Keresés

Részletes keresés

kioritzecho Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177678

http://erdo-mezo.hu/2014/07/29/i-erdo-mezo-veteran-motorfuresz-kiallitas-es-talalkozo-az-innolignum-sopron-vasaron/

Aki tud,jöjjön el!

Hozhat bármilyen gépet,meg is választhatjuk akár a legszebbnek a versenyen.... ;)

 

Én szeretném nem hivatalos "Régi Láncfűrész gyűjtő és kedvelő fórum"-nak is tekinteni ezt a kiállítást ahol közülünk bárki tiszteletét teheti. Hozzátenném ez az első olyan szervezésű rendezvény amihez elsősorban a mi fórumunknak van köze,de természetesen bárki jöhet! Sőt!!!! ;) :P

 

MS440 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177677

:D

Előzmény: Gypsy56. (177674)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177676

Most a yuttubval küzdök,kezdek rá érezni.Azért kösz.Még egy kicsit furcsa a W7. az xp után.

Előzmény: Gypsy56. (177667)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177675

Inkább sörre mint benzinre kell a pénz.No meg a sör védi a természetet.

Előzmény: Gypsy56. (177674)
Gypsy56. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177674

Így, így. Erre nem pazaroljuk a benyát. Meg a makárra sem . ;-)

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (177673)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177673

Ilyen melóra nem pazaroljuk a benzint, rámarkolsz egy kesztyűvel, s lehántod róla a kezeddel :)

Előzmény: Törölt nick (177665)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177672

Akkor kínáld be neki :)

Előzmény: Gypsy56. (177664)
MS440 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177671

c#-ben<--- ez akart lenni. :D

Előzmény: MS440 (177670)
MS440 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177670

Hát akár még perzsául is fog tudni,ha lesz olyan perzsa emberke aki megírja c&-ben a nyelvet hozzá!
Hámondjuk lehet tud. Magyarul tuti.

Előzmény: Gypsy56. (177669)
Gypsy56. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177669

Hátte! És az simán tud tótul ?

Előzmény: MS440 (177668)
MS440 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177668

Sony vegas. PRO, ha kell dobok torrentet róla.

Előzmény: Gypsy56. (177667)
Gypsy56. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177667

Hát ugye ... az se fizetős, ami annak látszik. :-)

A windows sajátja miért nem jó ?  Vagy a Nero? Esetleg a Virtualdub. Persze segítene, ha leírnád, mit akarsz vele.

Előzmény: Törölt nick (177666)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177666

Kellene nekem ingyenes videó szerkesztő.Valaki ajáljon valami jót.Csak magyarul és tótúl tudok. Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177665

A Makát a virágkötőknek kellene oda adni hogy a rózsa NYELÉRŐL a tüskéket le gallyazzák vele.Szerintem az a hatalmas Ló erő mennyiség ott tenne legjobb szolgálatot.

Gypsy56. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177664

Látod, nekem nem ajánl ilyet senki. Pedig az én makárom még a tiednél is olyanabb ! :-)))))))))

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (177660)
Gypsy56. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177663

Ha arra használod, amire való, akkor felakasztod a kulcstartódra. :-)))))

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (177660)
MS440 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177662

Nem Te vagy a legfiatalabb. Szerintem Én.  Csak 8 éveske vagyokka! ;-P :DDDD

Amúgy 23, Vicc nélkül.

Előzmény: tomsicslaci (177623)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177661

Alapvetően csak a fogyasztása miatt viszem ki magammal az erdőre. A fűrészt le szoktam tenni pihenni egy tank benzin után mindig, hogy lehűljön. Olyankor szoktam az ágakat elhurcolni, depózni, stb. Ha egyedül vagyok kint no problem, de ha ketten, akkor csak ácsorgunk egy ideig. Két fűrésszel nincs ácsorgás :)

 

De majd meglátom, lehet az lesz a vége, hogy csak a kalodás darabolásra fogom használni.

Előzmény: ''csiga (177650)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177660

Üdv! Köszönöm, de ez a gép a védjegyem :) mivel frocliznának, ha nem lenne Makitám? Arra fogom használni, amire való. Sokszor előfordul, hogy ha leszállítjuk a fát, utána megkérnek rá, hogy daraboljuk fel. Most készíttetem a kovácsmesterrel a kalodát. Nagyon keveset fogyaszt, meg hűséges typ vagyok, nem könnyen válok meg a szerszámaimtól :)

Előzmény: hobbitasztalos (177658)
lapua Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177659

 "ágazó gép" Érzésem szerint itt a szerző, nagyon elrugaszkodott a valóságtól (c:

A "gallyazó" jelző helyénvalóbb lett volna. Ha csak nem arra akart kilyukadni, hogy az "ágazás" majdcsak "gallyra" teszi azt a kis izét (c:

Előzmény: Gypsy56. (177656)
hobbitasztalos Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177658

