Keresés

Részletes keresés

Steve the Great Creative Commons License 2008.07.14 0 0 578
Hát, nem tudom, te melyik egész Mo-ot láttad, konkrétan pl. az egész közepénél szvsz. ugyanakkora a felbontás, mint mondjuk 1-2 hónappal ezelőtt...
Előzmény: Törölt nick (577)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.14 0 0 577
phúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú, pofaleszakadás minősített tényállásának fennforgása vagyon a guglinál!!!
EGÉSZ MAGYARORSZÁG FENT VAN, NEM A LEGNAGYOBB, DE AZÉRT TŰRHETŐ FELBONTÁSSAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
vááááááááááááááááááááááááááuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!
Előzmény: Törölt nick (575)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.24 0 0 576
azt tudja valaki, hogy a gugli.maps szlovéniában és horvátországban mi a bánatért nem útvonaltervez?
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.08 0 0 575

valszeg a sógorék összedolgoztak a guglival, és saját, vagy a DG-től vásárolt részletes felvételeket berakatták a gugli adatbázisba...

 

a németek ezt az összedolgozást igen magas szinten mívelik, gyakorlatilag az egész ország nagyfelbontással van lefedve...

Előzmény: Leotardo (574)
Leotardo Creative Commons License 2008.06.08 0 0 574
Üdv!

A Fertő tó környékét nézegettem, és feltűnt, hogy a határt követve változik a kép felbontása.
Tehát nálunk még homály van, osztrákéknál meg már részletes, és az országhatárt követi.
Miért van ez így vajon?
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.30 0 0 573

biztos leheccc... :-)

 

amúgy télleg szégyen és gyalázat, hogy ilyen xart raktak be debrecenre, mikor van szép nyári felvétel is 2007ből:

http://archive.digitalglobe.com/archive/showBrowse.php?catID=1010010005C06F01

 

a gugli MONNYON LE!!!

Előzmény: Törölt nick (572)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.30 0 0 572
És mintha Szombathely és Pécs is új lenne, bár ebben nem vagyok egészen biztos...
Előzmény: Törölt nick (571)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.30 0 0 571
Nahhh, nesztek nektek: már megint havas és latyakos kép, ezennel Debrecen déli részéről... Szép és használható viszont Nagyvárad szintén friss tálalású műholdképe: süt a nap a városra, a kemény árnyékok meg jól megplaszticizálják az egészet ;-)))
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.26 0 0 570
thanx
Előzmény: scarabaeus (569)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.26 0 0 569

Az általános eset ez:

 

"Instructive/illustrative screenshots
The one instance when you don't need to ask our permission is when you want to use a standard, unaltered Google screenshot in a print (book, magazine, journal, newspaper) or electronic (web page, DVD, CD) format for an instructive or illustrative purpose. This must be an unaltered--meaning there are no graphics, photos, or advertising copy superimposed on the screenshot you plan to use, nor have you changed the look of the image in any way--image from most of our products (see special cases below). "

 

De ez alól pontosan a Google Earth és a Maps kivétel:

 

"Special cases: Google Maps and Google Earth
Two exceptions to the instructive/illustrative screenshots described above are Google Maps and Google Earth. You must get written permission from us to reuse any images from these two products, because we do not own the copyright to all of the imagery or information supplied on these platforms. In order to make use of any images associated with either Google Maps or Google Earth, please read the Guidelines and send in the Permission Request form.

Also, we will not consider any request for superimposing advertising or other imagery over a Google Map or Google Earth selection."

 

(Innen: Permissions, kiemelés tőlem)

 

Az említett Guidelines és a Request for permission űrlap. Utóbbin lehet Marketing Related Print pl. a Media Type.

Előzmény: Törölt nick (566)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.26 0 0 568
Én úgy vagyok vele, ahogy te:-)
Előzmény: Törölt nick (567)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.26 0 0 567

(erről télleg nem tud senki semmit?)

