Keresés

Részletes keresés

kisidi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30878
De marha jó kis oldal!
Előzmény: ZsuR (30869)
Samubá Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30877

Nem megsértődni, inkább vitatkozni!

 

Itt elfogadtuk hogy te másként képzeled ezentúl a pázsit tápanyag ellátását. Azt meg hogy kit hogy tudsz meggyőzni ennek a hatékonyságáról magánügy. Itt a többség szép füvet akar, és elsősorban, ha megnézed a képeiket. Az meg hogy ki milyen tanácsot fogad meg egy dolog és hogy mit tud kezdeni a tanáccsal az a másik.

 

Az Attila kertje is minden ponton egy gyöngyszem mégsem rendelnek tőle kész kereket, de szép pázsitokat igen.

Előzmény: ZsuR (30869)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30876
:)) Hogy te milyen kedves vagy! Mondd meg egyszer!

Persze, hogy nem szoktalak meg benneteket, mert en olvastalak titeket, ti meg nem olvastatok engem - mert nem szoltam hozza. Az igazsag, kicsit elutasito a viselkedesetek a kevesebb vegyszer hasznalata miatt... mert meg messze vagyok a 100% organikustol - ha egyaltalan eljutok odaig.

Meg az is OK, ha az en stilusom, amit en szeretek nem az amit ti szerettek... csak kicsivel tobb empatiat! :))
Előzmény: -Tsunami- (30873)
sz_attila Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30875

Értelek.

Az organikus gyepápolást próbálgathatod otthon, kísérletezhetsz.

Fizetős munkát csak biztos alapokon nyugvó, bevált módszerekkel lehet végezni. A lehető legjobban.

Függetlenül ettől engem nem zavar, ha vérrel, halliszttel, csalánlével meg mittudomén mivel locsoljátok a füvet.

Előzmény: ZsuR (30872)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30874
Ah! Szoval a szakmad... csinalod, szereted, elvezed, es amit a kuncsaft ker, megteszed Lehet ezert vagy ennyire erzekeny az organikus hozzaallasra? Persze vannak organikus kerteszek is, de mivel az ido-penz felallas mas, igy nem annyira a folyamat a lenyeg, hanem hogy minel elobb minel tobbet...
Előzmény: sz_attila (30871)
-Tsunami- Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30873

Jó helyen vagy, csak még nem szoktad meg az itteni légkört.

Ha te nem vagy anno, akkor még mindíg fűsivatagom lenne:-))

Tudom most is az van, de már vannak fák is ültetve:-))

Előzmény: ZsuR (30869)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30872
Nekem nem is ezzel van a baj!!! Ha neked ez kell - tokeleteset alkottal, sokat dolgoztal erte, es ha boldog vagy vele - megerte!

Nekem nagyobb az igenyem az organikus fele - szeretnem a szepet is amennyre meg tudom tartani, lesz is. De... a latvany nem tudja felejtetni, hogy mit tettem bele (penzt, munkat, vegyszert...) Nem tudok olyant csinalni, ami felol rosszul erzem magam.

A tied disz kert... az enyem inkabb cottage...erre vagytam. Ha a fuvem meg szebb lenne, nem lenne baj, de milyen arat fizetek erte?

Azt hittem itt mindenfele fuapolasrol lehet beszelgetni, nem csak a vegyszeresrol.
Előzmény: sz_attila (30867)
sz_attila Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30871

Tavasztól késő őszig pénzért dolgozom a kerteken.

Télen fórumozok :)

Előzmény: ZsuR (30870)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30870
Mit csinalsz napi 8-10-12 oraban?
Előzmény: sz_attila (30864)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30869
Tudod, hanyszor nem szolok ha latok kepet - mert hazudni nem akarok, azt meg nem tudom, mondani, hogy jajj de tetszik...

Tudnek, ha az lenne a szivem vagya. De nem az...
Eloszor, nem azt szeretnem magam korul latni... Meg ha olyan tokeletesek is, nekem egy parkban tetszene - otthon nem.
Masodszor elfoglalt vagyok, nem sok idom jut a kertre, legalabbis nem annyi mint szeretnem...
Harmadszor...azt hiszem nincs harmadszor.

