Keresés

Részletes keresés

TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 472

Nyilván akinek nem sürgős a költözés szépen kivárja azt a 2 hónapot és ugyanúgy tönkreteszi a liftet, csak az a néhány szerencsétlen lépcsőzik addig is nap-mint nap, akinek sürgős. Biztos vagyok benne, hogy azok lesznek többen, akik lifttel költöznek.

Engem csak az bosssant, hogy én egy liftes házban vettem lakást, és úgy gondolom, hogy senki nem tilthatja el tőlem a liftet. A közös képviselőnek az a dolga, hogy minket képviseljen, nem pedig az, hogy Ő egyszemélyben eldöntse, hogy nekem naponta akárhányszor gyalogolnom kelljen.

Előzmény: zatar (470)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 471

 

Legalább jó kondid lesz:) Látod ha lejebb veszel lakást akkor most nem kéne annyit léppcsőzni:)

 

Azért irigykedem, hogy a 6.-on fogsz lakni szép kilátással (amíg az V. ütem el nem veszi)

Előzmény: TopáZ (466)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 470

Az van kiírva a tájékoztatóba, hogy kicsivel nagyobb súly felvitele a lifttel már problémát okoz és így elveszti a garanciát. Nem attól félnek, hogy belül rongálódik.

 

A festés szerintem elkerülhetetlen lesz. A korlátokat én azt hittem átfestik, de nem maradt az a csúnya horganyzott valami. Nagyon rontja az összhangot.

Előzmény: mogi (468)


szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 469
Simán lehet az a beüzemelés halasztás spórolásból is...Meg a liftekre külön engedélyt kell kérni. Az is késhet.
Előzmény: mogi (468)
mogi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 468

Szerintem amikor mindenki beköltözött, akkor lehetne egyből egy festést csinálni a lépcsőházban.
A korlátok rozsdásak ez elég rosszul hangzik!
A liftet azért beüzemelhetnék, pont költözésnél lépcsőzzünk?
Láttam pár helyen, hogy a liftet kibélelték vékony fa lemezekkel és akkor nem kéne aggódni hogy leverjük véletlenül.
Mit gondoltok erről?

Üdv
Mogi
Előzmény: zatar (462)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 467
Akkor a mostani az. Mázlisták! :-)
Előzmény: zatar (465)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.13 0 0 466
Azért ez a lift dolog nagyon súlyos. Én magamat is alig bírom felvonszolni a 6.-ra, hát még ha veszek valamit.
Előzmény: zatar (462)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 465

 

Ha jól emlékszem a nevére dr. Szendrei Mária. Úgy tudom Ő most is a közös képviselő.

Előzmény: szomi_szomi (464)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 464
A II. ütem mostani kképviselője a képviselőtök vagy a II. ütem első, beruházó által kinevezett kk-je?
Előzmény: zatar (462)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.13 0 0 463
A Nádorliget RT.-nek már alapításkor résztulajdonosa volt a Torma (vagy a Torma tulajdonosa, nem emlékszem pontosan). Ezeket az infókat egyébként bárki kikérheti a cégbíróságon. Nem hiszem hogy csődbe mennek ha volt erejük megvenni az V. ütemet (a Purátor telkét). (Hogy szakadna rájuk az ég! :-( ) Milyen reklám lenne egy háznak, hogy mellette becsődölt egy hasonló?! De belassulni azért belassúlhat ezért figyeljetek oda.
Előzmény: mirla (460)
zatar Creative Commons License 2005.07.13 0 0 462

 

Tegnap átvettük a lakást. Olyan jó érzés volt. Már nagyon vártuk. Több emberkével is találkoztunk a házban. Van aki már fúrt is. Szóval megindultak a költözések.

 

Van közös képviselő is kijelölve, ugyanaz, mint a II. ütemeseknek. Van egy tájékoztató is kitéve. A közös ktg 160 Ft/m2 és 3 havi közösköltéget előre be kell fizetni, hogy meg tudják venni a kukákat és a többi apróbb dolgot.

 

Ami nekem nem tetszik, hogy nagyon csúnya a korlát a lépcsőházban. Már most van olyan hely ahol rozsdafoltok vannak rajta és mi csak az első emeletenvoltunk. A lépcsőházba már most le van ütve egy-két helyen a fal szintén az első emeletig.

 

A lift állítólg már be van szerelve, de csak szeptemberbe üzemelik be, hogy senki ne használja költözésre.

 

Viszont nem emeletek szerint adják át a lakásokat, mert több embert láttuk más emeleteken is.

 

Ha  kérdésetek van írjatok.

kofish Creative Commons License 2005.07.13 0 0 461

ja mi is

 

gondolom igen.

 

remélem nem mennek csődbe vagy ilyesmi.

mirla Creative Commons License 2005.07.12 0 0 460
Kaptam egy levelet a Nádorliget RT-től, gondolom, ti is, hogy "változás állt be a Nádorliget RT címében és vezetésében".

Ez most azt jelenti, hogy a kivitelező megvette a beruházót?
mirla Creative Commons License 2005.07.06 0 0 459
Hogy honnan szereztem az V. ütem képét? Lásd Képes Ingatlan Expressz június 21. számát, a Nádorliget hirdetése!
Előzmény: TopáZ (450)
kofish Creative Commons License 2005.07.06 0 0 458

hellóka mindenki

 

 

én azt hallotam a B-ről, hogy ugye szeptembertől van a hivatalos műszaki átadás, de minden bizonnyal el fogják kezdeni augusztustól azaz korábban. persze gondolom nincs rá garancia.

nagyon drukkolok nektek hogy rendben menjen minden az A-ba.

