Keresés

Részletes keresés

AttiM Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2005

Sziasztok,

 

bár már pár hónapja megvan a UE40ES6100W, de eddig nem volt időm alaposabban belemélyedni a lehetőségeibe. Mostantól viszont remélem, lesz időm vele kicsit foglalkozni. Így szeretnélek Benneteket néhány kérdéssel bombázni, persze, próbálok utána olvasni is.

 

1. TV-szgép: A wifis otthoni hálózatunkon van vagy 5 gép, amiket jó lenne a TV-vel együttműködésre bírni, két irányúan: a TV-ről lejátsazni szgépen lévő tartalmat, illetve a laptopról a TV-re küldeni képet-hangot, mindezt vezeték nélkül persze.

UPDATE: most, hogy próbálgattam, sikerült beállítanom a Win7 alatt, hogy ez sikerüljön (Otthoni csoport beállításai > Médiafájlok megosztása > Képek, zene, videó továbbítása...), és tényleg mindkét irányból müxik!

És mindehhez nem kellett telepítenem semmilyen AllShare-t a gépekre!

Viszont már többször volt szó különféle egyéb szoftverekről, amik még jobbak/többet tudnak, mint a gyári lehetőségek. Végül is melyiket ajánlanátok?

 

2. TV-mobil: az előző igényeim lennének okostelefonnal is, kiegészítve esetleg távirányító funkcióval is (tényleg, olyan van szgépen is? pl. laptop a kezemben, közben megy a TV, csatornát váltanék, vagy csak lehalkítanám, de ki tudja, hol a távirányító - megoldható ez szgépről?)

 

Előre is köszi minden hasznosságot, okosságot!

 

AttiM

 

 

nicko Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2004

pedig határozottan állította a samsung, hogy az 1+1 év (regisztrált termék)csak a 2013 04. 15-től vásárolt készülékekre igaz!

Előzmény: zlota (2003)
zlota Creative Commons License 2013.05.08 0 0 2003

Vinyó felejtés:

Jó hír...

Nem felejtette el a TV a felvett anyagot, pedig végig be volt dugva a háttértár.(SSD)

Találtam rajta 2013.03.24.-én felvett anyagot is.Ez ha jól számolom a 6. hét

 

 

Rossz hír...

Egyik este magától megint bekapcsolta a képernyő halvány szürke háttérvilágítását.

Mágrosszab hír,hogy regisztráltam a Samsungnál és baromira nem 36 hónapra kaptam a garit hanem összesen 14 re.

Holott a hölgy azt mondta ez a TV 24 hónap garis alapból és erre jön a regisztrált + 12 hónap.

Előzmény: zlota (1997)
Androidfan Creative Commons License 2013.05.06 0 0 2002

Szia,

sehogy.

Kis mókolással DLNA képes lesz(Wi-Fin), ez a max. amit ki lehet hozni belőle.

Előzmény: motoros86 (2001)
motoros86 Creative Commons License 2013.05.05 0 0 2001

Sziasztok!

 

Samsung le32c530 tv-n lehet valamilyen módon netezni?

 

Üdv!

zlota Creative Commons License 2013.05.03 0 0 2000

Itt találtam leírást az UE32ES6540-ről igaz egy a kisebb méret

 

http://www.leconcepts.com/products/led-tvs/1443-samsung-ue32es6540-smart-fullhd-led-3dtv.html

 

Ezt találtam:

"Power: 52W/ 30W Eco/ 0.1W in Standby: Eco Mode"

 

Mi az az 52W/30W?

 

 

A garancia..

"Series featuring Smart TV, WiFi connectivity. 5 Year Warranty"

Előzmény: zlota (1999)
zlota Creative Commons License 2013.05.03 0 0 1999

Köszi, kipróbálom sztem!

 

Valós StandBy módot próbálta már valaki megmérni?Jól rémlik, hogy ezek már "0" fogyisak?(közelítve)

Előzmény: Inhouse (1998)
Inhouse Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1998

USB HUB-ot elfogad vajon?

