ft
450.000-ig: 18.000 Ft
525.000-ig: 21.000 Ft
600.000-ig: 24.000 Ft
675.000-ig: 27.000 Ft
750.000-ig: 30.000 Ft
825.000-ig: 33.000 Ft
900.000-ig: 36.000 Ft
975.000-ig: 39.000 Ft
5000 USD-ig: 42.000 Ft

Ellenben gyors, gyorsabb mint az átutalás vagy bármi más, kivéve a fénypostát :-)
Előzmény: Ariel (5252)
Ariel Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5252
az a felora remek szintido... plane a postahoz kepest. nekem a rekordom (amig WU-t hasznaltam, mert hogy soha tobbet..) 1.5ora volt egy OTP-ben.
Előzmény: Törölt nick (5250)
edk440 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5251
> bidpay kilőve, mert az aukció usa only volt hivatalosan, ilyenkor a bidpay beint

Én számos US-only aukciót fizettem már Bidpay-jel.
Előzmény: Törölt nick (5250)
chapelle Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5249
Bizony, bizony. Bár nem láttam korábbi hozzászólásod, ez akkor van ha az illető cég (asszem) 20.000 Eurós értékesítési határt eléri az adott országban. Akkor már be kell jelentkezzen és magyar áfát felszámítania a Magyarországra eladott termékei után.
Előzmény: edk440 (5248)
edk440 Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5248
Kivéve, ha a magyar ÁFÁt kell felszámolnia. Lásd korábbi hozzászólásom.
Előzmény: narancsmacek (5247)
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5247
En ugy mondanam, hogy ebayrol hasznalt cucc az vam es afa mentes, ha meg cegtol (akar weben keresztul) akkor annal a nemet afat kell fizetni (ami asszem 16%).
Előzmény: timartom (5246)
timartom Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5246
Vámot biztos nem, hamár EU tagok vagyunk. Az ÁFA esetén azt Németországban fizeted, azaz már benne van az árban.
Előzmény: alaves (5245)
alaves Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5245
Legyen szíves valaki megmondani azt, hogy Németországból érkező árura kell e VÁMot és ÁFÁt fizetni? Értékhatár?
t.lantos Creative Commons License 2005.01.25 0 0 5244

90 nap utan torlodik. De ha kulso kep van linkelve, akkor sokszor nem latszik, mert amr torolte az elado.

 

Előzmény: narancsmacek (5243)
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5243

1 gyors kerdes: nezegettem regebbi teteleket. Azt vettem eszre hogy olyan 3 honapos teteleknel hianyzik a fenykep, es olyan 4-5 honapos tetelket mar meg sem lehetett nezni csak a szamuk volt fent.

Hogy van ez, ezt az ebay torli vagy az elado?

narancsmacek Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5242

Na ez nem rossz, angilus emberem pentek 12h utan jelezte, hogy megerkezett a money es megy feladja a csomagot. Semmi trukk nem volt a feladasnal (royal air mail es magyar posta => 10 gbp).

Ma de. 12h kor telefonal az asszony, hogy kihoztak a csomagot (csak nem volt otthon nem tudta atvenni*). Ez ha munkanapban szamolom akkor meg az 1 nap sem jon ki. De ha naptari napban szamolom akkor is max 3nap (se).

A cucc tokeletesen becsomizva, vastag hungarocel burokban, pufizacsiban, kartonban. Nagyon faja szakival hozott ossze a szerencse minden ugy ment mint a karikacsapas (le volt irva a fizetesi mod, szallitasi koltseg, tenyleg csak minimalisat kellett levelezni vele, es mindig azonnal valaszolt). Mar be is nyomtam neki egy + feedbackot (a tobbi ~1300 melle;).

 

 

*Mivel nem akartam atbumlizni a varoson felirtam az ertesiton levo szamot, hogy majd azzal atveszem. Eleg messze van tolunk a posta raadasul 280ft/h a parkolasi dij. Nagy nehezen atverekszem magam az egesz varoson. Postan 1 kilometeres sor fogadott (bent a pult mogott meg jokedvu es tetulassu kiszolgalas). Ropke fel ora alatt sorra is kerultem. Mondom ertesito nincs de minden szamot tudok. Keresik vagy 5 percig a kompjuterben meg a fakkokban, pult alatt stb. Sehol semmi, nincs is a szamom a rendszerben, kulonben is mi a faxt akarok, nincs ertesitom, takarodjak... (kb. ebben a stilusban, raadasul egy no is beszolt mogottem, kicsit felbaxtak az agyamat)

Na mondom rohadjak meg ha nem megyek ma meg vissza. At a varoson haza ertesito megfog vissza a postara (mar parkolasert sem kell fizetni 18h elmult...).

