Keresés

Részletes keresés

civertan Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4776

közel vagyok az Almásy térhez gyere be léci kártyáért csak tujak róla hogy ott legyek    3323261azért irom mert ott vetted a könyvet...

egyébbként ma sikerült olcson sok vár könyvhöz hozzájutnom a sós antikvárum oldalán..online

rhez gyere
Előzmény: karako-hid (4770)
civertan Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4775

aki hétvégéig átküldi a civertan@civertan.hu   ra a posta cimét vagy pesti és bejön  akkor szivesen adok váras kártyát

a naptárt megkérdeztem   1000 az asztali 1200 körül a fali a légifotoim várak régies tonusban, nekem sincs sajnos jövöre lesz pár új ha minden igaz

i hogy
Előzmény: courage the dog (4762)
civertan Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4774

Kérlek ird ki hogy a légifotókat a Civertan  Bt készitette www.civertan.hu  és linkelj be ahova kell én adom az összes légifotómat ami a megyében készült.

Azért ragaszkodom ehez mert ha megnézitek a somogyi várakról készült könyvet ott rosszul vagyok kiirva és a tudtom  és beleegyezésem nélkül  jelent meg a könyvben a képeim.Ebböl nem tankolok meg, egy egy tankolás 40000ft.

ez nem egyedi a Fábry könyv 60 %-t én fotoztam 9000 ért árulják ha jól tudom és kaptam egy faxot a Sándortól amiben mint a többi kolléga lemondhatok a jogdijról.

szóval van aki nem tud fizetni  van akitöl nem is kérek és nem is fogadnék de ha tud reklámot adni akkor megköszönöm. Kártya képeket tudok küldeni, irjál eg yemlékeztetöt a civertan@civertan.hu  és onnan holnap minden kártya képet és  somogyi légifotót átküldök..Kéthely ilyesmi is mehet?

Előzmény: HEV (4769)
civertan Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4773
remény hal, olyat nem ettem csak süllöt no meg tonhalat szóval ilyesmit

r

Előzmény: Nagyon Várbarát (4771)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4772

Na végre hogy viszontlátunk! Elmúltak az ünnepek, tessék végra kijózanodni és szorgalmasan dolgozni... már, mint itt a Topikban!  :-)

Először is légy szíves, csak úgy a lényegét fordítsd már le, hogy mit ír Petike szlovák várbarát itt:

http://www.hrady.sk/bina.php?comment=list {legfelső hozzászólás!}

 

Ami Ugróc várát illeti: 1555-ben a Zay nemesi família birtokába jutott, Mivel a Habsburg császári és királyi ház rendíthetetlen hívei voltak a kuruc felkelések idején, várak megúszta a felrobbantási parancsot, így még 1711 után is teljes épségben állt... bár a család a XIX. század közepétől már a sokkal kényelmesebb zayugróci várkastélyban lakott. Magát a hegyek között megbújó középkori várat 1848-ban érte el a végzete, amikor Hurbán tót szabadcsapatai megrohanták és kifosztották az épületet. Távozásukor pedig felgyújtották... ezért látni magas falakat de tetőt sehol... illetve lassan már a falak is leomlanak, mint utoljára a felsővár kaputornya!

 

Hát lehet, hogy az a cseh úriember a Zay família leszármazottja... de akár az, akár nem, a vár helyreállításáért csak szurkolok, hogy sikerüljön, ez a várrom feltétlenül megérdemli, hogy megóvják!

 

Ugróc várának romos állapotán bizonyy változtatni kellene!
Előzmény: Törölt nick (4766)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4771
E-mail ment, benne a váras borítók! Nekem Sugár István: A budai vár és ostromai {1979} hiányzik... de a remény hal meg utoljára!  :-)
Előzmény: Törölt nick (4765)
karako-hid Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4770
Ma megvettem a Détshy-féle SZÁDVÁR könyvet. A vastagságához képet aranyárban van. A könyv kb. 60 oldal, ebből csak 35 a tényleges szöveg, a többi jegyzet. Igaz, hogy invertáriumrészleteket is közöl, magyar nyelven. Egyébként a könyv az 1969-ben kiadot anyag bővített, javított változata.
HEV Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4769

Szevasztok,

 

Délelőtt volt egy kis időm és elkezdtem egy váras portál csinálni , de kizárólag SOMOGY megyei vonatkozással, természetesen ezt saját szórakozásomra csinálom és nem kivánok egyik váras honlappal sem versenyezni, nem is tudnék !

