Keresés

Részletes keresés

t.zsolti Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70341

a " kicsapódásra " arra gondolhatott , hogy alacsony előremenő esetén a kazántesten megjelenhet az égéstermékből a vízpára mert hideg a fekület, na de egy átfolyós hőcserélőn ? nézd meg mennyit javasol a kazán könyve, a gyári mérnököktől ne legyünk okosabbak ( csak néha-)))) ) de 60fokra szerintem simán leveheted, vagy ha van lehetősség a felmodulálás idejét elnyujtani, ne csapja oda a max teljesítményt 20mp után.

Vagy , mint nálam a fürdőben teljesen nyitva van a szelep és ott hamar megfordul a víz és megkeveri a hidegebb visszatérőt ,. Persze ez felborítja az eddigi beállított rendszert. Próba?

Előzmény: gépisti2 (70334)
t.zsolti Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70340

na ekkor lenne még kapcsolgatva az a szerencsétlen kazán,

a termoszelepnek szerintem ép az a lényege , hogy folyamatosan tud szabályozni és gyíakorlatilag be tud állni egy olyan szintre amikor annyit enged a radiátorba amennyi a helység hőntartásához kell. A kapcsolgatok az már visszalépés a szabályzásban .

Előzmény: Infomaker (70329)
mjevsrsh Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70339

Első bekezdésre a válasz: amikor a két ajtót egyszerre kinyitod attól a kéményedben csak mégnagyobb huzat lesz, mivel maga a huzat a hőmérsékletkülönbség hatására jön létre. Így akár minden ablakot kinyithatsz akkor is a kéményen fog kimenni a meleglevegő az ajtókon ablakokon pedig be(amiket kinyitottál). Az ok pedig az, hogy a kéményed magasabban van mint az ajtó és ablakok felső szintje, és a meleg levegő felfele száll. Szóval ezen ne aggódj.

 

Második bekezdés: Vihar esetén, főleg rossz kéményeknél ez előfordulhat. A saját kazánodban jó eséllyel van egy áramlás biztosító ami ha azt érzékeli, hogy visszaáramlik az égéstermék kikapcsolja a készüléket. Jó esetben az alattad zuhanyzó készülékében is van. De mivel a szél általában lökésekben jön ez csak ritkán okoz mérgezést.

 

Harmadik: Sem a tűzhelyed, sem a kazánod nem termel szén-monoxidot(nagyon minimálisat) így előbb a szén-dioxidnak kell felhalmozódni a helyiségben, utána a tökéletlen égés következtében kezd termelődni a szén-monoxid. Viszont a 3 példa közül amit írtál, szerintem ez a leggyakoribb ok a mérgezésre. Mivel nyílászáró cserénél illik légberesztőket építeni az ablakokba amin keresztűl a páraelszívó betudja szívni az oxigént. Mivel ha ez nincs akkor az elszívó képes a kéményen kresztül visszaszívni az égésterméket. A kazán nagyobb teljesítménye miatt ez már jóval hamarabb képes CO mérgezést előidézni.

 

összefoglalásként: Rendes tervezés és kivitelezés esetén nem kell aggódnod, de ha aggódsz akkor légbeeresztő az ablakra(ha még nincs), és szén-monoxid érzékelő.

Előzmény: natureins (70337)
C20NE Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70338

Ha jól láttam a grundfos szivattyúkról le lehet venni a motort, négy csavar fogja. Az én kazánomban Grundfos szivattyú van, egy műanyag szivattyútesten van a motor. Arra gondoltam, hogy kicserélném egy energiahatékonyabb típusra, ha lehetséges a motort az elektronikával átteni, mert a szivattyútest egyedi, így csak a motorcsere a járható út. Ha járható...