Beallok a sorba ropke fel ora mulva sorra is kerulok (elottem egy iszonyu budos hajlektalan...).

Noci mar lat a sorban es ugy nez ram, hogy a szemevel at tudna szurni. Egy budos mukkot nem szol. Mino csoda lenyul a laba melle es mar veszi is elo a cuccot, kiloki a papirt mint valami undorito dolgot, firkaljam ala...

Aztan mielott elmentem megkerdeztem, hogy az ertesiton mintha ugyanaz a szam lenne mint amit elsore mondtam. Aszongya igen de kell az ertesito(?) Mondom neki szerintem eleg ha igazolom magam es tudtommal a postan minden tetelnek egyedi azonositoja van vagy nem? Hat vegul is igen... Akkor az elobb miert nem talalta a gepben? Haaaa, haaaa mer nem...

Fizetek egy rahedli penzt a szalitasert es meg nekik all feljebb, + setaltatnak ossze vissza (azt mar nem is mondom hogy kb. 50m-re van tolunk egy masik posta, de nem birjak onnan kezbesiteni az tul esszeru lenne...).

 

ukillingmemekillingu Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5241

 

Toussel: nem kell aggódni, mert van 1 aláhúzott rész ahol kiírja hova mennyiért szállít.Persze ez nem szentírás! nekem is kiírta h 25$ aztán meg kiszámlázott 45-öt!!

Jeleztem neki a licit megnyerése után h ne nézzen madárnak, nem erről volt szó, és néhány levél után vissza is kalkulált.

 

Na persze nem vagyok millenium falcon a témában ,de egy-két kört már én is futottam, és az ilyen ellen -szerintem- nincs mit tenni!

 

de persze aki nem építő kritikát ír , az ne igen beszéljen magyarok égetéséről!

 

a másik:az amerikaiak csak ne nézzenek le minket, mikor még a középiskolában azt mondták a haveromnak, hogy a magyaro. még a szovjetunió része!

 

de azért jó volt látni hogy a többség h látta a dolgot :))

 

Előzmény: Toussel (5240)
Toussel Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5240

 

Zsoltx, Bugmaker !

 

Köszönöm a segítő szándékú hozzászólásokat..

 

A többi "személyeskedő" hozzászóló megnyugtatására -és a téma lezárására- szeretném elmondani, hogy felvettem a kapcsolatot az eladóval, átbeszéltük a szállítás lehetőségeit, árait és TERMÉSZETESEN kifizettem a megbeszélt összeget.


 

Előzmény: Zsoltx (5238)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5239
Üdv!

Hsz-ed második felével teljesen egyetértek.
Azt továbbra is tartom, hogy nem kell rögtön személyeskedve elküldeni a halálnáthásfaszára vlakit csak azért, mert nem értesz vele egyet. Miért nem hagytad válasz nélkül kétségek közt őrlődni, ha nem tetszett a hozzáállása? A személyeskedéssel elértél valamit szerinted?

Szvsz totál feleslegesen pofozzuk a kakit. Mindenki úgy csinálja, ahogy jólesik. Érdekes mód én még egyetlenegy emberrel nem futottam össze, aki elhajtott volna, mikor megtudta, hogy Mo-ra kellene küldeni. 100 fölött vagyok vásárlási szempontból, és 100%-os Feedbackkel. Na ez az, ami számít az eladóknál, és nem az, hogy honnan kerested meg, melyik országból akarsz vásárolni, hova akarsz küldetni. Tehát ez a magyart megbélyegzik, ária kicsit túlvan pörgetve, akárcsak az E-bayes adok-veszek opera. Túl komolyan veszik itt páran ezt a dolgot, mintha az életük függne az E-baytől...

Különben pedig az ameriaki eladókkal nagyon sok európai vásárlónak van gondja minden országból. Érdemes olvasgatni a fórumokat.

Szia



Előzmény: Lakatos Vendel (5235)
Zsoltx Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5238
Toussel!

Az sem biztos, hogy az eladód USPS-el akar szállítani. Tapasztalatom szerint nem igazán komálják a USPS-t nemzetközi viszonylatban, mert nem sokkal jobb mint a Magyar Posta.
Hektikus és kiszámíthatatlan.

Nekem volt ami hasonló kondíciókkal 1 hét alat jött, volt ami 2.5hónap alatt.

Volt eladó aki azt mondta, hogy ha USPS szállítást kérek, akkor ő nem vállal semmiféle felelősséget a határidőkért és ha későn jön a cucc akkor se adjak neki negatív feedbacket, meg ne írjak lassú szállítást mert akkor geci vagyok.

