Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8636

Akkor legyek pontos...

 

15 km/h ora alatt nem baj ha nem mukodik, azaz blokkol.

 

5.3.6. Viszont azon vizsgálatok során, amelyek az 5.3.1., 5.3.2., 5.3.3., 5.3.4. és 5.3.5. pontban vannak megadva, a kerekek rövid idejű blokkolása megengedett.

 

Ezenkívül a kerekekek blokkolása akkor megengedett, ha sebességük 15 km/h alatt van. A közvetett szabályozású kerekek blokkolása bármely sebességen megengedett, ha ez nincs hatással a jármű stabilitására és kormányozhatóságára.

 

6.3.1. 15 km/h-t meghaladó sebességen az ABS által közvetlenül szabályozott kerekek nem blokkolhatnak, ha hirtelen a teljes működtetőerő a működtető berendezésre hat.

 

E feltétel teljesülését a fenti 6.2. pont szerint v ≈ 40 km/h-s kis kezdeti sebességen és v ≈ 80 km/h-s nagy kezdeti sebességen is ellenőrizni kell.

 

6.3.2. A kerekek rövid idejű blokkolása azonban megengedett, ha ez nincs kihatással a jármű stabilitására.

Előzmény: vw_akos (8634)
jezjazz Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8635

Ebben maximálisan egyetértek: novemberben az első hóban vittem el a másik kocsinkat éves szervizre. Szerencsétlenségemre a téli gumik a csomagtartóban csücsültek, hogy majd a szervizben felrakatom. Jég + nyári gumi + ABS = (majdnem) biztos halál.

Előzmény: Törölt nick (8633)
vw_akos Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8634
Kipróbáltam az előbb a szomszéd kisutcában, sóderen. Működött. Kis sebességnél is kattogott, mint állat.
Előzmény: Törölt nick (8633)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8633

Nem rossz!

 

Az ABS HIVATALBOL NEM mukodik kis sebessegnel.

 

Tapados uton ilyen kis temponal mar nem tudsz csuszni.

 

Olyan csuszos, jeges uton (plane lejton) amin meg az ABS mukodik

ilyen kis temponal is pedig meg nem segit.

Sot gatol,  mert megakadalyoz a minimalis lassulasban is!

 

Ilyenkor csak a megfeleloen atgondolt labtechnika

segit a fekezesben amire az ABS keptelen a tul gyors mukodese miatt.

Előzmény: elektrosokkk (8629)
ispanos Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8632

Talán azért, mert egyre inkább tömegautóvá válik...

Két magyar autós tkozik Finnországban, akkor régi barátokként üdvözlik egymást, ha viszont mondjuk Horvátországban...

Előzmény: jezjazz (8624)
ispanos Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8631
A fékek hangjával kapcsolatosan a szervízhez fordultam, ahol megnyugtattak, hogy ez a vékony oxidációs réteg miatt van, ami ilyen időben a féktárcsák felületén képződik, és egy két fékezés után elmúlik - és lőn!
Előzmény: Kotit (8622)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8630
Talán ezúttal több eszük lesz, és a tömítéssel együtt cserélik :)
Előzmény: elektrosokkk (8629)
elektrosokkk Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8629

sziasztok

 tegnap nagy felfedezésem volt. észrevettem hogy az abs 10km/h allat nem müködik.nem nagy sebesség de arra elég volt hogy 1 picit kitegye a toporát.kérdésem a kocsim rosz vagy az abs ilyen. választ elöre is köszi .garanciálisban kicserélték a jobb oldali ajtó kárpitott mert ugy nézet ki mintha felázott volna.3 hónap mulva/most/ megint valyon elhiszik hopgy nem én öntözgetem?:)))

vw_akos Creative Commons License 2006.03.07 0 0 8628
Miért lenne a japán egy öszvér tákolmány? Azokban az autókban az alkatrészek nagyrésze legalább japó, nem úgy, mint az EU-s szemetekben, ahol mindenhonnan beépítenek valamit, aztán kitesznek rá egy jelet és mehet a megfelelő szalonba. Igazándiból nem is értem, mit takar a VW minőség? Ezexerint azt, hogy szedett-vedett alkatrészekből is tudnak autót összerakni? :-)
Előzmény: Ptom71 (8619)
jezjazz Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8627

Ezt a jelenséget egyébként nem szabad az autó hibájának felróni. Egy szándékos harapós fékezés 30-ról és helyreáll a fékerő.

