Keresés

Részletes keresés

Joeyline Creative Commons License 2006.06.20 0 0 14754
Csatlakozom!
Előzmény: Vlaszij (14753)
Vlaszij Creative Commons License 2006.06.20 0 0 14753

Gratulálok!

 

 

Előzmény: olahtamas (14752)
olahtamas Creative Commons License 2006.06.20 0 0 14752
2006 06 17 Létavértes - Vekeri tó, Alföldi kéktúra. Avagy vízitúra a szárazföldön.

11:37 Leszállunk a vonatról, és elindulunk, hogy visszatérjünk a kéktúra folytatásához.
11:46 A vegyesboltban feltankolunk, mert az elkövetkező 25 km.-en nem számíthatunk utánpótlásra.
12:01 Az utca végén jobba fordulva rátérünk a kék négyzet jelzésre, ami a kéktúráig vezet.
12:25 Átmegyünk a Villongó-ér hídján.
12:33 Elérjük a kék jelzést, ahol Noszatisza felé folytatjuk az utunkat.
12:52 A belvizes területet egy bő 100 méteres kerülővel kerüljük meg.
12:59 Észak felé fordulunk, a Patkány-Szűcs tanya felé.
13:12 A Monostori-ér keresztezésénél csak térdig érő vízben tudunk keresztülvergődni a dzsindzsán.
13:49 A Létai ér hídján 10 centi híján, éppen nem bukik át a víz.
13:54 Újjabb belvizes szakaszt kerülünk ki.
14:29 A Pércsi-ér hídján megyünk át.
14:40 Egy friss kerítéshez érve jelzést ugyan nem találunk, de a térkép alapján jobbra kanyarodva 50 méter múlva megtaláljuk a kék jelzést.
14:45 Megtekinjük a tarvágás előtti utolsó néhány jelzés által mutatott irányt, majd az irány és a traktornyomok alapján nekivágunk az irtásnak.
14:54 Az erdő szélére érve némi keresgélés után megtaláljuk a tovább vezető kék jelzést, a jutalmunk egy kis lábmosás.
lábmosás














15:02 A Kis-Pályi-Ér körzetében ismét nyílik némi lábmosási alkalom, de a patakon és körzetén átgázolva, a partján vezető út helyett, immár egy kicsit besokallva a víztől kerültünk jó 200 métert, az erdőben
15:18 Visszaérünk az eredeti nyomvonalra. Itt viszont ismét friss kerítés, és az út menti jelzett fák kivágása miatt, a kerítés tövében haladunk tovább.
15:28 A Kis-pályi-Ér másik ágán nem kell a vízben keresztülgázolni.
15:42 A szekérutat elérve, balra fordulunk, hogy a piros jelzéssel közösen menjünk tovább immár a kerítés belső felén.
16:08 A piros kereszt jelzés becsatlakozásánál még 30 métert egyenesen kell menni, majd jobbra kanyarodva a kerítés átmászása után 50 méterrel találjuk meg a következő piros jelet.
16:30 Az országút felé vezető útra kanyarodva, már jól láthatóak a jelzések.
16:56 A Ludas csárda nevű buszmegállónál bevárjuk a csapatunkat. A buszt hiába is várnánk, mert szombaton csak reggel 05:59 -kor ment az egyetlen buszjárat Debrecen felé :)
17:00 A Pályi-ér hídja után letérünk az aszfaltról, és a kellemesen járható, ámbár szúnyogban bővelkedő úton haladunk tovább.
18:10 A Report útról való letérés után, a napi utolsó sárdagasztását ejtjük meg miközben kb 100 métert kerülünk a belvizes útszakasz körül.
18:29 A Kati-hídnál a kék jelzést elhagyva baktatunk tovább az országúton a szállásunkat keresgélve.
18:37 megérkezünk a szállásunkra a Dorcas centerbe.

A kékjelzésen megtett táv: 22.5 km.



2006 06 18 Vekeri tó - Bánk, a második nap.