 

Szerintetek?

natureins Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70337

Sziasztok. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha egy nyílt égésterű kazán megy a fürdőben és a lakás két pontján nyitva vannak az ablakok, és jön egy huzat, az ki tudja e ugyanúgy szívni a szén-monoxidot a kazánból, ahogyan a konyhai páraelszívó is teszi ? :( Ezen mostanában elgondolkodtam, mert elméletben ha egy ajtót be tud csapni a huzat, akkor simán megcsinálhatja ezt, ráadásul a fürdőszoba ajtaja ekkor zárva van, magyarul hiába a folyosón áramlik a friss levegő kontra szénmonoxid, de bennt a fürdőben ez koncertráltabb lehet mivel kis tér és zárt ajtó plusz oda nem bemegy a friss huzat(levegő), hanem pont kiszívja a vákum onnan... 

 

Aztán: mi a helyzet akkor ha valaki alattam/felettem zuhanyzik a panelba, és kinn akkora vihar van, hogy süvit a kéménybe?? Ekkor nem fújhatja vissza akár hozzám is az égésterméket?

 

És végezetül: ha adott egy konyha gáztűzhellyel , felette páraelszívóval.. Tél van, ablakok zárva fűtés megy. Ekkor ezerrel megy a páraelszívó, de az oxigén utánpótlás nincs... minden ablak műanyag, szigetelve. Ekkor mi a teendő? Mondjuk ha 2 órát fő az étel a gázon?? Nem áll fenn a veszély, hogy szellőztetés hiányában alattomosan felhalmozódik a szénmonoxid, és bár a tűzhely felett megy az elszívó? Pontosabban: ilyen esetben zárt ablakoknál nem árt többet az elszívó mint használ?

 

Megmondom őszintén aggódom ezek miatt..

 

üdv.

kendu Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70336

Computherm rádiós termosztátjai kompatibilisek? A Q3 RF vevőjével működik a Q7 RF?

Molten75 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70335

Koszonom!

 

 

Előzmény: halaloszto (70315)
gépisti2 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70334

Már nem emlékszem pontosan mit mondott, nem is nagyon értettem, valami olyasmit hogy ez nem kondenzációs kazán ,meg  kicsapódik benne valami  stb...

Az 5 perc utókeringetés nem sok?

Előzmény: t.zsolti (70316)
morgen66 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70333

 

PL.http://www.bvfheating.hu/termek2/index.php?menu_id=2&gclid=CPnRwdjRvLsCFQlb3godxmUAmg

 

Nyáron szereltünk egy lakásba, de ott az osztó-gyüjtőn voltak az elektromotoros fejek amik a szobából jövő jeleket vették

és nyitottak vagy zártak.

 

Vannak okos termofejek, de hogy kazánt külön tudna vezérelni azt nemtom, de minden lehetséges.

Előzmény: Infomaker (70329)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70332

na igen, ha nem kell konkretan radiatortermosztat alaku legyen a cucc, es nem kell radios sem legyen, akkor ez egy teljesen altalanos dolog. a radiatorokon termikus szelepmozgatok, a falon minden helyisegben szobatermosztat ami a szelepmozgatot kapcsolgatja, a kazan meg folyamatosan megy pufferrel/hidrovaltoval/automata bypassal, akkor kapcsol le ha a visszatero tul meleg. ha eleg sok a helyiseg (irodahaz, szalloda), akkor mindig lesz nyitott radiator.

 

Vajk

Előzmény: morgen66 (70331)
morgen66 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70331

Létezik.

 

PL.:http://www.novill.hu/intelligens-epulet/futes

 

A nagyobb fűtéssel foglalkozó cégeknek is van hasonló vezérlése,danfoss,honeywell,buderus.

Előzmény: Infomaker (70329)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70330

Letezik. 

 

 

Az egyszeru conradban veheto radios termofejek nem ilyenek, azok mezei programozhato termofejek, amik egy kozponti egysegrol programozhatoak.