 

El, legalábbis az enyém biztosan. 3 pendrive és egy Hama Uzzano billentyűzet megy róla. Külső tápos HDD-vel nem lesz gond, 2,5"-osnál necces. Lehet kapni viszont külső komoly tápos HUUB-ot is.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: zlota (1997)
zlota Creative Commons License 2013.05.02 0 0 1997

Hétvégén 1 hét után érek haza.Akkor megnézem mindegyik vinyót+SSD-t kiváncsi leszek.Azt viszont most nem tudom, de lehet, hogy sajnos lehúztam pont a csatit is :( Magyarul lehet most  nincs rádugva- kizárt, hogy magától törlödne.Ha esetleg nincsen rajta akkor bedugva hagyom 3 hétre garantáltan, már csak a teszt kedvéért is.Bár mondom heteket használtam már ez tuti.

Az a gond, csak 3 USB csati van.Vagy egy vezeték nélküli egerem az elvesz 1-et.Ez esetben a másik 2 csati meg a vinyóé.Csakhogy penről szoktam anyagot feldobni, ezért ki kell húznom.Ez csak mostanában van, mert egy darabig egér nélkül szenvedtem

 

USB HUB-ot elfogad vajon?Mert az egér+ Pen egyszerre mehetne a (HDD+SSD) meg maradna gyári két helyen.Nem szeretnék beruházni egy egycsatis külső tokra még... főleg ha törlődik is miatta!

Előzmény: 8auJANI (1996)
8auJANI Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1996

Szia!

Jó neked hogy nem felejti el a vinyót. Nekem úgy két három hetente megtörténik , ugy jelentkezik hogy a tv egyszerüen nem látja és ha fel akarsz venni akkor ujra kell formattálni aztán lehet felvenni. Igy a felvett filmek természetesen eltünnek.Mineden hibát feltétlen jelezni kell a samsunknak Tel:06807267867 . Ök majd megmondják mi a tendö. Általában ök intézkednek a szerviz fele

Előzmény: zlota (1991)
Inhouse Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1995

Nekem is egy UE40EH5300W-m van és optikai kábellel van összekötve a Kenwood erősítővel, mindennek szól a hangja.

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: ATInoxAttila (1989)
zlota Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1994

Szia!

 

Kb februárban... akkor + egy év!? Mer' akkor juuupi :)

Előzmény: nicko (1993)
nicko Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1993

Ez egy hivatalos samsung válasz:

 

"2013 április 15-től lép érvénybe az új garanciális feltétel, mely szerint a 2013. április 15 után vásárolt készülékekre 12 hónap teljes körű jótállást és további +12 hónap jótállást biztosítunk, hogyha a My Samsung profilon belül regisztrálja a terméket a helyes adatokkal. "

 

Tehát a lényeg, hogy mikor vetted a tévét? Ha 15. elött akkor 2+1 év ha utána csak 1+1 év elvileg, de majd kiderül regosztrációnál.

 

 

Előzmény: zlota (1992)
zlota Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1992

Felhívtam az ügyfélszolgálatott, de nem tudtam minden adatot- nem vagyok tv előtt.

Addig nem is tudunk továbblépni, amíg a legfrissebb szoftver nincs rajta.Ami viszont szívás nem?Már többször olvastam, hogy ne frissítsunk- persze most muszály lesz.Akkor ha nem javul meg hívnom kell öket újra....

 

Még egy fontos infó- remélem tényleg igaz, csak én nem tudtam róla- hogyha regisztráljuk a TVt garanciaidőn belül, akkor +12 hónap garancia lesz rá.Állítólag 24 a gyári és ehhez jön még a 12 hónap extra teljeskörű gari.Tényleg igy van?Hihetetlennek tünik...

Előzmény: zlota (1991)
zlota Creative Commons License 2013.04.30 0 0 1991

A winyó felejtés nálam még mindig nem jelentkezett! Most már talán 3.hónapja van meg a tv kb... így rémlik.

Mondjuk lekopogom gyorsan, pedig 3 winyón is van adat.Mind a hármat látja, ha visszadugom, egy pedig folyamatosan rajta van.

Egy 30Gb os SSD az ami folyamatosan rajta van.Fontos adat!Most jutott eszembe!Nekem olyan adapterem van a 2,5 colos meghajtókhoz ami 2 USB csatis.Eddig nem örültem ennek, de nem lehet, hogy ennek köze van hozzá?Elivelg nem lehetne, de elvileg el sem felejthetné a tv a felvett műsort....