Mivel a hátralevő utunk elég rövid volt, így egy bőséges reggeli rántottával kezdtük a napot,
majd a kemping medencéjét próbáltam ki.
11:20 A szállásunkat elhagyva, nekiindulunk a túrának.
11:26 A Kati hidat elérve rátérünk a kék jelzésre.
11:47 A horgásztó partjára érve, balra kanyarodunk.
12:32 Az országútra érve, jobbra kanyarodunk, hogy rálépjünk, az egy hete ott hagyott lábnyomunkra.
12:34 Egy kis unikummal ünnepeljük meg a kék kör bezárását, majd elindulunk az arborétum felé.

A kékjelzésen megtett táv: 5.1 km.

További képek a túráról.
(budai-)H.G. Creative Commons License 2006.06.19 0 0 14751

Köszi!

 

Amúgy is frissíteni kellene a listát. Fonyódtól Keszthelyig is megy Bz, a múlt 7végén utaztam vele a Fürdőtúrára. :o)

(A 62-es vonal Sellye - Barcs szakaszán viszont már nem jár Bz, sőt semmilyen vonat sem.)

Előzmény: Törölt nick (14750)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.19 0 0 14750
(budai-)H.G.!

Új vonatokat vehetsz fel a Bz-s listára. A Balaton parti éjszakai ún.Bagolyvonatok szóló BZ-k!

Lud Creative Commons License 2006.06.19 0 0 14749
azért a tériszony a Naszály geotornyon nem jó beugró a Triglavski dom feletti részhez :)
Előzmény: Vagdalthús (14743)
HEV Creative Commons License 2006.06.18 0 0 14748

Somogyi Várak

 

Nyim Kási vár:

A Somogyi Várak túramozgalom kétségkívül leglátványosabb darabja ez a hatalmas földvár. Megközelítése  több irányból is lehetséges , pld. a DDP-n Siófok vagy Bábonymegyer irányából illetve a  névadó faluból Nyim -ből. Mi ezt az útvonalat választottuk . A  gyalogtúra kiinduló pontja a község  polgármesteri hívatala vagy a vele szemben lévő kocsma hívatal lehet.. Innen a széles földúton a régi sárga sáv jelzésen haladunk a Jaba patak mentén kb 2 km-t egészen addig amig egy kerítés állja útunkat . Ezután a kerítés mentén jobbra fordulunk és derékig érő fűben haladtunk tovább kb 1 km-t váltakozva nyilt és erdős terepen , ezen a szakaszon mi rengeteg kullancsot szedtünk össze erre érdemes felkészülni! A hosszúkás tisztást elérve tulajdonképpen a vár dombja alatt állunk de a térképen is jelzett utat nem találtuk meg teljesen benőtte a növényzet , és a patak mente is átjárhatatlanúl sáros volt. Kicsit tovább haladva a szép erdőben elérjük a DDP-t és itt egy kis hídon keresztezhetjük a felduzzasztott patakot. A DDP lassan emelkedve megkerüli a dombot majd a tetőn élesen balra visszafordulunk egy kb. 10 m-es keskeny erdősávon átvágva a piros rom jelzésre. A jelzés az erdő szélén halad fel a dombra a magasles felé majd azt elhagyva az erdő sarkát elérve ösvényen folytatódik a várig a jelzés sűrűsége itt is megfelelő kb 500 m-t haladhatunk majd előttünk magasodik a Kási vár óriási sánc fala . a kettős száraz árok külső gyűrűjén van átjáró de a belsőn nincs . a D-i oldalon talán egy kicsit kedvezőbb a terep itt leereszkedhetünk a belső árokba majd szembe a jó meredek  több emeletnyi központi területre fel lehet mászni . Az itt lévő felszíni egyenetlenségek utalnak az egykori építmények vagy kincskeresők  nyomára.
Ez a vár egyben geocaching pont is  kis figyelemmel könnyen meg lehet találni a ládát rejtő facsoportot , odvában a GCKASI - val. 12. találatként regisztáltunk a logbook-ban.

 

Balatonszabadi Pusztatorony

 

Ennek az egykori várnak vagy templomnak a felkeresése nem igényel semmiféle túrát. Autóval Balatonszabadi község É-i faluvégén K-felé  fordúlva egy nagyon rossz minőségű de szilárd burkolatú úton  kb 2 km-t haladva a  jobb oldali szöllők között hamar észrevesszük a kis dombot , rajta a modern kő emlékmű messziről látható. A köves útról száraz időben a romokat rejtő domb lábáig autózhatunk sáros időben pedig pár perc alatt besétálhatunk. Az egykori építményből csekély falmaradványok látszanak a felszínen , valamint van itt egy magassági pont egy tűzrakó hely és egy Emlékmű. A közeli vízmű területén található a geoláda melynek jelzése GCPUTO , a láda gyorsan meglett, ez volt a 20. találatom. Balatonszabadi község ide állíttatta Veszprémi Imre milleniumi emlékművét is 2001-ben.

