Keresés

Részletes keresés

Tereza Creative Commons License 2015.07.06 0 0 94193

Melyik márka, tipus?

Előzmény: fenyesricsi (94191)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.06 0 0 94192

Jol fizet a media markt a hirdetesert?

Előzmény: fenyesricsi (94191)
fenyesricsi Creative Commons License 2015.07.06 0 0 94191

Sziasztok

Én a közelmúltban vettem a páromnak egy konyhai aprítót a media markt oldaláról és nagyon szereti és használja is. Folyton azzal aprítja a hagymát és legalább már nem sír végig miatta. :)

ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94190

Igen... csak elokeszitett alapanyag... fozve, fagyasztva.  A picike bolcsibe jar, az Anyuka, Apuka dolgoznak - igy aztan nincs idejuk naponta fozni ket-harom decinyi zoldseget, gyumolcsot, hust... mert a bolcsiben azt az etelt eszi amit visz maganak.

Igy meg a fagyasztott etel kockakat kis edenybe teszi este - es kesz, mehet a gyerek.

 

Valahogy igy - mint egy salata bar :))

 

Előzmény: Vének Tanácsa TM (94187)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94189

Hm... anyatej megy a zoldseg, gyumolcs es hus melle... amig lehet egye azt, ne oliva olajat. Fokozatosan megy majd a tobbi fuszer fele is. Nem fog lemaradni roluk :)), garantalom :))

Előzmény: H_G (94185)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94188

Nagyon sok penz a jo bebietel... nekem meg van idom, szeretem is csinalni, miert ne segitsek? Megyek a piacra, friss zoldsegert, husert, gyumolcsert, es meg is csinalom orommel... es tudjuk mit eszik a baba.


En sem vettem konzerv etelt a fiuknak - megkostoltam, es nem izlett... otthon voltam veluk - eletemben nem ettem meg olyan egeszsegesen mint veluk! :))

Előzmény: krnemarika (94184)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94187

De hát nem az íztelen főtt húst kapja, mennek még bele  zöldségek, vagy gyümölcs! Éppen az imént írta Zsur, hogy ő csak előkészítette a húst...

Előzmény: H_G (94185)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94186

Na, akkor neki is olyan későn nő ki a foga, mint a lányomnak. Jócskán elmúlt 8 hónapos, mikor kijött az első - félig :) és jó sokáig félfogú volt.

 

Tudod, en tiszteletben tartom masok donteseit :) - ó, én is, maximálisan. Sok esetben teljesen egyet is értek vele :)

 

Előzmény: ZsuR (94183)
H_G Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94185

"Mert mégis mit kellene ennie egy kétfogú nyolc hónaposnak?"

 

Én bizony már elsőre tettem bele fűszereket is (kömény, kapor, lestyán stb.), kis fokhagymát és olívaolajat stb. Nem volt ízetlen a babapüré, hanem akár felnőtteknek is ehető. Az anyatej is elég nagy zsírtartalmú, nincs ok arra, hogy csak vízben főzött ízetlen húst kapjanak.

  

Előzmény: Vének Tanácsa TM (94182)
krnemarika Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94184

Tündéri baba! Az anyukája biztosan tudja, mire van szüksége. Legyen sok örömötök benne.

 

/Az enyémeknek megvettem a bébiételt,nagyon szerették. A szomszédban volt 3 fiú. Az anyuka megfőzte a paprikás krumplit, sorba ültette a gyerekeket, ölébe vette a lábast, s úgy etette sorban a fiait. A kicsi 6 hónapos volt, a nagy nem volt még négy éves. Ettől függetlenül szép szál legények lettek./

Előzmény: ZsuR (94175)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94183

Meg nincs foga :)).

 

Igazad van... de ez eppen meg nem volt kutyulek - csak sima fozott csirkemell ledaralva.

A kutyulas ezutan jon.  Menyem dolgozik, igy aztan besegitek az etel keszitesbe.  O vett zoldseget (mert eloszor csak nagyon kis adagokat eszik a baba) de most mar kell tobb.  Megparolja kulon a zoldseget es jegkockas edenyben lefagyasztja.

Utana jon a kutyulas... :))  A kulonfele zoldseget, gyumolcsot lehet keverni.  Most majd keverhet hozza hust is...

