Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43485

Nekem az előbb leirtak miatt esélyem sincs kinyitni/takaritani. Másfél éve köszönik szépen tökéletesen tündökölnek, abszolút nem koszolódnak. (45 fokos tető, kisváros)

Előzmény: Pitylogós (43482)
zordonC3 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43484

térdfal természetesen csak elírtam :P

Előzmény: zordonC3 (43481)
KömKel Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43483

Sehol sem fogsz találni :/

 

Nekem van a nappalimban 3 db, amiknek a kilincse 4 méter magasan van, azaz tényleg csak bevilágitó funkcióval birnak. Sehol, semmilyen gyártónál nem találtam fix tetősikablakot. (1.5 éve)

 

Elvileg beépithető a 75-ös közbe a 78-as ablak, hiszen a tetőlécre ülteteted rá a keretet. Viszont nem tudsz takarólécezést és valami minimális hőszigetelést mellérakni a szarufának ilyenkor.

Előzmény: zordonC3 (43481)
Pitylogós Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43482

Akkor pucoláshoz mindig felmész majd a tetőre. És a tetőablak igen gyorsan koszolódik. 1 eső oszt puccer.

Előzmény: zordonC3 (43481)
zordonC3 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43481

Sziasztok

 

furi kérdésem lenne. Egy tetőtéri hálószoba magas (120) térfala felé a 45 fokos tetőre szeretnék egy plusz ablakot (északi oldal, soha nem lesz nyitva, mert a szobának van egy keleti 120x120-as ablaka, az függőleges falon van).

 

Tehát __fix__ nem nyitható ablak kell.

 

Sehol nem találtam ilyet, csak térdfalba építhetőt, de az nagyon drága.

 

Akiket megnéztem: Velux és Schindler. Ez utóbbi majdnem fele annyiért ad ablakot. Tényleg ekkora különbség van a kettő között?

 

A beépítésnél mindenhol láttam hogy pl 75-ös szarufaközbe beépíthető a 78-as ablak, ha jól emlékszem. Hogyan kivitelezhető ez?

 

Köszi ha segítetek.

KömKel Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43480

A homlokzati nyilászáróknak bent kell lenniük mindenképpen.

És a tervre rá kell irni, hogy a tetőtér 2. ütemben készül. Igy lesz jó. (de ezeket az épitészed tudni fogja)

Előzmény: j4ck (43479)
j4ck Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43479

Értem. Köszönöm szépen a tájékoztatást.

Akkor ezek szerint ha úgymond lakható már a fsz, akkor megadják az engedélyt. A tetőteret meg a garázst meg elég majd később befejezni.

Előzmény: KömKel (43478)
KömKel Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43478

A használatbavételihez bekötött közművek szükségesek (+kémények átvétele), fűtési lehetőség, egy lakószoba burkolva, konyha készen, egy fürdőszoba burkolva, készen. A többi helyiségben elég a lebetonozott felület, viszont vakolva-meszelve kell minden.

Legalábbis ez az általános, van ahol adnak kis mozgásteret ezen felül, de ez ügyintézőfüggő. Általában ennél csak szigorúbbak.

 

Kivülről fent kell lennie a hőszigetelésnek, vagy adnak rá egy nagyon rövid határidőt (30 nap). Esővizcsatorna szintén, sőt manapság a tereprendezést is kérik.

 

Magyarul majdnem kompletten kell a kéró... Esetedben természetesen érdemes akkor két szakaszra bontani az engtervet, és csak a földszintet befejezni addigra.

 

A használatbavételit 30 nap alatt adják meg, de ehhez már minden papirt be kell nyújtanod a közművektől, kéményestől.

Előzmény: j4ck (43477)
j4ck Creative Commons License 2011.05.18 0 0 43477

Bocs, h itt kérdezem, de hirtelen nem találtam jobb topicot.

Jól tudom, hogy a telekvásárlás vagyonszerzési illetéke 4%, illetve ha 4 éven belül lakóházat éppíttetek, akkor illetékmentes? Azt olvastam, hogy az illetékmentességhez használatbavételit kérnek. A használatbavételit mennyi idő alatt szokták megadni, és mik a követelmények?