Előzmény: Törölt nick (566)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.23 0 0 566

nekem ez a jogi halandzsa totál kínai:

http://www.google.com/accounts/TOS

 

szerintetek szórólapon (panzió és étterem) felhasználhatom a guglitérképet, ha elhelyezem rajta a gugli logót, meg a kopirájt infót?

scarabaeus Creative Commons License 2008.04.21 0 0 565

Illetve a vízrajzot (némi elcsúszással) kontúrozza, de csak a tavakat feliratozza:

 

 

 

 

Előzmény: scarabaeus (564)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.21 0 0 564
Maradt a régi, a "water bodies" kék vektorkontúrral övezi (kb.) az álló és folyóvizeket, név nélkül.
Előzmény: evil1023 (563)
evil1023 Creative Commons License 2008.04.21 0 0 563
Azt nem tudja véletlenül, hogy kiszínezze a folyókat, vagy akár csak a nevüket kiirja valahogy? Vagy ezt már az 1.0 is tudta, csak én nem jöttem rá hogy kell?
Előzmény: scarabaeus (560)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 562

Képanyag dátuma már a státuszsorban ki van írva. Régóta vártuk már ezt.

 

hátja.

1xűen érthetetlen, hogy ilyen brutálisan 1xű, de mégis rendkívül praktikus funkció miért nem került már sokkal korábban a progiba...

 

namid1, végrevalahára bennvan ez is... :-)

Előzmény: scarabaeus (559)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 561

igen, körbenézni.

(elfelejtettem írni, hogy függőleges tengely körül... :-))

 

 

most, hogy mondtad, hogy van új cucc, frissítettem én is...

(érdekes, hogy ez nem jelzi a frissítést, mint a vindóz...)

 

de közben rájöttem a megoldásra:

 

a képernyő kezelőszervekkel nem, csak a kurzormozgató BILLENTYŰKKEL érhető el:

 

 

BAL/JOBB nyíl:   balra/jobbra MOZGÁS (állandó magasságon)

LE/FEL nyíl:       előre/hátra MOZGÁS (állandó magasságon)

 

alt + BAL/JOBB nyíl, alt + LE/FEL nyíl:       ua, mint alt nélkül, csak lassítva

 

shift + BAL/JOBB nyíl:   balra/jobbra KERINGÉS TARGET körül (adott sugárral)

shift + LE/FEL nyíl:       le/fel BILLENÉS TARGET körül (adott sugárral)

 

és itt a lényeg:

 

ctrl + BAL/JOBB nyíl:   balra/jobbra FORGÁS (nézőponti függőleges tengely körül)

ctrl + LE/FEL nyíl:       le/fel BÓLINTÁS (nézőponti vízszintes tengely körül)

 

 

Előzmény: scarabaeus (558)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.18 0 0 560
Végre már egy blokkba került a Layersben a Geographic Weben belülre a Google Earth Community, Panoramio és a Wikipedia.
Előzmény: scarabaeus (559)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.18 0 0 559

Emlékeztem a Ctrl-G-vel bekapcsolható "repülős" üzemmódra (nem a szimulátor!), ahol mind az orsózást, mind a "körbenézést" megtehetted, ez utóbbinál mondjuk álló helyzetben, bedöntött horizonttal nézett körbe.

 

Kerestem más megoldást is a helpben, és észrevettem, hogy olyanokat emleget, mint Nap megjelenítése, képanyag dátum, stb. Nekem ilyen nincs. Néztem, a képek másféle navigációs eszközöket ábrázoltak, mint amilyen nekem van. Nagyhirtelen rányomtam a GE Check for Updates menüjére, és volt persze új változat. Már április 11-e óta, egy hete elkészült már ez az új béta build.

 

Nincs már repülős (Ctrl-G) navigációs üzemmód.

Vannak viszont

- áttervezett kezelőszervek, és áttervezett egeres navigáció. Kicsit más.