 

Igaz azóta nem vettem fel semmit, mert nem tudom lekapcsolni és nem akarom egész nap menjen.

Aki nem emlékszik/olvasta:felvétel után háttérvilágítást bekapcsolva hagyja amíg le nem állítom távkapcsal a TV-t.

 

Szóval ez miatt meg jeleznem kell majd nekik.

Kijönnek amúgy TVért? Vagy nekem kell bevinnem?

ATInoxAttila Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1990

Na megoldódott :)

Köszönet csarankonak, aki felhívott telefonon és megerősítette az infót. Tehát ha pl. beltéri nélküli kábeltv esetén csak az optikai kábellel minden tv-ből kimenő hangot tudunk házimozira küldeni.

Előzmény: ATInoxAttila (1989)
ATInoxAttila Creative Commons License 2013.04.29 0 0 1989

Nekem is ez lenne a problémám...

Samsung 5300-as smart tv-m hangja tv üzem esetén szépen müxik a scarton keresztül. Viszont ha usb-ről vagy youtube-ról nézek zenét vagy videót, akkor nincs hang csak a tv-n.

 

Szerinted tehát optikai kábellel menni fog ez is? (van a tv-n is és a házimozin is ilyen csati)

 

Köszi a választ! (addig amíg nem biztos, nem akarok költeni rá :) )

Előzmény: Inhouse (1983)
mmiata Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1988

Koszi az updatet. Igazabol a kicsi felesegem szeretne ezeket nezni, es szamara valoszinu egyszerubb lenne ezzel az alkalmazassal, bar tudja a youtube "teljes filmek magyarul"-t is. Kerestem mar egy kicsit, de hirtelen az MTVA-nak semmi olyan elerhetoseget nem talaltam, ahogy panaszkodhatnek nekik.

nicko Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1987

szerintem az MTVA-nál mert D6500-on sem jó.

 

addig is youtubon rátudsz keresni régi teljes filmekre vagy ifjúságiakra ha éppen ilyet akarsz nézni. én megcsináltam serviiora és szépen nézem a filmeket MTVA nélkül, ráadásul jobb mínőségben is.

Előzmény: mmiata (1986)
mmiata Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1986

Ha mar igy kerdezted van-e nyugunk... :-)

Az a franya MTVA meg mindig nem megy tokeletesen, allando "Halozati Hiba"-t jelez. Az alkalmazas elindul, egybol kiirja ezt az uzenetet, majd a radiokat viszi, de amikor videos anyagot akarok elinditani, akkor mindig jon a halozati hiba...

Az egyik fo szempont ez lett volna, hogy jajj milyen jo, lesz ez az alkalmazas es mennyi regi filmet meg lehet majd nezni. Es amiota megvan az es7000-es, azota nem csinal semmit az MTVA... Felhivtuk a nagyszeru premium szervizt es nem tudtak semmit mondani, csak hogy ugy tunik valoban nem megy!

Nalatok is meg mindig ugyanez van ezzel az alkalmazassal? hol lehet reklamalnom?

nicko Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1985

majd ha az F széria kezd terjedni...lesznek gondok nyugi :)

Előzmény: samsas (1984)
samsas Creative Commons License 2013.04.25 0 0 1984

Szevasztok!

 

De meg állt itt minden!!

Nincs senkinek semmi problémája??

Inhouse Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1983

Analógban csak az analóg bemenetek hangját adja ki, kivétel a fehhallgató csatlakozó, de az macerás.

http://www.argep.hu/trend/35MM/3-5mm-Jack-RCA-kabel.html

Kell egy olyan házimozi erősítő, aminek van digitális bemenete, ha optikai, akkor közvetlenül egy optikai kábellel http://www.argep.hu/trend/OPTI/Optikai-kabel-5m.html, ha koaxiális, akkor egy 4-5eFt-os konverterrel.

http://muszakiwebbolt.hu/adapter/optikai_atalakito/optikai_digitalis_koax_konverter

Vagy vehetsz egy DA konvertert, 9-10eFt értékben, ami a digitális kimenet jeléből analóg sztereó jelet csinál.

http://fiio.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=21&category_id=8&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

 

Üdv

Inhouse

Előzmény: csaracs (1982)
csaracs Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1982

Sziasztok!