 

A saját élményeimet fotóimat illetve amit a somogyi várakról fellelek azt fogom ide feltenni.

 

Az Információs részbe lehet különböző kiadványokat "reklámozni" mit tegyek be a Váras kártyáról?

 

http://gportal.hu/portal/somogyivarak/

 

Itt a portál, és ha van somogy megyei információtok osszátok meg velem , elméletileg minden somogy megyei várnak külön képtára és fóruma lesz - idővel - , hogy könnyebb legyen benne keresgélni.

 

Előzmény: civertan (4768)
civertan Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4768
tavaly kiadtak asztalit és falinaptárt is sajnos nem az én izlésem szerint való de van pesten egy bolt ahol árulják tudjam meg mennyibe kerül?
Előzmény: Nagyon Várbarát (4763)
civertan Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4767
oké igy jöhet a többi
Előzmény: Nagyon Várbarát (4759)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.10 0 0 4766

'gelt!

 

Fordíttatgattam kicsit a munkatársaimmal.

 

Egy Tadeas Ondrej nevű illető cseh nyelven írt be Ugróc várához egy érdekes dolgot. Azt állítja, hogy ő az egykori tulajdonosoknak a leszármazottja és szeretné megszerezni a várat. Ezért nyárig megpróbál pénzt gyűjteni, adományokat is elfogad. Ha ez sikerül neki, akkor teljesen felújítja és a nagyközönség előtt is megnyitja a várat.

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4764

Kösz szépen a bemásolt szöveget... öröm lenne ha székesfővárosunk valamit is visszanyerne a régi fényéből!  :-)

Budapest ügyében nem vagyok képben, főleg az 1686-os visszafoglalása utáni idők építkezései terén. Sajnos tudom, hogy már nem lehet visszahozni az Árpád-házi királyok, majd a Zsigmond és Mátyás uralkodása alatt a Várhegyen felépült csodálatos épületeket, de legalább a későbbi korszakok ragyogó alkotását megcsodálhatnánk!

 

Adja Isten... meg a műemlékesek!  :-)

 

Amúgy a török hódoltság előtti {1541} időszak Budájáról alapmunka:

Zolnay László: Az elátkozott Buda -- Buda aranykora {1982}

Ez a régész-író találta meg a kidobált szobortorzókat anno...

 

Zolnay László: Az elátkozott Buda {1982}

 

És még néhány kép a könyvből:

 

A budai várpalota épségben, még 1945 előtt

 

A Mária Magdolna plébániatemplom 1860 körülA Nagyboldogasszony-templom a XIX. század közepén... napjainkban ezt Mátyás-templomnak hívjákA barokk várpalota romjai 1945-ben
Előzmény: courage the dog (4745)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4763

Szépek lehetnek a váras kártyák, csak mondjuk én nem tudok kártyázni!

 

De speciel imádom a váras naptárakat! Nem gondoltál még ilyet kiadni?

Én már meguntam a pucér nőkkel teli naptárakat, májustól pedig a leendő arám sem igazán díjazná, ha olyat raknék ki a falra...  :-(

Előzmény: civertan (4750)
courage the dog Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4762
Koszonom, mivel eleg gyakran latogatok a civertan.hu-ra, ezert termeszetesen ismerem a szoban forgo kepeket.
Előzmény: civertan (4754)
courage the dog Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4761
Mar elegge regen tudjuk, hogy az izleseink szoges ellentetei egymasnak, szoval.....:))
Amugy mar mondtad.
Előzmény: kavkaz (4752)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4760

Sajnos a Fórumra csak 500 kby-nál kisebb képet lehet feltenni...

tapasztalatom szerint jóval kisebbet szeret csak elfogadni!  :-(

 

Pedig az ördög mindig a részletekben rejlik!!!!!