Ha gondolod adok a kis makitáért egy ilyet :-)  http://www.youtube.com/watch?v=EGyEQ_6I8bY 

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (177642)
Gypsy56. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177657

"Csak azt nem tudom hogy került hozzám 23db fuxis gyújtó"  - Gondolom úgy, hogy 96 darabot valahol elvesztettél. :-DDD

Előzmény: Samsam1974 (177655)
Gypsy56. Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177656

Ez az "ágazó gép" igaz lehet. Elképzelésem szerint a jelentése, hogy amikor hét ágra süt a nap, ki kell vinni a hűs erdőbe, és egy lehetőleg baromi mély gödörben elföldelni. ;-)

Előzmény: ''csiga (177650)
Samsam1974 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177655

Sziasztok

Nem is kell ez csak egy kis apróság.

Tényleg én köszönök mindent.

Nem kis meló lehetett a szervezés.

 

Utoljára 10 évvel ezelőtt egy motorostalálkozón éreztem magam ilyen jól.

 

Csak azt nem tudom hogy került hozzám 23db fuxis gyújtó xd

 

Lehet a Doki is meghallotta a hányás szót?.-)

 

 

 

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (177642)
''csiga Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177654
Előzmény: M.Marci (177652)
Deskó74 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 177653

 

 

Szia,

 

Nem kell az "előírt olajat" mindenképp elkerülni.

 

Na, akkor a lánckenő olajakról pár szóban,tisztán látás végett.

Kétféle bázisú lánckenő olaj van fogalomban:

-ásványi alapú

-növényi alapú /bio/

 

Amióta Emil Lerp, /Dolmar/ megalkotta a világ első benzin motor hajtású

láncfűrészét, ;-),  tehát a kezdetek óta, ásványi alapú lánckenő olajak kenik

a szerszámozást.

Pár évtizede, ebbe a fene nagy környezetvédelmi szabályokkal bonyolított világunkban,

ez a lánckenő olaj fejlesztésekre is rátette a bélyegét.

Onnan indult ez tudtommal,hogy Németországban  /ha jól emlékszem az országra/ készült egy kimutatás,hogy egy szezonban Németországban hány hekto lánckenő

olaj fogy a termelés során az erdőn. 

Összegzésként tényleg valami brutál nagy szám jött ki.

Erre felkapták a fejüket a tudósok,hogy ez menyire mérgezi az erdőt és ezt

meg kell változtatni. Ez volt a indulópontja azon fejlesztéseknek,hogy mellőzzék a 

régi jól bevált ásványi /valóban nem lebomló/ lánckenő olajat és helyette fejlesszenek

ki valami nagyon bio, nagyon környezet barát, lebomló folyadékot ami kenni a 

szerszámozást. 

Na, ez meg is valósult, ez lett a növényi alapú, lebomló /bio/ lánckenő.

Csak annyi a gond vele,hogy hajlamos belegyógyulni,bele gyantásodni az olajrendszerbe,

ezért nem ildomos benne hagyni a gépben, ajánlott használat után átöblíteni benzinnel, gázolajjal az olajrendszert, főképp ha nem mindennapos használatban van a fűrész.

Úgyhogy macerás az egész.

Az ásványi olajjal viszont ez a gond nem áll fent, azt nyugodtan benne lehet hagyni.

 

Én még soha sem használtam ilyen bio olajat --nem is fogok-- tehát nem tudom tapasztalatból,hogy a kenési képessége felér-e az ásványihoz, de nem hinném,hogy

nagy különbség lenne,bár fene tudja....

Lényeg a lényeg, ha nem akarsz gyakran bíbelődni az olajrendszer mosogatásával,akkor

használj ásványi alapú lánckenőt.

Legalább is amíg lesz....

Mivel személyes véleményem szerint a jövőben hatóságilag be fogják szüntetni

az ásványi bázisú lánckenő olajak forgalmazását és marad nekünk a nagy örömünkre

ez a bio lóf@sz.

 

Röviden ennyi.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: M.Marci (177652)
M.Marci Creative Commons License 2014.07.28 0 0 177652

Te milyen olajat használsz? Ezek után akkor az előírt olajat mellőzni fogom.

Előzmény: Gypsy56. (177635)
Deskó74 Creative Commons License 2014.07.28 0 0 177651

 

 

Sziasztok! :-)

 

Szánom-bánom, szégyenlem is magam,de mostanság nem olvasom a fórumokat,csak

tán hetente,úgy röptében. Internet előtt is 10-ed annyi időt töltök mint korábban,

úgyhogy eléggé kiestem a fóruméletből....

 

Olvasom itt,hogy szóba került,hogy miért nem voltam a találkozón.

 

Doki hívott is előtte telefonon,hogy menjünk együtt, de mint írtam már korábban is

többször,mondtam neki is,hogy  nekem a nyár, főképp a július-augusztus végképp

kilőve a munkahelyem végett.  