 

Eddig az anyatej mellett gyumolcsot, zoldsegeket, zabpelyhet es rizst eszik (az utobbi ketto poritva babak reszere), es most adja hozza a hust.  Szep lassan beleno a csikreporkoltbe nokedlival :)).

 

Tudod, en tiszteletben tartom masok donteseit :)). 

Előzmény: Vének Tanácsa TM (94182)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94182

A gyermek tündéri, majd' kicsattan az egészségtől, úgyhogy azt hiszem, jól csináljátok :)

 

Kutyulék? Háát, bizonyos értelembe az. Összekutyuljuk, ami a baba fejlődése szempontjából legjobb, amit az adott korban kaphat, olyan formában, ahogy képes megenni. Mert mégis mit kellene ennie egy kétfogú nyolc hónaposnak? Csülkös pacalt nokedlival, tojásos lecsóval? Pontosan ilyen "kutyulékokkal" etettem én is a lányom :)

 

(És még az a szerencse, Zsur, hogy elment a mi józan eszünk, de hát úgy gondolom, ezt neked nem kell magyaráznom ;) )

Előzmény: ZsuR (94175)
Tereza Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94181

Jaj, de édesek! Gratulálok!

Előzmény: ZsuR (94180)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94180

Koszonom Tereza - orom a kicsi!  Tegnap nalam voltak (van egy 12 eves testvere) es teljesen feltoltodtem... a menyemet meg nagyon szeretem... szerettem volna egy kislanyt is a ket fiu melle - most van! :))

Előzmény: Tereza (94177)
Tereza Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94179

Köszönöm.

Előzmény: ZsuR (94178)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94178

Azt hiszem fizetett szabadsag hat het - a tobbi amennyit akarsz/mersz fizetes nelkul.

Előzmény: Tereza (94176)
Tereza Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94177

A kis unokád nagyon bájos. Legyen sok örömöd benne! Biztosan így lesz, mern Neked a szíved és az eszed helyén van és úgy látszik, hogy jó menyed is van.

Előzmény: ZsuR (94175)
Tereza Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94176

Zsur,

nálatok mennyi a szülési szabadság? 3 hónap? Vagyis mikor mennek vissza dolgozni az anyukák (vagyis szülés után mikor kell visszaállni a munkába)?

ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94175

Sokminden meghatarozza azt, hogy mikent nevelunk egy gyereket, mikent etetunk...

 

Volt egy regi OTP reklam, ami nagyon tetszett: Van aki azert jon hozzank, mert otthon ezt latta... van aki azert mert otthon nem ezt latta...

 

Szoval - a gyereket nem tudom maskepp etetni, mint ami a tudasom.  Ha azt tudom, hogy az anyatej jo, akkor azt teszem.  Ha azt tudom, hogy fokozatosan hozzaszoktatni uj etelekhez, akkor azt teszem.

 

Nagymama vagyok, es emlekszem, amikor en etettem a gyerekeimet, meghallgattam masok tanacsat (rosszindulatu velemenyt automatikusan nem vettem figyelembe) es volt amit kovettem, volt amit nem.

Nagy szerepet jatszott az is, hogy hol eltunk, kik vettek korul...   Nekem nem volt allergiam eddig, most kezdodott.  Szezonalis, es por... de nem teszteltettem.

 

A menyem okos no.  Teljesen megbizok benne, tudom, hogy a legjobb dontest hozza ha a gyerekekrol van szo.  Igen, van tobbfele jo velemeny, jo megoldas - o is ki fogja valasztani a sajatjat, es en kovetem benne.  Az Anyu is ezt tette velem, es tudom, engem jol nevelt fel, es bizott bennem, hogy en is jol fogom felnevelni a fiukat, akkor is ha maskepp dontok esetenkent mint o tette velem.

 

Levi csodalatosan fejlodik, erzelmileg is ertelmileg is fizikailag is - kell ennel tobb??? :))

 

Es itt egy off kep...ok, ketto... :)) bizonyitasul... (igen, elfogult nagymama vagyok...)

Előzmény: Bubo.Bubo. (94174)
Bubo.Bubo. Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94174

minden kornak megvolt a maga bolondériája a gyerekek neveléséről-öltöztetéséről-etetéséről...