 

De honeywellnek pl van olyanja amit leirsz. Plusz egy lepes kell amugy meg az algoritmusodba: a kazan nem azonnal indul ha barki futest ker, hanem ha legalabb egyvalaki futestker, akkor mondjuk kerek negyedorakor elindul, es addig megy amig egyvalaki is ker futest. utanna kikapcsol. de az elso futeskeresre nem indul el, csak a kovetkezo kerek negyedorakor. Igy lesz szoba, ami var 10 percet, viszont nem lehet olyan, hogy a helyisegek egymas utan sorban lesznek futve minimal alatt szenvedo kazannal.

 

Vajk

Előzmény: Infomaker (70329)
Infomaker Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70329

srácok, gondoltam egy vadat, létezik ilyen megvehető verzióban?

 

-Minden radiátorra egy termofej, ami rádión tud szólni a kazánnak, hogy "kell fűtés"

-A kazánnál egy sokcsatornás vevő

 

Alapból minden termofej zárt. 

Ha valamelyik kér fűtést, kinyit, és szól a kazánnak, hogy "lécci fűts".

Ha már elég, akkor szól, hogy elég, és elzár.

Ha több kér enni, akkor ismegy a kazán és több radiátor vagy nyitva.

így minden helyiségben csutkára pont annyi fok lesz, amennyit beállítunk.

 

 

Bár problémák is lennének:

sokszor csak egy radiátor kér enni, ezért kapcsolgatna a kazán

és ezek richtig :) összevissza kérnének enni, ezért egész nap majdnem menne a kazán nagyon picire modulálva.

 

vélemények?

gabrielke Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70328

Akkor tényleg iszonyatosan túl van méretezve a kazánod.

Vagy bevállalod a valamivel gyengébb hatásfokot, vagy tegyél fel a hmv-nek egy tartályt, vagy a fűtéshez egy puffert. Tulképp mindhárom megoldás a hatásfokot csökkenti, úgyhogy a legolcsóbban a visszaszabályozással jársz.

 

Legeslegjobban persze egy kisebb kazánnal jártál volna. Ez a tanulság.

 

Előzmény: G.b.Reload (70326)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70327

még nincs tapasztalat

Előzmény: gabrielke (70325)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70326

van utójátéka a kazánnak, az is maxra véve 7.5 perc.  van nyitva kör a fürdőben. ott 26 fok van így

Előzmény: gabrielke (70324)
gabrielke Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70325

Ja és még jó hogy szabályoznak a termoszelepek ilyen időben, mit csinálnál -15-ben?

Nekem konkrétan leállt ma a hőszivattyú, minek menjen...

 

Előzmény: G.b.Reload (70318)
gabrielke Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70324

- ugye van olyan köröd ami mindig nyitva van (nem zárja le termoszelep)

- ugye van utókeringetés

 

Mert ha benne marad a forró víz a kazánban, az nagyon nem jó, "ki kell keringetni" belőle a hőt leállás után.

Különben az a kva meleg víz melegíti a belsejét (a panelt is), ami gariidő után fájni fog.

Fürdőszoba felé pl. simán ki kell keringetni (+2-5 perc szivattyú működtetés).

 

 

Előzmény: G.b.Reload (70318)
t.zsolti Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70323

az a baj , hogy sok ember nem halgat azokra  akik jobban értenek hozzá.

nem a kereskedőre kell halgatni , neki eladó minden.

Előzmény: G.b.Reload (70322)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70322

vettem egy év plusz garit. 

 ne vegyetek nagy kazánt, mert szívás

Előzmény: t.zsolti (70321)
t.zsolti Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70321

reméljük gari alatt sikerül a hibát megtalálni .

Előzmény: G.b.Reload (70320)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70320

gariba cserélgettek.