 

Kereki Fehérkő vár

 

Kereki község D-i részén a Kaposvár felé menő ut mellett a Ny-i oldalon tábla jelzi a vár létét és megközelítési lehetőségét,  három különböző nehézségű utvonalon mehetünk fel a domb tetején erdőben álló romokhoz. A rövid ut esős időben vagy eső után nem igazán javasolt mivel nagyon meredek és emiatt veszélyesen csúszós lehet.  A főutról letérve a szilárd burkolatú úton egyenesen addig megyünk amig van út, az út végén parkolási lehetőség van .Innem a meredk úton  kb. 700 m-t kell megtenni a romokig. Ottjártunkkor  a domb aljában nagyon vizes volt a terep bokáig süppedtünk, átjárót nem találtunk !  A romok szépek és a környezet rendezett, van tájékoztató tábla is . Külső sétaúton megnézhetjük  a D-i oldalon szépen megmaradt száraz árok maradványait , és a romot is körbejárhatjuk. Itt is található geoláda de ezúttal nem jártam szerencsével pedig sokáig kerestük de GPS nélkül nem tudtuk beazonosítani a ládát rejtő facsoportot . A közepes nehézségű ut a vár D-i oldalán ér fel a sáncárok elválasztó falán , fentről balra kell indulni, míg a könnyű de leghosszabb út egyenesen D-felé indul el ez 3 km hosszú..
Megyénk legnagyobb vármaradványa  lassan egyre ismertebbé válik, ez a vár látható a  múlt évben megjelent  Magyar Kálmán - Nováki Gyula: SOMOGY MEGYE VÁRAI A KÖZÉPKORTÓL A KURUC KORIG. c. könyv borítóján.

 

Képek:

 

http://www.zselic.extra.hu


 

 


 

Morcsi Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14747
Vicces, 3 évvel ezelőtt mi is ott laktunk, de mi egy hétig :)
Előzmény: Vagdalthús (14746)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14746

Ha jól emlékszem, akkor igen!

A tó fölött még mentünk, kanyarogtunk csöppet, s egy két épületből álló szállóban aludtunk 1 iccakát.

 

 

Előzmény: Morcsi (14745)
Morcsi Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14745

Csak hogy továbbra is OFF legyek...

 

Bohinj - Hotel Bellevue??? Csak mert onnan indul az út.

A Triglavot tényleg meg kell próbálni, én tavaly 2500 m-ig jutottam (Kredarica-Triglavski dom), pont a Kékes magasságából indulva, idén nem teszünk kísérletet a megmászására, de talán jövőre...

 

ON

Előzmény: Vagdalthús (14743)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14744
:-)))))
Előzmény: Optika (14740)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14743

Á, semmi extra, mentem egy jó darabon, örültem, hogy erdő, hegy, túra, hurrá, aztán visszafrdultam, mert menni kellett reggelizni.

Aztán indult a busz - történetesen a Vogelhez, csak épp sífelvonóval mentünk fel. Brutális körpanoráma volt.

Láttam a Triglavot is, ahová nekem még fel kell mennem, különben nem érte meg megszületni :-)) 2973 m tszf, az Istállós-kőn már jártam, az a 2000 m differencia már nem oszt, nem szoroz.

Előzmény: Morcsi (14742)
Morcsi Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14742

Bátor vagy!

 

A piros szegélyű fehér kör és a piros szegélyű fehér kör jelzések elágazásakor hogy tájékozódtál? (vagy arra éppen nem volt ilyen?)

Előzmény: Vagdalthús (14739)
Güsziológus Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14741

"...minden infó nélkül."

 

Azt azért tudtad, hogy Vogel felé mész:o))))

Előzmény: Vagdalthús (14739)
Optika Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14740

Most magam elé képzeltem azt a vándort aki Gibraltárból alig várja hogy Bp. után a következő nevezetes helyre érjen és ekkor kiérve az erdőből elétárul Mátraverebély...

