Keresés

Részletes keresés

japipapi Creative Commons License 2018.01.15 -7 1 61685

Többnyire van sejtésem, hogy engem kinek nem tetszik a pofám. (tudják, nem csípem a vallási hitet)   Nekem ezek idegességük maga a meny-ország, az nap vidámabban telik. :-)))

 

Előzmény: _chillout_ (61681)
teerted Creative Commons License 2018.01.15 0 1 61684

Hiába írom le, hogy az xy nick alatt Kovács János ír, a konkrét személy ez alapján nem azonosítható.

Előzmény: japipapi (61682)
almirena Creative Commons License 2018.01.15 0 1 61683

én láttam, és annak alapján az említett betegtárs egyértelműen azonosítható volt.

Előzmény: teerted (61679)
japipapi Creative Commons License 2018.01.15 -6 2 61682

Azért szerintem nem reális. Ha nincs konkrétan megnevezve, hiába sejt, nem számít. Ugye a két tojás esete. Hiába tojás, még sem azonos, mert az egyik strucc, a másik kolibri. Szerintem, -még ha akár nick név is-, hivatalos név nélkül nem azonosítható 100 %-ban. Azt hiszem egyenlőre csak a DSN biztonságos, azonosításhoz, a többi "lehetséges". De, nem ragozom, ha ez belső szabály, tudomásul kell venni. 

:-) 

Előzmény: _chillout_ (61680)
_chillout_ Creative Commons License 2018.01.15 -6 7 61681

Eti, szard le nagyívben a mínuszolókat! Engem is sokáig megtalált itt egy frissen kreált fikanick, az első pillanattól tudtam, kinek a másodnickje, azóta le is állt. Ezeket a mínuszokat mimd egy embertől kapod, ez teljesen egyértelműen látszik. Képzeld milyen kétségbeesett lehet, ha csak a mínuszolás kedvéért gyártott 3-4 fikanicket, hogy azt a látszatot keltse, hogy többen is egyetértenek vele?! Erre gondolj csak, és belátod, az illető csak sajnálatot érdemel.

 

Japi és fenyvesic nem egyidőben kapják a mínuszokat és ők többet is kaptak esetenként, ezért náluk valszeg nem egy ember únszimpátiájáról van szó, de te mindig többé-kevésbé ugyanannyit kapsz, és mindig egyszerre zúdulnak a mínuszok.

Előzmény: _Eti_ (61678)
_chillout_ Creative Commons License 2018.01.15 0 0 61680

Nem feltétlen topclakóról, és azért azt egy modi simán el tudja dönteni, hogy az adott info irl-gyanús vagy nem. (Nem láttam az adott hsz-t.)

Előzmény: teerted (61679)
teerted Creative Commons License 2018.01.15 0 0 61679

"Valaki valós életéről árult el nagyon személyes dolgokat nyilvánosan.

Olyan adatokat adott adott meg, amik alapján egyértelműen kikereshető, kiről van szó."

 

Azt hogyan tudod megállapítani, hogy valaki egy másik topiklakóról olyan személyes dolgokat árul el nyilvánosan, amelyek alapján egyértelműen kikereshető, kiről van szó?

Előzmény: Csincka (61667)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.14 -6 7 61678

ti minuszolók, komolyan gondoljátok, hogy akik ide írnak, azoknak az a legnagyobb problémájuk, hogy ti ész nélkül nyomkodjátok azt a gombot? olvasni tudtok azért? meg gondolkodni?

engem kevésbé zavar, ha engem minuszoltok (mindent kibírok, naná), de amikor pl. a kicsilányt bántjátok, az azért rossz, mert őt féltem, nehogy magára vegye, és ettől rossz legyen neki.

 

Előzmény: _Eti_ (61676)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.14 -4 5 61676

Ja, a minuszok? Így jártam, na bumm, súlytalan. 

Te és fertőtlenítő már egyre kevesebbet kaptok :) Megszerettek titeket, vagy mi? :)

Előzmény: japipapi (61671)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.14 -1 2 61675

Látens!