- Nap. Aktuális és az időskálán húzgálható módon. Hegyes tájakon érdekes, amint vörössé válnak a keleti oldalak, aztán végigmegy az árnyék-fény játék.

- Képanyag dátuma már a státuszsorban ki van írva. Régóta vártuk már ezt.

- Streetview Google Earthben is. Gondoltam, hogy előbb-utóbb megjelenik itt is, nem is értettem, miért a Mapsben volt csak eddig is

- Fotorealisztikus 3D épületek

stb.

Előzmény: Törölt nick (556)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.18 0 0 558
Vagy beállni egy helyre, és körbenézni a panorámát a hegyekkel vagy pl. 3D házakkal?
Előzmény: scarabaeus (557)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.18 0 0 557
Orsózni akarsz?
Előzmény: Törölt nick (556)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 556

azt tudja valaki, hogy lehet-e (és ha igen, hogyan?) saját tengely körül fordulni a 3D nézetben?

 

mert hiába próbálom shft/ctrl/alt kombival a forgást, mindig csak a célpont körül forog...

pontosabban kering...

 

pedig én a saját (nézőponti) tengelyem körül fordulva akarnék körbenézni...

5N87 Creative Commons License 2008.04.14 0 0 555

Pár évvel ezelőtti emlékeim szerint a budapesti jó minőségű képek 69cm-es felbontásúak voltak. Ma a TerraServer 0.6 métert ad meg Budapest felett. Magyarország rossz felbontású képei - szintén emlékeim szerint - 15 méteresek. Ezeket a maps 2000 lábig mutatja. Budapestet 100 lábig. A 15 métert 20-al elosztva 75cm jön ki. Azaz a 69cm akár még igaz is lehet.

Laci
Előzmény: Törölt nick (553)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.13 0 0 554
azt tudja valaki, hogy a GM miért nem együtt frissül a GE-vel?
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.08 0 0 553

jóvanna, nem kell mellreszívni...

 

de azért bosszantó, hogy ilyen lassan csepegtetik a highres koczkákat, mikor ott van a tarsolyban egy rahedli...

 

nemtom a germánoknál milyen konstrukcióban fedték le a zországot (lehet, hogy a helyi fömivel társultak?), de ez hozzánk is igazán begyűrűzhetne...

 

amúgy a magyar highres koczkák mekkora felbontásúak?

(ahol a maps-ben 50m-es léptékig enged bezummolni...)

Előzmény: QnAdam (551)
scarabaeus Creative Commons License 2008.04.07 0 0 552
Magyarország nagy része ha jól rémlik 10 m pixelenként.
Előzmény: QnAdam (551)
QnAdam Creative Commons License 2008.04.07 0 0 551
hát a nagy büdös lófaszt a guglisok seggébe!

mert vagyonokat kifizetsz a szolgáltatásért, és így van alapod ilyen kulturáltan nyilatkozni :P

egyébként a 2,5m felbontás nem nagy, az bőven megvan már egész magyarországon, meg gondolom egész európában is...
Előzmény: Törölt nick (550)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.07 0 0 550

nemtom ismeriteké-e, itt egy blog a gugli frissítésekről:

 

http://google-latlong.blogspot.com/2008/04/where-in-world-is-answers.html#details

 

először marhára megörültem, de aztán jobban átböngészve ezt találtam:

 

 South Africa: 2.5m imagery for the entire country
- Namibia: 2.5m imagery for the entire country
- Botswana: 2.5m imagery for the entire country
- Zimbabwe: 2.5m imagery for the entire country
- Lesotho: 2.5m imagery for the entire country
- Swaziland: 2.5m imagery for the entire country

hát a nagy büdös lófaszt a guglisok seggébe!

EEU meg coki, mi???

 

a gugli monnyon le!!!

scarabaeus Creative Commons License 2008.03.23 0 0 549

Az ilyen jellegű térképhibára van valakinek ötlete?

 

Itt van, Google Earthbe elég ezt bemásolni: 33.314526,-80.0963

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!