Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2016.06.23 0 0 41545

Nagyon boldoggá tettél, gyönyörűek és csupa vidámság rájuk nézni.

Előzmény: Törölt nick (41542)
Victor1988 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 41544

Gratulálok kedves mama! Bár nem látom őket, biztosan szépek és aranyosak. A tavalyi nehéz év után már igazán rádfér egy jó állomány. Sok szerencsét kívánok hozzájuk!

Előzmény: Omosimama (41537)
Victor1988 Creative Commons License 2016.06.23 0 0 41543

Hát tényleg sok ez a meleg kicsit így egyszerre Tibi, de bízom benne, hogy egy kemény hónapon belül elkezdenek potyogtatni a legöregebb jércék. Legalább a kicsik körül minden rendben van. :)

Előzmény: TazazTibi (41534)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.23 0 0 41542

jaj, lemaradtak a képek:

 

Előzmény: Törölt nick (41541)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.23 0 0 41541

Elnézést ha helytelenül írtam a neved, nem túl jó már a klaviatúrám.

A kis selyem tyúkocska a 3 tojásos próba keltetést végigvitte, és most 2 szép kiscsibével sétálgat és őket óvón nevelgeti.

Nagyon aranyosak. Szerintem 5-6 tojás is aláfér majd, jövöre 2-3 szormajd csak vele keltetek. (De lehet idén ősszel is majd még eggyet.)

 

És nagyon boldog, látszik rajta. Ő nagyon-nagyon anyuka akart lenni, le sem lehetet szoktatni a kotlásról mint a többit.

Vannak anya tipusok, és hát ő tényleg az.

 

Köszönöm Omosi Mama!

Előzmény: Törölt nick (41540)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.23 0 0 41540

Nagyon szépek omosi Mama!

Előzmény: Omosimama (41537)
Omosimama Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41539

Köszönöm.

Előzmény: TazazTibi (41538)
TazazTibi Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41538

Gratulációm! Szép helyen vannak és szép az állomány is!

Előzmény: Omosimama (41537)
Omosimama Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41537

Hajrá Magyarország! Papa -pa- papapa! Vagy ilyesmi. De tényleg szép volt.

De végre vannak képeim az idei állományról. Íme:

     

 

      

 

       

                                                                  Ez a beteg csirkém

         

 

           

 

Ahol az amrockok vannak, az a Húsvéti állomány, a másikak a "fiatalok".

 

Ladybee Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41536

Két egyéves Rhode Island Red kakas eladó, a tyúkok is, de azokat a hét végén elkezdem vágni. A kakasok annyira szépek, hogy sajnálom.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41535

Hajrá magyarok! Szép volt fiúk!

 

TazazTibi Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41534

Hogyne változott volna a helyzet Győző :)  30 fokok vannak...nem csoda,hogy visszaesett a tojás szám,szerintem a legtöbb helyen tuti,pl nálam is most a nagy melegek miatt nem tojnak annyit.

Előzmény: Victor1988 (41529)
Omosimama Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41533

Na, ennek igazán örülök, azért még vagy két napig adjál neki fokhagymát, legalább napjában egyszer. Ártani biztos nem fog neki. Az én kis maródim, most csipegetett a többiekkel, de este még leápolom, meg túrót is adok neki, hogy erősödjön. Talán megmarad (tavaly óta óvatos duhaj vagyok).

Előzmény: rituka77 (41532)
rituka77 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41532

Szia.Napról napra szerintem javul ,ma már a fött rízst a többiekkel csipegette és kapirgált is hozzá. Kicsit bizonytalan a menése még. De szinesebb már az arca. Viszint magátol inni még nem láttam.! Adjak még neki fokhagymát? A macskakajára ugrott viszont a többiekkel eggyütt. Azis jó már .Mert idáig az se érdekelte.....!hát itt tartok. És had ne mondjam az öreg tyúkjaimmat mot mentettem ki a tetvek fogságából. Sajnos ,kemény küzdelem volt.... De remélem megnyertük..!.... Millió számra voltak. ..😢

Előzmény: Omosimama (41528)
Omosimama Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41531

Hajrá!