 

A hozzászóló nem magáról írta, hanem másvalakiről, az ő tudta nélkül, és esetleg beazonosítható lett volna a személye.

Előzmény: Törölt nick (61672)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.14 -4 2 61674

nyugi, te más eset vagy, szerintem fertőtlenítőnek lesz igaza

nem azért írtam, hogy jól megijesszelek

fiamnak félévvel az első műtét után (és 1-1,5 hónappal a sugár után) már kb. 1 cm-es cucc volt ott, az övé rendkívül aggresszív volt, a tied meg nem

Előzmény: japipapi (61671)
Csincka Creative Commons License 2018.01.14 0 0 61673

Magadról bármit berakhatsz, másról viszont semmit!

Előzmény: Törölt nick (61672)
japipapi Creative Commons License 2018.01.14 -5 4 61671

Szia Eti!

Csak megjegyzés képpen  ki lehet az a barom, aki negativokat pôngyög, értelmetlenü? Legyen boldog abberációjával.

Hát, nem biztató kilátás😢 Nekem a szám fenn a jobb oldalon jelent meg egy 1-2 milis dudor, mint egy pici pattanás. Nem fáj semmim, ill. néha a kiműtött csont szokot sajogni. Ez fantom fàjàs, doki szerint. 

Na, majd kiderül, addig nem foglalkozok vele. 

Előzmény: _Eti_ (61660)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.14 -1 1 61670

rágugliztam én, ezt meg is találtam (in real life), csak mindenféle kibogozhatatlan infót találtam hozzá (fenyegetés, miegymás), aztán szerencsére tőled megtudtam a jó választ :)

Előzmény: Csincka (61669)
Csincka Creative Commons License 2018.01.14 0 0 61669

In Real Life

A valós életben.

Előzmény: _Eti_ (61668)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.14 -4 2 61668

köszönöm :)

akkor értem, igen, jogos, hogy lekerült - ez jutott nekem is hirtelen eszembe, amikor láttam, hogy eltűnt a hsz

biztos vagyok benne, hogy nem gondolt erre, amikor írta...

én meg (aki olvasta) annyira nem is figyeltem erre a részre, mert nem ez volt a lényeg

de ok, hagyjuk...

tanultam valami újat :) IRL... háááá, ilyen is van :)

Előzmény: Csincka (61667)
Csincka Creative Commons License 2018.01.14 0 1 61667

Valaki valós életéről árult el nagyon személyes dolgokat nyilvánosan.

Olyan adatokat adott adott meg, amik alapján egyértelműen kikereshető, kiről van szó.

 

Előzmény: _Eti_ (61666)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.14 -4 2 61666

bocsánat, hogy tudatlan vagyok, de ez mit is jelent pontosan?

jöhet mélben is... szeretném érteni

Előzmény: Csincka (61664)
fertőtlenítő Creative Commons License 2018.01.14 0 0 61665

Hát tényleg....visszakerestem és találtam. Jogos.

Előzmény: Csincka (61664)
Csincka Creative Commons License 2018.01.14 0 0 61664

IRL volt, amire nem is gondolt az olvtárs.

Előzmény: _Eti_ (61663)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.14 -4 2 61663

upsz, eltűnt egy hozzászólás (olvastam)

szabad tudni, miért?

teerted Creative Commons License 2018.01.14 -2 0 61661

Az áttétes daganatokból vett mintán immunhisztokémiai vizsgálatokat végeznek és az alapján tippelnek a lehetséges primet daganatra. Amikor két éve a nyálmirigy alatti nyirokcsomóból vettek mintát, akkor a először hasnyálmirigyre tették a tétet a tippmixen. Nem nyertek. :)

Előzmény: fertőtlenítő (61659)
_Eti_ Creative Commons License 2018.01.14 -4 4 61660

Szia japipapi!