Tudjátok, szezonális vendéglátásban dolgozom, függetlenül attól,hogy egész évben 

nyitva vagyunk, az  év lényegében a nyárról szól, amikor az éves forgalom

kb. 80%-a valósul meg. Ilyenkor nagyjából csak aludni járunk haza.

A péntek-szombat-vasárnap meg végképp a legfrekventáltabb időszakok a 

nyáron belül is, így sajnos nem igazán van szabadnap. Nekem meg főképp.

 

Gratulálok a találkozóhoz, sajnálom,hogy nem lehettem ott. :-(

Belenézem a videókba is, szerintem a hely kiváló volt, Bánk földrajzi elhelyezkedése,

maga a tábor területe.....ideális.

Ha jövőre lenne ismét tali ott,akkor én is nagyon szívesen részt vennék, persze csak

akkor ha a tavaszi vagy az őszi időszakban történne. 

Tavasz-ősz-tél , tök jó bármikor. 

Kéretik ezt figyelembe venni majd a jövőbeli szervezéskor! :-)

 

Tudom,hogy minden normális ember nyáron nyaral és ilyenkor van szabadideje több, de

sajnos ez az én esetemben pont fordítva igaz. Az összes ünnep, nyár...stb.....nekem pont

mindig munkával telik. 

Na nem panaszkodni akarok,én választottam, az én keresztem ez. Ilyen ez a 

k@rva vendéglátás. :-(

 

--------------------        ---------------          ----------------          --------------------

 

Hogy valami derűsebb dolgot is írjak, azért így nézegetve a videókat szégyenelhetitek

magatokat! ;-)

Rövidnadrág,klott gatya...????? :-))

Szandál...?!?!? :-))

Trikó...??? :-))

 

Ááááááá, hát így dukál ez........?!?!?  :-)))

 

Vágásbiztos csizma, bakancs,kombi sisak, arc-hallásvédelem, vágás biztos nadrág-chaps, .........hát ezek mind SMAFU...?!?!????? :-)))

 

Borutalp volt az egyetlen aki azért valamennyire elfogadható volt. 

/bakancs,hosszú nadrág,szemüveg/

 

:-)))))))))))))))))))

 

Vicc ez, ki ne átkozzatok...!!! :-))))))

 

 

U.I:

 

Ha lesz jövőre is -- én példamutatás gyanánt, fűrészes talihoz híven--akkor én így érkezek és egész álló nap vágásbiztos csizmában-nadrágban zárt felsőruházatban, kombi sisakban leszek és a bográcsos evéskor is csak a rostélyt emelem csak fel ! :-DDDD

 

 

 

 

''csiga Creative Commons License 2014.07.28 0 0 177650

Isten ments, hogy beleszóljak az életedbe, de a daraboláshoz is jobb a fuszekli.  Dobj rá egy 1,3 mm-es .325-ös lapot+láncot.

 

Az a kis Maki igazából ágazó gép. Jó lett volna kimenni az erdőre, és egy dőlt, döntött fát gallyazni, ezért vittem én is a Husi 135-t, meg a kis Oleot.

A vékonyabb max 8-10 cm ágakhoz nagyon haladós  lenne a kis maki is - gondolom-  , de afelett már jobb az egyel nagyobb, ha haladni is akarsz. Na ezért vittem az 550 XP-t is.

 

Aki eddig kezébe fogta, mindenkinek tetszett, másrészről meg jócskán lerövidülne az erdőn kinn töltött időd vele, hacsak napi 1-2 köb fa kell. :)

 

 

Előzmény: Zoltan Zvolenszki (177649)
Zoltan Zvolenszki Creative Commons License 2014.07.28 0 0 177649

Egy be nem fejezett mondatra csak úgy nem fog ráugrani a Desko :)

Mindkét fűrésznek szerepe lesz az életemben, az előéletem már nyílt titok előttetek, nem sokat értek hozzá, de sokat járok erdőre.

 

A Fuxtec feladata a fa kidöntése lesz, a Makita feladata a darabolás, ezt majd később vállalhatatlan videóval is fogom prezentálni. Így legalább mindkét fűrész pihentetve van egy ideig. Már jeleztem, hogy erősen tanulófázisban vagyok, ami szerintem nem szégyen, s felvállalom a froclizást is.

 

Megvan a magam szakterülete, ahol én is elég kritikus, és mondjuk úgy, hogy szakmai szinten hozzászólok, na de ez pont nem a láncfűrész :) de nem is én sétáltam celebként a fűrészemmel :)

 

Megígértem neked, hogy belinkelem minden csiklandozós hozzászólásod után, inkább nem teszem. Jobb ötletem támadt, holnap vágom a taliról a videót, ez lesz a kezdőkép :)

 

Aztán magyarázd el Deskónak, hogy csak véletlen vitted ágyba a Makitát, megcsalás, stb. :)

Előzmény: Gypsy56. (177644)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!