Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.18 0 0 260
Szia Zoli!
Üdv a fedélzeten! Sajnos elhalkult a topik Nélküled, bár igyekeztünk segíteni a kérdezőknek! Igen a tátranet-re is küldtem, bár semmi rendkívülit nem fotóztem ,egyszerűen csak amit láttam! Remélem a többiek is hozzák az élménybeszámolókat, hiszen sokan mostanában vannak kint! Szegények!:) Minden fordulóban egy szembecsoport!:)))
Előzmény: baluzoli (259)
baluzoli Creative Commons License 2003.08.18 0 0 259
Sziasztok! Megérkeztem Horvátországból.
Kicsit off: a tengerpart szuper ebben a nagy melegben.Hazafelé útba ejtettük a plitvicei tavakat is. Szép-szép de azért a paradicsom jobban tetszik.
On:
Egy ismer?söm közben kis családjával a S.Rajban járt.Annyira tetszett neki, hogy a legközelebbi túránkra szívesen visszajönne. Aug. végére, szeptember eléjére tervezzük a következ? túrát.( Megvárjuk még a nagy meleg és a nagy tömeg elmegy.)Nem tartunk topik találkozót kinnt?
Az els? kör sört a podlesoki kempingben én fizetem! :))
Kóbor Lovag!
A képekr?l nem feledkeztem meg, csak sajnos a server ahogy látom kicsit pihizik.Aug. 25 után rendbe hozom.Láttam a Tatraneten a képeket, jól feltették.
Előzmény: Törölt nick (258)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.17 0 0 258
Sza Imi!
Igen nagy a csend, ha néha meg nem törjük, akkor elhal ez a topic! A Tatranet-en vannak új képek, ha valaki nem ismeri az oldalt érdekes megnézni! Egyelőre ennyi! Várjuk Zoli érkezését!
Sziasztok túrázók!
Előzmény: IMi (257)
IMi Creative Commons License 2003.08.17 0 0 257
Mi ez a csend?
Mindenki a Szlovák Paradicsomban?
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.14 0 0 256
Szia!
Igen, elékszült! A www.tatranet.hu oldalon a "Ti küldtétek" rovatban találsz róla egy pár képet, amit Nagy Ágnes jegyez! Szép lett! Igaz most én nem tudtam megnézni, amikor három hete ott jártam, mert szakadt az eső!:)
Előzmény: branyiszko (254)
joxy Creative Commons License 2003.08.14 0 0 255
Dolgoznak most is rajta.
Előzmény: branyiszko (254)
branyiszko Creative Commons License 2003.08.14 0 0 254
Szisztok!

Kb. öt éve jártam Klastorickonál , akkor nagyban folyt a kolostorrom ujjáépítése.
Mi van azóta, vége az építkezésnek?

Mgn Creative Commons License 2003.08.14 0 0 253
Lehet, hogy tévedek de szvsz bankfüggő ez a pénzfelvétel kérdés általában ha felveszel pénzt automatából úgy 1500 huf nak megfelelő összeget emel le
de ha kártyával fizetsz akkor nincs kezekési költség és középárfolyamon számol
Előzmény: branyiszko (243)
Gyékapitány Creative Commons License 2003.08.13 0 0 252
Sirály!
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.13 0 0 251
Szia!
Én tavaly voltam, de az idén sem emelkedett!
13.5.- euro reggelivel/fő/éjszaka
Azt nem tudom van-e hely!
Lehet foglalni emilben, lehet a SATUR irodánál Bp-en! /www.satur.hu/
Üdv: KL
Előzmény: mrincy (250)
mrincy Creative Commons License 2003.08.13 0 0 250
Szia kóbor lovag!
Én is végigolvastam a hozzászólásokat, de nem találtam a panzió árát (lehet, hogy figyelmetlen voltam). Esetleg megtudnád írni, hogy mennyibe kerül? Köszi
Előzmény: Törölt nick (248)
BrianTheLion Creative Commons License 2003.08.12 0 0 249
sziasztok,

Az Alacsony-Tátárba szeretnénk elmenni pár napra. Melyik részét lenne érdemes felkersni, ill. melyik helységben lenne érdemes megszállni?

Brian

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.12 0 0 248
Szia Ona!
A Penzion Maria Smizany-ban van. Ha vonattal msz, akkor Popradról Spiska Nova VEs felé kell átszállni és Smizany-ban leszállni! Onnan visszafelé kell menni a főutra, majd keresni a táblát!
Kocsival: Ha beérsz a városba, akkor egyik oldalt lakótelep, a másikon családi házakat látsz! A Penzion ki lesz táblázva, kb 1 km-re a város elejétől balra kell egy zsákutcába befordulni és ott a harmadik ház! Nagyon kedvesek a házigazdák és kellemes a szálló!
Előzmény: ona (247)
ona Creative Commons License 2003.08.12 0 0 247
Sziasztok,

nagyjából végigolvastam a topicot!
Akkor vonattal is érdemes utazni? A Penzion Maria pontosan melyik részen található? Hogy lehet megközelíteni a legkönnyebben?

