Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2600

Hát, kár hogy nem hallottam előbb a Bvitaminról, és csak hétvégén akadtam rá a neten

 :((((((((((((((((((((((((((( A hólyagfertőzés miatt lelassult sebgyógyulásomnak jót tett volna. A sör sajna nem átszik nálam, mert csak egy gyógyszert szedek évek óta állandóan, de az nagyon nem haver az alkohollal. Amióta szedem, finoman szólva nem bírom. Ez a tablettás B vitamin viszont olyan étvágyat csinál, és el kezdtem hízni már 2-3 nap alatt is, hogy az nagyon gááááááz!

Előzmény: dalmata13 (2594)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2599

Én is jobb szeretem magam csinálni a dolgokat, de ilyenkor át kell tudni engedni. Gyerekeimnek jót tesz, hogy új dolgokra kérem meg őket. Hogy felelősséggel el kell látniuk részdolgokat vagy beszerezni. Én most semmit nem vagyok hajlandó csinálni, max felteregetek, söprögetek néha. Sokat olvasok, néha tévézek.

 

Igen kell idő, de a hólyaggyulladás lelassította a sebem javulását is. Nem tesz jót a szervezetnek az ilyesmi. Pl régen nyugvó isztáim is belobbantak a fertőzéstől. Egyenlőre nekem fele olyan lassú a gyógyulásom, mint másoknak. Úgy veszem ki. Pl több órát ülni még nem tudok, veszettül  sajog. Így jártam a katéterrel.

 

Én a helyedben még visszafognám magam!!!!!!!!!!!! Komolyan!

Előzmény: Teextinna (2596)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2598

Nem tudom, hogy melyikre vagy kíváncsi?

A csuklószalag rózsaszín,a lázlap fehér volt.

Előzmény: dalmata13 (2597)
dalmata13 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2597

milyen színe volt?

Előzmény: Teextinna (2595)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2596

Szia!

 

A sebem már napról-napra szebb, igaz amit írtál az érzékenységről és a duzzanatról az nálam is pont ilyen.

De, gondolom még idő kell, hogy teljesen fittek legyünk.

A férjem még sokat segít, de jobb szeretem magam csinálni a dolgokat.(én már csak ilyen vagyok)

Pihenj sokat, most ez a legfontosabb!

Előzmény: Törölt nick (2593)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2595

Én is kaptam betegazonosító csuklószalagot, de a doki a lázlapot is kitöltötte.

Előzmény: dalmata13 (2592)
dalmata13 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2594

én sörrel gyógyítgattam magam a műtét után,kaptam is itt érte a fórumon:-)                            

Pozitív hatásai [szerkesztés]

A sörnek nagyon sok pozitív hatása van, amelyet tudományos eredmények bizonyítanak. Nélkülözhetetlen vitaminokat és ásványi anyagokat tartalmaz, amelyek az alkohollal együtt a szervezet enzim aktivitását, az anyagcsere folyamatok jótékony gyorsítását eredményezik. Nátriumban szegény, nem tartalmaz zsírokat és 92% felett vízből áll.

  • Jelentős antioxidáns tartalmú,
  • Vízhajtó és vesekő-képződést megelőző,
  • Az ártalmas LDL koleszterin szintjét csökkenti, a jó HDL koleszterint növeli,
  • Nyugtató, altató hatású, feszültségoldó.
  • Magas vitamintartalmú (B1, B2, B3, B6, B9, H),
  • Jelentős mennyiségű ásványi anyagot (Cu, Fe, Zn, Mg) tartalmaz,
  • Vírusfertőzések elleni védelem,
  • Stimulálja az immunrendszert (xanthohumoltartalma miatt),
  • Magas tápértékű, normál fogyasztása nem hizlal.
Előzmény: Törölt nick (2593)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2593

Köszönöm, hogy érdeklődsz!

 

A pisim még nem az igazi, néha a vesém is érzem, de az antibiotikum elfogyott. Kedden megyek vissza, majd kiderül mi lesz.

 

A sebem gyógyul, bár nem szép sima egyenletes, néhol az egyik oldalon, néhol a másik oldalon púposabb a hús, gondolom majd leapad, vagy tán jó lett volna nekem is homokzsákot kapnom? Ami viszont nekem gond és dilemma, hogy nem a sebemnél, hanem tőle pár centivel végig a combhajlatom annyira érzékeny, hogy nem bírok hozzáérni. A szeméremdombom is ilyen a sebtől a com belé. Duzzadt is. A hajlatt nem duzzadt, csak fáj, ha odaér vqalami, így bugyit se tudok hordani. Elvágtak volna valami ideget, hogy ilyen érzékeny? Tegnap el kezdtem szedni B vitamint, mert a neten olvastam erre ilyesmit. Ez aggaszt. Nem tudom, hogy másnak volt-e ilyen. Nincs is kivel megbeszélni, doki kicsit eltűnt, mióta rájött, hogy a katéterrel megfertőzött.