Előzmény: Ladybee (41530)
Ladybee Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41530

Végre kész lettem, beköltözött a 30 Harco jérce. 

Victor1988 Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41529

Nálam sem túl rózsás a helyzet a tyúkok körül: néhány napja csökkent a tojásszám. Azelőtt 13-18 tojás jött be naponta 22 tyúktól, most viszont pár napja csak 10 körül, tegnap pedig már csak 5 tojást hoztam be és ma se tűnnek valami aktívnak. Igaz, csaknem fél éven keresztül küzdöttem velük a nagyon alacsony tojásszám miatt, de a tavaszt gyönyörűen végigtojták. Nem változott semmi az akkori körülményekhez képest, sőt most kint vannak az udvarban a növendékekkel - nem hinném, hogy ez befolyásolná őket. Így a heti rendelést le kell mondjam, aztán meglátjuk.

Omosimama Creative Commons License 2016.06.22 0 0 41528

Hát Rituka, nem tudom a Te csirkéd hogy van, de az enyém igen lassan javul - már ha egyáltalán. Ma is kihalásztam a többi közül. Öröm, hogy hajlandó volt önállóan enni egy kis túrót, meg a vasárnapi levesből maradt csigatésztát, viszont a darára rá se nézett. Bánat, hogy még behúzza a nyakát a többiek közt, de mintha csipegetne.Sőt odacsapott az egyik őt maceráló társának. Amíg ő küzd, én is, úgyhogy este megint kezelés. Napközben nem zavarom őket, hagy üljenek el ebben a melegben. Az udvarukat egy nagy ponyvával körülkerítem nappal, az jól árnyékol. (Fölöttük zömmel hullámpala van.)

Én azt figyelem, hogy a szárnyát mikor engedi le végképp, mert onnan már nemigen van visszaút. Remélem, nálad jobb újság van.

Omosimama Creative Commons License 2016.06.21 0 0 41527

Na, a nyamvadt csirkém még ma sem volt formában, viszont a fokhagyma után hajlandó volt a kezemből önállóan enni a túrót. Hát majd meglátjuk.

Omosimama Creative Commons License 2016.06.20 0 0 41526

Hát igen. még ha rendbe is jön, egy hét minimum az ápolás. A fokhagymát ne vidd túlzásba. Örülök, hogy már  hajlandó enni!!!

Előzmény: rituka77 (41525)
rituka77 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 41525

Sziasztok . Reggel délbe este kapott fokhagymát ,kubus üvegböl gyönyörüen iszik ,de magátol nem megy oda inni.ma már pár szem szemes kukoricát megevett 6- 8 szemet. Amit láttam . Tetszik neki a törödés .ugy látom.! Talán nincs nagy baj,de a farka lefelé log és nem ugrik a bedobott kajákért.! Pár nap remélem kipiheni....

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.20 0 0 41524

Üdv Attregó!

Feladtam du öt óra felé a csomagot.

Állítólag holnap meg is érkezik.

Hamarabb akartam, de a csomagolás nem is olyan könnyű, mint gondoltam.

Azért remélem épségben megérkeznek.

 

Omosimama Creative Commons License 2016.06.20 0 0 41523

Na nekem is az egyik nyolchetes elkezdett kókadozni. Elkaptam, teljesen üres volt a begye. A Papával belevarázsoltunk pár szemcse fokhagymát, előttük meg almaecetes víz volt. Szedtem egy kis zöldet nekik (Így eső után van, egyébként gaznak hívnánk.) A tyúkhúr igen kapós volt és azt hiszem a "megfokhagymázott" pipi meg a darából kezdett enni. Holnap megint megfogom (ha meg tudom különböztetni a többitől a viselkedése alapján, mert kinézetre több ilyen van) és leápoljuk.

A májbetegségekre természetes gyógyszer a Máriatövis mag. Lehet kapni Herbáriában, gyógyszertárban. Összezúzva, valami túrófélébe keverve adnám a csirkének ha ilyen gyanúm lenne.