Előzmény: bravura2 (70319)
bravura2 Creative Commons License 2013.12.19 0 0 70319

ennyi pénzért vehettél volna új kazánt is :)

Előzmény: G.b.Reload (70318)
G.b.Reload Creative Commons License 2013.12.18 0 0 70318

Hallihóóó

 

Járt nálam a kazán főszervizes úr. Van egy teóriája hogy miért ingadozott a HMV-m hőmérséklete, vagy miért nem tudott néha 42 fokos vizet produkálni csak fixen 50-et. 

 

Fűtés után túl sok hő marad a hőcserélőben. Levette az előremenőt 60-ra, és utána jól működött.  

Elmagyarázta nekem, hogy mivel a termosztatikus szelepeim lezárnak, így nem tudja leadni a hőt amit előállít a kazán s mivel bitermikus a hőcserélő így bentmarad egy csomó hő, ami megzavarja a hmv készítést. De azért biztos ami biztos kicserélték 4.szer is a gáz szelepet, és megkaptam a második vezérlőpanelemet is.  

 

4 gázszelep= 160 ezer forint

2 panel = 120 ezer forint.

 

visszaszabályozni a kazánt nem lenne buli, mert jó hatásfokkal csak maxon tud dolgozni, egyébként meg többet fogyaszt...

 

Szerintem hiába lennének nagyobb radiátorjaim (kb 9méter) akkor is fennálna a probléma, mert a termoszelepek szabályoznak....  de lehet tévedek.

 

Tanúlságos nap volt, csak nem tudom mi volt a tanúlság :)

miksasa72 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 70317

Sziasztok!

 

Kandallóvásárlásban szeretném a segítségeteket kérni. Elsősorban fűtésre szeretném használni, de a sütős-főzős megoldás is felkeltette érdeklődésem.

Milyen szempontokat kell figyelembe vennem vásárláskor? Esetleg tudok márkát, típust ajánlani?

 

t.zsolti Creative Commons License 2013.12.18 0 0 70316

és mi nem használ?

a kapcsolgatás vagy az , hogy 75 fok alatt megy 

Előzmény: gépisti2 (70306)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.18 0 0 70315

Ez a lenyege. Van egy vevo, amit barhova tehetsz ahol meg "latja" egymast az adoval. Homero es kezeloszervek az adoban. A vevot ha mukszik ugy akkor egyszeruen a kazanhoz szokas tenni. Kell neki betap, a kimenete meg pont olyan mint a regi termosztate volt.

 

Vajk

Előzmény: Molten75 (70312)
halaloszto Creative Commons License 2013.12.18 0 0 70314

Nekem nincs, itt a forumban a siemens revXX termosztatokkal volt tobbeknek jo tapasztalata. Nem olcso. Amit ontanulonak hirdetnek, azoknak egy resze PI, masresze maskepp oldja meg hogy alkalmazkodjon a helyiseg parametereihez.

 

Vajk

Előzmény: gépisti2 (70308)
r0li Creative Commons License 2013.12.18 0 0 70313

Üdvözlet az Uraknak!

 

Termosztátot cserélnék Computherm Q7 RF-re . A rendszerben a termosztátnak együtt kell kapcsolni a kazánt illetve a padló keringető szivattyúját. Jelenleg a kazán mellett van egy relé ebbe fut bele a mostani termosztát 2 szála. Kérdésem, hogy elegendő-e az új termosztát 2 szálát bekötni a régiek helyére vagy bonyolultabb a művelet? 

 

Ha sikerül csatolom a relét:

Molten75 Creative Commons License 2013.12.18 0 0 70312

Azaz vennem kell egy radios termosztatot, a regit pedig uzemen kivul kell helyezni?

Ezekszerint a radios termosztat nem tartalmaz relet hanem az egy kulon szerkezetben van?

Azt viszont gondolom ossze kell valahogy kotni a kazannal. 

 

Tehat regi, zajos termosztatom helyebe nem tudok szerelni egy modernebb (bar ez sem oreg) csendes termosztetot.

 

Koszonom a valaszt!!!

Előzmény: gabrielke (70311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!