 

Szóval se a hurut miatt )ami már lehet, hogy vese), se a szuperérzékeny hajlat miatt nem vagyok alkalmas munkára hétfőn még fizikailag. Lelkileg hol bírom, hol nem, főleg az rossz, hogy nincs kitől orvosi tanácsot kérni, tüneteket kibeszélni.

 

Neked hogyan van a sebed, mennyire tudsz már mozogni? Család még segít?

 

 

Előzmény: Teextinna (2589)
dalmata13 Creative Commons License 2011.05.22 0 0 2592

Van ismét lázlap? Én egy betegazonosító csuklószalagot kaptam.Jut eszembe ez esetben is megkérdezték, kérem e vagy nem.

Előzmény: Teextinna (2587)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.21 0 0 2591

Köszi tristen!

Előzmény: tristen (2590)
tristen Creative Commons License 2011.05.21 0 0 2590

Szia!

 

Köszi, hogy ennyi mindent leírtál ide nekünk!

 

Figyelmesen végigolvastam.

 

Gyógyulj meg mielőbb!

 

hali :)

Előzmény: Teextinna (2587)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.21 0 0 2589

Szia motkány!

 

Jobban vagy már?

Előzmény: Törölt nick (2579)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.21 0 0 2588

Javítás:

helyiérzéstelenítéssel=helyi érzéstelenítéssel

varrat szedés=varratszedés

 

Előzmény: Teextinna (2587)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.21 0 0 2587

Sziasztok!

 

Ahogy ígértem leírom az én történetemet röviden.

Szóval: Péntek reggel 7-re beértünk a kórházba a megbeszéltek szerint.

A doki kedvesen fogadott, és intézte nekem a regisztrációt, és kitöltötte a lázlapomat,

majd megkaptam a szobámat.

Egy kisidő  elteltével jött a nővér és bekötötte az infúziót.

10:30-kor már jött is értem a műtős fiú.

A férjem elkísért a műtőig, aztán búcsú... Rossz volt.

A dokival úgy beszéltük meg, hogy a műtét helyiérzéstelenítéssel történik.

Az első három szuri nagyon fájt, a műtét elején éreztem a fájdalmat, amit jeleztem az orvosnak.

Utána már nem éreztem semmit.

A műtőben eltöltött  idő, kb. másfél óra volt.

Vissza vittek a szobámba, majd a nővér megjelent egy fránya homokzsákkal, ami négy órán keresztül a sebemen volt.

A műtét után a doki többször is bejött hozzám, ami nagyon jól esett.

Este a nővér segített felkelni, azt hittem, hogy elájulok annyira szédültem.

Az éjszaka nagyon lassan telt, nagyon fájt a sebem.

Reggel a dokitól megkaptuk a zárójelentést, és szerdai viszontlátás mellett hazaengedett.

Varrat szedés nem volt, mert felszívodó varratot kaptam.

 

 

Szép estét!

 

tristen Creative Commons License 2011.05.19 0 0 2586

Sziasztok!

 

A gyógyulás már csak napok kérdése!

 

Nagyon gyors felépülést kívánok!

 

hali :-)

dalmata13 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 2585

Vigaszul egy híres idézet:-Ne aggódjatok tehát a holnapért, mert a holnap majd aggódik magáért: elég minden napnak a maga baja. ...

Előzmény: Törölt nick (2584)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.18 0 0 2584

köszönöm, megfogadom a tanácsokat. Csak azt nem tudom, hogy hogyan lesz hétfőn ebből meló. .műtét óta nem volt egy jó éjszakám. ............hol a seb, hol a hólyag... 

picidio Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2583

..így van..totális ledöbbentem, hogy basszus így jártál, mit is lehet erre reagálni...most már több szempontból is azt mondom én boldog vagyok, hogy megúsztam a katétert...persze ez számodra nem vígasz most..hát fogadd meg orvosod kérését, pihenés ezerrel - most ne gyakorold akkor a sétát, majd ráérsz még azzal - meg hát rengeteg folyadék...

 

Jobbulást, kitártást kívánunk...de ez természetes.

Előzmény: dalmata13 (2582)
dalmata13 Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2582

Én is, meg gondolom jónéhány társunk ,olvassa amit írsz! Nem a levegőbe szállnak a szavaid ,írásaid.Együttérzünk, drukkolunk azért,hogy minél előbb meggyógyulj még ha ezt nem is írjuk be minden topikbejegyzésed után.

Előzmény: Törölt nick (2580)
tristen Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2581

Szia!

 

Hidd el, hamarosan meggyógyulsz! Addig is pihenj sokat!