IMi Creative Commons License 2003.08.12 0 0 246
Visszahátrálsz, azután ha nem jön senki újra próbálkozol. Kölcsönös udvariasság. Mi így csináltuk.
Előzmény: branyiszko (245)
branyiszko Creative Commons License 2003.08.12 0 0 245
szia!

kösz a választ, de nekem úgy rémlik hogy vannak olyan szakaszok is ahol egyik végéről nem látható a másik (kidomborodó sziklafal, folyókanyarulat stb), úgyhogy még mindíg nem teljesen világos az ügy.

üdv

Előzmény: HegyenVolgyon (244)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2003.08.12 0 0 244
Szia!

A Hernád-áttörés kétirányú forgalma a gyakorlatban úgy működik szerintem, hogy a rácsos szakaszok közti várakozásra alkalmas területeken egyik csapat bevárja a másikat. Legalábbis, a mi esetünkben ez volt. Kicsit lassítja, de azért élvezhető... :-)
Nem egészen ehhez tartozik, de olyat láttam ott, hogy a fülem kettéállt: egy apuka a nyakában vitte át a 7 évesforma kislányát úgy, hogy közben az egyik kezével fogta, a másikkal kapaszkodott! :-O

Előzmény: branyiszko (243)
branyiszko Creative Commons License 2003.08.12 0 0 243

Sziasztok!

Egy kérdésem van a Hernád-átöréssel kapcsolatban.
A kétirányú a közlekedés hogyan működik a gyakorlatban a "tálcás" szakaszokon, különös tekintettel egy szombat késő délelőtti időpontban kialakult 20-30 fős konvojokra? Hogyan kerülik ki egymást, és ez a kikerülés nem lassítja le reménytelenül a haladást, nem teszi élvezhetetlenné a túrát?
Egyszer végigmentem az áttörésen, de az kora reggel volt, és három ott táborozó gimnazista lányon kívül -akik éppen egy szál bugyiban mosakodtak a folyóban- nem találkoztam senkivel.
Viszont van tapasztalatom a Sucha Bela-ból ami ráadásul egyirányú, mégis "csúcsforgalomban" nagyon lassan lehet haladni, mert elég egy bénáskodó ember, és megakad a menet.

jut eszembe! nemrég láttam OTP pénzautomatákat több szlovák városban is, van valakinek tapasztalata milyen díjakat számolnak fel a kp felvét után? Netán sima belföldi (magyar) automatának számít?

üdv branyiszko

HegyenVolgyon Creative Commons License 2003.08.11 0 0 242
Szép estét!

Nekünk is megvolt hát! :-) Júli 30.-ától (szerda) augusztus 4.-ig (hétfő) kirándultunk Szlovákiában a kedvesemmel.
Szerdán indultunk,kisebb Dedinky-kempingfitymálás után délutánra megérkeztünk Podlesokba,ahol letáboroztunk. Dedinky nem szimpatikus. Podlesok viszont nagyon! Aznap már nem túráztunk,inkább csak kialakítottuk a tábort, ami nem volt túl nagy művelet, mert az én gyönyörű kis kétszemélyes Hannah sátramat gyorsan otthonossá lehet tenni. :-)
A kemping végében a fakerítés mellett találtam meg az ideális helyet egy kedves és jókedélyű szlovákiai- magyar család mellett.(Ők, mint elmondták már 10 éve járnak oda és személyesen is merik Juliust, a kempingigazgatót, akit egyik este nagy vigadalmak közepette vendégül is láttak... Volt éneklés,zenélés, minden :-)
Másnap nekiálltunk az első útnak, a piros jelzésen felmentünk Klastoriskoig, aztán a nemtommilyenen le a Biely Potok-hoz, lajd a Prielom.Hornádu-n át vissza Podlesokba.Hát ez valami fantasztikus szép! Nagyon tetszik az is, hogy ki van táblázva minden,menetidővel irányokkal, színekkel,mondhatni térkép nélkül is elboldogul az ember,látszik, hogy szívügyük a nemzeti parkjaik... Jól elfáradtunk, eső is volt, meg ittunk forrásból.
Másnap pihenőnap következett, elautóztunk a Magastátrához, Lomnic, lanovka meg minden, ettünk Brindzás Haluskát, de ez másik topik témája.
Szombaton Sucha Belá következett, ami az előjelzett 2 óra helyett 3 és félre sikerült és estem-keltem, csuromvizes lettem, miközben a párom tündeként lebegett át a patak kövein... :-/
De nem nagyon zavart a nedv,inkább csodáltam a természetnek ezt a csodáját.Varázslatos! Felérve megálltunk pihenni, heverészni, száradni azon a tisztáson, ahol az utak összefutnak. Na itt sikerült összeszednem egy brutális rovarcsípést lefele induláskor, úgy hogy a kempingbe már szédelegve és dupla méretű bal alkarral vánszorogtam vissza. Szerintem Dajkapók lehetett, mert darázs csípett már meg sokszor és az hamar múlik (nekem), ez pedig még hétfőn a a Balatonra menet is dagadt volt, fájt és viszketett. Na ennyit erről.
Vasárnap öszzepakoltunk,és útrakeltünk Chopok felé,majd BeszterceBánya és Donovalyban aludtunk még a hétfői Balatoni út előtt egyet.