 

én még csak a D-be fogok majd menni, de a kilátást jól eliintézték ahogy olvasgattam.

Előzmény: mogi (447)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.06 0 0 457
Igen, megkaptuk
Előzmény: zatar (456)
zatar Creative Commons License 2005.07.06 0 0 456

 

Ti megkaptátok a szekrény kulcsait?

Előzmény: TopáZ (455)
TopáZ Creative Commons License 2005.07.06 0 0 455

A használati útmutatóban benne volt, hogy költözésre nem lehet használni a liftet. Én attól féltem, hogy nem kapcsolják be, és még a nagybevásárlással is szaladgálhatok gyalog. A bútorokat úgyis gyalog kellfelvinni, mert túl magasak a szekrényeim a lifthez.

 

A mérőóraszekrény kulcsai állítólag azért kellenek, mert a kazán átvételéhez szükség lesz a fűtésmérő kinyitására, vagy valami ilyesmi.

Előzmény: zatar (453)
zatar Creative Commons License 2005.07.06 0 0 454

 

Most látom milyen hülyén fogalmaztam. Egyértelmű, hogy mindenki tudja, hogy lesz lift. Azt akartam írni, hogy tuti, hogy működni fog a mi információink szerint

zatar Creative Commons License 2005.07.06 0 0 453

 

Lift tuti, hogy lesz, de más lakóparkoknál nem szokták engedni, hogy költözéshez használják a lakók. Hát itt majd meglátjuk. Elég szűk a lépcsőház.

 

Mi azt is megkérdeztük, hogy a lépcsőházat újrafestik-e a költözések után (más lakóparkoknál ez így szokás) és mondták, hogy nem, vigyázzunk rá.

 

Tegnap telefonált egy számunkra eddig ismeretlen fickó, hogy vigyük magunkkal az átadásra az ajtónk melletti órásszekrény kulcsát, mert oda kell adni a közös képviselőnek. Ezt valahogy nem értem, van rajta egy ablak és le tud onnan mindent olvasni. Miért van szükségge a kulcsra? Ráadásul mi ezt a kulcsot meg sem kaptuk.

TopáZ Creative Commons License 2005.07.06 0 0 452

Ez jó kérdés, nem tudom.

 

Arról lehet valamit tudni, hogy a lift be lesz-e üzemelve?

Előzmény: zatar (451)
zatar Creative Commons License 2005.07.06 0 0 451

 

Én már semmin nem csodálkozom. Bár tényleg elég geny húzás, ha a kilátást még ki is emelték Nálatok. Nekünk pont az ellenkező irányba néz a lakás.

 

Ti tudtok valamit arról, hogy a lakásba be lehet-e jelentkezni az önkormányzatnál vagy meg kell várni, hogy hivatalos lakhatási engedélyt kapjunk (Ha jól tudom ez a D épület átadása után esedékes). Ráadásul az A épület címe nem egyezik meg a szerződésben foglalt címmel.

TopáZ Creative Commons License 2005.07.06 0 0 450

Ezt meg honnan szerezted? Mindenesetre ha tényleg így lesz, az elég ronda húzás lenne. Gellérthegyi kilátás bukta, márpedig anno ezzel beszélték rá az embereket arra az oldalra.

Ráadásul amikor rákérdeztem a műszaki átadáson azt mondták, hogy csak 4 emletes lesz. Legalább merték volna megmondani!

Előzmény: mirla (448)
grunfeld Creative Commons License 2005.07.06 0 0 449

Szia,

 

Az V. ütem mintha magasabb lenne a III.-nál. De semmiképpen sem alacsonyabb, mint azt korábban írta valaki itt!

 

Üdv, grunfeld

 

 

Előzmény: mirla (448)
mirla Creative Commons License 2005.07.05 0 0 448
Így fog kinézni az V. ütem és árnyékában a III.....


mogi Creative Commons License 2005.07.05 0 0 447
Hello!

Igen alulról adják át a lakásokat, ezt nekünk már a legelején mondták.
Szóval elvileg az elsőn lakók örülnek a leghamarabb! :)
B-ről semmit nem hallottam, de majd átadáskor rákérdezek.

Mogi
Előzmény: grunfeld (444)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.05 0 0 446

úgy tűnik a B előtt is elkezdik a tereprendezést. Legalábbis hoztak egy jó adag földet. A C-t meg elkezdték felállványozni.

zatar Creative Commons License 2005.07.05 0 0 445

 

Szerintem az emelettől függ. Mi az elsőn vagyunk. Szerintem mogiék magasabban lesznek. 

grunfeld Creative Commons License 2005.07.05 0 0 444

Sziasztok,

 

nem értem, az A-épületbe sem mindenki egyszerre költüzik? Mitől függ? Tud valaki valamit a B épület költözéséről?

 

Köszi, grunfeld

mogi Creative Commons License 2005.07.02 0 0 443
Sziasztok!

Mi is megkaptuk a levelet, 18-án vehetjük át a kulcsokat!
Már alig tudjuk kivárni.... :)))
Előzmény: zatar (442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!