A másik rész pedig a csomagolás. Ha csak belöki egy papírdobozba, akkor sok, de ha igényesen becsimizza, szivaccsal stb, akkor nem biztos, hogy rosszul jársz vele.

Előzmény: Toussel (5217)
edk440 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5237
Minden aukciónál az a szokás, hogy akkor küldik az árut, ha a pénz megérkezett.
Előzmény: Adi001 (5236)
Adi001 Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5236

Üdv!

Ha már e témánál tartunk, kérdeznék én is.

 

Ha az eladó csak annyit ír hogy szállítás a európába s fizetés átutalással akkor a szállítási (miként) és a fizetési költségvonzatokat (annak kire terhelését) tisztázva joggal kérheti e hogy elöszőr a pénz menjen s utánna az áru v. ilyen előírást az eBay nem prezentál (gondolom nem ill. nem találkoztam még ilyennel.)?

Egyébként mindkét indokot igaznak vélem:

- vannak olyan termékek ahogy nézegettem amiket eleve olyan rövid időre dobnak fel mely idő alatt nem lehet egyeztetni (igaz nincs is kiírva hogy kell)

- de ha valamiben nem vagyunk tisztában ill. meggondolatlanul okozunk másoknak "bonyodalmat" vagy hogy ugy mond nem tartjuk be a "szokásjogot" akkor tényleg ne csodálkozzunk legközeleb hogy a "balkánra" csak legyintenek jobb esetben de akár be is inthetnek.

Da vége az (sajnos személyes tapasztalat alapján) hogy inkább olyanba ne nyuljunk ami nem világos, nem tudjuk hogy zajlik (hogy szokás) mert csak az eladónak okozunk fölösleges kellemetlenséget (eBay felé prezentálgatni az üzletmeghiusulást a költségek aloli mentesüléshez, stb.) a mi meggondolatlanságunk végett.

Lakatos Vendel Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5235

Értettem a célzást. Nos, aki úgy áll hozzá az egészhez, ahogy azt korábban leírta, az nem érdemli meg, hogy kultúráltan szólítsam meg. Igenis zavar az, hogy sokan ész nélkül licitálnak, aminek a tisztességes és korrekt eladók isszák meg a levét. Ez az ami nem tetszik, és ez amiatt van, hogy nem tájékozódnak előre az emberek, és ahogy itt láttuk, gyakorlatilag csak a nyertes aukció UTÁN kapnak észbe. Érted már, hogy mire próbálok rávilágítani?!

 

A nagyképűséget messze elkerülve állíthatom, hogy igenis komplikációmentesek voltak a licitek "végrehajtásai", és a tranzakciók is eredményesen zajlottak. Voltak ugyan postai problémák; de mind eladáskor, mind vételkor meg tudtuk oldani. Tehát nem az lenne az én kérésem (ha lehetne), hogy mindenki tudjon mindent tökéletesen, hanem:

1. tudjon legalább angolul, jobb esetben még németül is annyira, hogy megértse és válaszolni tudjon a felmerülő kérdésekre;

2. legyen tisztában a fizetési és szállítási módok előnyeivel, hátrányaival, elérhetőségeivel;

3. legyen benne egészséges mértékű szkepticizmus a külföldi vevőket illetően, vagyis ne dőljön be minden ajánlatnak.

 

Itt idézném az ebay fórumain gyakorta előkerülő mondást: ami túl szépnek látszik az ebay-en, az nagy valószínűséggel az is...

Előzmény: Törölt nick (5232)
Ariel Creative Commons License 2005.01.24 0 0 5234
mivel en nem veszem magamra a kulturalatlansag vadjat, ezzel foglalkozzon az akit erint.

1.nincs olyan cucc az ebay univerzumban, amibol csak 1 lenne. illetve ha valamibol csak 1 van es azt pont o akarja a legjobban, akkor annak olyan ara van, hogy az ne pitizzen itt holmi par dollaros szallitasi dijon. (es ezt most ne vegye senki magara, mert mar csak elmeleti sikon megy a filozofalas)