Előzmény: civertan (4757)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4759
Civertan kolléga, most küldtem el a címedre a Zrínyi kiadó váras könyveinek borítóit. Kérlek véleményezzed, így megfelel?
karako-hid Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4758

Épp most továbbítottam ezt Várbarátnak!

Asszem holnap kimegyek és megveszem a szádvári könyvet.

Előzmény: civertan (4756)
civertan Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4757
nem sikerült a képekkel megbirkoznom túl nagyok lettek....
Előzmény: civertan (4754)
civertan Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4756
Kedves vásárlónk!

Újabb múzeumok kiadványaival bõvült választékunk:


Détshy Mihály: Szádvár. 1200 ft
Vára(o)s képek. Magyarország XVII. század. (Vár metszetek) 3500 ft.
Détshy Mihály: Sárospatak vára 2800 ft


Továbbá:
Edelény Városi Múzeum kiadványai
Aszódi petõfi Múzeum kiadványai
Gödöllõi Városi Múzeum kiadványai
Székesfehérvár Megyei Jogú Város Levéltára kiadványai


Az új könyvek szerdától interneten is megrendelhetõk lesznek.


Üdvözlettel
Históriaantik Könyvesház




historiaantik.hu | info@historiaantik.hu | tel.: 06-30-548-0150
civertan Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4755
itt van két kép hátha sikerül
civertan Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4754
a mostani Budai várásatásról van a weblapomon kép , talán nyári az utolsó és a Magdolna toronyról is készült.
Előzmény: courage the dog (4745)
civertan Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4753
Ja most jutott eszembe még nem irtam a Várak a Mátrában cimü könyvet pénteken cseréltem el a légifotós albumomra ezt a Szádeczky -Kardoss Géza irta és szerkesztette a jelvényszerzö mozgalom résztvevöinek.Ha rájövök hogyan kell ide képet beemelni akkor küldöm a cimlapot.
kavkaz Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4752
A Helyőrségi templom tervei kifejezetten szépek!
Előzmény: courage the dog (4751)
courage the dog Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4751
csak sajna mar meg is vannak a tervek(persze nem biztos, hogy ezek valosulnak meg...): es randak.
Szoval remenykedni lehet, de...
Na jo, a Palota helyreallitasaban mar okkal remenykedhetunk.
Előzmény: Qedrák (4746)
civertan Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4750
akartam kérni ha valahol tudjátok hirdetni egy picit a kastélyos és a váras kártyát akkor ha fogy könnyebben tudom ki adni a kolostoros kártyát márciusban.Olyan megállapodást is eltudok képzelni hogy weboldalon hirdetek és kártyát adok /bartel/cserébe.Igy már több helyen fennt vagyok mert az a baj hogy most jött vissza a libriböl egy csomó kártyám mondták nem fogy és olvasom rajta az árukat 3100ft meg 3700ft amit kettöt egybe raktak csomagot.Van olyan múzeum ahol 4000 ftért adják amit tölem 1000ért vagy 1500ért kapnak.Most a Libriböl visszajött pár hajós kártyám is amin a K:U:K Császári és királyi haditengerészet hajói és vezetöi vannak.Ez volt az elsö kártyám...elöre is köszönöm törödéteseket...
Előzmény: civertan (4737)
tomatas Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4749
Hát ismét tanultam valamit.
Előzmény: civertan (4748)
civertan Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4748
el sem hiszed de az eu elött könnyebb volt a határsávokban repülni.....
Előzmény: tomatas (4738)
civertan Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4747
jöhetnek
Előzmény: Nagyon Várbarát (4741)
Qedrák Creative Commons License 2006.01.09 0 0 4746

 

Háááát...

 

 ma csak toronyként létező Mária Magdolna-templom esetében például azt szorgalmazza, hogy az alapfalak és az altemplom felhasználásával modern, új épület szülessék.

 

Ez pl. nekem kifejezetten nem tetszik.

Annak idején Rákosiék sokallták, hogy két plébániatemplom legyen a Várban, ezért csak az egyik lett felépítve, és helyreállítva (Mátyás-templom). A másik úgy maradt a vh. után, inkább az eredeti állapotot kellene megcsinálni, mint valami "modern épületet" húzzanak fel a romokra.


Előzmény: courage the dog (4745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!