 

:-)

Előzmény: emgergo (14738)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14739

De jó ez az oldal!

Külföldön még nemigen túráztam, legalábbis koncepció szerint nem. 2003. őszén Bohinjban volt szállásunk egy napra, láttam egy nyilat meg egy ösvényt, elindultam a Vogel felé, direkt ezért felkeltem még setét hajnalban, hogy legalább kicsit mászkáljak a hegyen :-)) Térkép, minden infó nélkül.

Előzmény: emgergo (14738)
emgergo Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14738
http://www.era-ewv-ferp.org/index.php?page_id=29

Az E4:

Gibraltar – Granada – Murcia – Monserrat – Bourg Madame – Carcassone – Grenoble – Chasseral – Bregenz - Salzburg (alpine Alternative: Bregenz – Zugspitze – Semmering) – Rust am Neusiedler See – Héviz – Budapest – Mátraverebély – Karos - Ártánd (H/RU) - Kreta - Pafos - Larnaca

Végigmegy itt Szerresztől 30 km-re a hegyekben a Kréta felé vezető úton.

Az E6, ami szintén elmegy itt, a végpontja nincs is messze:

Lapland - Baltic Sea – Wachau – Adriatic – Aegean Sea
Kilpisjärvi (FIN) - Pirkanmaa – Turku – Grisslehamn –Stockholm – Malmö – Copenhagen – Flensburg – Kiel – Lübeck – Lauenburg a.d. Elbe – Bodenteich – Braunschweig – Goslar – Göttingen – Münchberg – Marktredwitz (option: Cheb - Nýrsko – Železná Ruda – Bayerisch Eisenstein) –Furth im Wald – Gr. Arber – Arbesbach – Melk a.d. Donau – Radlpass – Mozirje – Rijeka/Strunjan (Koper) – ride – Igoumenitsa – Ioannina – Florina – Alexandroupolis (GR)

Az E4 10,540 km.

Részletes infó és térképek a belinkelt oldalon.

Előzmény: Vagdalthús (14737)
Vagdalthús Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14737
Odáig elmegy az E4? Mi a pontos útvonal, nincs meg valahol a neten?
Előzmény: emgergo (14705)
emgergo Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14736
"Jók nekem a novemberi időpontok is az általad említett túrákhoz, bár eredetileg vegetációs időszakra terveztem."

Miért, talán lesz örökzöld vegetáció :p. Meg szerencsés esetben nov. elején még színesek az erdők.
Előzmény: Optika (14734)
Optika Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14735
Kapaszkodj meg: a maradványpontok átvihetők! Ez a duplavonal (a fokozat lezárása) alatti nyitóérték lesz a "könyvelésben". Első túranapló kitöltésem felett személyesen P.V. bábáskodott. :-)
Előzmény: Joeyline (14724)
Optika Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14734

A patak neve: Sebestyénvár-patak:o)

 

Jé, tényleg! Pedig még gyorsan át is olvastam és megállapítottam Güszi-patak és akkor rendben van. :-)

 

BHG!

 

A románkoriról Güszi mesélt, de ő sem járt arra, biztos nem sok maradt belőle. A maconkai az ismertebb.

 

Emgergő!

 

Jók nekem a novemberi időpontok is az általad említett túrákhoz, bár eredetileg vegetációs időszakra terveztem.

Előzmény: Güsziológus (14728)
Güsziológus Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14733

Az utolsó adag hal

 

Különleges sorozat végére értem tegnap.

Közel 2,5 évvel ezelőtt kezdődött, és azt hiszem, véget ért.

Elfogytak a közeli, rövid (max. 20 kilométeres) túrák.

 

Három mozgalom (PMP - PPÚ - PMP) sok túráját sikerült "beilleszteni".

A módszer egyedi, kicsit erkölcstelen, de nagyon hasznosnak bizonyult.

 

Sikerült kihasználnom a lazaságot és a munkahelyi vezetők tehetetlenségét.

A "távollét jogcíme" kissé banális, de szűkebb környezetem elfogadta.

Ebédelni mentem, és halat eszek. Ez volt a makutyi duma.