2. nem tudtam mindent azonnal. (most sem tudok mindent) viszont addig amig nem ertettem az egeszet addig nem is gondoltam arra hogy gyorsan nyerjek egy licitet. fogtam magam es vegigolvastam az elejetol a vegeig nem csak ezt a topikot, hanem az osszes bankartyas, online bankos es interneten vasarlos topikot. vegig neztem az ajanlott linkeket. utana kerdeztem itt, majd az eladot. de olyat meg csak nem is csinaltam, hogy egy csak usaba szallitotol rendeljek, olyat sem hogy nem olvastam el a fizetesi lehetosegeket es a szallitasi koltsegeket. sot ha veletlenul olyan aukcio volt, ahol nem volt int. shipping cost akkor rakerdeztem, volt hogy akkor is amikor ugyan ott volt de nem volt egyertelmu (pl. kozvetlenul az eu-s csatlakozas utan)

hal'Istennek eddig nem volt semmi problemam, igaz nem vasarolok akarkitol. nem csak a feedbacket nezem, hanem miert kapta a +kat. az eladoval valo levelezes egyben szuro is (bar nem tokeletes), mert latod milyen valaszt kapsz. es meg sorolhatnam. de a vicc az hogy ez mind le lett mar irva itt.
Előzmény: Törölt nick (5232)
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5233

>Vagy felejtsem el az egészet és tödöjek bele, hogy ezzel az azonosítóval kizárnak az

>ebay-ról ?

 

Vazze, oregbiccsuk tsak a jo magyar hirnevunket... Oszt csodalkozunk ha ugy am blokk aszongyak hogy innen kelet balkanrol nem fogadnak el licitet... Milyen egy hozzaallas ez?

Itt kemenyen zsozsorol van szo, ez nem amolyan virtualis jatek, hogy á ugyan megse kerem. Ha nem kerdezted meg elore akkor egyutt kell elni a dologgal, hogy ez biza ennyibe kerul, persze lehet utolag okoskodni, hogy me annyi, de remelem meg rakurnak afat+vamot is, aztan majd maskor idoben gondolkodsz....

 

(Szegeny gyerekeket sajnalom, hogy ilyen megondolatlan faterjuk van...)

Előzmény: Toussel (5217)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5232
Gondolom figyelmesen olvastál, és sikeresen megfogtad a problémám forrását...

"Ezt kultúráltan is a tudomására lehet hozni az illetőnek, vagy egyből támadni kell személyeskedve?"




A többi csak rizsa Tőled is, és tőlem is...

"ha 1-2 perccel a licit elott vmi nem tiszta akkor NEM kell licitalni, "konyorgom" !"

Hihetetlen. Ritka valamit 5 perccel a vége előtt veszel észre, gyors körbenézés, nincs még1 db sehol, és senkinél. Mit csinálsz? Vársz a következőre, mert már nincs idő egyeztetni az eladóval, vagy megpróbálod elhozni?

"ha zoldfulu vagy akkor nem kell licitalni, "konyorgom" !"

Ó, mert Te azonnal mindent tökéletesen tudtál, Te soha nem voltál kezdő. Te rögtön az első licitjeidet komplikációmentesen tudtad végrehajtani. :-))))
Igazam van? ;-))



Részemről végeztem evvel a témával.




Előzmény: Ariel (5230)
504LACI Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5231
Lehet, hogy kis betűkkel volt, mindenesetre elkerülte a figyelmemet ha volt is. Én nem szívesen postáztatok haza cuccot, van német cím amire küldetni szoktam. Ezért általában nincs is problémám. Viszont ilyet, hogy kapásból visszautasít, most láttam először.
Előzmény: garfieldka (5216)
Ariel Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5230
ha 1-2 perccel a licit elott vmi nem tiszta akkor NEM kell licitalni, "konyorgom" !
ha zoldfulu vagy akkor nem kell licitalni, "konyorgom" !

eloszor kerdezel, eloszor utana nezel a dolgoknak es csak aztan licitalsz. ennyire nehez ezt megerteni?
Előzmény: Törölt nick (5229)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5229
Ezt kultúráltan is a tudomására lehet hozni az illetőnek, vagy egyből támadni kell személyeskedve?

Akkor is elkezdesz kersegélni, ha 1-2 perc múlva lejár a licit, nem tiszta valami, de szükséged van a cuccosra, ellenben nem rég kezdtél vásárolgatni az E-bayen, ergo zöldfülü vagy?????
Nem csak egy egy oldala van a dolgoknak könyörgöm.