Csak azért kérdezem, mert ha ki akarom használni az illetékmentességet, és 2015 júniusára használatbavételivel kell rendelkezzem, akkor az azt jelenti, hogy 2014-ben már építkeznem kéne, ugye... Fsz+tetőteresben gondolkozunk, szóval lehetne úgy, hogy csak a fsz készül el addigra. Használatbavételihez nézik, hogy le van-e kívül-belül burkolva a ház, vagy csak legyen bevezetve a víz, gáz, villany?

Nagyon köszi előre is!

 

pajaci Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43476

Én vásároltam.

Az alföld közepén, egy 10ezer lélekszámú kisvárosban.

Előzmény: ép-it-ész (43472)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43475

Halló kolléga !!

Megnéztelek , mármint az oldaladat . Tecccik.

 

Előzmény: cseik (43473)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43474

Ahoz legalább az árat kell tudnom , hogy alatta eladjam .

De mi az ár ? Ki mondja azt , hogy ez az összeg reális ??

 

cs

Előzmény: cseik (43473)
cseik Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43473

áron alul...

Előzmény: ép-it-ész (43472)
ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43472

Hogyan lehet manapság eladni ?

 

Nekem van egy telkem , építési engedéllyel Passzív ikerház építésére.

Vagy felépítem a házat és úgy adnám el vagy csak a telket !!

Ti ,hogy csináltátok az eladást , ha nem vagyok túl indisgréc ?

 

cs

Előzmény: pajaci (43471)
pajaci Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43471

Mint mondtam, a tulajjal mentem közműveket intézni.

Mindenhol elmondtuk, hogy eladás lesz, az átíroshoz szükséges papírokat egyből a kezembe nyomták, elmondva a teendőkkel.

A házvétel után után már csak a kész kitöltött, aláírt, aláíratott papirokkal kellett egyszer visszamennem.

Biztosra mentem, és egy utat minimum megspóroltam.

Előzmény: j4ck (43469)
KömKel Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43470

Ha az alap beépithetőségi adatok tisztázva vannak, akkor nagy gond nem lehet. 

Hiszen bármiféle vezetékszolgalmi jog (korlátozás) a tulajdoni lapon fel lenne tüntetve.

 

Adásvételi hiányában nem fog menni az átirás.

Nullás igazolást pedig mindenhol adnak manapság, csak általában vagy a tulajnak, vagy pedig meghatalmazás kell hozzá.

 

Azért fontos a nullás igazolás az adásvételi előtt (egyébként egy normális ügyvéd ezek nélkül nem is csinál szerződést), mert az adásvételi után (pénz kifizetve) elég nehezen tudod bevasalni a volt tulajon a hátralékokat. Márpedig amig nincs kifizetve, addig közműátirás sincs...

Előzmény: j4ck (43469)
j4ck Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43469

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

A közműveknél az átírást meg lehet kezdeni adásvételi szerződés hiányában? Vagy az a nullás igazolás is jónak tűnik, csak én még nem hallottam róla. De ha az ügyintézők már igen, akkor jó :)

Az építési osztályon voltam már, oldalkert, előkert, építménymagasság, beépíthetőség tisztázva van, speciális előírásokról meg nem tudtak tájékoztatást adni, a főépítésztől kellett kérvényezni állásfoglalást a beépítési paraméterekről. Csak erre 30 napon belül válaszolnak, azt meg lehet nem várnánk meg...A környéken sokféle típusú ház van, szóval nem hinném, hogy kötözködnének majd pár év múlva.

 

 

nopánick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43468

Bizony....

 

Itt 3 utcával odébb ismerősnek, párhét után lett  újra eladó egy telke ilyen okból.

Mármint, hogy mégse építhető rá olyan ház amilyet gondoltak... mert tetőforma gond van.

Szóval az építési elképzelést nem árt a hivatallal előre egyeztetni.

Előzmény: halaloszto (43465)
pajaci Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43467

A személyes bejárásnál, már az átíratást is el lehet kezdeni.

Előzmény: KömKel (43466)
KömKel Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43466

Vagy az van, amit pajaci irt, vagy pedig hozzon nullás igazolást minden szolgaltatótól, FRISS dátummal.

 

Mi úgy vettük a házat, hogy rengeteg közüzemi elmaradás volt rajta, gázóra levéve, villanyóra kikötve, stb. Végigtalpaltuk az összes szolgáltatót, kifizettem mindent (több mint 400e), kértünk nullás igazolásokat.