Összegezve:
Csodálatosan szép a hely, olcsó a kemping, olcsó a sör (és finom :-), kedvesek az emberek, van ahol tudnak (beszélnek is) magyarul, de angolul szinte mindenki beszél turistaszinten.
Még megyek arra, nem is olyan soká...

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.11 0 0 241
Szia!
Bátor vagy, hogy egy nap alatt letudod az SP-t! Itt egy fáradt és átaludt éjszaka után a legszebb a hegy! Akkor már letisztul az első élmény és minden csoda a szemed elé kerül!
Előzmény: KIFLICSUCSOK (240)
KIFLICSUCSOK Creative Commons License 2003.08.10 0 0 240
Sziasztok!

Pénteken voltam 1 napot a Szlovák Paradicsomban (+1-et a Magas-Tátrában,de azt majd a másik fórumon)&nagyon jól sikerült!Igaz kevés a víz&a Kolostornál rengetegen vannak,de azért az alábbi túrát így is mindenkinek ajánlom:
Píla-Piecky-tovább a sárgán&a piroson a Klástoriskohoz(itt legalább 1 sör kötelező)-kéken le a Kyselhez,itt kis kitérő a sárgán(nagyon megéri)-Maly Kysel-kéken tovább a Mala Polanához-le a piroson&a sárgán a Pílához.Nekünk 9,5óra volt kajálással+sörözéssel.

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.10 0 0 239
Örülök, hogy Te is átélted a Hernád okozta gyönyört!:) A képed is szép! Milyen irányban jártátok végig?
Előzmény: lotht (238)
lotht Creative Commons License 2003.08.08 0 0 238
No, ezt az utat megtettük.
Pompás volt. Lesznek képeim is, kb. 1 hét múlva, addig gyorsan egy előzetes.
Nagyítás
Előzmény: Törölt nick (233)
11kl Creative Commons License 2003.08.08 0 0 237
Hír: ma délután a fóti Corában 6,40 volt a korona
IMi Creative Commons License 2003.08.07 0 0 236
Én is így terveztem:
Hotel, benzinkút, Tesco kártyával. egyebek készpénzben.
Fehérváron láttam 6,50 Ft-ért.
Lehet, hogy nem érdemes próbálkozni a határon.
A pályamatricát is talán érdemesebb az autóklubnál megvenni?
Előzmény: joxy (235)
joxy Creative Commons License 2003.08.07 0 0 235
"Egyébként most a határnál mennyi a korona?"

Ahol lehet (benzinkút, hypermarket) fizesetek bank kártyával, mert ilyenkor jobban vált a bankotok mint a pénzváltó. Amikor 6.60 volt a korona nekem 6.30at számolt a bank a kártyás fizetésre. Igló ban a kauflandban nem lehet kártyával fizetni csak a hypernová ban.

Előzmény: IMi (223)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.06 0 0 234
Azt gondolom szeptember és október a legjobb, meg persze az április vége május! Akkor még elviselhető a tömeg és mindig van hely a szállásokon!
Előzmény: kerke (232)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.06 0 0 233
Szia!
A legszebb - bárhonnan!:)
Tényleg!
Vagy elindulsz Podlesok felöl a kék jelzésen és a jobb partom elmész a fehér patak - Hernád torkolatához, majd onnan a jobb parton Cingov-ig, vagy fordítva! Ezt már csak azzal lehet fokozni, hogy a Klatorsikónál felmész a hegyre!
A lényeg! Szerelmes vagyok ebbe a Hernád-áttörésbe!:))))))
Előzmény: juti1 (231)
kerke Creative Commons License 2003.08.06 0 0 232
Sziasztok!
Mostanában nagyon sokan vannak az SP-ben? Szerintetek mikor érdemes inkább enni augusztus, vagy inkább szept, okt? Szállás miatt is kérdezem, meg a tömegnyomor miatt is.
Köszi
juti1 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 231
Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy a Hernád áttörés melyik útról a legszebb?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!