 

Rólad most eszembe jutott, hogy 3 éve, 2015. január 20-a körül volt a szokásos kontrollon (akkor már túl volt egy műtéten, és előtte, decemberben lett vége a sugárnak). Aztán elkezdett fájdigálni, és február 11-én visszament, hogy valami nem ok. Na, akkor talált valami kis dudorkát Dr. N.Zs. a nyelve alatt. Reménykedtünk, hogy jóindulatú akármicsoda. Kb. 1 hét múlva CT, hát az semmi jóval nem bíztatott, sőt. Még február végén megvolt az újabb műtét. Mivel átterjedt a nyelv egyik oldaláról a másikra, a nyakát a másik oldalon is vágták, ott is kikapták a nyirokcsomókat ("szép" szimmetrikus lett, fültől fülig műtéti heg). Plusz persze a műtét során továbbfaragták a nyelvét, meg a szájfeneket. Műtét közben volt szövettan, és akkor már tutira lehetett tudni, hogy kiújult. 

Szóval nálunk minden gyorsan történt. 2014. augusztusban kis seb a nyelvén, kivágták, szövettan. Aztán hó végén műtét, majd okt-dec között sugár, 2015. februárra kiújult. Csak félév telt el közben. Aztán 2015 ápr-július között kemo, és aug.végefelé megint kezdett fájdogálni, okt. közepére sikerült kisírnom egy MR-t. Akkor már 4,2 cm-s volt az újabb kiújulás. S aztán még november elején elküldtek PET-CT-re, az megerősítette. S akkor jött a tanácstalanság, hogyan tovább. Újabb kemót nem akart, műtéttel pedig gondolom rendesen átszabták volna az arcát, ezt sem akarta. Végül az lett, hogy berakták ebbe az immunterápiás kísérletbe, ami rohadtul nem segített. Szóval 2014. augusztustól 2016. áprilisig tartott. Az utolsó hetek borzasztóak voltak mindannyiunknak.

Előzmény: japipapi (61656)
fertőtlenítő Creative Commons License 2018.01.14 0 0 61659

Hát aki olyan tehetős, hogy megengedheti magának, hogy több féle tumorja legyen egyszerre, az ne csodálkozzon! :))

 

/ Mondjuk ezt a pozitivitás változást nem nagyon értem, de nem bánnám, ha egyedül ez lenne az, amit nem értek! :)) /

Előzmény: teerted (61657)
fertőtlenítő Creative Commons License 2018.01.14 0 0 61658

Nem tartozom a nagy megnyugtatók közé, de azt hiszem, hogy az nem kiújulás....Ha ki akart volna újulni, volt rá 20 hónapja!! Elképzelhető, hogy az a dudor még a műtétet követő mozgás következménye - legalábbis remélem!

 

Arról nem is beszélve, hogy csili paprikától kezdve a tiszta alkoholig mindent a szádba veszel! :))) Ezek a maró anyagok simán okozhatnak duzzanatot.....

Előzmény: japipapi (61656)
teerted Creative Commons License 2018.01.14 0 1 61657

A 17 évvel ezelőtt kivett tüdődaganat szövettana cc. planocellulare (T2M0M0). A több mint 10 évvel később kivett áttétes nyirokcsomó és a műtét során kivett daganat összehasonlító vizsgálata szerint:

 

"minden bizonnyal heterogén szerkezetű tüdőtumor az elsődleges folyamat, amely az általunk vizsgált metszetekben elsősorban nagysejtes carcinoma világossejtes alcsoportjába tartozik, ill. adenocarcinoma komponenst is tartalmazott. A nyirokcsomóban talált áttét nagy valószínűséggel ezen tüdőtumor adenocarcinoma komponenségnek metastatisa, amely az évek során TTF1 pozitivitását elvesztette, és szokatlan módon aberrans CK20 pozitivitás jelent meg benne."

A műtét után nekem is azt mondták, hogy szerencsém van, mert ez a fajta dagant (cc. planocellulare) lassan növekszik és ritkán ad áttétet. A későbbi áttéteti valszeg nem a laphámrák, hanem a mirigyrák összetevő okozta.