Aztán persze még jöttek párezer forintos hülyeségek, amiket be kellett még fizetni, hiába volt a nullás igazolás.

Előzmény: j4ck (43463)
halaloszto Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43465

bemenni az onkori epitesi osztalyra, es elbeszelgetni az eloadoval a terkepvazlat felett. deruljon ki a beepithetoseg, elokert, oldalhatar, max magassag, eloirt zoldfelulet es minden hasonlo mielott megveszed!

 

vajk

Előzmény: j4ck (43463)
pajaci Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43464

Én a volt tulajt beültettem a kocsimba, és végigjártuk az összes szolgáltatót, ahol kiegyenlített mindent, utána mentünk az ügyvédhez aláírni.

Előzmény: j4ck (43463)
j4ck Creative Commons License 2011.05.17 0 0 43463

Sziasztok!

Telekvásárlás előtt állunk. Mivel ez lesz az első ilyen vásárlásunk, szeretnék nem beleszaladni valamilyen figyelmetlenségből, óvatlanságból eredő dologba. Ezért kérdezném a hozzáértők véleményét.

A telek üres, elvileg összközműves. A szabályozási tervben megnéztem a beépíthetőségét. A tulajdoni lapot is megnéztem, ott sincs semmi különös.

Mire érdemes még figyelni? A közműveknél meg lehet érdeklődni, hogy a jelenlegi tulajnak van-e valamilyen tartozása (ha van és nem rendezi, akkor az engem fog majd terhelni?)?

Köszönöm előre is a segítséget.

jack

Karger Creative Commons License 2011.05.16 0 0 43462

Köszi akkor megtudtam valamit, hála neked.

Ezek szerint nincs gond a grafitossal, sem pedig a simával.

Szóval nem szükséges a szilikonos vakolat? Ez is csak duma .... a forgalmazó/kivitelezőtől.

Előzmény: nopánick (43461)
nopánick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 43461

Azt már tudom, hogy a kivitelező a szilikonos vakolatot

akarja eladni Neked valamiért, ezzel a hazudós dumával :-)

 

A gyártás utáni zsugorodás ténye az igaz.

Ezért van előírva a habra a gyártás utáni pihentetés még a gyárban.

A pihentetési idő alatt az  utózsugorodás zöme lejátszódik, a többi meg már nem számít.

 

Ha, esetleg úgy 8 hétnél fiatalabb habot sóztak rád (lásd gyártási dátum a csomagoláson/habon)

akkor pihentesd a beépítés előtt pár hétig. Ez a gyári pihentetés nélküli eladás a gyakorlatban

két esetben szokott előfordulni, okosban jutottak hozzá a gyárból és/vagy noname gyártótól van.

 

Előzmény: Karger (43460)
Karger Creative Commons License 2011.05.16 0 0 43460

Kicsit visszatérve a Hőszigetelő rendszerekhez.

Azt mondta nekem egy szigetelős cég, hogy a Grafitos szigetelésnek, és a sima nikicel szigetelésnek, is van némi zsugorodása.

A kivitelező szerint a grafitos jobban összemegy az idők során, mint a sima fehér.

Viszont ha szilikonos vakolat van használva, akkor ez nem következik be, vagy legalábbis nem látható módon.

Tudtok erről valamit?

ép-it-ész Creative Commons License 2011.05.16 0 0 43459

Hali

 

Nekem azért a SIKA mert ezzel már dolgoztam , ja meg a Mapei -el .

Hasonló , más anyagról nincs infóm , legalább is ami ilyen korrektnek mondható .

Te tudsz ilyet ?

 

cs

Előzmény: nopánick (43455)
cseik Creative Commons License 2011.05.13 0 0 43458

elvben 25e, gyakorlatban sok helyen 20e.

illetéktörvény szerint 5e az alapilleték + a rendeltetési egységek száma szerint 20e/r.e.

Előzmény: A77 (43456)
KömKel Creative Commons License 2011.05.13 0 0 43457

Én 20e-ről tudok/rendeltetési egység.

Előzmény: A77 (43456)
A77 Creative Commons License 2011.05.13 0 0 43456

A használatbavételi engedélyhez mindenhol 25000 ft-os illetékbélyeg kell már, vagy városonként eltérő?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!