 Egy 40"-os, 6100-as televíziót kötöttem össze egy hm erősítővel. Természetesen kipróbáltam a smart hub-on a Youtube alkalmazással is, de a hang nem megy át az erősítőre. Felhívtam a Samsung ügyfélszolgolgálatát, ahol azt monták hogy ez így van, nem megoldható..:-(

Nincs valami ötletetek?

nicko Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1981

már sokszor írtam..sang chanel editor progit kell PC-re telepíteni egy penre kimented a csatornalistát a tévéről és utána betallózod a progiba. megszerkeszted a sorrendet il. törlöd ami nem kell. Visszamented penre majd visszatöltöd tv-re.

tv kódot fog kérni beírod: 0-0-0-0

 

másik megoldás smart indít majd csatorna. kiválasztod ami kell majd Tools megnyom a többit már látni fogod.

(egyébként ezt senki nem magyarázta el nekem)

Előzmény: _Pisti (1979)
Inhouse Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1980

Igen, ez lehet az oka, be voltam lépve...

Előzmény: zlota (1975)
_Pisti Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1979

Samsung csatorna lista.

 

 

Tarr digitális adás, megtalálom az összes csatornát, viszont nincs mindegyikre szükségem (HBO és társai, valamint azon csatornák, melyekből van HD is, stb...).

 

E6500-on hogy lehet kivenni a listából csatornákat? Már kerestem, de még nem jöttem rá.

 

Van egy P2770 tv-monitorunk, ott ez simán megy menüböl is...

8auJANI Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1978

Szia!   Ez a vinyó felejtés nálam teljesen véletlenszerü, semi köze az általad felsorolt dolgokhoz. Gondol egyet és annyi. Ha két partició van akkor is csak a tv által használt részt nem látja, az az látja csak ujbol kell formatálni.Ez szoftveres probléma (ezt már a samuék is  elismerik ) csak minél többen  reklamáljunk mert igy azt hiszik ,hogy rika eset . Nálam  csinálta a d6510 az es8000 is !

Előzmény: Medve6868 (1977)
Medve6868 Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1977

Sziasztok!

 

Én is sokat olvastam erről a bizonyos vinyó felejtésről. A közeljövőben szándékozom  tv-t vásárolni, és pont a 6100-as típust néztem ki. Tapasztalatom még nincs a készülékek terén, csak az infókat gyüjtögetem már egy ideje. Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem lehet, hogy akkor felejt, ha teljesen áramtalanítják a készüléket? Vagy ha mindig készenlétiben van akkor is felejt? Vagy nem lehet esetleg az, hogy ha a vinyót kihúzzák a tv-ből egyéb ok miatt akkor felejt, vagy ha állandóan a tv-n van a vinyó akkor is meg van a hiba?

 

Üdv.

Előzmény: Ringwood (1973)
8auJANI Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1976

Szia! Köszi megnyugodtam nem csak nálam van ilyen vinyó felejtés!! Egyébként másfél éve vettem egy 6510-est az is felejtette a vinyót két -három hetente , kivertem a balhét samuéknál el vitték vagy háromszor a szervizbe , nem lett jó. Igy majd egy év után kértem csináljanak vele amit akarnak , kaptam egy csereutálványt, ekkor vettem a mostani  es8000-et. Hát ez is ugyan ugy felejti a vinyót ,meg más baja is van ami a 6510-nél nem volt: Már kétszer is volt szervizbe a fél év alatt , mind a kétszer kicserélték az alaplapot , a hiba hogy nem kapcsolja be a tunert , igy azt irja ki nincs bejövö jel , de a többi funkció (internet,vinyórol filnézés) müködik. Most ez a bekepcsolási hiba megint kezd jelentkezni harmadszor, a vinyó felejtés változatlanul fen áll , valamint a második alaplapcsere óta a skype sem müködik tökéletesen , igy megint piszkálom öket..... csináljanak vele amit akarnak. Javaslom mindenkinek !  bármi hiba van , vinyó felejtés , képernyö világit  stb jelezzétek a samu magyarországi központjában, ingyenes telefon , mert nekem is azt mondják másnál nem jelentkezik ez a hiba vagy az a hiba. A hozzáállásuk az elég jó , de a hiba megoldás nem mindig tartós.

Előzmény: Ringwood (1973)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!