Aztan le kell mondjak a tarsasagotokrol, mert latom kilogok a sorbol azzal az igenyemmel, hogy minel kevesebb vegyszert szorjak ki - es ne "faltol-falig" fuvem legyen, elvagolag ultetett novenyekkel :)).

Adios muchachos!
Előzmény: Samubá (30865)
sz_attila Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30867

Még valami.

Van két kép.

Az egyik:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A másik:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mi a különbség a két kép között? 6 ÉV.

Mi a közös a két képben?  A TÖKÉLETES PÁZSIT.

Miről szól az első kép? A kert harmóniájáról.

Miről szól a második kép: A pázsitról. Egyelőre. 6 év múlva a kert harmóniájáról fog szólni.

Remélem mindenki érti, mit akarok érzékeltetni.

Még egy kérdés a végére? Milyen lenne vajon az első kép nem éppen szép pázsittal? Válaszolja meg mindenki magának.

-Tsunami- Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30866

Nem lehet hogy a lapvibrátoros fű egyengetésed nem tett jót a talajszerkezetnek?

 

Előzmény: Törölt nick (30863)
Samubá Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30865

Mindenkinek az a szép ami megteremti lelkében a harmóniát. Viszont senki ne kívánja tőlem hogy megdicsérjem, ha nekem nem tetszik ugyan az, mert az már megalkuvás lenne.

 

De nem úszod meg csipkelődés nélkül. Feldobtad a labdát

 

Apolom, gondozom, de nem csinalok belole "tokeletes mu" alkotast :)).

 

Miért, talán tudnál?

Előzmény: ZsuR (30859)
sz_attila Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30864

"Apolom, gondozom, de nem csinalok belole "tokeletes mu" alkotast"

Ez nagy kár, és nemcsak a te esetedben. Figyeld csak meg, mennyire feldobja és szebbé teszi a kertet, ha tökéletes pázsit van benne.

 

"Nekem a fu csak hatter" - ezzel én is tökéletesen egyetértek, annyi különbséggel, hogy én előtérnek szeretem :))

 

"nem fo latvanyossag" - így van. A legszebb fotóim a kertekről nem a pázsitról készültek.

Előzmény: ZsuR (30859)
Samubá Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30862

Az első képed szerint a telek közepén jobban nő a fű és hozzá, hogy a nyírásnál nem tudod tartani az egyharmados szabályt.

A következő képen az erősebben növő füvet mindig tarlósra vágod ezért nincs rajta levél amitől zöld lenne.

Valami talaj foltod van ha nem a műtrágyát szórtad összevissza. Ilyen van ha a maradék műtrágyát úgy bevágja az ember a fű közepébe.

Nyírjál gyakrabban, de legalább akkor amikor a közepén megjelennek a foltok.

Előzmény: Törölt nick (30852)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30861
New Jersey mint New York kulvarosa... New Yorkra mint az allamra, vagy a varosra gondolsz?
Előzmény: Csapszi (30858)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30860
Előzmény: Csapszi (30858)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30859
Hogy kinek mi a szep az egyeni. En meg tudom latni, erezni, ki mit lat szepnek valamiben - es el is tudom fogadni ciki, bantas nelkul, akkkor is ha magamnak nem kell az a stilus.

Meg viccbol sem jo a masiket leszolni, mert mas tetszik neki.

Egyszerubben: ha valakinek tetszik valami, nem elvenni a kedvet, hanem vele orulni, hogy amije van tetszik. Nem, nem hazudni, hanem gyakorolni kis empatiat.

Vannak kertek, lakasok, etelek, ruhak, amik tetszenek - de magamnak nem kell... ha magamnak valasztok, mast veszek. De ez nem azt jelenti, hogy keptelen vagyok meglatni a szepet a maseban.

Valaki azt irta, hogy ha parkban akar setalni, oda megy - otthonra mas kell.
En ugy erzem, ha exotikus novenyeket akarok latni, elmegyek oda ahol elnek, meggyonyoruzom oket, es annyi. Otthonra nekem az egyszeru, konnyen karbantarthato kert kell, mert nincs annyi idom es erom a "tokeletes" kert gondozasara, mint amit megkivanna.