 

hali :)

Előzmény: Törölt nick (2580)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2580

jól eldumálgatok magamban :)))))))))))))))))))))))))))

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2579

Szóval ilyen is van: a műtét utáni katétertől húgyhólyagfertőzés lett.F 3+++-es. És gyulladás miatt  megvastagodott belső hólyagnyálkahártya zárja el időnként a húgycsövet. Viszont most megint meg kellett katéterezni, mert teljesen üresre akart a doki, mert azt mondja, hogy a műtét óta nem ürül rendesen a hólyagom, és a pangó bacis vizelet kárt okoz, és az antibiotikum jobb ha üres hólyagba érkezik. Nem fájt, kicsit volt kellemetlen. Laborba is küldtek az eredményből. Most persze megint vizelési ingerem van, most gondolom a katéter miatt, nem örülök neki, ez van. És szigorú fekvés, nem csinálhatok semmit, és diéta, és sok ívás. Pedig azt hittem, hogy ez a hét már laza lesz, csak lábadozok-erősödök a gyógyulgató sebbel...

Törölt nick Creative Commons License 2011.05.17 0 0 2578

ma se fogok unatkozni :( tegnap késő délután megint előjött a nagyon erős és állandó vizelési inger és mellé a nehézkes vagy tök semmilyen ürítés. Fájdalom vagy vér nincs. Neten olvastam, hogy katéter miatt lehet akár fertőzés, akár sérülés. Felhívtam a sebészt, berendelt délelőtt és megmutat urológusnak. :((((((((((((( 

tristen Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2577

Sziasztok!

 

A hőemelkedés sőt az enyhe fokú láz is teljesen normális, mivel a test egy gyulladásos folyamatnak éli meg a műtéti részt, így természtes, hogy hőemelkedéssel reagál. Csodálatos az emberi test, tegyünk azért, hogy így is maradjon!

 

Kitartás! :)

Teextinna Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2576

A doki megadta a telefonszámát, ha valami gond van,  akkor nyugodtan hívhatom.

Lehet, hogy holnap élek a lehetőséggel, és felhívom.

A sebemet  még nem láttam, így nem tudom, hogy milyen.

Segítségem is van,  a férjem mindent megcsinál helyettem.

Most itt van az anyukám is, és semmit nem enged csinálni, teljesen elkényeztetnek!!!!!

A végén még ellustulok....

 

Szép estét mindenkinek!

Előzmény: Törölt nick (2574)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2575

Nem tudom, hogy hány éves a 3 gyerek, de érdemes őket befogni kicsit életkoruk szerint. Sokat fejlődnek, ha érzik, hogy hasznosak! Van amúgy segítséged elég?

Előzmény: Teextinna (2573)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2574

Nekem azt mondta a doki hajdanán, hogy a sebláz miatt érdekes a hő. Ha nem rózsaszín-vörös, akkor nem gáz. De nekem megadta telószámát, ahol mindig hívhattam, ha valami elbizonytalanít. De a sebészeten te is hívhatod, nem? Én rácsörögnék azért. Tőlem kérte kifejezetten, hogy minden szokatlan dolog miatt hívjam. Úgye én nem feküdtem bent egy napot se, már csak azért is... Én tuti nem várnék szerdáig. Vigyázz magadra!!!! Pihenj és szolgáltasd ki magad ezerrel, most még semmit nem kell egyedül csinálni. Aludj, tévézz. Nekem bejött az itteni tanács, hogy sokszor keveset kajálni és az ne legyen felfújós vagy nehezen emészthető. Mert most érzékenyebbek a belek egyrészt, másrészt nem hiányzik most neked plusz diszkomfort érzés, meg - bocsánat, hogy ilyet írok - a szelek is nehezebben távoznak, és ezért jól meggyötörhetnek. Kitartás! Nehezek az első napok, nekem az első egész egy hét nehéz volt, de valahogy gyorsan telt mégis, mert olyan egyforma volt az egész.

Előzmény: Teextinna (2573)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2573

Szia!

 

37,5-37,9 között van.

Szerdán megyek vissza az orvoshoz, majd rákérdezek.

 

Előzmény: Törölt nick (2572)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2572

Mennyi a hő? Nekem jó egy hétig volt, 37,4-37,8 között. Doki szerint nem gáz, de azért kérdezz rá.

Előzmény: Teextinna (2571)
Teextinna Creative Commons License 2011.05.16 0 0 2571

Sziasztok!

 

Este korán lefeküdtem, mert kiütöttem magam a fájdalomcsillapítóval.

Ma először úgy ébredtem, hogy javult a fájdalmam!

Ma reggelre lett egy pici hőemelkedésem, ez ilyenkor normális?

Nektek volt ilyen?

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!