Előzmény: Törölt nick (8626)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8626

:-))

 

...meg JO, hogy a KRESZ szerint elindulaskor ill. elotte

a fekek (es mas dolgok) mukodeset ellenorizni KELL.

 

Ugye...ellenorizzuk is?

 

 

Előzmény: jezjazz (8624)
jezjazz Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8625
Pardon, "valami már közös bennük "
jezjazz Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8624

Ha egy éjszakás kinti parkolás után másnap elindulok, a súrlódó hangot én is hallom fékezéskor, mind a 4 kerék felől. Nagyon hidegben az első pár fékezéskor a fékerő is csökkenhet!!!

Más: miért van az, hogy ha egy Jazz szembejön, és az összetartozás jeleként megpróbálok integetni neki, a vezető általában hülyének néz? A motoros világban megszoktam az integetést, ott ez íratlan szabály. Pedig ha két ember Jazz-t vesz, valami más közös bennük :-))

Törölt nick Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8623

...ma reggel eloszor, hallottam en is

a jobb elso fek felol az elso 2 fekezesnel halk sivitast.

 

Nem neztem meg, de szinte biztos, hogy

un. futorozsda a tegnapi latyaktol.

Mivel  tengelyig kellett jarni a sós-saras tocsakban.

A jobb oldalrol jovo hang is ezt indokolja.

 

Amugy ki jott ma mellettem jobbrol

egy szurke JAZZ-el es ment el aztan jobbra

a Hungariara.... itt van a forumon ?

(a fekete 1.4LS voltam, bar a "zasszony" gepeszkedett)

 

Lassan tomeg auto lesz a JAZZ.

Ujabban, ha Pestre megyek 2-3-al is talalkozom ...

Előzmény: Kotit (8622)
Kotit Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8622
Rég jártam erre, ugyanis sielni voltunk a múlt héten hármasban :)
Bocs, de csak a matekleckéig volt eröm visszaolvasni...
Ami jó volt: 3 napig áltt a jazz kint hóban, fagyban, hajnali -15 fokban és három nap után minden úgy müködött, mintha a garázsból indultam volna. Persze én vagyok a hülye, hogy mást vártam.
Ami nem tetszik: most már egész határozottan hallható, hogy minden reggeli inditás után az elsö néhány fékezés hangos (kb mintha valamihez hozzáérne a kerék). Nagyjából az 5. után elmúlik.
Tapasztalt valaki hasonlót?
Thes Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8621

Na megvan. 50 km-t mentem vele, nagyon király.

Majd holnap tovább barátkozunk.

MrDana Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8620
Köszi ! "ajándékot" kaptál valamit ? mikor veszed át /szín ?
Előzmény: matpist (8593)
Ptom71 Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8619
Édesapám Borájába már kb. 1L olajat kellett utántölteni. Az opelosoktól is hallani, hogy teljesen természetes az olaj töltögetése a motorba. Lehet, hogy csak szerencséd volt.
Én a japán márkákban (technikában) bízom, mert szerintem jobb, még akkor is ha öszvér "tákolmány".
Előzmény: vw_akos (8596)
Citrom traktor Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8618
Az 1.2 Cool-ban van hatso. Ergo ket elso kodlampa + madzag + kapcsolo + szereles = ~110eFt. :((
Mikor atvettem az autot Mr. H. Eles azt mondta, hogy olyan trukkosen vannak ott a lamellak, hogy csak a gyari kodlampat lehet beszerelni.
Lehet, hogy ez csak parasztvakitas.