 

mostanában olvastam egy új elméletről, ami a feje tetejére állítja pl. a mogyoróallergiához való hozzáállást, eszerint lehet, hogy a mogyoróallergia (és gondolom, más allergiák) megelőzésében nem hogy minél később, hanem inkább minél előbb kell adni a gyereknek az allergént, és akkor kevésbé lesz allergiás rá, gondolom, kialakul valami tolerancia...

 

mogyoróallergiám ugyan nincsen, de van szénanáthám amióta az eszemet tudom, és úgy gondolom, a kialakulásában a családi öröklődésű hajlamon túl szerepe volt több faktornak: az egyik a levegő: vegyigyár mellett nőttem fel, ráadásul apukám is úgy cigizett a lakásban, mint egy gyárkémény, a másik faktor viszont a korai tehéntej-adás: úgy alakult, hogy féléves koromtól a nagymamámnál éltem, és akkortól elég sokszor tehéntejet kaptam

 

a gyerekem viszont egyéves koráig nem kapott tehéntejet (pépeket igen, de megvolt a saját ízlése, a sütőtököt kihányta, de a jó fokhagymás spenótot és a paradicsomlevest kedvelte :-)   ) - és sajnos 12 éves korára úgy tűnik, kialakult a szénanátha nála... (a gyerekorvos mosolygott rajtam, hogy allergiásként miből gondolom, hogy a gyerekem nem örökölte a hajlamot? :-((      )

Előzmény: ZsuR (94172)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94173

:)) Rajtam kivul meg egy hozzaszolas... ez meg nem rakattanas... 

 

A jozan eszed megovott - no ez a kijelentes sugallja, hogy akinek van az a gondja, hogy mit eszik a gyerek, annak nincs jozan esze.  Ez nagyobb gond mint az, hogy mit eszik a gyerek :((

Előzmény: Boszorka (94171)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94172

Boszi - tapszer jobb mint az anyatej es a termeszetes etel?

 

Mitol lesz a termeszetes etel kutyulek?

Előzmény: Boszorka (94170)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94171

Látom már többen rákattantak a dologra. Igy közlöm, hogy engem a józan eszem megóvott ettől a gondtól, hogy mit eszik a gyerek. Mindenki azzal eteti amivel jónak látja, ettől én még sajnálhatom szegény gyermekeket.:-)))

Boszorka Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94170

Hála Istennek semmivel. De az utánam 7 illetve 10 évvel következő csecsemők tápszereket kaptak, majd később pürésített főzelékeket stb. Nem volt semmi semmivel össze kutyulva, nem volt ez akkoriban divat.

Ha lenne valami csecsemő a közelembe az se kapna kutyulékot, mert amitől magam is undorodom, azt nem adnám senkinek enni.

Előzmény: ZsuR (94169)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94169

Boszikam - te mivel etetted a 8 honapos gyerekeidet/unokaidat? :))

Előzmény: Boszorka (94167)
vani-lia Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94168

...már bocsánat ! gyakorló nagymamaként, hadd korrigáljak: amiről itt szó esett, az nem "kutyulék", az " babaétel " :)!

Előzmény: Boszorka (94167)
Boszorka Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94167

Ugyanmár! A kutyulékok miatt amit enni kap szegényke.:-)

Előzmény: ZsuR (94164)
Luca_41 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94166

5 hónapos koromból van egy "jelenet", amire határozottan emlékszem. Anyu sem akarta elhinni, de a legnagyobb megdöbbenésére ő is emlékezett rá, és minden úgy történt, ahogyan elmeséltem. Még a helyszínt is pontosan leírtam.

Előzmény: nagypapi51 (94162)
ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94165

Ahogy foztem... nagyon lassan 30 percig - es a vizben hagytam kihulni.

Hidegen daraltam le - es Boszi, nem rossz! Mivel babarol van szo, ha belekeverjuk neki almaszoszba, repa szoszba, akarmilyen zoldseg vagy gyumolcs szoszba... izletes, taplalo.

 

ZsuR Creative Commons License 2015.07.04 0 0 94164

Jesszus Boszi - miert?  Mert en vagyok a nagymamaja? :))

 

 

Előzmény: Boszorka (94161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!