Előzmény: fertőtlenítő (61645)
japipapi Creative Commons License 2018.01.14 -2 0 61656

Szia Eti!

Sokat gondolok  a fiadra. Éppen most élem meg a 20 hónapos állapotot.

A minap - kontrollkor-, dokim kiszúrt egy pici dudort. Keresett időpontot CT-re. Sajna most jó soká, márc. 23.

Próbálok nem ráfigyelni, de naponta többször nézegetem a vackot. Nem fáj, tényleg nehezen lehet észre venni, pedig nincs eldugva.  Fene tudja mi a az. Abba reménykedek, hogy csak egy ciszta féle lehet. (bár a dogi valószínű kizárhatta, mert nem adott semmiféle kezelést.) Hogy a fenébe nem vettem eddig észre? Lehet ott volt rég óta? Doki is ezt kérdezte. Na, de akkor az októberi kontrollnál miért nem vette észre, hisz akkor is alaposan tapogat, néz, kotor a pofámba

Franc tudja, minden esetre növelem az öblögetést (bár már szinte nem lehet fokozni, víz ivás után is öblögetek). Hanyagolom (nehezen) az erőset, erősen ritkítottam az esetenkénti páleszt is. 

Érdekes, napokban nagyon túl sósnak érzem a normálisan tól kevesebb sós kaját.  Ez azért kicsit öröm is, hisz már nem érzem keserűnek a sót. Néha érzem az édesest is. Nem vagyok édes szájú, de sűrűn elfordul, hogy kívánom. Ilyenkor elmajszolok egy-két kék vagy kókuszos Balaton szeletet. 

Az is érdekes, hogy jelentősebben  érzékenyebb lett a szaglásom. Pl. képtelen vagyok megenni a tescos kenyeret. Büdösnek érzem a tápos csirke pörköltet, vagy a pulykát. Viszont a disznóhús íze már kevésbé keserű. 

 

Éppen kinéztem, ( 5 óra körül) nem bírtam ki, kimentem köntösbe; itt a hó! Nagyon szép minden, mély csend, a levegő áll és hull  hó. Mesés! 

Előzmény: _Eti_ (61646)
Tanácstalan60 Creative Commons License 2018.01.14 0 0 61655

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Valaki említett műtétet. Sajnos sem a tüdő sem az agyi áttét nem műthető. Lehet, hogy 4 a protokoll, de ő hat kemót kapott három hetente, utána 30 sugarat, és 4 kemót (mono) hetente. Ezt követte 20 sugár a koponyára, ezért már azt sem kaphat.

Moró Ildikó Creative Commons License 2018.01.14 0 0 61654

A sugárra mondtak nekem most egy érdekeset a Kékgolyóban. Most voltam mammográfia és UH kontrollon a 2006-ban történt mellrák műtét végett. A doktornő meglátta a gépben, hogy volt tüdőrák műtétem is. Mondtam, hogy az onkológusom kétszer is visszaküldte vizsgálatra a szövetmintát, hogy nem a mellrák áttéte, de megerősítették, hogy primer tüdőrák. A tüdőmben már a mellrák előtt volt az elváltozás, akkor

A Budai MÁV-ban megműtöttek, és sugarat kaptam. A bal mellemből vettek ki két műtéttel egy-egy darabot. A bal tüdőmben volt az elváltozás.Most az UH-s doktornő azt mondta, hogy valószínű, hogy a mellemre kapott sugár állította meg a tüdődaganatot.

Előzmény: fertőtlenítő (61632)
kortisz1 Creative Commons License 2018.01.13 -1 4 61653

Ezzel nem mondtál újat, én is megtaláltam, amikor pár hónapja aktuálissá vált, de még mindig nem értem, hogy a hozzászólásból honnan tudod, hogy melyik protokollt alkalmazták.

Na mindegy, ezen ne vitázzunk.

Előzmény: rotring05 (61652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!