 

Ennek most vége, új jogcímet kell találni:o)

Güsziológus Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14732

Jó ötlet, bár idén nem terveztem topic túrát szervezni.

 

Kicsit messze van, gondolom sokaknak.

 

Előzmény: Joeyline (14719)
Güsziológus Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14731

PEST MEGYE TURISTÁJA

(Apaj - Dömsöd)

 

"Eljött a nagy nap, ..."

 

Így kezdődött, 5 hónappal ezelőtt.

Tegnap befejeztem.

Sikerült "kikapnom" egy szép nyári délutánt, és elsétáltam Apajtól (Dömsöd vá.) Dömsödig, a kissé módosult útvonalon.

 

Köszönet Lud-nak a térképért.

 

Néhány apróság.

 

A vasútállomással szemben indul egy ösvény (a helyiek ezt használják), kissé szabálytalan átkelni a sineken, de nem mentem egyedül.

Ez az ösvény beletorkollik egy utcába, ezen lehet menni az országútig. Itt, a fán van jel, de elvben kicsit balra kéne még menni.

Maradtam a falu szélén, jobbra már a Kiskunság.

Nem volt érkezésem az országúton oda-vissza menni:o(

 

Mikor az út véget ér, akkor balra, és a következő, aszfaltos úton már "jő a jel".

Jó hír, hogy a szeméttelepet felszámolták.

Rossz, hogy vannak illegális lerakatok.

Van jelzés is.

A fű magas, az út egyre rosszabb minőségű, de pókok nem nagyon vannak.

Az akác elvirágzott.

Az út az erdőig szinte nyílegyenes, itt jobbra elkanyarodik az "erősebb" keréknyom, de mi maradjunk! Picit később lesz jel is. Mikor az út átszeli a keskeny erdősávot, akkor ne habozzunk, kövessük a keréknyomokat. Jelek már nincsenek, de a búzamező szélén van egy széles keréknyom, ezen jól lehet haladni. Az út kicsit balra, az egyre keskenyedő erdősáv másik oldalán lehet, de a valóságban már nincs. Magas fű viszont van.

 

Mikor balra kanyarodunk, akkor ujra vannak jelek. És hatalmas tócsák.

Csodálatos vidék, a gyönyörű fehér madarak birodalma. Vannak szürkék is. Azt hiszem, ezek gémek. Szépek.

 

Az országúttól nincs probléma.

Jól jelzett az új, elkerülő szakasz is. Kicsit sáros, de délután árnyékos. Ennek örültem.

Kihagytam Eszti nénit, hisz az utolsó gyorsbusszal haza akartam érni.

Bélyegzés a CBA-ban, fagyi a teraszon, és már jött is a busz. Jó messze van Dömsöd!

 

Ez volt tehát az utolsó szakasz.

Azt hiszem, harmadik "kör" már nem lesz:o)

Güsziológus Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14730
Teher alatt nő a pálma!
Előzmény: Morcsi (14729)
Morcsi Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14729
Hát engem eléggé elborzasztott a beszámolód, úgyhogy még meggondolom, hogy csatlakozzak-e. :(
Előzmény: Güsziológus (14727)
Güsziológus Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14728

Jé, ezen a túrán én is voltam!

:o)

 

Köszi a beszámolót, majd én is írok, hisz tegnap "esemény" volt.

 

A patak neve: Sebestyénvár-patak:o)

Előzmény: Optika (14715)
Güsziológus Creative Commons License 2006.06.16 0 0 14727

Köszi a képeket.

 

Nagyon szemléletesek, különösen a "háló".

A völgy előtti lejtmenetet jól szemlélteti.

 

Remélem fel tudod használni a leírtakat!

Ha vegetációs időben mész (mentek), ollót vigyetek.

Vagy egészségügyi felszerelést!

 

Más.

Az OLAJOS KÖRÚT füzetek türelmesen várnak:o)

Előzmény: felazso (14722)
Joeyline Creative Commons License 2006.06.15 0 0 14726
Ez van.

500
800
2300
4000
15000 pont kell az egyes fokozatokhoz, mindig 0-ról kezdve.
Előzmény: rézike (14725)
rézike Creative Commons License 2006.06.15 0 0 14725
Köszi a választ! Nem tetszik, de akkor így fogom csinálni.
Előzmény: Joeyline (14724)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!