En nagyon nem ereznem jol magam, ha egy (nekem) sivar, mertani pomtossaggal beultetett kertem lenne, szepen sarkosra teve a kerites mellett szorosan a novenyzet - es a fo attrakcio a fu. Nekem a fu csak hatter... alap... nem fo latvanyossag. Az a fak, viragok, bokrok...
Apolom, gondozom, de nem csinalok belole "tokeletes mu" alkotast :)).
Előzmény: sz_attila (30855)
Csapszi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30858
A szabadság szobor a Liberty szigeten van, New Yorkban.
Közelebb van Manhattanhoz, a belvároshoz.
New Jersey , New York Külvárosának inkább nevezhető, olyan kervárosa.
Nem jó a Buda és Pest hasonlat. Talán Budapest és Diósd hasonlat jobb. Nincs is egybeépülve. (Legalábbis amerre mi mentünk.)
Előzmény: sz_attila (30854)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30857
A legkozelebbi nagyvarost kerte...
Előzmény: kz4 (30818)
sz_attila Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30856
Zsákba be, kiviszed a határszélre és szétszórod. Nem egy kupacra, hanem vékony rétegben szétszórni. Még meg is köszönhetik neked.
Előzmény: danielvonjeee (30840)
sz_attila Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30855
Hát előszöris tisztázni kellene a "szép" fogalmát. Viszont minden relatív, úgyhogy ez is lehet szép, meg az is. Ezen nem vitatkozni kell, hanem elismerni egymás munkáját. Mert munka van mindkettőben, az biztos.
Előzmény: ZsuR (30795)
sz_attila Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30854

New York és Jersey olyan, mint Buda és Pest, ha jól emlékszem, a Szabadság-szobor is Jersey-i területen van.

De lehethogy hantázok, majd ZsuR kijavít, ha melléfogtam.

Előzmény: kz4 (30818)
sz_attila Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30853
Szlovákiában, mivel ez ott van fotózva. Ha még ezek után is érdekel, utánajárok.
Előzmény: Peter4578 (30814)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30851
Ha a komposztalo melle teszed a fure - kioli a fuvet, nem jo.

Latod, ilyen gondok miatt hagyom a fuvon! Nem latszik - nincs olyan sok, mert surun vagjuk. Egyszerubb a funyiroval atmenni a fuvon, mint osszeszedni, teriteni, forgatni, szaritani... aztan a komposzt amugy is kell a funek - potolja a nitrogent, nem kell adni annyit pluszban.
Előzmény: danielvonjeee (30847)
ZsuR Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30850
Maceras osszeszedni...ha gereblyevel nem akarod, menj keresztul a funyiroval ujra. Felszedi biztosan.
Előzmény: danielvonjeee (30847)
kisidi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30849
Egyébként az első kettő puposan tele volt pár hete, ennyit esik össse.
Előzmény: kod1111 (30843)
danielvonjeee Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30848
torpenyuszi nekunk is van,lehet beleultetem .Reggelre meg is enné a kis mohó az osszes fuvet!:-))))
Előzmény: kisidi (30846)
danielvonjeee Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30847
Ez az egyszerubb,még olyanon is filóztam,hogy csinálok valami hosszú hosszu lyukacsos padszerut amire szétontom a levágott fuvet a komposztáló melett,és ha már kicsit kiszáradt akkor teszem be a tartályokba!eddig próbáltam mellette a foldre teríteni de macerás osszeszedni a fubol,a fele ott marad!
Előzmény: ZsuR (30844)
kisidi Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30846
Most jelenleg csak 350 nm a fű. Viszonylag sok a zöldséghulladék, van egy törpenyuszi, forgácsalommal, sok a cserje, van nyesedék, van fahamú, van régi komposzt, amit közé szórok, néha műtrágyát is, szóval, ha nincs vastagon rakva a fű, van közé szórva föld, algenit stb, vagy szárítva van beletéve a fű, akkor nincs ilyen gond. De csak kizárólag fűvel nem lehet komposztálni, mert valóban rohad, büdös, nem az igazi. Még esetleg, ha sok komposztgiliszta van, akkor talán.
Előzmény: kod1111 (30843)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!