Victor1988 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 41522

Az én kopasznyakú jércémet végülis levágtuk, mert már lábra se tudott állni, nem is evett. A szíve kicsit csomós volt, viszont a mája teljesen zöld színű volt, mintha kifakadt volna az epevezetékje. Talán épp az volt a baja, amit Sanyi írt lentebb. Minden belsőszervét kidobtuk, csak magát a húst ettük. Persze lehet, ennek más baja volt a májával, mert egyáltalán nem volt gyenge, sőt az egyik legszebben fejlett jérce volt.

rituka77 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 41521

Sziasztok kakasporom nincs itthon ,de fokhagymám van . Pár napig brobálkozok vele ha nem levágom.! Nem szivessen de ez van.oké köszi. Almaecetet adtam nekik. Meglátom. Igen a menése is legyengült sajnos ,hát ma egy két nap és elvállik. A bögye nem puha vizes. Nincs is bögye annyira üres. Szegénynek. Szerintem vágás lesz.!de azért megkell probálni.

Törölt nick Creative Commons License 2016.06.20 0 0 41520

Látva is nehéz, látatlanban méginkább (a segítség, vagy meghatározás).

Halvány taréj, étvágytalanság, híg széklet....ez nagyon emlékeztet engem sajnos a májbajra.

Ha az, akkor sokáig elagonizálhat a tyúkocska, vagy kakaska. De akkor talán kíméletesebb ha levágjuk.

Nem fertőz, a husa is ehető, de a máját ki szokták dobni.

A májon meg  néha a beleken elváltozás látható.

Már nem emlékszem hogy mi okozza pontosan (utánanézhetek a jegyzeteimben, ha érdekel, nem hosszú idő)

Valami gyenge vírus azt hiszem, vagy talán baktérium, de csak a valamiért legyengült csirkéket/tyúkokat támadja meg,

a jó fizikai állapotú erős egyedeket nagyon ritkán.

(Pld ha más betegségben -akár egy megfázásban, influenzában-legyengült, vagy pld ha vérszívók legyengítették)

Ha jól emlékezem ha ez, akkor nem gyógyítható már ilyen stádiumban antibiotikummal sem.

Hamarosan megdagadnak az izületek, és nehezen fog tudni járni is.

 

Persze nem biztos hogy ez, lehet hogy egy egyszerű bélgyulladás, azon meg segíthet még a kakaspor is, ha időben megkapja.

Előzmény: rituka77 (41518)
Omosimama Creative Commons License 2016.06.19 0 0 41519

Ötletem sincs, mi lehet a baja, de ha nincs elérhető falusi állatorvos én adnék neki pár darabka fokhagymát (kicsi darabokban a csőrébe dugni - nem egyszerű). Ez fertőtlenít és étvágyat csinál. Ugyanígy túró vagy főtt tojás darabokat is (fehérje) és esetleg egy kis kukoricadara plusz közben egy-egy kiskanál enyhén almaecetes víz. Hosszadalmas, macerás és több napig tart. Nem garantálom, hogy segít, de volt már eset, hogy rendbejött egy-egy csirke.

Üres a begye, vagy puha, mintha vízzel lenne tele?

Előzmény: rituka77 (41518)
rituka77 Creative Commons License 2016.06.19 0 0 41518

Sziasztok. Van egy csirkém 17 hetes és napok ota figyelem szintelen /fehér/az arca taréja. Híg a széklete. Üress a bögye.😢 mi lehet vele ? Mivel tudok segiteni.? Gyengének találom és nem érdekli a kaja igaz lisztkukacot evett kb 20 db ot. És megtudtam ittatni nehezen.. irjatok.

TazazTibi Creative Commons License 2016.06.19 0 0 41517

Tényleg szép kis állomány.Na egy ilyen egészséges kis csapattal el lehet kezdeni "tyukászkodni" :)

Inkább mint letojt állománnyal kísérletezgetni...

Előzmény: Ladybee (41515)
Törölt nick Creative Commons License 2016.06.18 0 0 41516

Szépek!

De nekem már van!

:-)

Előzmény: Ladybee (41515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!