Előzmény: Ariel (5228)
Ariel Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5228
szerintem abszolut nem offtopic.
nem ez az elso forum ahol elokerul ez a dolog. es teljesen mindegy hogy mirol van szo, az elso egy kvazi supportot ado kozosseggel "szemben", hogy -ha mar x ember idot szant arra hogy valamikor valaszolt kerdesekre, segitett- veszem a faradtsagot es elolvasom azokat... plane ha meg keresni is van mod mint itt is. (gy.k. oldalt gyorskereses innen)

sajat magukkal szurnak ki a "lesz@rom, ujra megkerdezem" kerdezok, mert hamar elfogy a segitokeszseg mikor 25x teszik fel ugyanazt a kerdest es itt fognak allni a kerdeseikkel magukban.
Előzmény: ZE (5226)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5227
Egyetértünk.:-)

On
Előzmény: ZE (5226)
ZE Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5226
Szerencsémre régóta netközelben vagyok, de ettől függetlenül is az a hozzáállásom, hogy kevés az olyan kérdés, amit ne tettek volna már föl, és amire ne lenne válasz. Csak meg kell keresni. Volt, hogy feltettem a kérdést, aztán nem kaptam választ, vagy privátban kaptam az RTM-et (ez mehetne itt is...).

Itt mindkét félnek igaza van, és egyiknek sincs igaza. Igaza van a kérdezőnek, mert ő információhoz szeretne jutni, és -talán joggal- úgy gondolta, hogy itt van a kérdésének a helye. Igaza van a kollégának az RTFM-válaszban, mert a kérdés valóban olyan, amit 1234-szer megbeszéltünk itt, a topicban, több alkalommal jól-rosszul össze is foglaltuk a lényeget, tehát a visszaolvasás elég lett volna.

Nincs igaza a feleknek, hiszen a kérdést fölösleges volt föltenni, mert a hozzászólás megtétele előtt ott volt a válasz a topicban, és nem volt igaza a kollégának, mert attól, hogy valaki trivialitást kérdez, attól még nem kell le...-ni, max. elkönyvelni, hogy alulinformált, és segíteni neki abban, hogy megtalálja az információt.

Továbbá neked és nekem nincs igazunk abban, hogy ezt a polémiát itt köll folytatni, hiszen offtopic-ok vagyunk ezerrel :) csak ki ne moderálják a hozzászólásainkat :-))


Előzmény: Törölt nick (5225)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5225
Kedves ZE!
Igazad vagyon, nagyon is igazad. :-)
Tedd a szívedre a kezed pls. Soha nem fordult elő Veled, hogy lusta voltál keresgélni, mazsolázni? Én férfiasan bevallom, voltam már ilyen passzban.

De azt megkérdezem, hogy egyből megkell alázni, porba kell döngölni a másik embert?
Millió, és 1 oka lehet, amiért nem tájékozódott előre. Pl utolsó percben vette észre az bábukat, amire a gyerek hónapok óta vágyik. Ilyenkor van időd a szállításiköltség után érdeklődni, egyeztetni?????

Egyébként ezért írtam, hogy egyre több embernek van, lesz elérése. Ezáltal egyre jobban hígul a netes társadalom.
;-)
Előzmény: ZE (5224)
ZE Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5224
Az összes gyik-ba való kérdésre az eBay-en megtalálható az ottani faq-ban a válasz. El köll olvasni, ennyi az egész. Ha valaki az eBay saját fakuját nem bírja elolvasni, megérteni, és felfogni, akkor mi a pékf... izé... fülét akar ott csinálni? Ha meg beír egy topic-ba, akkor olvasson vissza, a kérdéseire max. 200 hozzászóláson belül választ kap... Ha pedig valaki ennyire minimálisan sem néz utána a válasznak, nos, azt csak sajnálni tudom...

Az Internet-en majd' mindenre van válasz, csak tudni kell keresni. Van gugli, be lehet írni a kérdés 2-3 szavát, akár magyarul, aztán mazsolázni a találatok közül. Az eBay-hez pedig -tetszik vagy sem- valamely, az eBay-en használatos nyelv legalább konyhanyelven olvasás szinten való ismerete ELENGEDHETETLEN. Ezt fel kell fogni mindenkinek, aki használni akarja.

A fórumok, levlisták íratlan alapszabályai között ott szerpel az "olvass előbb, és csak aztán írj. Kérdezni meg akkor kérdezz, ha saját magad nem találtál választ a kérdésedre máshol."
Előzmény: Törölt nick (5223)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.23 0 0 5223
Leszögezem, hogy igazad van a regisztrálással, tájékozódással kapcsolatban!!!
Valóban X alkalommal ide lett biggyesztve mit, hogy, és miért.
De azért nem kéne azonnal idiótának, egyszerűnek nevezni a megszólítottatt.
Tudomásul kell venni, hogy egyre több embernek van, lesz internet otthon, ezáltal a nem olyan okos, ügyes, szép, előrelátó stb emberek is megjelennek, mint Te, vagy én...
:-)

Előzmény: Lakatos Vendel (5221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!