Utangyartott sarfogot tud valaki?
Előzmény: jazzuser (8617)
jazzuser Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8617

Utángyártottról még nem hallottam, de felmerült bennem a kérdés, hogy a ködlámpa szett a hátsó ködlámpát is tartalmazza-e vajon, vagy az benne van az olcsóbb típusokban is?

 

Az 1.4 ES-ben 2x2 ködlámpáról van szó és elől-hátul egymástól függetlenül ki-be kapcsolhatóak.

 

A gyári upgrade elvileg ezt a 4 lámpát tartalmazza + kapcsoló bekötés a kormánynál + első lökhárító csere vagy csak egy kisebb elemet cserélnek ki?

Előzmény: Citrom traktor (8616)
Citrom traktor Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8616
Kodlampabol van utangyartott? Vagy csak a gyarit lehet berakatni 110e-ert.
dentaku Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8615
Igen, de inkább egy jeladóként gondolj rá, mert nem azzal indul a kocsi, továbbra is az autó kulcsával nyitom/zárom a központi zárat.
Előzmény: Metcal (8614)
Metcal Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8614
Köszi a választ , képet is. Az említett kártya az tkp. az a távirányító ami a képen van?
Előzmény: dentaku (8611)
konyak_ad Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8613
Nekem van a kocsiban egy immo-s riasztó, egyedi immo, és autolok2000 kormányzár.

Sztm fontos, hogy legalább egy egyedi cucc legyen az autóban, mert midnen másra fel lehet előre készülni egy mintadarab megvásárlásával...
Előzmény: Metcal (8605)
Booboo Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8612
Én pusztán azon egyszerű okból fogom Ausztriában forgalomba helyezni, mert én itt lakom és dolgozom, így "muss sein" itt forgalomba helyeznem. Mivel itt elég drága a biztosítás (kötelező + rész-casco + osztrák "súlyadó" =~150 euro =~ 37000 Ft havonta! és ez egy kis=olcsó autó!), ezért anyagilag jobban jártam volna, ha magyar rendszámmal használhattam volna itt, de ezt sajnos az osztrák törvények nem teszik lehetővé.
És hogy miért vettem Magyarországon és nem Ausztriában? Mert így 1) be tudtam számíttatni a még magyar rendszámú régi autómat, és 2) MO-n jóval olcsóbb volt a Jazz . Igaz, így az üzembe helyezés bonyolultabb.
Az osztrák üzembe helyezési költség kb. 300-400 euró lesz cakkompakk (beleértve a műszaki átvizsgálást), de még nem tudom pontosan. Majd megírom, ha túl leszek rajta. A kötelező szervízek áráról fogalmam sincs, de gyanítom, hogy Ausztriában drágább. Szóval lehet, hogy a kötelezőre Sopronba fogom hordani.
Előzmény: avl2 (8597)
dentaku Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8611
Nekem ez a rablásgátló került beszerelésre:

Nojack

És így néz ki/ekkora az autókulcshoz képest:

Nojack távirányítója


3 havonta egyszer büntet és feleslegesen letilt, de egyébként roppant kényelmes.

[den]
Előzmény: Metcal (8605)
bakati Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8610

Ha vinni akarják úgyis elviszik, de ehhez kell egy tréler.

 

Előzmény: Citrom traktor (8608)
bakati Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8609

Nem nagyon értek hozzá, de női aggyal nekem ez jött be. Azt mondták, hogy ez jó.

A riasztók nem érnek semmit, mert ha visít úgy sem figyel rá senki, a profik meg úgyis pillanatok alatt kiiktatják.

Előzmény: Citrom traktor (8608)
Citrom traktor Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8608
Jobb ez mint a valto zar?
Előzmény: bakati (8607)
bakati Creative Commons License 2006.03.06 0 0 8607
 A szalonba kérdeztem meg, hogy milyen lehetőségek vannak,és nekem ez volt a szimpatikus. Szallaerbeknél szereltettem bele 45000Ft-ért.  kártyát adnak hozzá, ami nélkül nem indul az autó. Ha elmész az autó mellől ( kártya a zsebben) akkor kulccsal sem indul.
Előzmény: Metcal (8605)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!